Téma: Tûzvonalban

tanhu 2010 okt. 16. - 08:52:23
(816/876)
Van koncepció nem is egy, némelyik el is hangzott,illetve utalás volt a titokzatos papa személyére is, csak a Te készüléked valószínûleg nem fogja közvetíteni már engedelmet és azt se hogy ki is õ valójában noha már azér' tudható; a végét meg ugyanúgy nem fogod érteni mint az egészet.Javaslom a kórház a város szélént, ja hogy abban volt pénz, mitöbb a németek is beszálltak,legalábbis eszközökkel, ha színészekkel nem is...
Most csupán egy apróság a bankrablás pl. nem annak indult, viszont, Te mit tennél ha a bajtársaid szarban lennének, köztük a fõnököd is ott lenne a lekvárban.
Ebben csak az a szomorú, hogy szemed se rebbenne, ha látnál egy bakit pl nemocnyícében,elárulom voltak abban is szarvashibák de még mekkorák,ám ha itt találkozol egy nem éppen logikai melléfogással, már kezdõdik is a vijjogó tetemrehívás...
Lehet siránkozni stól seggfejségén is, hogy nincsen benne, és lehet kongatni a vészharangokat csak nem értem miért? A színészek mert itt vannak jók pl Csoma Judit, vagy Schmied Zoltán,vagy akár Kovács Lajos de folytathatnám a sort SZERENCSÉRE ha valóban szar lenne az egész, én sem nézném de nem az sokkal inkább izgalmas, humoros, fordulatos kór és korkép a valóságról is, igaz ribancz lillát nem ártott volna valóban vízbefojtani....))
Ja és az ötletek tekintetében felhívom figyelmedet pl. a helikopteres jelenetre eredeti volt,zseniális,és mégis fillérekbõl összehozható... mer ez sem nem 24 sem nem a zúpeö sájsze cobra 11. Ez itt a tûzvonalban, ahol sok esetben egy párbeszédben több csavar és izgalom lappang, mint egy tûzpárbajban, ami ez utóbbit igen lehetne bántani, mert sok esetben hemzseg a több sebbõl vérzõ alapvetõ hibáktól elhiheted,- ha ismeretterjesztõ film lenne akkor puffognék akár a vipera- ,viszont olyan jó leülni elé péntek esténként, vagy hétfõn mert hamisíthatatlan hangulata leköti az embert több tekintetben is, akit meg mégse az valóban nézzen tükörbe vagy nézzen mást, amiben ízlése és igénye szerint az irigység(e), vagy ilyen olyan indulata se talál hibát...
blazsej88 2010 okt. 15. - 21:02:10 Előzmény tricia
(815/876)
a legtöbb részt kétszer is megnéztem, én mégis értelmetlen zagyvaság az egész. különbözõ ügyek? nevetséges! délelõtt Maricsot védik, délután bankrablás, este mert Rózsahegyit keresik, ja hát ez nagyon életszerû:))
amit leírtál az a megerõsítése annak hogy nem velem van a baj - az egész évad pocsék úgy ahogy van. ettõl még nézem, mert attól még hogy Stohl Andrást kiírták (óriási hiba, Mike másodhegedûsnek nagyon jó volt, ebben a szerepben kevés), Kolonicsot Johnnyt nagyon szeretem és bízom abban hogy a végén felfedezhetõ valami koncepció.
mert most ott tartunk hogy a sorozat írói szerint attól lesz izgalmas, hogy egyszerre négy ügy lóg a levegõben, lövöldözõs betétekkel, mellékszálakkal (Marics-ügy, bankrablás) pedig így aztán rettentõ sótlan az egész.
hozzáteszem amikor még az m1-en ment technikai oldalról is sokkal profibb volt a film.
offtopic
zotyo04 2010 okt. 14. - 12:53:52 Előzmény Papa dog
(814/876)
"Film | The Expendables - A feláldozhatók | Papa dog ma 12:19
Neked falhoz vert lóf*sz volt a jeled az óvodában?"


Itt fent olvasható papa dog szegénységi bizonyítványa>>>
10/10
far vik 2010 okt. 13. - 23:01:33 10/10
(813/876)
Kedves Szerkesztõ ! Kösssz !
tricia 2010 okt. 12. - 13:44:32
(812/876)
Igazából tegnap figyeltem csak fel (ismétléskor) erre a poénra:
Joshi bemegy a védett lakásba, piff-puff lelövi azokat, aki védi Rózsahegyit, majd késõbb megkérdi az öreg:
- Maga kicsoda?
