Téma: Tûzgyûrû

6/10
Acélember 2015 júl. 01. - 22:03:43 6/10
(440/480)
Az filmek, amik pl. kijutnak oscarra (nem kell jönni, hogy "jaj persze az oscar filmek") vagy egyéb neves filmes eseményre, az év elején meg õsszel jönnek. Azoknak van története, el lehet rajtuk gondolkodni, van mondanivalójuk. Nyáron, mikor mindenki kikapcsolódik, el lehet lazítani egy ilyen filmen. Nem kell az összes filmnek rögtön mondanivalója lenni. A filmek nagy része már régóta nem azért van hogy reflektáljon a való világra, valamilyen kreatív, kitalált univerzumon keresztül, amellyel egyes filmek rendelkezik. Azért is van, hogy kikapcsolja és közbe ne azon kezdjen el gondolkodni, hogy mi a jó, vagy mi a rossz az életben. Egyébként nyáron is vannak jó történetes filmek, csak azokat nem veszik észre az emberek, mert mindenféle szar oldalakat lájkolnak facebookon és azokról nem írnak vagy csak azért nem nézik, mert lehet éppen egy meglévõ filmnek a folytatása és akkor jön egybõl, hogy "jaj, már megint egy második/harmadik rész", és rögtön leírja a filmet.
5/10
Bogoj 2015 febr. 04. - 10:44:51 5/10
(439/480)
én azt se nagyon értem, hogy: jön föl a tenger alól a lény, van róla valami halvány kép, de már nevet adnak neki, és mindent tudnak róla. az embereiknek persze ezt a nevet adják tovább, mintha ez alapján neki is mindent tudnia kéne. meg ezek a szörnyszintek is mókásak voltak. tisztára, mint egy akció-szerepjáték...
jani-wan 2015 febr. 04. - 09:07:07
(438/480)
"Kérdés: egy sci-finek szokott mondanivalója lenni?"
Van olyan :)
"... a látványra mentek rá nem a történetre."
Tehát aki intelligens az ne nézze meg, mert rohadtul zavarni fogja a sok értelmetlen hülyeség? Érdekes rendezõi elgondolás.
Anyiyta 2015 febr. 04. - 04:54:52
(437/480)
Olvasgattam a hozzászólásokat, mindenki azt írja, hogy a " történet egy sz@r, semmi mondanivalója stb...)
Kérdés: egy sci-finek szokott mondanivalója lenni?
A másik, hogy a rendezõ még mielõtt kijött volna a film elmondta, hogy a látványra mentek rá nem a történetre. Nyilván a történet az egy gyenge közepes, de a látvány ott van a szeren.
Én moziba néztem meg 3D-be...a mai napig bennem van az érzés, ahogy a "akciójeleneteknél" úgy ver a szívem, hogy azt hittem kiugrik a helyérõl.
Kicsit furcsa érzés volt egyetlen nõnek lenni a moziba, ezt azért hozzáteszem :D:D:D
5/10
Ivy66 2015 jan. 08. - 12:27:53 5/10
(436/480)
Azt hiszem, a korábbi hozzászólásokban már többen kifejtették helyettem is, de ha gondolod:

SPOILER
Gyermekded, logikátlan.
Pl. elõször kijelentik, hogy csak a harci robotokkal tudnak hatékonyan védekezni az idegenek ellen, de azért leállítják azok gyártását, és nekiállnak teljesen hiábavalóan falakat felhúzni. Majd "stikában" folytatják a robotprojektet, és persze azok jól meg is mentik az emberiséget. Vagy: az idegenek korábban már voltak itt, õk voltak a dínók (ne má'). Vagy: az átjáróba csak idegen DNS-sel lehetett bemenni, kifele már akadálytalanul jöttek, a nagy nyomásnak persze oda-vissza fittyet hánytak (na jó, mondjuk, hogy olyan szuper a felszerelésük, hogy bírja).

