Téma: Tüskevár

2/10
baromarc666 2018 okt. 02. - 17:47:16 2/10
(63/123)
Ember aki ezt a filmet rendezted! Hát hogy tudtál ennyire modoros, negédes és hipokrata valamit csinálni? Ilyenek szerinted a mai gyerekek és felnőttek? Napjainkban csizmában és 100 éves ruhákban járnak? A gyerekek meg egyedül puskával védett madarakra lövöldöznek? Hát nem köllött vóna átteni emez filmet a mostani esztendők díszlete és környezete közé? Hát nehéz lett volna kicsit közelebb hozni a mai fiúk gondolatvilágához és érzéseihez?
1/10
detox 2018 ápr. 07. - 16:43:54 1/10
(62/123)
tragikomikus :P
temi3 2018 márc. 29. - 10:37:15
(61/123)
Nagyon szeretem Fekete István műveit, Ezt és a folytatását különösen. Örültem, hogy lett egy új feldolgozás. Korai volt. A film gyengécske, semmit nem ad vissza a történet hangulatból.
Roszner 2018 jan. 17. - 11:05:26 Előzmény olahmiki1959
(60/123)
Azt hiszem igazad van, én Bodrogi Gyulához rögtön a vidámságot kapcsolom.
Láttam õt két komolyabb szerepben is - Hattyúdal, a másikban a recski tábor zordon parancsnokát alakította (címe sajnos nem jut eszembe) - és állítom, hogy jobb ha a vidám alakításoknál marad.
Nehogy Kabos Gyula sorsára jusson, aki mindig drámai szerepre vágyott. Amikor végre kapott egyet - csecsemõt tartva a karjában jött be a színpadra énekelve (a Hyppolit és a többi vígjáték zajos sikere után) - a közönség elemi erejû hahotával válaszolt a megjelenésére. Tolnay Klári mesélte anno, annyira megsemmisült, hogy még az öngyilkosság is eszébe jutott.
JoeM 2017 dec. 26. - 20:29:00
(59/123)
Röviden, aki a régin nõtt fel, annak ezt nem szabad megnéznie. Amúgy kíváncsi lennék azok véleményére, akik az újat látták elõször, hogy mi a véleményük róla, csak úgy globálisan, a régi változathoz hasonlítva.
Reddyz 2017 dec. 26. - 19:49:31
(58/123)
Ez egyszerûen katasztrofális!!!
Ennek a klasszikus mûnek a meggyalázása, nem is értem, hogy egyáltalán hogy kerülhet vetítésre, szégyen és gyalázat.
kambekk 2017 nov. 25. - 17:11:08
(57/123)
Pár napja felkerült a youtube-re, most futottam bele. Annó kimaradt. Háááát nem véletlenül. Nagyonszépek a természeti képek, és a fények is. De a többi? Nem is tudom, mintha beküldték volna a szereplõket a regényben leírt helyzsínek mai terepére és felmodtattak volna velük néhány fontosnak vélt Fekete-idézetet, amiknek aztán se húzásuk, se értelmük nem nagyon lett. Persze ennél sokkal többet nem is ér a dolog. Túlhaladt rajta az idõ.
1/10
Oh jajj 2017 okt. 08. - 16:02:19 1/10
(56/123)
Ez a Tüskevár Kis Vukja? :D
Förtelem még mindig. Eperjes mi a faszt keres egy ilyen filmben? A többi gyalázatról nem beszélve. Már sokan leírták.
2/10
vajasll 2017 jún. 18. - 19:02:41 2/10
(55/123)
