Téma: Tûzvonalban

Moknabt 2007 szept. 30. - 17:47:01
(16/876)
Kedvenc párbeszédem:
Bordás: -Tudja Móricz mit szeretek magában?
Móricz: -Mit?
Bordás: -Semmit!
:D

Egyik kedvenc jelenetem, amikor elkapták, aki betörte egy autó üvegét és kidobott egy táskát a kukába, csak hogy idegesítse a nõt. Na ezt elkapták, csak nem rendõrautóval szabálytalanul álltak meg és kaptak kerékbilincset. Erre a kerékbilincs leszedéséért cserébe elengedik a fickót, nagyon ott van. :D
Szerintem is eredeti a sorozat. Nem az akciókért érdemes nézni, (az alig van) hanem a sajátos poénjaiért.
mrbundy 2007 szept. 24. - 17:46:56
(15/876)
Hosszú idõ óta ez az elsõ magyar sorozat amit képes vagyok végignézni és közben csak néha sisszenek fel egy-egy fájdalmasan félresikerült jelenet láttán, sõt még az is érdekel, hogy mi lesz a következõ részben. Szerintem a hibái ellenére összességében igéretes próbálkozás, az elmúlt idõk magyar szörnyûségeit (barátok közt, jóban rosszban, rém rendes) lazán leveri színvonalban, bár ez azért kétes dicsõség. Néha azért itt is túldramatizálnak egy-egy szituációt, de összességében nem érezem annyira erõltett, izzadtságszagú valaminek.
A 24-hez persze nem lehet hasonlítani, de azért azt ne feledjük, hogy a 24 egyetlen jelenete (nem epizódja) nagyobb költségvetésbõl készül mint ez az egész sorozat az összes epizódjával, így pedig azért nehéz versenyezni. Szóval én azt mondom hajrá, aztán majd meglátjuk mi sül ki a végén.
Turorudi 2007 szept. 24. - 15:42:43
(14/876)
Még egy amivel kapcsolatban kíváncsi vagyok, mit mondtok.
Szerintem "Ez keresztben lenyeli a Rex felügyelõt, Marácska drága." :) után itt egy tisztára Gyilkos számok paródia:

Bordás:
- Ezzel a módszerrel nem fogjuk elkapni a szekrényes bandát. Lakossági együttmûködés kell ide, nem valószínûség számítás.
- Mindenben van rend, csak fel kell ismerni a rendszerezõ elvet.
- Ez még a Sanyi bácsi tanítása?
- Nem, ez az én elméletem.
- És mûködik?
- Igen... Csinos felesége van.
- Köszönöm.
- Jól megvannak?
- Jól.
- Azt hallottam, hogy a cégnél az állomány több mint kétharmada válik vagy már elvált. Akkor maga szerencsés ember.
- És maga a rossz statisztika miatt nem nõsült meg?
1/10
norton15 2007 szept. 24. - 15:28:45 1/10
(13/876)
Kameraváltásokat és a szövevényesítés abszolút koppintás. Nem azt mondom, hogy nincsenek jó magyar filmek, de ez nem az. Ebbõl 3 rész bõven elég volt.
Turorudi 2007 szept. 24. - 15:17:41
(12/876)
Nem néztem túl sok 24-et, de nem tudom elképzelni, hogy olyan nagyon utánzata lenne a 24-nek.

Bevallott tény, hogy sok jó dolgot átvettek bevált akciósorozatokból, például hogy a szálak részrõl részre szövevényesebbek - mi abban a rossz?

Stohl András saját bevallása szerint nem tudta letenni a forgatókönyvet és azért is vállalta el, mert szerinte nagyon meg van írva.

De *annyira magyar* a környezet, a helyzet, a szereplõk, és a poénok is, nem tudom elképzelni, hogy koppintás. Már a poénok miatt is megéri nézni, feeergeteges utalások és párbeszédek kiváló színészi játékkal.

Lehet, hogy sok amerikai tömegcikken elbutult nézõ nem látja ennek a sorozatnak az egyediségét, de pár százezren már szavaztak rá, mikor nézték vasárnap. Ez óriási eredmény az MTV-nek, nagyon drukkolok nekik (és magunknak, magyaroknak is) a továbbiakban is!
1/10
norton15 2007 szept. 23. - 21:19:53 1/10
(11/876)
Ez egy rettenetes 24-utánzat.
10/10
tommmy 2007 szept. 23. - 20:58:13 10/10
(10/876)
Sziasztok!! Ez a sorozat egyszerûen nagyon nagyon fantasztikusan jóó!! Nekem nagyon tetszik a mai rész is nagyon jó volt a poénok is :) Mindenkinek ajálni tom!!
Carnivora 2007 szept. 23. - 14:48:21
(9/876)
Basszus ezt nézi v.ki :D:D
Turorudi 2007 szept. 19. - 15:04:22
(8/876)
Jajjj, nekem nagyon tetszik! Abszolút nézhetõ, vicces, sok-sok magyar poénnal. De az akció része sem csupa klisé: közönségfilm, de nem Amerika-majmoló.