S ne gondold, hogy mindenképpen fikázni akartam volna a filmet, mert nem ez volt a célom. Lazítós mozi, mindent a szemnek.
Sz Peter 2015 jan. 08. - 12:00:10
(435/480)
Na, mert mi volt a gond a sztorijával? :)
5/10
Ivy66 2015 jan. 08. - 11:57:17 5/10
(434/480)
Mielõtt még belém kötnének: látványfilmet vártam, és azt is kaptam, de azért valami elfogadható sztorit minden filmtõl elvárok.
5/10
Ivy66 2015 jan. 08. - 11:55:02 5/10
(433/480)
Mondtam: nézzünk valami látványosat. Nos nagyjából azt is kaptunk, látványt, és semmi mást. A sztori rettenetesen gyenge, a karakterek se gyõztek meg, az meg egyszerûen röhejes tényleg, hogy bazi nagy, ingatag, ember formájú harci robotokkal állnak le verekedni (!) a továbbfejlesztett dínó/godzilla fizimiskájú idegenekkel. Bár meg kell hagyni, ezek a harci jelenetek tagadhatatlanul látványosak (kizárólag ezért 5 pont). Kéne már egy jó sci-fi, ez nem az.
9/10
Atesz1987 2014 dec. 29. - 11:58:32 9/10
(432/480)
Látom azon vitatkoztok, hogy egy látvány moziban kell-e logikát keresni. Én azt mondom, hogy egy popcorn mozinak -fõleg ha nem célja, hogy kult filmé váljon- nem kell a végletekig kidolgozottnak lennie filmesztétikailag, sok mindent meg lehet bocsátani, el lehet hanyagolni. Viszont van az a mûvészi igénytelenség, ami még 300 millió dollárnyi CGI nézése közben is kizökkenti az embert. Megmondom õszintén, nálam ez a film nagyon-nagyon közel járt ehhez a szinthez, de talán a mozi miatt, még pont belefért, és csak hazafelé gondolkodtunk el rajta mekkora ökörségek vannak benne. Én ezért meg tudom bocsátani neki, és nevetni tudok a nyilvánvaló, ordító hibáin. Nem úgy a Tranformers 4-nél, ami számomra nézhetetlen volt, és majdnem kijöttem felénél. Egyszerûen van egy minimális filmesztétikai szint, amit még egy blockbusternek is kötelezõ megütnie, különben még a légütõsebb látvány is élvezhetetlenné válik.
9/10
Atesz1987 2014 dec. 29. - 11:29:10 9/10
(431/480)
Az biztos, hogy ezt a filmet képtelen lennék újra megnézni. Tudom, mert próbáltam. Viszont ez a film nem fájóan rossz, számomra ez olyan jólesõ faxság. Szóval olyan belegondolsz, és röhögsz rajta, hogy mennyire szar. Olyan jóízû kritikákat, mint amik errõl a filmrõl születtek, ritkán olvasni. Egy kicsit a Feláldozhatókra emlékeztet. Mintha szándékosan önmaga paródiája lenne. Mintha a szereplõk, akik amúgy teljesen elhiszik a szerepüket, bármelyik pillanatban kikacsinthatnának a nézõre, mint a Nagy durranás filmekben. A proffok, és a kájdzsú szerv kereskedõ karaktere, vagy mikor a diszpécser bemondja a legújabb szörny nevét, és szintjét, és szinte látod rajta, hogy majdnem elröhögi... szóval nekem olyan, mintha ez az egész szar film miliõ egy kicsit szándékos lenne. Ilyen formában remek film. Egyszer megnézni, és utána gondolkodni a benne látott ökörségeken tökéletesen jó volt. Pár év múlva szerintem legalább annyit fog menni a kereskedelmi csatornákon, mint a Függetlenség napja.
1/10
molnibalage 2014 dec. 07. - 16:03:39 1/10
(430/480)
Zskat fos. 10/0. Sajnos 0-ás osztályzat nincs itt a port.hu-n. Félelmetes, hogy CGI-ra pénz van, de történetre és minimális logikára nincs... Értelmetlen az egész film... Ez még a torrentékát sem éri meg. Nem érdekel, hogy látványfilm, azért ennyire minimális elvárása ne legyen már senkinek történet terén. Ehhez képest még az Ender's Game is AAA film, pedig az is röhejesen szar.
jani-wan 2014 dec. 07. - 00:31:41
(429/480)
Elõször is azzal kezdeném hogy rettentõen utálom az ilyen hozzászólásokat.
Teljes mértékben nélkülözi az értelmes indokokkal alátámasztott érvelést, de van helyette van benne személyeskedés, lekezelés, és sértegetés.
Na mindegy.
Tehát az egyetlen értelmezhetõ indoklás tartalmát elemezve pedig sajnos az válik nyilvánvalóvá, hogy szerinted az a jó mozi, amire a "Zs kategóriás" Asylum filmek építenek:
"Megad mindent: látvány, zene, adrenalin. "

De vannak bizony mozinézõk akiknek nagyobbak az elvárásaik egy jó mozival szemben. És nem kell egybõl valami elvont "überkultúr" rétegfilmre gondolni. Maradhatunk nyugodtan a "látvány, zene, adrenalin" scifi-s/fantasy-s vonalon.
Terminator 2
Matrix
X-men
Batman
Függetlenség napja
Star Wars
stb...


