6/10
Mushroomer 2023 dec. 04. - 14:45:09 6/10
(17/37)
Nem mondom, hogy tudtam mire számítsak (ha tudtam volna, valószínűleg meg sem nézem a filmet), de pozitív csalódásként könyvelhettem el ezt a filmet.
Kifejezetten jó humorral, szimpatikus szereplőkkel dolgozva egy ritkán tárgyalt topikot jár körül, és, annak ellenére hogy nem igazán vagyok megértő az alap szituációval, sikerült mindkét fél álláspontját és érzelmeit megértenem és elfogadnom. Egyetlen hátulütője talán a kiszámíthatósága, de ez annyira nem rontotta a filmélményt esetemben.
mozivaszon01 2023 dec. 03. - 16:30:33
(16/37)
A film címe alapján nem tudtam mire számítsak.
Nem számítottam nagy fordulatra, így váratatlanul ért, amikor fény derült a férj titkára, „titkos életére”.
Tetszett, hogy egy nem mindenki által elfogadott témát dolgot fel, nem megtántorodva a következményektől.
Egy mély, érzelmes, megrendítő filmet láthattam.
Ami nem tetszett, az az, hogy a vége lezáratlan volt, nem tudhattuk meg egyértelműen, mi a történet vége.
port_boy 2021 febr. 20. - 23:10:17
(15/37)
Egész jó volt, de mi a vége?
10/10
Igynögy 2020 nov. 14. - 09:54:19 10/10
(14/37)
Most láttam először, méghozzá random kiválasztva...a címe semmit sem sejtetett.Az első10 p után már érdekelt, aztán megfogott,aztán nagyon megszerettem..Megrendített magával sodort.Nem egy alkalmas...marad a listámon.
10/10
ludmilla 2020 júl. 21. - 02:06:57 10/10
(13/37)
Az első film, amit láttam ettől a rendezőtől, de ezek után biztos vagyok benne, hogy nem az utolsó. Általában, ha ilyen sok a szereplő, a filmnek az szokott lenni a hibája, hogy a karakterek ábrázolása elmarad vagy rossz, vagy elmegy valamilyen irányba a a történet, a többi pedig feleslegesnek tűnik, netán csak a főszereplők jók. Hát itt egyik sem igaz, ez a rendező tud valamit.. Jó a forgatókönyv, túlzás nélkül az összes színész, a zeneválasztás meg szerintem zseniális. Ehhez hozzájönnek a különleges helyszínek és a fényképezés, a végén meg egyetlen képben megtalálhatod a megoldást, ha úgy akarod. De ha nem, az is jó. Na, nem tudok rosszat mondani :)
5/10
picipc 2018 máj. 13. - 16:51:16 5/10
(12/37)
SPOILER LEHET

A 9-es értékelés után a film nekem csalódás volt. Sokszor lassú és ódivatú. Mintha nem is 2001-ben készítették volna (vagy 2001 már olyan rég volt és annyit változtunk)...
Egyébként a sztori és a karakterek nem rosszak, a másság okán egymásra találtak közössége pedig rokonszenves, egyenesen szerethető.
BolkaLolka 2012 aug. 19. - 23:14:35
(11/37)
Fantasztikus film!10/10!!!!!!
tykwer 2011 nov. 14. - 20:15:23
(10/37)
Csodálatos film, életem legjobb filmélményei között van.
Olyannyira sok érzelmet és kérdést vet fel a film, olyan mélységekben, hogy csak kapkodod a fejed,
hogy összeszorult gyomorral, néha könnyes szemekkel várd a fordulatot. S mikor ítélkezni kezdenél, kapsz egy nagy igazságot a képedbe, ami falhoz szorít.
A film egy remekmû, az elsõ percétõl az utolsóig.
Valószínûleg a homofób, ízig vérig vak-katolikus embereknek nem ez lesz a kedvenc filmélménye, de érdemes lenne elgondolkozniuk a film egyik mondanivalóján, mégpedig azon, hogy a szerelem valójában nemtelen, és az élet egyetlen járható útja a megbocsátás, elfogadás, és a szeretet.
10/10
viresz 2011 okt. 21. - 20:56:01 10/10
(9/37)
10/10. Mert egy jó film.
pillangókisasszony 2011 júl. 30. - 01:24:08
(8/37)
aranyos film,de én jobbra számítottam.számomra nem volt életszerû a film sztorija.
*** spoiler ***aki megtudja a férjérõl hogy a másik oldalon is tolta a biciklit 7 éven keresztül,annak nem az a reakciója hogy összebarátkozik a házasságtörõ búzával.szerintem.
az általában bejön,hogy nyitva hagyják valamilyen szinten a film végét,hogy az ember gondolkozzon rajta,de nekem ez túlzás volt.az utolsó kép mondjuk nagyon tetszett.
*** spoiler vége***

nem mellesleg a beteget játszó pasi állati cuki volt :)))
de ha már "meleg" film,akkor nekem inkább a C.R.A.Z.Y.,az jobban tetszett.

