Téma: Tûzgyûrû

5/10
tzwestel 2017 okt. 08. - 15:39:25 5/10
(460/480)
ja....ez nagyon gyenge volt. csak ha nagyon-nagyon butulásra vágysz, akkor nézd! Viszont arra kiváló :)))
2/10
Oh jajj 2017 szept. 16. - 21:39:41 2/10
(459/480)
XXI. századi godzilla? Gyenge.Sz a r, f o s stb.
9/10
Bionika 2017 júl. 20. - 13:39:25 9/10
(458/480)
Jav: kétszer adta ki.
9/10
Bionika 2017 júl. 20. - 13:38:33 9/10
(457/480)
Ja! És bocsánat, hogy kétszer írtam le egymás után ugyanazt a mondatot. Nem magammal értek egyet ilyenkor csak utalok arra, hogy melyik kommentemet felejtsék el. Anonnal értek egyet és ha nem bírod ki anélkül, hogy valahányszor valahol írok valami véleményt írsz nekem valami baromságot, akkor ne is kommentelj egyáltalán(legszivesebben most minden féle csúnyaságokat írnék rólad pl: nem csoda, hogy törölték a felhasználódat stb).
U.i: A film pedig biztos, hogy a Zs-kategóriától fényévekre van, még hogyha elsõ ránézésre odavalónak is tûnik.
9/10
Bionika 2017 jún. 26. - 16:35:41 9/10
(456/480)
Most mi a francot pofázol rám? Ha csak engem kritizálsz akkor tûnj el a fórumról te geci!
9/10
Bionika 2017 jún. 26. - 16:35:19 9/10
(455/480)
Most mi a francot pofázol rám? Ha csak engem kritizálsz akkor tûnj el a fórumról te geci!
9/10
Bionika 2017 jún. 14. - 12:03:08 9/10 Előzmény Bionika
(454/480)
Ja és az elsõ kommentemet ezen az oldalon felejtsétek el, mert csak azért írtam azt, hogy "az alapötlet nem igazán", mert nem akartam, hogy mindenki ezért ugasson rám, hogy "márpedig ez egy nagyon buta film te barom". Igazából anon-nal értek egyet.
9/10
Bionika 2017 ápr. 27. - 16:49:44 9/10
(453/480)
Igen! Én is valahogy így gondolom a dolgot.
anon 2017 ápr. 25. - 14:22:07
(452/480)
Üdv
Tisztelettel jegyezném meg, hogy mint annyi más filmnek e korszakválasztó idõben (pl Mátrix trilógia, Jupiter felemelkedése, Avatar, Csillagok háborúja sorozat, stb) ennek is teljességgel okkult és ezoterikus a mondanivalója. A forgatókönyv, a történet burkolt mondanivalót takar, számos szinten, hogy mindenki, a beavatott, és a hétkoznapi tudású ember is valamit megértsen belõle, nyilván eltérõ mértékben és mélységben. A sokak által emlegetett "hibák és következetlenségek" valójában ennek a belsõ burkolt mondanivalónak a következményei, ami mellett a film készítõi még a logikátlanság látszata ellenére is kitartottak. Bárki aki elõrébb jár már a spiritualitás útján, felismerheti a film képi világával ábrázolt olyan fogalmakat, mint pl a csakrák a gerinc mentén (az átjáró belsejében), ha maga a történet nem volna elég beszédes, miképpen az egész film arról szól hogy egységbe próbálják hozni a jobb és bal agyféltekét a kiüresedett elme segítségével (ez a meditáció), hogy lehatoljanak az elme legmélyére, és megküzdjenek a tudat legmélyét tápláló zabolázatlan energiával (shakti). Az idegen lények maguk is sokat elárulnak megjelenésükkel - külsejük részben démonszerû, részben reagálás a modern kor new age-es irányzataihoz köthetõ "gyíkember" elméletekre. A film ezen lényeket egy másik dimenzióból érkezõnek mutatja be, melyet hétköznapi nevén asztrálsíknak nevezünk, ahonnan ezen entitások folyamatosan próbálnak hatást gyakorolni (és gyakorolnak is) ránk tudat alatt, és igyekeznek megszerezni az irányítást a tudatunk fölött, irányítva bennünket. Hogy a film maga jó vagy csapnivaló az szerintem szubjektív dolog, viszont rejtett tartalmát tekintve nagyon is logikus és következetes, a kérdés már csak az, vajon az átlagos nézõ számára képes-e (tudat alatt) átadni valamilyen pozitív, építõ szándákú üzenetet, vagy sem - lehet hogy nem. :)
Mindenesetre az új kor küszöbén nem ártana mindenkinek kicsit tájékozódnia a természetfeletti (és alatti) témájában, ugyanis egy "háború" kellõs közepén vagyunk, eddig soha nem látott nagyságokban folyik a vetélkedés "értünk". Bármerre nézünk, így is, úgy is ki leszünk téve ezen hatásoknak - a világot romba dönteni vágyó erõk folyamatosan az erõszak, a félelem, az önzés, a materializmus és a káosz (neoliberalizmus), az entrópia üzenetét közvetítik, míg természetesen a másik "oldalon" is vannak, akik azonban finomabb módon és az elõbbieknél igényesebb alkotásokkal az emberiség tudatát igyekeznek felébreszteni mély álmából, vagy legalább hatással lenni annak tudatalattijára. Filmek, számítógépes játékok (pl Dragon Age Origins, Pillars of Eternity, stb) tucatjait lehetne ma már említeni ebben a kategóriában, és mindez csak fokozódni fog eme új kor hajnalán, tehát nem ártana valamennyire tisztában lennünk világunk rejtett mûködésével, mielõtt teljesen felületesen ítélünk meg dolgokat, például ezt a filmet.
9/10
Bionika 2017 ápr. 17. - 21:23:20 9/10
(451/480)
Nekem valahogy tetszett. Persze megértem, ha sok mindenkinek nem. A technikája is a látvány is csak az alapötlet nem igazán. Bár nekem bejönnek valahogy az efféle hülyeségek.
SpiderZ 2017 ápr. 17. - 21:03:46
(450/480)
Jól vagy? Kérdezte az egyik tag a másiktól. Mellesleg éppen neuron kapcsolatban voltak....
Marcipáncica_ 2017 febr. 19. - 21:07:21
(449/480)
Rendkívül buta film, viszont azt nem lehet tõle elvitatni hogy a látványvilága csodaszépen meg van csinálva...
Koncsita 2017 febr. 19. - 20:34:09 Előzmény Bogoj
(448/480)
Meddig ér az a víz, amiben a Védõ nem tûnik el, de a Támadó nem látszik, csak ha felbukkan?
Koncsita 2017 febr. 19. - 20:31:22
(447/480)
Ez egy marhaság, ezt távirányítással is lehetne csinálni.
Kit Fisto 2017 febr. 19. - 14:41:58
(446/480)
Ron Pearlman a biztosíték rá, ez egy pocsék film. Egyetlen kivétel volt, az Alien 4, na de abba sem kellett volna, azon is csak rontott. tudom, nem tehet róla, de ki nem állhatom azt a mutáns csimpánz fejét, ez van. Ugye hasonlít? :)
7/10
michael corleone 2016 máj. 31. - 09:07:40 7/10
(445/480)
10/6,5.
3/10
convar 2016 jan. 05. - 03:05:53 3/10
(444/480)
Egy ökörséget még senki sem említett: méghozzá, hogy miért pont a városok kellõs közepén kell szembeszállni a kaidzsuval? (mint oly sok látott esetben) Csak nem épp azért, hogy így is úgy is földig legyen rombolva a város, mer' a filmbe az az ami jól mutat? :D


