Téma: Tűnj el!

10/10
sflkjs 2017 aug. 25. - 21:28:03 10/10
(30/110)
Uh, nem volt ez rossz film. Sajnos beleolvastam a velemenyekbe es amint meglattam a Titkok kulcsa cimet, kialakult bennem egy kep, hogy mirol is szolhat, kb. mi lehet a vege. Pedig ugy szoktam filmet nezni, hogy egy szot sem akarok tudni a tartalmarol.
Az elejen nem tetszett a foszereplo, mondvan, hogy nem eleg jokepu, de a film kozben rajottem, hogy jol jatszotta a szerepet, nagyon is. Valaki azt irta, osszecsapott volt a sztori, igaza van, de meg igy sem volt rossz. Vegig lekototte a figyelmemet, es feszultsegben tartott. Nem nagyon ijedtem meg a ijedos jeleneteknel, pedig nekem nem kell sok, de ezeket a jeleneteket nem sikerult utosre osszehozni.
Tetszett a szineszek jateka is (Keener hogy megoregedett!!), foleg a baratno szerepeben a csaj jo volt.

Beubhd: arra (is) kellettek nekik az uj emberek, hogy a szeretteiket \"atultessek\" a testukbe. A cseled volt a nagymama, a kertesz pedig a nagypapa.
7.5/10
5/10
pihes 2017 aug. 25. - 14:15:30 5/10
(29/110)
Számomra ez a film, nem hozott semmiben kiemelkedõt. A sztori is összecsapott.
5/10
6/10
beubhd 2017 aug. 25. - 12:02:11 6/10
(28/110)
Lehetett volna belõle jó film, ha kicsit értelmesebb okot találnak a család tettére. Annyira ostobaság volt, hogy komolyan nem is nagyon értettem (vagy csak én vagyok buta szóval, ha van tõlem okosabb kérem világosítson fel) (6/10).
8/10
dec4de 2017 aug. 24. - 21:54:00 8/10
(27/110)
Nekem a Titkok kulcsa ugrott be errõl a filmrõl. (egyszer \"mindenképp\" nézõs)
7/10
idõjós1010 2017 aug. 24. - 21:19:02 7/10
(26/110)
Lélekszám 436 . Ez a film ugrott be róla az elsõ 20-30 perc után rögtön, és ezt az utolsó percéig tartom is. Nagyon sok hasonlóság van köztük. Szóval akinek az a film bejött, annak ez is be fog. Itt azért picit más lesz a köntös, szóval ha még valakinél nincs nagyon elcsépelve a sztori, annak komolyan mondom hogy ajánlom ezt a darabot is, mert minõségi csomaglást kapott. Bár ez tipikusan az a film, amit az ember valóság közelinek is kezd el érezni, aztán pont ezért lesz késõbb egy hatalmas arculcsapás, mert ami tulajdonképpen végbemegy, aligha fordulhatna el az életben is. Nálam is volt egy-két olyan pont, ahol a fejemet fogtam, és azt mondtam magamban, hogy te jó isten, mekkora agyamentség ez, de tartott valahová a történet, sõt ! el is hagyta a sztori a helyszínt, és a szereplõket egy idõre, ami abszolút érdekessé tette az egészet.
7/10
rebekar 2017 aug. 23. - 15:23:32 7/10
(25/110)
Nem horror,mindenképpen thriller a mûfaj. Misztikusnak is mondják,bár ebben az esetben a misztikus kifejez`es az összeszedetlenséget érteti velünk. A film 10/7-es nálam. Nagyon jól kezdõdik,félelmetes,sejtetõs! De a végére egy összefüggéstelen értelmetlenség lesz.
10/10
homeboy 2017 aug. 19. - 03:31:12 10/10
(24/110)
Zseniális szinészi alakitások....
Jól felépitett izgalmas film
10/10 (végre már egy jó minõségû thriller)
BUG01 2017 júl. 20. - 20:35:30
(23/110)
Nem rossz film, bár egyáltalán nem egyedi az ötlet.....Ami tökéletesen feldolgozza ezt a fajta gondolatmenetet az A John Malkovich menet címû film, ami szerintem sokkal jobban fel van építve logikailag, filmszerkezetileg is , bár nem mindenkinek való azt elárulom, egy igazi rétegfilm, lassan indul, de érdemes végignézni. Nem véletlenül játszik mind a 2 filmben ugyanaz a színésznõ (a 2 gyerek anyja)
Catherine Keener ) , ezzel is utalva az eredeti forrásra vagy filmre :))
BUG01 2017 júl. 20. - 20:17:17
(22/110)
vgv
9/10
BabyBaba07 2017 júl. 02. - 10:48:28 9/10
(21/110)
Nagyon jó film, számomra nem volt kiszámítható. Egyedül néztem meg éjjel, abszolút volt hatása :). Szerintem egy kifejezetten jó thriller, kicsit lassan kibonatkozva, de egész idõ alatt érzeni a feszültséget. Tele van csavarokkal és a végét is jól megoldották.
10/10
ADIZS 2017 jún. 25. - 00:00:15 10/10
(20/110)
Nagyon jó film, thriller kedvelõknek ajánlott! Az elején azt hittem, hogy ez túltolt rasszizmusról szóló film lesz, de ez ne riasszon el senkit, nem ez a helyzet.

