Téma: Tüskevár

pozsizsuzsi 2008 jún. 20. - 00:51:21
(24/124)
Az új feldolgozásról semmit sem hallottam, csak Titeket olvasgatva elõbányásztam a topicot, de attól sem lettem okosabb... :(
10/10
Semprini 2008 jún. 19. - 23:21:34 10/10 Előzmény rapanui
(23/124)
Ezek szerint egyetértünk... :-)
rapanui 2008 jún. 19. - 18:10:00 Előzmény Semprini
(22/124)
Mi a francnak?
Mert eladható, mint a Macskafogó 2, meg a Kis Vuk, hogy más mostanában megjelent borzalomról ne is beszéljünk.
++++++++++++++++++++++++++++
Ilyenre mondjuk azt: örüljön szegény Fekete István, hogy ezeket nem érte meg, bár lehet ha élne, sosem engedélyezte volna, sôt bizonyos vagyok benne.
elisabet 2008 jún. 19. - 15:58:42
(21/124)
Nagyon szeretem ezt a könyvet is, nna meg a filmet is! Hiába az sem "mai gyerek" - talán ezért, hisz megboldogult gyermekkoromat idézi fel. Azóta többször voltunk a Kis-Balatonon (le sem merem írni: horgászni) - mindig eszembe jut a film és megpróbálom beazonosítani a helyszínt, de sosem jön össze. Klassz, hogy bemutatja a történeten belül a természetet, a vízivilágot, növényeket, mindent.
Csak az a baj, hogy - nem fogjátok elhinni -, AZÓTA kívánom a fõtt rákot. De sajna, még mindig nem jutottam hozzá. :(((
Kész röhej nem? Más már régen elfelejtette volna, de ez nekem olyan, ha nem kapok meg valamit, örök életre emlékszem rá. :)))
pozsizsuzsi 2008 jún. 19. - 15:30:20
(20/124)
Hihihihi.....
csaba.csizmadia 2008 jún. 19. - 14:50:35 Előzmény attec
(19/124)
Egész pontosan:

www.mtv.hu/videotar
attec 2007 szept. 19. - 09:26:20
(18/124)
Elírtam: www.mtv.hu/videotár
attec 2007 szept. 19. - 09:23:15
(17/124)
Ez a sorozat is és még sok más (Sándor Mátyás,Kisváros stb)megnézhetõ a www.mtv.hu/filmtár honlapon.
10/10
Semprini 2007 aug. 19. - 19:44:12 10/10
(16/124)
Ez a sorozat TÖKÉLETES! Megismételhetetlen remekmûve a magyar televíziózás történetének! Zseniális színészi alakításokkal: Kiss Manyi, Bánhidi László, Zenthe Ferenc, és persze a két gyerek-fõszereplõ. És végre DVD-n is hozzáférhetõ!
Erre sem igaz, hogy "bezzeg a könyv jobb volt"; ez a film egyenrangú a könnyvvel, ha ugyan felül nem múlja!
Csak egyet lehet sajnálni: hogy a folytatásból (Téli berek) már nem készült filmváltozat...!

De kérdem én: mi a francnak kell remake-t csinálni abból, ami tökéletes?! A régi magyar filmek újrafeldolgozásai egyébként sem szoktak jól elsülni! Gondoljunk az Egy szoknya egy nadrág-ra, az Egy bolond százat csinál-ra, vagy a Pál utcai fiúk olasz-magyar átiratára!:-(
Szóval a Tüskevár Bánhidi László, Kiss Manyi és az eredti gyerekszereplõk nélkül fabatkát sem ér, ezt borítékolom!
Huma 2007 aug. 19. - 18:11:04
(15/124)
Túl a 30-on...:), de örömmel és vidáman néztem végig a múlt hónapban a sorozatot. Már anno, amikor kötelezõ olvasmány volt rendkívüli élményt nyújtott könyvben és filmen. Megörökítettem családunk következõ generációja számára is. Remélem hasonló érzéseket kelt majd.
Vinogradov 2007 aug. 19. - 10:57:17 Előzmény fanni1991
(14/124)
Nagyon örülök, hogy ennyire tetszett...

Én ugyan csak egyszer olvastam végig, de nekem is ott van a kedvenc könyveim között...
Vinogradov 2007 aug. 19. - 10:44:14 Előzmény Ani77
(13/124)
Szerintem az utóbbiról van szó, tehát, hogy te igazítod a szereplõket a saját életkorodhoz...

Amikor én például általános harmadikos koromban elõször olvastam a könyvet, annyira beleéltem magam, hogy számomra egyértelmû volt, hogy Tutajos is, Bütyök is egyidõsek velem.

