Kozutas 2013 jan. 09. - 11:40:14
(59/99)
Onnan volt az indulat, hogy megölte a férjét és rájött, hogy kém akiket sajna nem szabad általában futni hagyni.
auriga9999 2013 jan. 08. - 23:06:23
(58/99)
Ez most hogy jön ide? Donald Sutherland pedig 5-10 éves volt a II. világháború idején.
nuiii 2013 jan. 08. - 22:57:52
(57/99)
mert a kém beleszeretett a nõbe. tudod. errõl szólt a film..
Kozutas 2013 jan. 08. - 22:55:44
(56/99)
SPOILER

Furi, hogy egy "átlagos" nõ így kifogott a nagy Tû-n...

Ha valóban ilyen fontos dolgot talált, miért nem ölt meg mindenkit a szigeten ?
LajtaJ 2013 jan. 08. - 22:35:28
(55/99)
Fantasztikusan jó film!
Azért az elgondolkodtató, hogy egy skóciai szigetre hogyan kerülhetett egy bal oldali kormányos terepjáró.....
10/10
Ktesibios 2013 jan. 08. - 19:30:38 10/10
(54/99)
Nagyon nagy film. A könyv meg még jobb, szerintem Ken Follett legjobb regénye (bár ezt néhányan biztos vitatják), letehetetlen, és ahogy szokott lenni, sokkal több rétegû, mint a film.
Ezzel együtt a film is jó lett, nem utolsó sorban Sutherlandnek és a zeneszertõ Rózsa Miklósnak köszönhetõen, aki igazi nagy, szimfonikus filmzenét komponált ezúttal is.
10/10
meehrlin 2013 jan. 08. - 17:18:04 10/10
(53/99)
Ez Film!
Néhány részletecskével lehet egyet érteni vagy sem...
néhány dolog lehet benne reális vagy sem...
Ízlések és pofonok...
De legalább film! (..és nem csak egy iparilag gyártott lócitrom! :) )
Amúgy a szereplõk tényleg nagyszerûek benne!
Killbox 2013 jan. 08. - 12:59:45 Előzmény auriga9999
(52/99)
"A helikopterrel kapcsoltban pedig ne felejtsd el, hogy a filmet 1980 tájékán rendezték és akkor már nagyon modern helikopterek voltak."

De a második világháború idején játszódik!:P
auriga9999 2012 dec. 30. - 05:13:21 Előzmény Rahar
(51/99)
Azt mondod: "a kém nagyon átlátszó és kitérõ válaszokat adott, de ez nem zavart senkit".
A kémet nyilván nem zavarta. Az öreget a pia érdekelte, mert piált (alkoholbeteg, elvonási tünetek, stb). A csajt a szex érdekelte, érthetõ okok miatt (elvonási tünetek, stb). A kiskölyök az kiskölyök. Mindenki aki maradt, azt zavarta (õ a férj). Tehát, mindenkit zavart (persze itt eltekintek a forgatókönyv írótól, rendezõtõl, stb; de õk egyébként is tudták, hogy Faber az Donald Sutherland színész, nem pedig kém, tehát õket nem kellett, hogy zavarja).
A helikopterrel kapcsoltban pedig ne felejtsd el, hogy a filmet 1980 tájákán rendezték és akkor már nagyon modern helikopterek voltak.
7/10
Rahar 2012 júl. 16. - 21:48:34 7/10
(50/99)
Még 10 éves sem voltam amikor láttam ezt a filmet, pár nappal ezelõtt vége újból láthattam. A színészek nagyon jók, még a mellékszereplõk is hitelesek. A képi világa, a kameraállások jók, akkor még hála Istennek nem alkalmazták a kézi kamerás felvételt :) Az alaptörténet kiváló, a cselekményvezetés is jó, bár a cselekmény ritmusa egy helyen megtörik és én ott elkezdtem unatkozni. Nekem alapvetõen két dolog nem tetszik:
***SPOILER***
Találnak az ajtóban egy félig eszméletlen embert és utána rendesen és alaposan nem is kérdezik ki, hogy kicsoda, hogy került oda? Eme kérdésekre szerintem a kém nagyon átlátszó és kitérõ válaszokat adott, de ez nem zavart senkit.
A film végi helikopter egyáltalán nem tûnik kezdeti típusnak.
***SPOILER VÉGE***
zenka 2009 szept. 20. - 23:03:57
(49/99)
Vártam én itt az egri nõket, de nem jöttek sehol :D. Spoiler...
Hogy õszinte legyek a vége kissé csalódás volt, mert tuti, hogy egy nõ nem gyilkolászott volna le senkit sem ilyen hidegvérrel, talán akkor, ha a gyereke veszélyben lett volna, mondjuk.
A kém szvsz hiteles volt, mert gondolom ki volt éhezve valami normális kapcsolatra, jelezte is, hogy õ az elszigetelt emberekrõl ír, naná, hogy magáról mondta, és ugye abban a jelenetben késõbb simán azt mondta, megöli a fõhõsnõt, de aztán elkezdett érzelmileg kötõdni hozzá.
Az hogy nem akarta megölni, szerintem jó volt egy ideig, de mondjuk miután levágták pár ujját, elvártam volna, hogy õ is bepöccenjen, és küzdjön, mint a hirtelen honleánnyá avanzsált anyuka.
Olivia Hawilland1 2009 szept. 20. - 21:24:49 Előzmény olang
(48/99)
Olvastam ezt a regnyt, 2x is!
Nagyon tetszett, kiválló regény, izgalmas, fordulatos,szinte le sem lehetett tenni.
Hát a film elejét nézve, sok-sok mindent kihagytak a regénybõl!
Egyébként folytatom a film nézését.Olivia
summerbeauty 2009 szept. 20. - 20:34:15
(47/99)
Én mind a kettõt láttam, de ezt választom.
kisbogáncs 2009 szept. 20. - 19:57:37
(46/99)
Most melyiket nézzem ma? Ezt vagy a Bíbor folyókat..? Egyiket sem láttam és mindkettõ izgalmasnak hangzik.
10/10
Krájcsek 2009 szept. 20. - 14:16:05 10/10 Előzmény olang
(45/99)
Pedig alapmû,legalább is szerintem.
zenka 2009 szept. 20. - 13:44:47
(44/99)
Alig várom!!!
olang 2009 szept. 15. - 17:08:22
(43/99)
Ez egy jó kis film.