Meg még annyit, hogy van egy annyira direkt "jó", kifejezõ jelenet a filmben annak illusztrálására hogy hol ill. merre is tart a halivúdi filmipar hogy fel is töltöttem külön :)
http://indavideo.hu/video/Hollywood_legjava_-_reszlet_a_Tuzgyuru_c_filmbol

Az elsõ megtekintésénél amúgy nem történt semmi különös egy kiadós szemöldök borzoláson kívül - persze, mert akkor még a film hatása alatt voltam. Na de itt nehogy vki azt higgye hogy vmi pozitív dolgot írtam. Mert ez a hatás túl gyakran átélve sztem maradandó agykárosodást okoz :D De hogy ezt elkerüljem azthiszem ezzel a nagybecsû látvány ópusszal erre a félévre most ki is lõttem ezt a kategóriát.


Óriási csalódás Guillermo del Toro-tól.


3/10
Torolt Felhasználo 2015 nov. 28. - 09:13:04
(443/480)
Ez egy Godzilla-film (csak a szörnyet másként hívják).
Ezzel mindent meg is indokoltam.
port_man 2015 nov. 28. - 07:15:01
(442/480)
Ez a logikátlan gagyi nem lehetett olcsó.
anonem 2015 júl. 09. - 06:42:22
(441/480)
Önnek teljesen /tökéletesen, százszázalékosan / igaza van! A mûveletlen, információ-függõ kamasz korosztály a célközönség, mint a teló,tablet,"übergagyi" klipek,"fest"-ek esetében is. Apuci meg melózzon, hogy a hülye gyerekének legyen pénze ilyen gané filmekre...
Ezek a filmek az agymosás/lebutítás legjobb formái.