SPOILER ON

Pár negatívumot szerintem nagyon is ok nélkül hoztak fel:
- Agymûtét: igen, valóban nem lehetséges az amit csinálnak, de a tudat kicseréléshez szükséges valamiképp átvinni az egyik ember tudatát a másikba, máshogy pedig el sem tudnom képzelni, hogy lehetne.
- Miért jó a nagyinak és a nagypapának, hogy felveszik a néger cseléd szerepét: azért, mert valójában nem veszik fel. Amíg ott van az aktuális áldozat (fõhõsünk), addig eljátsszák a szerepet, de semmi sem utal arra, hogy a hétköznapokban is szolgálók lennének.
- Rasszizmus: ez is meg lett magyarázva a film vége felé. Lehet, hogy páran rasszisták, de mint ahogy a vak faszi is mondta, õt nem érdekli a bõre színe. Plusz egy ázsiai úr is volt a lehetséges vásárlók között.

SPOILER OFF
10/10
kovacsheni 2017 jún. 16. - 10:10:28 10/10
(19/110)
Ez a film egyszerûen FANTASZTIKUS!! Kicsit sajnálom, hogy nem moziban sikerült megnézni, úgy még nagyobbat ütött volna, de így is nagyot ütött.
Tökéletesek a karakterek és színészi alakítások, még mindig nem tértem észhez.. :D MINDENKÉPP nézzétek meg!! 10/10
9/10
KunMate 2017 máj. 25. - 17:07:53 9/10
(18/110)
Para,elgondolkodtato. 9/10
7/10
giggs1985 2017 máj. 13. - 09:18:12 7/10
(17/110)
Te most mirõl dumálsz? Esetleg a filmhez is hozzászólnál, vagy esetleg csak trollkodni jöttél ide? Elég hosszan írtam a filmrõl, ha már minden áron nekem címzed a mondandódat, akkor olvasd el a véleményem, és arról beszélj. ;) Ellenkezõ esetben jelentelek, mert ki nem állhatom az olyanokat, akik ilyen badarsággal árasztják el a fórumot. ;)
7/10
giggs1985 2017 máj. 13. - 09:13:02 7/10
(16/110)
Miért is? Mit szerettél volna mondani?
7/10
giggs1985 2017 máj. 13. - 09:08:27 7/10
(15/110)
Hát, annak szántam... ;) Tudom, egyeseknek csak ez a két dolog létezik, és nincsenek árnyalatok...
7/10
giggs1985 2017 máj. 13. - 09:04:51 7/10
(14/110)
Elöljáróban elmondom, hogy tetszett a film, és nem beszélnék le senkit arról, hogy megnézze, de a mindent elsöprõen pozitív és fenntartás nélküli kritikaáradat engem arról gyõzött meg (így utólag), hogy ciki lenne rosszat mondani egy fekete rendezõ fehérek rasszizmusáról szóló filmjére, és senki nem akart rasszistának látszani, hogy kitérjen a negatívumokra is. Pedig van belõle jócskán, így ez a film korántsem remekmû...