Nyilván nem "alapmû", de izgalmas, szórakoztató, feszültséggel teli, és egyébként is imádom Sutherlandot. :))

Jólesõ érzéssel tölt el, hogy van(nak) itt még, aki(k) emlékeznek a Negyvenegyedik-re.
jadam 2009 aug. 01. - 14:31:16 Előzmény Sorozatfüggõ
(42/99)
"A negyvenegyedik" volt annak az orosz filmnek a címe, Izolda Izvickaja és Oleg Sztrizsenov fõszereplésével. Nekem is beugott. Nagyon szép film volt.
Sorozatfüggõ 2009 jún. 19. - 18:19:41
(41/99)
Szerintem is elgondolkoztató volt a végkifejlet. Nekem az jött le, hogy tényleg volt valami "szerelemféle" kettejük közt, de érdekes módon pont a hidegvérû gyilkos /ha jól számoltam, csak a film tartamán belül 7 embert ölt meg/, szóval kettejük közül a férfi volt az, aki nem tudta volna bántani a másikat. A nõnél sem igazán akkor szakadt el a cérna, amikor rájött, hogy a Tû megölte a férjét, hanem amikor megértette, hogy egy német kém, és lelõtte. Itt viszont azonnal beugrott nekem egy õsõsrégi film, sajnos nem emlékszem a címére. Ebben a filmben egy magányos szigeten sodródott egymás mellé valamelyik háború idején egy fehérorosz katona és egy vöröskatona nõ. Persze egymásba szerettek, stb. és amikor felbukkant egy hajó a férfi társaival, felé kezdett futni, a csaj meg lelõtte. Aztán már hiába borult rá sírva. Hát ennyit az eredeti ötletrõl.
ondok 2009 jún. 18. - 21:40:04
(40/99)
Ami azt illeti,elfogadom a Tû sztoriját bár egy kissé szerintem irreális és a vége egri nõkbe hajló.Szakmailag is vannak gyenge pontjai ,mert egy profi kém nem hagyatkozik a torony adójára ,és egy ekkora jelentõségû információt pl elõre is leadhatott volna rádión,ha netán késõbb fûbe harapna .szóval szerintem hajazott a Piszkos tizenkettõ és a Navarrone ágyúi stb ifjúsági szintû kalandfilmekre.A Sakál sokkal jobb volt még filmen is.