- A házmester - mondja Joshi. Rámutat a halottakra. - Tartoztak a rezsivel. Kétszer már szóltam nekik. Harmadszor már nem fogok.

Tulajdonképpen nem bírom ezt a Kovács Lajost mint színészt, de Joshinak eszméletlen jó!
10/10
far vik 2010 okt. 09. - 16:30:18 10/10
(811/876)
Az alábbiakkal jórészt egyetértve, kérlek, kedves szerkesztõ, PÓTOLJAD ÉS JAVÍTSAD MÁR A KIHAGYOTT NEVEKET (OTYÓ, HERCEG, JULI) A STÁBLISTÁN !!!! Mégse valami szar zs-kategóriás amerikai szar stáblistája, hanem egy mai magyar sorozaté, éspedig egy elég jó sorozaté!
1noname1 2010 okt. 09. - 12:49:21
(810/876)
miért érzek elfogultságot? miért érzem azt hogy valaki a kommenteket csak támadásnak tudja venni?
miért kell azokat elküldeni a tv elõl, akik rendszeresen nézik a kedvenc sorozatukat? (a külföldi sorozatokban is vannak hibák, vagy olyan dolgok melyeket a nézõk nem ugy értelmeznek mint az alkotók)
1noname1 2010 okt. 09. - 12:36:43
(809/876)
hoppá! ott a pont
10/10
levin70 2010 okt. 09. - 12:06:55 10/10
(808/876)
itt egy link,hogy kit ajánlók a filmbe STOHL ANDRAS helyére:http://static.kiskegyed.hu/db/06/95/rekasi-karoly-d000006959521b966bfb2.jpg
tanhu 2010 okt. 09. - 03:42:45
(807/876)
Többeknek.1.)Ez az évad nem jött volna létre ha nincs ribancz lilla, akire egyébként egy hihetetlenül jó szerepet írtak ..., a végeredmény persze nem az lett ami és azért olyan amilyen, mivel ez a dézsatündér nem a filmvásznon jeleskedik, hozzáteszem hogy rohadna meg ahol van.2)Hogy lehet úgy filmet csinálni, ha a külsõs jelenetek csak egy-egy villanás elejéig tûnnek fel,( pl. egy autósüldözés mondjuk három kocsi rapityomra lövésével itt elképzelhetetlen,olyannyira hogy szóba se jöhet-ne)?És a cselekmény nagyrészt a Mosoly utcai õrszobában történt eseményekre korlátozódhat, ez röhej...?
3)Itt sokan logikai buk(k)fencekrõl beszélnek,ami magában mókás pl. a parafenomén miért nem lõtte, le a szemtanút,ha az magyarázatra szorul régen rossz, ha egy pofa egyetlen üres papírral besétál a bankba és elvisz egy rahedli lóvét mintha minden a legszabályosabban történt volna,annak nincsen szüksége arra, hogy kinyírja azt a tyúkot, vagy avval bûvölje a makacs vellát, hogy gorbulj...A Csoma Juditot alakító Herceg nem gipszjakabné aki, csak az utcáról esik be csontrészegen egy védett kecóba, ez az áramszünet elõidézõire is áll,amit persze meg lehetett volna oldani látványosabban is,pl mutatják hogy mi módon iktatják ki az elektromos hálózatot, no igen és mégis mibõl(?) hoppá. Végezetül, mindenki azt hisz amit akar, de tény a sorozat hibái ellenére is színvonalasabb mint a legtöbb olyan rajongott idegen sorozat amit sokan tátiszájjal lesnek,pedig azokban van idõ is pénz is, meg minden látványossággal elkábító eszköz, mégis szarok sz.v.sz,lásd cobra 11,de mondhatnék amerikai vackokat is amikenk se szeri se száma...Itt meg van izgalom humor eredetiség csavarosság,tényleg valóságosan szinte a semmibõl.Aki meg nem szereti ne nézze, olvassa el helyette az író regényeit oszt abba kössön bele, ha tud akkor vagy olyan okos,hogy a Jóisten is könyvek megírására teremtette, vagy olyan ostoba,hogy törzsnézõs anyátok közt les alatt már az elsõ tízpercben elvész a "szövevényes történet csavaros sodrában".Végezetül Bucihoz, nem szerettem, de elismerem, azt is hogy egy rongy,de azt is hogy pokolian jó színész.Bár nekem egyáltalán nem hiányzik, hisz szerencsére vannak még itt remek színészek.A történet vége pedig sokaknak fog alapos fejtörést okozni, akik meg érteni fogják azok megsüvegelik majd...
