Téma: Tûzgyûrû

4/10
jooasszony 2013 nov. 12. - 12:19:46 4/10
(340/480)
A faun labirintusa az egyik kedvenc filmem, úgy gondolom az európai filmremekek közül is kiemelkedik. Utána láttam a többi Del Toro filmet is, az Ördöggerinc és A hobbit tetszett még nagyon-nagyon.

A Tûzgyûrû számomra egy kínlódás volt... fantáziátlan , sablonos és bugyuta...a történet igazi blõdli. Én nem vagyok különösen érzékeny a szinkron megoldásokra, de itt ez is rémes volt.

Sajnálom, ha a Del Toro hívõk lelkébe gyalogoltam ezzel a véleményemmel....a filmet azért becsülettel végignéztem, mivel én is lelkes Del Toro rajongó vagyok.
jani-wan 2013 nov. 12. - 10:37:39 Előzmény Gipsy Danger
(339/480)
"Higgyetek nekem, nagy kép és akkora hang, hogy kiesik a fotel alólad, na úgy más lenne a véleményetek."
Tévedés. Nem lesz más, ugyanis a kritizálók nagy része elismerte hogy látványos. Nem is azzal van a baj.

"Erre csak azt tudom mondani, hogy aki nem tud kikapcsolódni, mert folyton hasonlítgatnia kell, meg keresni a miérteket, azzal valami gond van."
Szóval szerinted az intelligencia a probléma? Nem inkább azzal van a gond akinek nem tûnik fel neki az hogy valami oltári nagy b@romság, és minden f@szságot elhisz? Érdekes álláspont, de nem értek egyet.

"károgás helyett tessék jobbat csinálni"
Miért is? Szerinted a nézõnek nincs joga véleményt mondani? Tudod neki van leginkább joga. Neki csinálták a filmet!
offtopic
Sz Peter 2013 nov. 12. - 09:42:36
(338/480)
Szerintem pedig az itt fórumozók többségének (fõleg a savazóknak) nem rendeznie kellene ennyi pénzbõl, csak simán írjanak egy forgatókönyv vázlatot. Az nem kerül semmibe.
Aztán írja (linkelje) be ide, aztán majd eldöntjük, hogy jó-e vagy nem?! ;)
ValeK 2013 nov. 12. - 01:42:29
(337/480)
Na azt megnézném szívesen hogy milyen filmet hozna össze egy fórumozó közönség , bár amennyire ismertek a magyar "filmsikerek" sejthetõ milyen lenne. :)
Gipsy Danger 2013 nov. 11. - 22:25:45
(336/480)
Erre csak azt tudom mondani, hogy aki nem tud kikapcsolódni, mert folyton hasonlítgatnia kell, meg keresni a miérteket, azzal valami gond van. Ennyi erõvel kössünk bele a Forma 1-es közvetítésbe, mert sokszor úgy látszik, hogy visszafele forog az autók kereke. Mekkora barom lehet a rendezõ, mert ilyen nem fordulhat elõ a valóságban, ezt nem kéne mutatni stb. Autóverseny, foci, film, mindenki baromi okos és ügyes és tehetséges, csak hát...nem õ vezeti az autót, nem õ rúgja a bõrt, nem õ készítette a filmet. Páran már írták, károgás helyett tessék jobbat csinálni, vagy, ami hozzászólás lavinát indítana el, ajánlani egy jó filmet az aktuális helyett. De megírva pár mondatban, értelmesen, hogy az épp szidott filmmel ellentétben az miért jó.

Elfogadom, vannak ízlések és pofonok. Én nem szeretem a régi fekete fehér filmeket. De ez nem azt jelenti, hogy lépten nyomon hangoztatom a véleményemet, hanem abban nyilvánul meg, hogy egyszerûen nem nézem meg õket és nem kezdem el szidni azokat, akik szeretik.