Stohl András igazán jól játszik és a többiek is, köze nincs a kereskedelmi tévéknél futó gagyiságokhoz.

Aki lemaradt valamelyik epizódról, utólag is megnézheti az MTV videótárában: http://www.mtv.hu/videotar/?category=249

Nagyon drukkolok a magyaroknak, remélem, továbbra is nézett marad sorozat. Megérdemli!
balazsele 2007 szept. 17. - 21:34:02
(7/876)
Nekem megvan és a második is.
enduro.izus 2007 szept. 12. - 15:28:44
(6/876)
Sziasztok! nekem is kellene az elsõ epizód dvd-n. Ha meg van valakinek kérem értesítsen. köszi
10/10
bkr91 2007 szept. 09. - 21:40:13 10/10
(5/876)
Valakinek nincs meg véletlenül a sorozat elsõ epizódja DVD-n?
balazsele 2007 szept. 09. - 19:55:53
(4/876)
Keeeeezzdõõõõõõõdik. :D
Aquila 2007 szept. 07. - 23:17:34
(3/876)
"Levelek Mizantrópiából"
Gyurkovics Tibor 2007. szeptember 8. 00:00
Melyik gárda?


- Te, János!

- Mondjad - sóhajtott föl János a díványon heverve. Aludni vágyott volna, de Julcsa felkiáltása kizökkentette a kellemes bódultságból.

- Én nem ismerem ki magam. Annyi gárda lett hirtelen.

- Csak egy van: tiltakoznak is ellene, de egyelõre úgy néz ki, hiába.

- Ez most melyik?

- Ez a magyar.

- És a magyar ellen tiltakoznak? Vagy van olyan, ami nem magyar?

- Van. Ezért a magyar már nem kell.

- Miért? Mert magyar?

- Lehet. De aki a tagja, az nem utazhat Amerikába. - Nem értem.

- Én sem. De lehet, hogy nem is akarnának oda utazni. Egyáltalán honnan tudják, hogy ki tag és ki nem tag?

- Biztos beírják a személyi igazolványba.

- Ma már csak lakcímkártya van. Azon, pedig csak a lakcím van. Ezért is hívják annak.

- Nem vagyok teljesen bugyuta. Ennyit én is sejtettem. De valóban honnan tudják, hogy ki tagja?

- „…Minden módon számon tartanak…”

- Mi van az adatvédelemmel?

- Milyen védelemmel? Hisz mindent tud rólunk a rendõrség, a katonaság, a belügy a külügy, a vámügy, a …

- …az Isten. Régen anyám azt mondta: el ne lopd a léniát, Isten szeme mindent lát.

- Ez igaz, de valószínû, csak az nem lát mindent. Azt sem látja, hogy miért üldözik most pont ezt a gárdát.

- Azt mondtad azért, mert magyar.

- Nem csak azért. Volt már Magyarországon sokféle gárda. Az egyik legutolsó még az elõzõ, a rendszerváltás elõtt feloszlott.

- Valami kommunista gárda volt?

- Az. A KISZ hozta létre, és bizony igencsak komolyan vették magukat. De bántani nem merte senki õket. Nem úgy, mint ma, amikor demokrácia van. Ma szabad gyalázni mindent és mindenkit.

- Már tudom melyik volt az! Még volt egy indulójuk is. Nem is értettem. Valami olyasmirõl szólt, hogy tûzvonalba ifjú gárda.

- Jól emlékszel, eléggé militáns jellegû volt az indulójuk. A szövege és a dallam is.

- Mintha ez lenne egy új tévé sorozat címe is! Valami tûzvonalat hirdetnek folyton, mint új magyar mûsort. Innen lopták?

- Ugyan már! Csak ez olyan „blikkfangos cím”, ahogy mondják szakmai körökben.

- De azért csak ismerte, aki készítette a tévéjátékot. Talán még énekelte is… Mit mondtál? Milyen is az a gárda, amelyik nem magyar?

- Mit is? Talán francia, vagy olasz…

- Na még csak az kell, hogy fasiszta… és helyben is vagyunk.

- Mindegy. Ne olvass folyton butaságokat. Ez a lényeg. Aztán „elõre a végsõ leszámolásra”.

- Csak az a kérdés ki, kivel számol le?

- Ez a kérdés: választhatok!
9/10
peter203 2007 aug. 30. - 08:17:58 9/10
(2/876)
Már nagyon várom.
balazsele 2007 aug. 30. - 07:52:58
(1/876)
Kíváncsian várom a sorozatot!