Spoiler:
Ami tetszett:
- hangulata, atmoszféra. Igazán remekül volt felépítve.
- Színész játékok. Gyakorlatilag mindenki komoly teljesítményt nyújtott.
- Annak bemutatása, hogy milyen az, amikor valaki kilóg a sorból és nem tud beilleszkedni egy társaságba.

Ami nem:
- a fõszereplõ srác elmondta a környezetének (pl a haverjának) azt, hogy a csaj apjáékhoz megy. Miután eltûnik, ezt mindenképpen bejelentik (fõleg úgy, hogy õ egy eléggé ismert fotós ráadásul), és hiába volt szokás szerint minden rendõr kreténnek ábrázolva, de ez akkor sem maradt volna titokban. Fõleg úgy, hogy ez a csávó volt a sokadik áldozat...
- Az egész film a fehérek rasszizmusára volt kihegyezve, viszont ez a történetet figyelembe véve hatalmas öngól. Miért is? Adva van itt egy rakás rasszista fehér, aki gyûlöli a színeseket, de mégis az õ testükben, négerként(!) akarnak majd továbbélni... A magyarázat nagyon zavaros. Kb annyi, hogy milyen jó genetikájuk, felépítésük, stb van. Na ne már... A rasszista fehérek majd négerek lesznek??? Ha adott számukra ez a technika, miért nem magukhoz hasonló, ám egészséges, sportos, stb fehérek bõrébe bújnak? Nekem itt nagyon megbicsaklott ez az egész.
- Egyáltalán hogy megy ez az egész? Egy agyat átültetnek egy másik testbe??? (Ez baromság, de lépjünk túl rajta). És mindezt egyetlen orvos és egy asszisztens mûveli, egy gyertyákkal (!) megvilágított mûtõben?! :D WTF?
Meg ha átültetnek egy agyat (a régit meg kidobják), akkor hogy maradhat meg az eredeti személyiség? Hogy jöhet elõ egy vakuvillantástól??? Ez mi?
- "Szolgák" szerepe. Mint kiderül, õk a nagymama és nagypapa, akik néger bõrbe bújtak. Õk mit csinálnak, hogyan élnek?
a) ahogy a filmben láttuk, és szolgaként dolgoznak, hogy ne tûnjenek fel? Van értelme gazdag, rasszista fehéreknek néger bõrbe bújni, és cselédként élni? :D
b) csak megjátszották magukat a fõszereplõ elõtt. De akkor minek is voltak ott? Miért nem léptek le egy kis idõre? Miért kellett eljátszani a cselédet? Nagyon zavaros.
- A film vége. Sokan kiemelték, hogy milyen jó és meglepõ a Happy End, de én ennél erõltetettebb Deus ex machinát régen láttam.

Spoiler vége.

Összességében nem volt egy rossz film, de nem hiszem, hogy a fentebb felsoroltakat (meg más egyebeket is) nem vettek észre a tisztelt kritikusok. Ez a film nagyon messze van a remekmû szinttõl.
7/10
giggs1985 2017 máj. 13. - 08:33:21 7/10 Előzmény kriszta.g
(13/110)
OFF
Komolyan nem értem, hogy miért csak a vadliberalizmus és a nácizmus létezik egyesek szerint. Nincs élet a kettõ között?
10/10
soseseha 2017 máj. 07. - 21:26:53 10/10
(12/110)
Érdemes volt megnézni, nálam 10/10.
petya2000 2017 ápr. 28. - 18:23:46
(11/110)
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy várható e esetleg szinkronos változat ?