A kikapcsolódásra visszatérve, már más filmhez is írtam, hogy az se mindegy az ember hol és min nézi meg a filmet. Vacsorafõzés, telefonálás, közben, meg még zuhanyozni is kiszaladva egy laptopon biztos rossznak ítélik meg. Higgyetek nekem, nagy kép és akkora hang, hogy kiesik a fotel alólad, na úgy más lenne a véleményetek. Akkor szájtátva néznétek és nem a miértekkel foglalkoznátok ;)
2/10
Rahar 2013 nov. 11. - 21:01:35 2/10 Előzmény ati01
(335/480)
Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet, így már nekem szükségtelen. Én személy szerint egy nagyon látványos alkotásnak tartom, ám mindennemû színészi játékot, értelmes történetet és cselekményvezetést valamint mondanivalót nélkülözõnek.
5/10
Evidens1985 2013 nov. 11. - 11:41:03 5/10
(334/480)
SPOILER

Azt mondja meg nekem valaki, hogy a végén, hogyan tudtak a kapszulákban visszajönni, mikor nem sokkal korábban tudjuk meg, hogy csak Kaiju DNS-re nyitódik a kapu?
6/10
Pitymalik 2013 nov. 11. - 11:03:05 6/10
(333/480)
A film elsõ fele érdekesnek indult , de a második fele már nevetséges volt.(sajnos)
ValeK 2013 nov. 11. - 01:50:06
(332/480)
Azért mostanában már nem igazán találsz szerintem olyan filmet aminek így a hatása alá kerülsz ahogy írod, egyébként énes ilyen vagyok :).
De látjátok ezt írtam sokkal több embernek tetszik ez a film mint akiknek nem. :)
Egyszer meg lehetett nézni és hát...kb ennyi.
Keló Scofield 2013 nov. 10. - 23:33:29
(331/480)
Érdekes ez a gondolatmód. Ha megfog egy film, akkor még órák utána is a hatása alatt vagyok.

Dõljünk hátra "popcorn-t" zabálva? :)

Kösz, de kösz nem.
8/10
lacee83 2013 nov. 10. - 23:29:09 8/10
(330/480)
Kellemes csalódás volt ez a film. Bár az elõzetes egyáltalán nem nyerte meg a tetszésemet, a film jó lett.Az elsõ csatajelenet beszippantott az óriásrobotok világába. Felelevenítette bennem a Robot Jox címû filmet amit még gyerekkoromban láttam, és hozzá adott egy kis godzillát. Végig lekötött kellemes szórakozás volt ami sajnos mostanában egyáltalán nem mondható el sok szuperprodokciónak szánt filmtõl.
Persze ha elkezdeném elemezni és keresni a hibáit mind a történetben mind a fizikában, bõven találnék.

Nem kell tehát itt gondolkodni értelmet keresni csak hátradõlni és nézni.
Babi néni 2013 nov. 10. - 21:45:00
(329/480)
witriol 2013 nov. 10. - 21:41:29
(328/480)
Ez a film nagyon kettes alá. Látványos robot godzilla pankráció, de ennyi.
Juubito 2013 nov. 10. - 19:43:50
(327/480)
****SPOILER****


Komolyan mondom.. Még viszonylag nézhetõ is volt a film, viszont annál a résznél, hogy ezeknek a szörnyeknek az elõdei a dínók voltak.. na ott kiakadtam.

Egy dolog tetszett benne igazán, mégpedig a két tudás, nagyon tetszett az alakításuk :D
ValeK 2013 nov. 10. - 18:22:53
(326/480)
Összefoglalva a negatív hozzászólásokat se történet se logika se színészi játék, és mégis ez kell a népnek mert a számok ezt mutatják, 10 bõl 7 embernek tetszik. :)
jani-wan 2013 nov. 10. - 17:11:32
(325/480)
És ezt miért nekem írtad? Én is ezt mondtam.
Sz Peter 2013 nov. 10. - 14:50:09
(324/480)
Egyébként értesz a plazmafegyverekhez? Tudod, hogy beüzemelés után mennyi a feltöltési ideje? ;)
2/10
ati01 2013 nov. 10. - 14:26:58 2/10
(323/480)
Nem azzal van baj, hogy ez nem a valóság.
Egyetlen sci-fi sem valóság.