Egy világ omlott össze bennem.Nekem ez volt a TÖRTÉNET,a KÖNYV, a FILM....Érdeklõdéssel vártam,de ez...Legalább a táj szép volt,ameddig láttam,de amikor megláttam a horgászeszközöket (mai kornak megfelelõ ),az idõsíkok kavarodása elég volt,Feladtam.
1/10
Oh jajj 2017 jún. 18. - 18:28:48 1/10
(54/123)
Gyalázat. Erre nincs jobb szó. Eperjes különösen pofoznivaló ripacs. A ki tudja milyen régi vonatbelsõ, miközben a gyerek egy viszonylag új vonatra száll fel... aztán matula "bácsi"... rosszabb, mint a Szomszédok volt. :(((
1/10
Kit Fisto 2017 jún. 18. - 10:13:16 1/10
(53/123)
Erre nem volt semmi szükség, már van egy sorozat, ami annak tökéletes, ami. Tipikus \'összeáll pár ember a filmiparban, húzzunk le errõl mégegy bõrt, lesz egy kis pénz\' típusú film. Tényleg semmi értelme, és bûnrossz.
napraforgó 2017 ápr. 17. - 08:30:01
(52/123)
Én úgy 50 éve olvastam, de nekem úgy rémlik, hogy Náncsi néni nem István bácsi felesége volt, hanem a házvezetõnõje. Matula az õ rokona volt, keresztapja (?), vagy õ volt Matula keresztanyja (?), nem tudom, de sokkal idõsebb volt. De Matula is már bõven bácsi volt a fiúknak, és ha nem is volt nagyon vén, de azért idõs ember volt. István bácsi szerintem agglegény volt, feleség nélkül.
napraforgó 2017 ápr. 17. - 08:23:49
(51/123)
Én megpóbáltam objektívan nézni a filmet. Kamaszlány koromban olvatam a könyvet (nem tegnap volt), és a fekete-fehér sorozatot is láttam párszor és szerettem is.
Ha ezek nem lettek volna, akkor elég jó, elég korrekt film lehetett volna ez is. Ahogy elnéztem, ez egy kb. két hetes nyaralás története, nem egy egész nyaras nyaralás története a berekben. Nagyon sok mindent kihagytak, pár alapvetõ dolgot persze belepaszíroztak, de ez valóban akár egy kb. kéthetes nyaralás alatt is megtörténhetett volna.
Fekete István könyve 1957-es, vagyis nem a mai viszonyokat tükrözi. (Pl. nem volt TV, internet, mobil telefon, na pláne nem okos telefon...) De persze, valamelyest lehet aktualizálni is a történetet, és a berekben lehet élni ezek nélkül is. Bár nem tudom hogy két olyan nagykamasz, akiket itt láttunk, akarna-e. Merthogy ez a két fiú nem 13 éves, hetedik osztályos, mint a regényben, az biztos. Na, mondjuk, két hétig talán õk is kibírják, és még tetszik is nekik.
Nekem ebben a filmben nagyon kevés volt a természettel való érinkezés, fõleg a madárvilág bemutatása, de akár a halak is. Az a kevés jó volt színesben, csak hát nekem nem tükrözte azt, hogy ez a két fiú gyakorlatilag az egész nyarat a berekben töltötte, hogy mennyit fejlõdtek, okosodtak. Hogy a végén Kengyelné mondott errõl egy mondatot, no hát... Én a világon semmi változást nem láttam az elejéhez képest a fiúkon.
olahmiki1959 2017 ápr. 16. - 06:07:51 Előzmény Roszner
(50/123)
"Hihihi!
Bodrogi Gyula - Süsü, Linda-apuka, Óvszeres... milliónyi vidám karakter alakítója - Matula bácsiként???
Majd leestem a székrõl ezt olvasva. :):):):):)"