Egyébként nem értek veled egyet: ha a könyv felõl közelítünk, biztos bele lehet kötni az elsõ adaptációba is, de nagyon nem kéne. Az úgy jó, ahogy van. Lehet, hogy nem tetszik neked, mert eltér a könyvtõl, de ne feldd, hogy ez adaptáció, nem hangoskönyv! És egyébként a sorozat minden szempontból tökéletes. Olyan magasra tette a mércét, hogy azt azóta sem nagyon sok magyar sorozatnak sikerült túlszárnyalnia...

Bánhidy Lászlótól, Kiss Manyin át Zenthe Ferencig mindenki nagyszerû, tökéletes, csodálatos, és akkor még nem is beszéltem a nagy miniszterelnök öccsének Dr. Tildy Zoltánnak, és a legendás természetfilmes Homoki Nagy Istvánnak gyönyörû állatfelvételeirõl, és Vincze Ottó csodálatos filmzenéjérõl.

Na, és akkor itt jön be a képbe, hogy jön egy ember, aki operatõrként , ezt el kell ismerni, tényleg nem semmittett le az asztalra, de rendezõként egy senki: egyetlen filmjével a lehetõ legnagyobb szegénységi bizonyítványt nyújtotta be önmagáról. Szóval jön ez a csodálatos rendezõ, és azt állítja, hogy õ majd megrendezi úgy, hogy jobb lesz, mint a könyv...

Kovács Lajos? Abszolút karakterszínész: Matulát KÉPTELEN eljátszani, hiszen ne szépítsük, tiszteletreméltó színészi pályafutása ellenére, mégiscsak egy városi bunkó.

Nagy Marcell? Navazzeg... Ki a f***om ez a kis kö***g, kis tehetségtelen senki: hol van neki, vagy akár Bütyök alakítójának olyan komoly színészi eszköztára, mint a klasszikus adaptációban szereplõ Seregi Zoltánnak és Barabás Tibornak volt... Ezek még beszélni se tudnak normálisan, nem hogy JÁTSZANI...

Eperjes Károly? Karcsi bohóc mint ISTVÁN BÁCSI...
"BÉLÁIM AZ ÚRBAN!!!"
Na ne...
Ez az alakítás valószínûleg önmaga paródiája lesz...

És a hab a tortán: Rékassy Károly (aki egyébként nagyon jó, megbízható szinkronszínész), és Détár Enikõ, mint Kengyel és Kengyelné (tényleg központi jelentõsségû szerep mindkettõ)...
Na ne...
Mi ez, a Barátok közt, vagy a Reflektor?
Ne vicceljünk már...

Az egész egy nagy magyar nulla lesz, katyvasz, szemét, már tudom, hisz láttam a Sorstalanságot...
Az egészben a legmegbízhatóbb alakítást valószínûleg Pogány Judit fogja nyújtani, bár nem hiszem, hogy Kiss Manyi bölcsességéhez, és finom humorához, gazdag játékához fel tudna nõni. Meg még itt van Szacsvay mûvész úr is (az övé is piszok fontos és központi szerep ám!), aki majd hozza a megbízható, szokásos formáját.

És akkor azt már csak találgatni merem, hogy ki lesz Katica...
Nem véletlen, hogy õ az egyetlen szereplõ, akirõl még mindig nem tudjuk, hogy ki fogja vászonra varázsolni...
Asszem ez lesz Koltai elvtárs slusszpoénja...
fanni1991 2007 aug. 15. - 19:17:40
(12/124)
nekünk amikor kötelezõ olvasmány volt a tüskevár, fintorogva olvastam , deltelt pár év és megint elövettema könyvet. annyira megteccett hogyegymás után 4*olvastam el...a filmet 6*7* láthattam.
én nem nagyon örülök neki hogy csináltak új verziót belöle mert a régit senki se utánozhatja le!! az a tökéletes a jó régi fekete fehér tüskevár Bánhidy Lászlóval az élen:):):) és persze Seregi Zoltánnal.
ezen a nyáron anyáék észrevették hogy mennyire odavagyok ezért a filmért és könyvért , és kitalálták hogy a kisbalatonra megyünk kirándulni!nagyon boldog voltam! átmentünk azona a hidon is, amejik a filmbe is látható volt!fúú sirni tuttam volna!
és persze azóta se változott meg a véleményem erröl a filmröl:)
kisGabi 2007 jún. 27. - 18:23:11
(11/124)
Tényleg idõsebbnek néznek ki 12-13 éveseknél. Kár.
Ani77 2007 ápr. 18. - 15:45:43
(10/124)
Ez a globalizáció... "segédeszköz" haha :)

Igeen, írtam hogy szerintem, de nem is csak külsõre tûntek gyerekebbnek... a könyvben a Tutajos stílusa teljesen más, valahogy felnõttebb... nem ilyen kis... bávatag... de lehet h csak én nõttem fel, és minden évben, mikor elolvastam a könyvet, kicsit igazítottam rajtuk az akkori megítélésemhez :))))
rapanui 2007 ápr. 18. - 12:58:11
(9/124)
Helló:-)

"Ha akkor a mai technikával és tempóval készíthették volna el azt a sorozatot, fele olyan hosszú sem lenne. Ma már sajnos nincs ilyen lassú és szép történetmesélés, felgyorsult az életünk annyira, hogy nem is igényeljük."

