Téma: Trust

colorbox 2011 okt. 26. - 14:57:36
(7/27)
Azzal egyet kell értenem, hogy a film 1-1 jelenetében megérdemelt volna egy sallert a "kis"lány.

[SPOILER]

A leginkább idegesítõ akkor volt Annie, amikor "rádöbbent", hogy erõszak áldozata lett. Mikor is jött rá erre? Amikor kiderült, hogy nem õ volt az egyedüli lány, akivel ezt eljátszották. Hazudtak neki, becsapták, hiszen azt mondta neki a férfi, hogy különleges. Ja, hogy így már rögtön erõszak és bûncselekmény, ugye? Addig meg foggal-körömmel védte azt az állatot...

Egy lányt ilyen módon hülyére venni önmagában nem bûncselekmény, noha morálisan nyilván kifogásolható. Ennyi erõvel minden átvágott lány mondhatná, hogy erõszak áldozata lett, ha épp egy férfi ledumálta róla a bugyiját. Itt szerintem nagyot hibázott a rendezõ, bár nyilván csak Annie gondolatmenetét próbálja bemutatni.
Egyébként pedig tényleg életszerûbb lett volna, ha a lány legalább egy kis ellenállást tanúsít, vagy ha nem hagyják ki azt a jelenetet, amelyben a kocsiban való ücsörgéstõl sikerült egészen egy motelszobáig csábítani és alsónemûben való magamutogatásra rávenni egy 14 éves lányt, aki már annyira nem is naiv. Mindamellett elég gusztustalan volt, ahogy a kimeredt arcú, sorsába - dühítõen gyorsan - beletörõdött lány kifejezéstelen arcát mutatták, és aláadták a kicsatolódó derékszíj hangját.

[/SPOILER]

Mindamellett elég megrázó és jó film, arra pedig pláne jó, hogy egy kicsit elvegye az ember kedvét a gyerekvállalástól, fõleg egy kislánytól, akibõl majd egyszer veszélyeztetett kamaszlány lesz :D Egyszer mindenképp érdemes megnézni, a "fõgonoszt" és az anyukát kivéve elég jól játszanak a fõbb szereplõk. Annie pedig kifejezetten hitelesen hisztizik :D
8/10
Teszka 2011 aug. 19. - 00:31:44 8/10
(6/27)
Kicsit megrázó és egyben megdöbbentõ volt a film.Ebbõl is látszik,hogy egy 14 éves kamasz,mennyire nem tudja felmérni a helyzetet és milyen könnyen befolyásolható illetve rávehetõ egy kis kedvességgel és a törõdés látszatával arra,hogy minden hátsó gondolat nélkül beszálljon például akár egy vadidegen kocsijába...A kislány felépített magában egy álomvilágot amit szeretett volna fent tartani és egy nála idõsebb és tapasztaltabb felnõtt ki is használta.10/8
pillangókisasszony 2011 aug. 17. - 03:38:51
(5/27)
Nekem nem tetszett,szerintem béna volt.Tényleg vannak ilyen hülye 14 évesek????Végig ez járt a fejemben,nekem 10 évesen több eszem volt.
***spoiler***
A lányt nem is tudtam sajnálni hiszen nem is tiltakozott,meg sem próbált ellenállni.Szinte akarta a dolgot.Alig nevezhetõ erõszaknak.Még õ volt megsértõdve hogy elakarják kapni.Az anya karaktere is roppant idegesítõ és szánalmas volt.Az apa karaktere volt jó,õ valósághûen élte meg ezt az egészet ami a lányával történt!
***spoilervége***

A rendezés jó,remélem David Swchimmer máskor is beleül majd a rendezõi székbe.

10/5

A gyereknek nem oktatófilm kell hanem rendes nevelés.A kiscsaj olyan idegesítõ volt hogy szívesen adtam volna neki egy sallert,úgy éreztem megérdemelte ami vele történt.Gondolom nem ez volt a céljük a filmel.
10/10
Hansz 2011 aug. 02. - 12:52:29 10/10
(4/27)
Rendkívül jó film! Csatlakozom az elõttem szólókhoz,mindenkinek meg kellene néznie......érdemes. Nálam 10/10!!!A történet(aktualitásának) és a színészek alakításának rendkívül jó ötvözete sikerült az alkotóknak!
8/10
bunndda 2011 júl. 13. - 02:01:37 8/10
(3/27)
Ezt a filmet tényleg mindenkinek meg kell néznie. Ha lenne tizenéves gyerekem, akkor kötelezõ oktatóanyagként megnézetném vele. Leginkább együtt.
Viharmadár76 2011 júl. 04. - 22:42:29
(2/27)
Kemény, megrázó erejû film. S a témája nem csak az USA-ban aktuális, de sajnos itthon is. Csattanós a vége.
10/10
tzsol85 2011 júl. 03. - 22:27:42 10/10
(1/27)
Ajánlom mindenkinek. Akár oktatási célzattal is.