"Nálad a probléma ott rejlik ..., hogy realitásként szeretnéd érzékelni a science fiction- t"
science = tudomány
fiction = képzeletbeli, kitalált
azaz tudományos alapokra helyezett kitalált (történet).
Szóval inkább a probléma ott gyökeredzik, hogy vannak akik nem érik be egy totális hülyeségre épített kitalációval, és igénylik némi tudományos alap meglétét, ami által legalább megpróbálhatják elhitetni magukkal, hogy a történet értelmes. Az elvárás az lenne, hogy az egész úgy legyen megcsinálva, hogy az ember képes legyen együtt élni a filmmel, és ne zökkenjen ki állandóan a sok hihetetlen és logikátlan hülyeség miatt, fõképp pedig ne hülyeségre épüljön az egész.
Ha ez megvalósul akkor az ember a kisebb értelmetlenségeken simán átsiklik, és nem törõdik vele.
Pontosan a hihetõség az ami például a Star Wars-ot kiemelte anno az übergagyi scifi-k közül. És hidd el senki sem foglalkozott azzal, hogy mi a jó fenét is keres egy olyan kígyószerû egyszemû akármi a halálcsillag fémhulladék zúzdájában, ahol valószínûleg rég el kellett volna pusztulnia.
És ha már ide lyukadtam ki akkor itt egy másfél órás Star Wars elemzés a History Channel-rõl:
https://www.youtube.com/watch?v=D0jkSZZW7rk
csak hogy érzékelni lehessen, hogy egy scifi is lehet komplexebb mint csupán "látvány, zene, adrenalin".
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 11. - 09:36:10 Előzmény Rizs Ottó
(428/480)
Te inkább ne írj forgatókönyvet mert ritka rövid film lenne belõle.
Illetve egyáltalán nem lenne belõle film. :)
abisztriczky 2014 nov. 10. - 20:09:49
(427/480)
Valamiért rögtön az újabb GODZILLA film jutott róla eszembe, akkor különösen, amikor Tokió volt ebben a filmben a helyszín. Mindkettõ cselekményét Japánba helyezték, midkettõben hatalmas szörnyek.
Rizs Ottó 2014 nov. 08. - 15:22:43
(426/480)
Biztos felvetette már elõttem valaki, csodálnám ha nem: ENNEK A FILMNEK NINCS ÉRTELME!. hogy miért? jönnek ezek az idétlen t szörnyek, a tenger mélyérõl egy meghatározott dimenziókapuból. ennek a dimenziókapunak ismerik a koordinátáit, a film nem említi, hogy a kapu változtatná a helyét. szóval adott egy ilyen probléma, hogy lehet ezt kezelni: rohadtul teleaknáznánk a kapu környékét! atomaknákkal vaze! Jön ki a mocsoládé a kapuból, hozzáér az aknához-> meghal. vége a problémának. vége a filmnek. De tegyük fel, hogy valahogy mégsem hal meg az aknamezõn, ebben az esetben felszáll egy B2-es és lézervezérlésû bunkerromboló taktikai atomtöltettel szórja meg. vége a filmnek. De! ha, mint a filmben az emberiség jópár éve evvel a fenyegetéssel kénytelen élni, akkor dolgoznánk azon hogy a messzehordó preciziós fegyverinket fejlesszük. itt van pl a sínágyú (bárgyúbbak a transformersbõl tudják hogy mi az). Felbukkan a szörny, az ágyú megkapja a koordinátákat, 20 mp-el késõbb vége a filmnek. Szóval egy dolgot nem csinálna az emberiség messzirõl jól lõhetõ, nagyméretû ellenséggel szemben: lomha nagyméretû, drága robotokat-akiknek a legfontosabb fegyverük a két öklük. Legalább marhaság 100 méteres falakat építeni összes tengerpartra a világ fél GDPjébõl. tiszta agyrém hogy ez valakinek egyáltalán eszébe jutott.
borkasztik 2014 nov. 05. - 07:29:24
(425/480)
Persze az mese :) De attól még szórakoztató :)
Jhonika82 2014 nov. 03. - 22:27:43
(424/480)
duplamagos atommag lol.... Na ott kapcsoltam ki!!!Mi a sz.. ez? intel pentium corte duo vagy mi a retek ? Mese mese mátka
6/10
offtopic
ADIZS 2014 okt. 24. - 14:56:43 6/10 Előzmény Sz Peter
(423/480)
Azért írtam, hogy a "közepesnél jobb" sztori. Azt egy szóval sem mondtam, hogy az évezred sztorija :D
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 20. - 09:39:43
(422/480)
Mondjuk az Avatar sztorija sem volt túl eredeti. A Pocahontas sci-fi-be ágyazva. :)
6/10
ADIZS 2014 okt. 19. - 13:43:23 6/10
(421/480)
Mondjuk sosem értettem, hogy miért kell a látványfilmeknek olyan butának lenniük mint a sötét éjszaka. Most hirtelenjében egy olyan látványfilm jut eszembe, aminek a közepesnél jobb sztorija volt, az Avatar, és hatalmas kultuszfilm is lett elég hamar. Más nem akar ennyi pénzt keresni és ekkora hírnevet, vagy mi a fene? Ha az ember már ennyi pénzt beleöl egy látványfilmbe, akkor legyen már pár fityingje egy normális, fordulatos sztorira is.