Téma: Tűnj el!

Edmond Dantes 2018 márc. 11. - 10:30:21 Előzmény csabaga
(70/110)
Nem is kapott végül csak 1 díjat, azt is sztem inkább az Ebbing érdemelte volna, utóbbi topikjában tettem is rá (screenplay) javaslatot még a gála elõtt. Nem tudom, a fekete fõszereplõ miatt miért jelölték-volna-három további (fõ)díjra és/de Gary Oldmantõl sem ájultam el, ráadásul a Churchill-film színészre (Oldman) írt rossz film, mint pl. a Vaslady pár éve. A Tûnj el nem annyira rossz film, csak nem élmezõny, de errõl már írtam lejjebb.
Edmond Dantes 2018 márc. 11. - 10:24:14
(69/110)
Pontosan, egyetértek ld (84) itt. Még az 1 db elnyert Oscart is másnak (Ebbing) adtam volna, jobban megérdemelte.
Roberto DiCapribogyó 2018 márc. 10. - 23:11:00
(68/110)
Oké, kicsit eltúloztam a fõszereplõi alakitást... csak az idõ~70%-ában néz bambán és ~25%-ában inkább leszedáltan néz. Mondjuk érzelem egyik esetben sem tükrözõdik a fején. A maradék 5% meg a könnyezés, meg töltelék minimál mimika.
Roberto DiCapribogyó 2018 márc. 10. - 23:01:43
(67/110)
Az viszont megdöbbentõ, hogy ez a film Oscar jelölést kapott, ráadásul többet is, e-nélkül nem tudok elmenni szó nélkül... nem mondom egyszer egy abszolút szórakoztató thriller, de hogy miköze az Oscarhoz az mûvészileg értelmezhetetlen.

2 évvel ezelõtt nagyon berosálhattak a "White Oscar" (mû)botránynál az Akadémiai tagok, hogy mostanra eszetlenül elkezdtek jelölni négusokat minden túróért a polkorrektség kedvéért....
Ezt a filmet az alábbi kategóriákban jelölték. Viszonyitásképp leirok pár olyan filmet, amit szintén jelöltek korábban, de nem kapták meg. Néha egészen megdöbbentõ, hogy milyen társaságba húzták be a jelölõk ezt a filmet...:

- legjobb film - Titokzatos folyó, Ray, Közösségi háló, Kódjátszma, Ryan közlegény megmentése (jézusom!), Good Will Hunting, A remény rabjai, Egy becsületbeli ügy,Holt költõk társasága, Veszedelmes viszonyok. (Ezen kivül a legjobb rendezõ jelölés is egy vicc.)

- legjobb forgatókönyv (ezt meg is nyerte) - Gladiátor, Hatodik érzék, Good Will Hunting, A király beszéde, Amerikai szépség, Holt költõk társasága, Esõember, Három plakát..

- legjobb szinész - itt nem is irok példákat, mivel a csávó kb. az idõ 95%-ban bambán/flegmán néz, egy jelenet van ahol a mûkönny patakokban folyik a szemébõl. Ha azt feltételezem, hogy ez volt a karaktere és rendezõi utasitásra csinálta ilyenre az alakitását, akkor ezt a szerepet lefogadom, hogy az ide kommentelõ himnemûek ~70-80%-a 1-2 hónapos felkészités után legalább igy el tudta volna játszani, magamat is beleértve (bõrszint leszámitva). Gyakorlatilag nem kellett csinálnia semmit, csak nézni.
Roberto DiCapribogyó 2018 márc. 10. - 22:27:59
(66/110)
Ha valaki el tud vonatkoztatni a film körüli Oscar mizériától és igy ül neki megnézni a filmet, akkor szerintem kap egy izgalmas thrillert.
A film alapvetõen két részre osztható. Az elsõ, hosszabbik rész egy izgalmas thriller, nagyon jól épitik fel a feszültséget. A második, rövidebb rész, amikortól kiderül, hogy mi vár a fõszereplõre átmegy egy sablonosabb horrorszerûségbe. Összességében egy estére tökéletesen jó, ha valaki izgulós kikapcsolódásra vágyik ~7/10.
Azért a témában készült már jobb film, Kate Hudson fõszereplésével a 2000-es években.
csabaga 2018 febr. 28. - 18:01:28
(65/110)
Amióta a jelölt filmek számár felnyomták ötrõl 8-10-re,megdöbbentõ esetek vannak.