10/6-7
10/10
M.Zs.F 2011 máj. 21. - 01:51:36 10/10
(7/37)
Tökéletesen egyet kell, hogy értsek az elõzõ-úgy látom fõállásban filmesztéta-szavaival. Én ugyan nem vagyok sem esztéta, sem kritikus, viszont vagyok meleg, és ezen belül egy a filmkedvelõ-fajtából.

Tudtam sacperkábé, hogy mit fogok látni nagy vonalakban, de ettõl független már az elsõ 5 perc után sokkolva voltam. Az az autó,áhhhhhhhh. Aztán ahogy derültek ki a dolgok, és nem törtek fel az érzelmek, de mindig azt vártad, hogy na most, na most, na most.
És az érzések, hogy de jó is lenne. De jó is lenne nem melegnek lenni. De jó is lenne normális világban élni, hogy ne a barátait szeresse az ember családjaként. De jó is lenne átlagosnak lenni, és nem azzal kerülni a középpontba (holott már abszolút nem is vágysz rá), hogy Te meleg vagy.
És érdekes mert édesanyámmal kapcsolatban is sikerült gondolkodóba ejtenie, no ennek nincsen köze semmiféle melegséghez. :D

Az elsõ egész percben féltem kb a filmtõl, pláne mikor megláttam a nõt. Akkor igy hirtelen beugrott, hogy: "Jóisten mi lesz itt Meg Ryan európai helytartójával???", de aztán le lettem nyûgözve teljesen. A pasi játéka annyira nem is volt komoly, de amit ez a nõ csinált???!!! Hihetetlen jó. És amit az anyjával közös jelenetekben mûvelnek azt tanitani lehetne, hogy: na kedves tanulók, ez a fajta humor az, amitõl M.Zs.F.nevû kedves irogató maga alá tud kakilni a röhögéstõl.

És mellesleg nem mondanám meleg filmnek, bár ez nyilván nem az én számból hangzik hitelesen, de szerintem aki megnézi sokkal mélyebb érzések jönnek elõ belõle, mint buzi vagy nembuzi kérdése.

10/10
10/10
Shaba 2011 jan. 31. - 02:03:16 10/10
(6/37)
Hogy is mondta a kollegám, aki ajánlotta, majd kölcsönözte nekem a filmet? "Az elsõ negyedóra táján egy hatalmas ököl zúdul az arcodba, hogy megszédülsz a csapástól, aztán úgy tízpercenként bevisz még egy-egy gyomrost, hogy túl könnyen azért ne térj magadhoz." Noha több mint féltucatszor néztem meg azóta, ma is igazat kell adjak neki ebben: elõszörre megdöbbent, késõbb aztán minden erõszak nélkül érdeklõdõvé alakít. Ötzpetek nagyon eltalálta, köznapian élõ, pontosan rajzolt karakterekkel és különösen finom szimmetriába állított szituációkkal dolgozta fel a megbillenni tûnõ történetet, a tulajdonképpen lezáratlan vég képi megoldása pedig csodálatosan egyszerû, jelképi és zseniális.
10/10
fuge7 2008 okt. 09. - 02:34:54 10/10
(5/37)
Nagyon szép film. Helyenként meghökkentõ, de tartalmas, kiváló színészekkel, filmzenével...
10/10
june 2008 máj. 21. - 15:36:35 10/10
(4/37)
csak csatlakozni tudok az elõttem szólókhoz.kiváló.nálam 10/10
10/10
seresv 2008 ápr. 09. - 23:09:47 10/10 Előzmény verdeleth
(3/37)
minden idõk!! gyönyörû, elgondolkodtató, mély.
verdeleth 2008 ápr. 08. - 08:42:44 Előzmény meluss
(2/37)
Tényleg nagyon varázslatos hangulatú film. Bár nem szeretem a melegekrõl szóló filmeket (ez a vonal a törökfürdõben sem tetszett) itt mégsem volt zavaró. Nem 10 pontos, de aki jó hangulatot akar, egy kis romantikához is van kedve, és nem utolsósorban nagyon jó szinészeket akar látni, annak ez jó választás
meluss 2006 aug. 07. - 19:28:03
(1/37)
Különös hangulatú film. Gyönyörû a zene és gyönyörûek a képek és a fõszereplõk! Mindenkinek ajánlom!