vitkovits 2010 okt. 09. - 00:18:53
(806/876)
Hát, trícia ésegyebek,
így van ez, ha nem engedik szabadon szárnyalni a forgatókönyvírókat. Ez a sorozat bizony nagyrészt az amúgy g'ci Stohl régi habitusára lett kitalálva, persze, hogy így, megerõszakolva zötyög egy nemkicsit.

A régi, a Stohlos részeket (a részegen/fûvel gázolás óta is) bárki megnézheti, nézi is - ez a bunkó struccosok, és a Fidesznek megfelelni akaró régi eszdéeszes filmesek/tévések gennyes akciója volt a Stohl és a nézõk ellen, miközben õk maguk továbbra is szívják és továbbítják budai villáikból és zuglói hatalmas házaikból a vietnámi kokaint.
offtopic
tricia 2010 okt. 08. - 23:54:24
(805/876)
;-) Igazad van!
1noname1 2010 okt. 08. - 23:52:05
(804/876)
Leszögezném,hogy a magyar filmgyártás általam legjobbnak tartott filmsorozata a Tûzvonalban, mely egyértelmûen szegényebb lett Bordás kiesésével ( az õ tehetségét nem lehet vitatni, amit csinált attól még kiváló szinész marad)
De! A forgatókönyvvel kezdenek problémáim lenni:
hogy van az, hogy a védett lakásban lekapcsolják a fényt a Josiék, majd Herceg szuper-elit-mega katonái egy zseblámpával és egy öngyújtóval vacakolnak... persze hogy két "öregember" elbánik velük.
Vagy amikor Lucifer és neje pár résszel korábban egy halottat ás el, s az arra járõ nõ észreveszi azt. mi történik? Megsúgom: itt Lucifernek le kellett volna lõnie a szemtanút, vagy ha nem teszi meg, akkor annak késõbb szerepet, jelentõséget kell adnunk. Na most ezek közül egyik sem történt meg. Márpedig ha egy jelenetnek nincs jelentõsége akkor annak helye sincs a filmben.
VaGY a Maric megölésére kiküldött szuper-elit-mega kommandót ilyen könnyen leszerelni... többet vártam (ráadásul az egyik támadó valami drótot babrált mielõtt lekapcsolták a mieink- ekkor már áram nincs).
Ezeken kjvül is vannak a forgatókönyvben logikai bukfencek és furcsaságok, melyeket idõ és kreativitás felhasználásával ki lehet küszöbölni, ezért sem értek teljesen egyet FAR VIK veled,amikor a költségvetésrõl irsz.
A szinészekrõl - már akik nem illenek oda - már volt szó. Ha csak annyit irok, hogy Álom.net, szerintem elég is lesz.Kiábrándito. És az ilyen el tudja rontani az egséz estémet. Egy 24-ben, de a Die Hard-ban sem látsz ilyet, nem véletlen.Tudják hogy tönkre vágná a filmet...
De! Hiba lenne csak a negativumokról irni, amikor számos biztato dolgot lát ebben a sorozatban az ember.
- A dialógusok kiválóak. (Eltekintve egy-két mondattól, ami nagyon nem illik oda - pl. amikor Johnnyt vallatta Kolonics vmely elsõ részben, aztán vki megkérdezte johnytól hogy bubis vagy sima ásványvizet kér... na ekkor kedvem lett volna elsirni magam (ez a bubis dolog számomra az üvegtigris jólismert jelenetét villantotta fel - s meg kell hagyni, hogy egyáltalán nem illett abba a feszült helyzetbe)).
- A szinészek is jók. Jordán, Bede-Fazekas, Schmied (Stohl - aki azért szerintem még visszatér)és Hoppáúr, meg a Herceget megformáló szinésznõ elõtt le a kalappal.