Ez szerintem a fekete fõszereplõ miatt került a jelöltek közé...A film szerintem is gagyi.
Edmond Dantes 2018 febr. 28. - 17:08:28
(64/110)
25 évvel ezelõtt ez egy B-kategóriás, alacsony költségvetésû sci-fi beütéses horror-pszichothrillernek számított volna, tucatszámra készültek hasonlók. Na de hogy kerülhetett ez a film a hollywoodi király-kategóriába? Az öt fõ díjból négyben jelölték, ötödik (nõi fõszereplõ) nincs is benne. Több mint túlzás. A \"fekete-fehér\" vonalban pedig se pro se kontra semmilyen társadalomkritikát vagy szociológiai üzenetet nem láttam, minden ilyesmi erõltetett belemagyarázás.
1/10
collin11 2018 febr. 20. - 11:34:37 1/10
(63/110)
Nem tudom egyáltalán mit keres az Oscar-jelöltek listáján..... Fõleg egy olyan film mellett, mint a Három óriásplakát Ebbing hátárában. Tegnap néztük meg és azt hittük, ez egy vicc. Amatõr színészi játék, erõltetett szimbólumok, volt hogy muszáj volt nevetni.....tele van túlzásokkal és életszerûtlen emberi reakciókkal. Csalódás......
Az Én, Tonya és a Lady Bird viszont kellemes meglepetés.
10/10
marregisztraltamegyszer 2018 jan. 25. - 12:30:55 10/10
(62/110)
nagyon jó film!!!
6/10
sawyerx 2017 nov. 30. - 18:20:06 6/10
(61/110)
Akkora visszhangja volt, hogy végül csak megnéztem, és pozitívat csalódtam benn, tetszett. Tetszett a rendezés, a játék a feszültségkeltésekkel, a lassú kibontakozás, dinamikailag talán a Hatodik érzékhez tudnám hasonlítani, csupán karakterek voltak silányabbak. Nem az a tipikus locsogós horror, végre nem sablonokra építkeztek, mint manapság annyira szokás. A "fõ problémán" is lehetett agyalni, és

===SPOILER===

ugyan a család és az inasok az elsõ pár perctõl sántítottak, a vendégseregnél meg már egyértelmû volt, hogy õk állnak a háttérben, ez a lélek/tudatáthelyezõs cucc azért meglepett. A kirakós darabjai megvoltak, de én inkább hittem azt, hogy a mutter tartja az elméjébe zárva a feketepétert, vagy valami hasonló, ahol végül feketepéter saját belsõ erejével tör ki, vagy valami hasonló sablon szarság. De ez úgy tetszett, pont eleget mutattak, magyaráztak el belõle.

===SPOILER VÉGE===

Negatívum azért mégis egy kicsit a rendezés, vagy nem tudom, még ez a manapság horror mûfajban kiemelkedõ alkotás sem közelíti meg a 80/90/2000-es évek minõségét, nem technikai szempontból. Úgyhogy -1 pont azé', meg még egy a befejezésért, mert az olyan hasracsapás-szerûnek tûnt. Fõleg, hogy a vakuval sokkolja meg az izomnéger agyát xD

8/10

Amúgy aki ebben a filmben nagyon karakteres volt, legalábbis nekem tuti meg fog maradni, az az úri néger, aki elsõként megkattant a vakutól.
3/10
Atis88 2017 okt. 09. - 13:22:25 3/10
(60/110)
Atya ég mekkora unalmas vontatott kínlódás ez. Végig se néztem. 3/10.
sanderson 2017 okt. 04. - 16:49:52
(59/110)
Én láttam már olyan filmet, amiben feketék csináltak fehérekkel valami nagyon hasonlót. Az a film egyébként ezerszer jobb ennél, és eredetibb.
1/10
lisbeth9027 2017 okt. 03. - 21:00:15 1/10
(58/110)
Egy rakás kaki ez a film, egyszerûen érthetetlen számomra,hogy kapott ennyi pontot eddig....
Kíváncsi lennék ,ha feketék csinálták volna ezt a fehérekkel mekkora balhé lett volna.Mindezt félre téve ,tényleg egy kiszámítható rossz film l. 10/3
Querelle82 2017 szept. 29. - 22:23:39
(57/110)
Találó a magyar szinkron, amikor azt mondja a srác a csajnak - telefonon. \" A f@szom sem akar megkefélni \" ...
Hanyasvagy 2017 szept. 26. - 10:07:27
(56/110)
SPOILER