Hanem arról, hogy bemutatnak egy mûszakilag igencsak fejlett társadalmat, amit támadás ér.
Erre mit csinálnak a hatalmas mûszaki fejlettségükkel??!!

ÉPÍTENEK EGY ROBOT ÕSEMBERT, AMI BUNKÓSBOTTAT PÜFÖLI AZ ELLENT!!!

Elkezdik "pusztakézzel " (kinetikus energiával) ütni a szörnyeket, és mikor már az félig szétkapta õket, akkor kilövik a plazmaágyút...
(Már a 60-as években olyan robbanótöltetek voltak, amik behatoltak a föld alá, és több tíz méter mélyen robbantak.
Olyan fejlett technikákat mutatnak be a filmben, hogy azzal akár egy önálló, önmûködõ szörny-megsemmisítõ automata védelmi rendszert is ki lehetett volna építeni.)
Ehelyett még mindig ott tartunk, mint az Alienben, mikor S.W. a rakodógépet használva ütötte a szörnyet.
Odamennek annyi fegyverrel, hogy egy ensz békefenntartó csapat 5000-szer több fegyverrel megy el egy pakisztáni barátságos gyárlátogatásra.
Aztán mikor épphogy nem halnak meg, eszükbe jut, hogy van egy kardjuk....

Istenem, ilyen szánalmas kretén a legminimálisabb logikát is nélkülözõ agymenést nem lát sûrûn az ember!
Totális értelmetlenség uralja a filmet nincs egy másodpercnyi logika se benne.

Más sci-fi se a valóságról szól, ez nem azt jelenti, hogy ésszerûtlenül van felépítve.
jani-wan 2013 nov. 10. - 13:30:51 Előzmény Gipsy Danger
(322/480)
"Hány és hány hozzászóló keresi az értelmet meg a valósághû ábrázolást ebben a filmen (is). Könyörgöm, EZ NEM VALÓSÁG! Nem kell a való élethez hasonlítani!"
És ha egy film a legkisebb mértékben sem tartalmaz hihetõ elemeket, akkor azzal teljesen elidegeníti a nézõt. Ezzel szemben minél több hihetõ dolog van benne annál inkább tud a nézõ azonosulni a helyzettel, és elhinni hogy a fikció valóság is lehet valahol, valamikor.
Na ez az egyik nagy különbség a jó filmek és a rosszak között.
Nem mintha ezen az segített volna, mert ez a film a verekedésrõl szólt a "földi Transformers-ek" és a "földönkívüli Godzillák" között.
Ha két szóban kellene jellemeznem a filmet akkor a "látványos fos" lenne a legjellemzõbb.


"Ez a sok kikapcsolódásra képtelen tökéletes ember majd, ha szembe áll egy igazi földönkívülivel : ) akkor elmagyarázza neki, hogy alienkém, el vagy te tévedve, mert neked nem így kéne ám kinézni (mert én mindent baromira tudok, igazi fotelpolgár vagyok), mekkora baromság, hogy 10 perc alatt értél ide az univerzum végérõl, miért vannak lámpák az ûrhajódon, egy szál drótkötél nem tart ám meg 20 tonnát stb. stb. Ja és a karaktered nincs eléggé kidolgozva, húzzál vissza ahonnan jöttél, kapsz 1 pontot."

Ez pont így meg is történt. Az eset után szegény E.T. kétségbeesve totyogott telefonfülkét keresni hogy felhívja az otthoniakat hogy jöjjenek érte, mert itt nem igazán értékelik.
5/10
Dr. Apafej 2013 nov. 10. - 03:39:15 5/10
(321/480)
12-es a seggem... Azért tartalmaz bõven olyan jeleneteket amik nem egy 12 éves kissrác gyomrának való, szerintem. A felsõbb 15-re sorolnám be igazán! Amúgy meg tényleg nem tudja eldönteni az ember, hogy hova sorolja, ezzel a történetnek elmegy Transformersnek, de magával ezekkel a látványaival, a brutalitásával felmegy a Prometheus szintjére is akár.