Remélem, nem történt baj, és nem ütötted meg magad...:D
Viszont ez a hsz.-ed arról tanúskodik, hogy nem ismered Bodrogi filmes munkásságát, ami nem baj, hiszen könnyen pótolni lehet a mulasztást.
Tudod, Bodrogi Gyula miért lenne - lett volna - kitûnõ választás Matula bácsi szerepére?
Az ORGÁNUM miatt elsõsorban.
Az a mély, nyugodt, bölcs hang - ellentétben Kovács Lajos kissé hadaró, rosszul artikuláló, selypítésbe hajló hangjával - tökéletes lett volna a bölcs, öreg pákász szerepére.

Sajnos, ez a vonat elment...:D
7/10
szabzero 2017 jan. 15. - 20:37:03 7/10
(49/123)
Hát igen, nem érte volna nagy veszteség a magyar nézõket, ha ez a film nem készül el.
De próbálok pozitívumot keresni. Színesben láttam a sztorit, ami a régi filmbõl nagyon
hiányzik. Gyönyörû a környezet, az állatok, madarak.
Meg ennek a filmnek egyébként sem volt esélye a sikerre, tudva hogy mennyire kultikus
az eredeti.
5/10
pali923 2017 jan. 15. - 11:48:27 5/10
(48/123)
Azt nem tudták eldönteni az alkotók, hogy az eredeti korban, talán az 50-es évek elején játszódó filmet csináljanak, vagy olyat, ami a mai kort idézi. Egyes tárgyak a 21. századból származnak, meg a ruházat stb. de a lovas hintó és mások meg a régmúltból. Ezért felemás lett az egész. Nem könnyû ebbõl a történetbõl jót csinálni, a Téli berek meg technikailag is nehezebb lenne, és nézõt sem lenne rá könnyû találni. Sajnos.
1/10
ef 2016 okt. 23. - 12:32:33 1/10
(47/123)
Méltatlan a szereposztás.
Ki választotta Bütyök szerepére ezt a kis vörös ripacsot?
4/10
Semprini 2016 okt. 23. - 11:48:26 4/10
(46/123)
"A forgatókönyvíró összes dolga annyi volt, hogy kimásolta a párbeszédeket a könyvbõl, aztán valaki betanította, abszolút szó szerint, az összes, de valóban az összes, beszédként leírt Fekete Istváni szöveget. "
Ez talán még igaz lehetne a régi verzióra, az szerintem is eléggé könyv-hû lett, az újra viszont aligha, hiszen ez bizony két és fél órával rövidebb, mint az, tehát ennyi anyagot ab ovo le sem forgattak, ennyi a különbség tiszta játékidõben a régi javára! Aztán ott a szivar monológja, amit nem igazán értettem, nem emlékszem, hogy a szivar beszélt volna az eredeti regényben.
Az új változattal szemben egy azaz egy darab pozitívum említhetõ: hogy színes, tehát a természetfilmes felvételek szebben mutatnak benne - ehhez azonban nem kell ürügynek a Tüskevár, csinálhattak volna szimplán egy Magyarország madárvilágát bemutató természetfilmet is.
A szereposztás pedig a réihez képest vállalhatatlan. nincsenek már olyan színészeink, mint akkor, István bácsin szerepére talán még lenne, de Matuláéra bajosan. Hagyni kellett volna ezt a regényt és inkább a Téli berek-et filmre vinni, ha már mindenáron Fekete Istvánt akartak.
Ghanima 2016 okt. 23. - 10:57:32
(45/123)
Ez egészen megdöbbentõ. Úgy emlékszem, éveken át próbálkoztak az újbóli megfilmesítéssel, anyagi dolgok miatt (is?). Mintha Kovács Lajos lett volna a motorja ennek. Én csak most látom, de elõször és utoljára.

Az eredmény kiábrándító, siralmas. A forgatókönyvíró összes dolga annyi volt, hogy kimásolta a párbeszédeket a könyvbõl, aztán valaki betanította, abszolút szó szerint, az összes, de valóban az összes, beszédként leírt Fekete Istváni szöveget. Komolyan mondom, ha nem lennék most lusta elõvenni a könyvet, valóban betûrõl betûre idézik a Fekete által leírtakat.

Már mindent elolvashattunk a korábban kommentelõktõl az elképesztõen silány megvalósításról, benne a szellemtelen, lapos színészi elõadásmóddal (mert ezt színészi játéknak nevezni tilos!).

Száz szónak is egy (négy) a vége: ez egyszerûen negatív film.
Roszner 2016 okt. 01. - 14:43:33 Előzmény olahmiki1959
(44/123)
"Matula bácsit pedig - a mai színészgárdát végiggondolva - szerintem két színész tudta volna jól, hitelesen eljátszani, Bodrogi Gyula, vagy Reviczky Gábor."

Hihihi!
Bodrogi Gyula - Süsü, Linda-apuka, Óvszeres... milliónyi vidám karakter alakítója - Matula bácsiként???
Majd leestem a székrõl ezt olvasva. :):):):):)