Szerintem nem a nagyszülõk voltak a szolgák - õk simán meghaltak. Illetve lehet, hogy tényleg idõsgondozónak vették fel a személyzetet, illetve ekkora házba tényleg kell kertész stb. - de ez a szál mondjuk nem is annyira érdekes.

Alapvetõen arról van szó, hogy feketéket raboltak el és ennek a társaságnak eladták õket, szabad felhasználásra, pl. a film elején elrabolt jazz-zenészbõl lett az idõs fehér nõ szexrabszolgája (itt jól tippelt a biztonságiõr haver). Az agycsere-mûtét speciális kérés volt a mûgyûjtõ részérõl, hogy visszanyerje a látását. A többi fekán másféle agymosást hajtottak végre, amit a kedves vevõ kíván.

Amit én nem értettem, az a szarvasbaleset - semmi funkciója nem volt, bár a kiscsajnál a végén vadászpuska volt.

A logikátlanságokkal meg nem biztos, hogy érdemes foglalkozni. Pl. nyilván nem röhögnek ki, ha bejelented a haverod eltûnését. Fõleg, ha tudod, hova és kihez ment. De kétségtelen, hogy mulatságos jelenet volt. Mondjuk az is igaz, hogy a köztiszteletben álló család lehet, hogy nem tart a hatóságoktól, mert a törzsvásárlók között ott az elit. Szóval valszeg inkább arra mentek rá, hogy elgondolkoztató legyen. Elég gagyi az is, hogy a vakutól magukhoz térnek, de beáldozzák a mondanivalóért.
8/10
Bonnie 13 2017 szept. 23. - 22:45:42 8/10
(55/110)
Igaz`aból nem volt nagy `atütõ film de egyszermeglehet nézni .10/7
8/10
Bonnie 13 2017 szept. 23. - 22:44:43 8/10
(54/110)
Nekem az volt ebben a filmben a meglepõ hogy ilyet ^epp elmélyû ember kitud tal`alni hogy a n^egerek képess^egeit elveszik és `atmûtik egy fehér amerikaiba .Azt`an a négert csicsk`anak haszn`aljâk .Ez durva .Alapj`abanvéve nem volt rossz a film és tetszett benne hogy nem volt unalmas sablonos öldöklõs thriller igaz ebben is volt de csak a film v^eg^en.
10/10
Damill 2017 szept. 20. - 23:05:09 10/10
(53/110)
Nem mondanám kliséktõl mentesnek, de valahogy mégis túlnõ az egész az átlagos horrorfilm keretein. Talán képes veled elhitetni, hogy ez akár veled is megtörténhetne. Nagyon tetszettek a megvalósítása annak is, amikor a \"Mélybe\" süllyed. (Egyetlen negatívum, hogy nem kaptunk igazi választ arra, hogy miért a feketék a \"kiválasztottak\".) Engem sem könnyû lenyûgözni, de ennek a filmnek sikerült!
8/10
Paradiselost02 2017 szept. 18. - 23:22:13 8/10
(52/110)
Aki naponta öt filmet fogyaszt el ,annak ez már sok lehet és elvész a lényeg...de komolyan ,tényleg semmi sem jó ezeknek? Nagyon király kis film ,érdemes megnézni .Féltem ,hogy nem üti meg a mércét ,mert nehéz manapság érdekes filmet csinálni .Na ezt nevezem.:)
1/10
Marduk83 2017 szept. 16. - 09:40:52 1/10
(51/110)
Hatalmas várakozással ültem le megnézni, kár volt. Gagyi f*s. Értelmetlen baromság. Újfent az ezerszer lerágott csont: csúnya gonosz fehérek vs szerencsétlen kihasznált négerek. Dög unalom.