Ekkora baromságot régen olvastam már, mindezt a rendôzô szájából.....

**********************
még egy idézet....
"A könyvbe természetesen bele kellett nyúlni, a regényt leginkább segédeszközként használtam."

Vajon miért kellett belenyúlni, mert Fekete István rosszabbul ír, mint Balogh György?
**********************
Mit ne mondjak: eléggé szkeptikus vagyok....

**********************

Sokkal gyerekebbnek tûnik?
Már nem azért, de ez a két új "gyerekszereplô" ránézésre is minimum 16....míg az eredeti két srác, olyan igazi esetlen, csetlô-botló 12-13 éves srác volt a valóságban is, még akkor is, ha bütyök hangját Petrik József kölcsönözte.

Igaz írtad, hogy "számomra" :)

peace

rapanui
Ani77 2007 ápr. 18. - 11:40:26
(8/124)
Itt a teljes lista:

Nagy Marcell – Tutajos
Péntek Bálint – Bütyök
Kovács Lajos – Matula
Détár Enikõ – Kengyelné (igen fontos szerep... mindegy)
Rékasi Károly – Kengyel Tanár úr
Haumann Péter – Lajos bácsi, osztályfõnök
Szacsvay László – orvos
Eperjes Károly – István bácsi
Molnár Piroska – Piri mama (a könyvben Piri mama "szikár hölgy")
Hirtling István – Tutajos apja
Nagy Enikõ – Tutajos anyukája
Pogány Judit – Náncsi néni (ez még jó lehet!)
és Csikasz szerepében Napfényvárosi-Csahos Duci (hehe)
Ani77 2007 ápr. 18. - 11:35:08
(7/124)
Eperjes, azzal a fejjel?? Jesszus :) Kovács Lajos inkább elmenne István bácsinak! :)

Találtam egy cikket, képekkel: <a target="_blank" href="http://www.magyar.film.hu/object.33e94904-12a1-4f82-acbc-a40580c46693.ivy" title="http://www.magyar.film.hu/object.33e94904-12a1-4f82-acbc-a40580c46693.ivy">www.magyar.film.hu</a> A két gyerekszereplõ (kép alapján!) jobban közelít a könyvbéli figuráikra, mint az eredeti sorozatban... annyira igyekeztek Tutajos szerepére egy gizda srácot találni, hogy sokkal gyerekebbnek tûnik (számomra), mint az igazi Tutajos... Persze kérdés, mit nyújtanak, mint színészek.

Én is mindenképpen meg fogom nézni, mióta meghallottam, hogy forgatják, nagyon kíváncsi voltam rá... Azt nem tudom, hogy fogják egy estésbe sûríteni, mindenesetre jelentõs nyirbálásra lehet számítani, a történet menetét illetõen :/
rapanui 2007 ápr. 18. - 09:09:53
(6/124)
varrjál:)
rapanui 2007 ápr. 18. - 09:05:10
(5/124)
Helló:-)

Ezen nem veszünk össze:)

Tudod(játok) mire vagyok nagyon kiváncsi?

2005-ben elkezdték forgatni a Tüskevár "új" verzióját, akkor arról volt szó, hogy 2006 elején kerül a mozikba, aztán hatalmas nagy hallgatás lett belôle, s éppen most hozták nyilvánosságra, hogy a mozipremier 2007 szeptemberében lesz....
Ahhoz képest hogy a film 2005 ôszén már készen volt, elég szép eredmény:)
Igazi magyar tempó:)

jaaaa a szereplôk:
Kovács Lajos, Nagy Marcell, Péntek Bálint, Détár Enikõ, Rékasi Károly, Eperjes Károly, Haumann Péter, Szacsvay László, Pogány Judit, Molnár Piroska, Hirtling István, Nagy Enikõ

Tehát Nagy Marcell lesz Tutajos, Kovács Lajos Matula és Eperjes Károly játsza István gazda szerepét....erre varjál(jatok) gombot:)

Elôre ráz a hideg, de ugye én is megfogom nézni...

peace

rapanui