A mai részben kiválóan volt felvezetve a bankrablás: a biztonsági õr még utalt is rá, hogy itt soha nem történik semmi- na persze! Szoval ez tetszett.
Összegezve nagyon jó a sorozat! - a hazai szinvonalhoz képest. És tetszik, nem tetszik a formula amerikai (Hevesy Iván és Tóth Róbert most vitába szállna velem). És ennek a formulának megvannak a maga kõbe vésett szabályai melyeket percrõl-percre alkalmazni kell, ettõl eltérni lehet, de aki ezt teszi megnézheti magát.
A továbbiakban sok sikert kivánok a sorozat készitõinek és szinészeinek! Remélem lesz ötödik évad is (mert ugy látom sok a fejlõdés az elsõ évadhoz képest - mindenkinek ajánlom a Scriptdoctor kritikáját az elsõ évad elsõ részeirõl, igen tanulságos)! A Duna Televiziónak pedig azt kivánom, hogy az értéket jobban ismerje fel a jövõben és egy ilyen sorozatot ne tegyen péntek estére (ennyi erõvel szombat este is mehetne az x-faktorral), hanem a hétfõ, vagy kedd estét ajánlanám. Hoppá!
offtopic
tricia 2010 okt. 08. - 23:46:53
(803/876)
Ezek különbözõ ügyek voltak. Illetve papa még mindig van. Ha jól sejtem, Gyula az, a 3. évad utolsó részébõl az jött le.
Herceget én sem értem, állítólag egy hasonmását lõtték le, a sorozatban mindenki utálja. Stenonis meg Herceg volt férje (is), egyébként szerintem meg õ felelõs a Különleges Mûveleti Csoportért. Mindent én sem tudok, de nekem tetszik.
Vissza tudod nézni az elõzõ részeket a Duna tévé honlapján.
blazsej88 2010 okt. 08. - 22:04:58
(802/876)
én eddig mindig védtem a sorozatot, de a negyedik évad kritikán aluli. hozzá kell tennem hogy kb semmit nem értek belõle, ezért SZERETNÉM KÉRNI HOGY VALAKI MAGYARÁZZA MÁR EL MIRÕL SZÓL. hogy kapcsolódik össze a hipnotizõr, Marics, papa, Rózsahegyi? hogy bocsátották meg Hercegnek hogy hasadóanyaggal bizniszelt? ki ez a Stenonis?
vitkovits 2010 okt. 08. - 21:29:24
(801/876)
Fonyódi úr!
Egyre erõltetettebb ez a forgatókönyv, pedig eleddig jó volt.
"Kúrás" közben beballag a Csoma Judit a védett lakásba... Ajjaj...
tricia 2010 okt. 02. - 13:41:50
(800/876)
Sikerült megnéznem! Nekem nagyon tetszik!
Fõleg, ahogy bonyolítják a szálakat és hogy mindig van valami meglepetés benne. Most ugye Stenonis húzása volt a végén a meglepetés és Rózsahegyi ügyvéd megjelenése. Annak külön örülök, hogy Keres Emil játssza Rózsahegyit, itt tök jó színészeket is látok.
Hiányzik nekem a szereplõk közül Stohl, de nagyon tetszik Gáspár Sándor, Csoma Judit játéka és egészen megbarátkoztam Bede-Fazekas Szabolccsal is (a Gálvölgyi-show miatt ellenérzések voltak bennem). Persze Hollósi Frigyes nagy kedvencem, tök jó humora van. Szóval csak így tovább!
tricia 2010 okt. 02. - 08:08:59
(799/876)
Tudja valaki, hogy mikor lehet már megnézni a tegnapi részt a www.dunatv.hu-n? Sajnos lemaradtam róla. Most még nincs fent, ha jól látom.
escobar66 2010 okt. 01. - 22:49:32 Előzmény escobar66
(798/876)
A tûzvonalban 1-3 évada rendelhetõ nálam dvd-n akit érdekel írjon. escobar[kukac]mailbox.hu
escobar66 2010 szept. 26. - 14:09:46
(797/876)
A tûzvonalban 1-3 évada jövõ héttõl rendelhetõ nálam dvd-n akit érdekel írjon. escobar[kukac]mailbox.hu