8/10
Sadenal 2011 jan. 24. - 16:24:47 8/10
(78/98)
Hát végül is a film tisztázott 1-2 részletet, nem mintha nem derült volna ki minden a sorozatból...:D Pár ember azért hiányzott a sorozatból. Meg nem tudom, mi a fas*ért kellett kiszedni az eredeti szinkronhangokat...

8/10
kovkov 2010 ápr. 09. - 02:12:28
(77/98)
A minap értem a végére a sorozatnak. Azt kell mondjam ellenérzéseim vannak,csalódást okozott. Most azt mondom szörnyû volt,de ugyanakkor élvezni is tudtam egy-egy részt. Úgy voltam vele,ha már elkezdtem,akkor végignézem és mellékesen Kyle is magával ragadott. Tizenéves koromban sosem hagytam ki a sorozatot, csak arra emlékeztem hogy jó film volt,de hogy mirõl szól egyáltalán nem tudtam felidézni.
Talán az a baj,hogy felnõtt fejjel mindenáron a logikát és a megoldást vártam. Na a vége meg.. hogy ,,Cooper-be is belebújt,, Bob, rendesen elszomorított:)
el topo 2009 aug. 18. - 16:33:29 Előzmény fordjee
(76/98)
Sziasztok!

Ez az elsõ kommentem (szóval nagytaps és kiabalás. Nemám. Csak vicc akart lenni.) az egyik kedvenc rendezõm egyik legvitatottabb filmjéhez. Igazából éppen most van rajtam a Twin Peaks láz, éppen a 2. évad közepénél tartok úgyhogy ideje volt megnéznem talán harmadszorra a filmet (a sorozatot másodszorra nézem). Azt kell mondanom, hogy nagyjából megértettem a filmet, bár ez inkább nézõpont kérdése. Az az igazság, hogy nagyon sokat írnék ide de nem akarok, viszont gondolkodok egy Lynch blogon ahol megtudnánk beszélni a teoriáinkat a filmjeivel kapcsolatban. Persze ha lenne rá érdeklõdés???
fordjee 2009 aug. 08. - 21:39:31
(75/98)
A héten vettem meg kemény 400 Ft-ért, régen imádtam a sorozatot és azt hittem, a film a sorozatot foglalja össze valahogyan. Arra is emlékeztem, hogy sosem jöttem rá, hogy ki volt a gyilkos, mert még kicsi voltam:)
Szinkronosan kezdtem el nézni, de kb. 2 perc után váltottam is feliratosra, mert szinkronosan borzalmas.
Mivel úgy néztem, hogy nem tudtam, hogy ez az elõzményeket dolgozza fel, eléggé meglepõdtem:) Nekem is kicsit sok volt a szürreális dolgokból, néha nem igazán értettem, hogy ki kivel van, de 17 év után végre megvilágosodtam és ez jó:)
Jah, érdekes, hogy a Donnát alakító Moira Kellyt föl sem tüntetik, pedig elég sokat szerepel.
Amint megláttam tudtam, hogy a Szívtipró gimiben volt a Lucas anyja:) Furcsa volt látni kis csitriként:)
10/10
s.gabriella 2009 jún. 05. - 20:27:55 10/10
(74/98)
Igazat adok Korbennek, én is egy nagy Lynch rajongó vagyok csak én inkább a Mulholland Drive és az Inland Empire mellett vagyok.A Twin Peaks pedig egy remekmû,nekem a film is nagyon tetszett,de kizárólag akkor nézzétek meg ha a sorozatot is néztétek és tényleg rendesen figyeltetek!(persze nem kizárólag,de ajánlatosabb...)
Korben 2009 márc. 30. - 20:24:25
(73/98)
Tisztázzunk néhány dolgot David Lynchrõl.Legtöbb filmjét láttam (kivétel talán pár korai alkotása).Nagyon sok ember ír erre a fórumra, de legtöbbje nem ismeri Lynch filmográfiáját (ez a beirtakból számomra tisztán kivehetõ).Elõször is Lynchnek van két filmje,melynek semmi köze a szürrealizmushoz, az érthetelenséghez.Ezek a filmek: Az elefántember, The Straight Story-Igaz történet.ezek a filmek csodálatosak és gyönyörûek és nyomokban sem vehetõ ki belõlük az a bizonyos "Lynch-es szürrealista stílus", talán csak annyi h kitörölhetetlenek az ember elméjébõl.Ajánlom mindenkinek eme filmeket.Lynch szürrealista filmjei közül még szerintem a Veszett a világ a legérthetõbb.Én imádtam.Fõleg Nicolas Cage-et benne.Van rendes sztorija,persze nem az a szokványos film ez sem,de mûködik.Nem úgy mint pl Mulholland Drive-A sötétség útja.Mely szerintem a rendezõ legérthetetlenebb filmje.Próbáltam megérteni de KO.reménytelen.Hangulat és zene persze csillagos 5-ös.A Twin Peaks-Tûz, jöjj velem! c. filmet pedig csak kizárólag azok nézzék akik látták a sorozatot (és persze odafigyeltek rá, nem kajáltak v aludtak alatta).Mert csak és kizárólag az értheti.Érdekes nekem nem volt olyan rossz véleményem róla.Tény nem tetszett annyira mint a sorozat,de ez nem jelenti azt h nem is jó.Égyébként még mindig érthetõbb film mint az elõbb említett Mulholland Drive-A sötétség útja.
Manchester Utd. 2009 márc. 27. - 20:04:47
(72/98)
Anno elfelejtettem megemlíteni, hogy bár maga a film csalódás volt, a film befejezése az egyik leggyönyörûbb és legmagávalragadóbb befejezés, amit valaha láttam (kár, hogy megelõzi az a két óra...). Különösen a zenék erõteljesek: Angelo Badalamenti - The Voice Of The Love és a stáblista alatt Luigi Cherubini - Requiem "C" Minor 'Agnus Dei'. Hibátlan!
mikka 2009 jan. 26. - 04:05:50 Előzmény eNeRs
(71/98)
Erre a posztodra lehet nem ártott volna egy SPOILER kiírás... Én még csak az elsõ évad végén járok a sorozatban és ez az utolsó mondat nekem valahogy nem hiányzott, de beleszaladtam..
2/10
thulansz 2008 okt. 22. - 21:50:12 2/10
(70/98)
Lehet, hogy az a baj, hogy nem vagyok David Lynch rajongo, de ezt a filmet alig birtam vegigszenvedni, a sorozat jo volt, de a filmben rengeteg ellentmondas volt a sorozathoz kepest, amit nemreg neztem vegig, es nekem kicsit sok volt a "szurrealista" jelenet. Jo olvasni, hogy sokaknak tetszett.
Mélaszundi 2008 aug. 13. - 16:22:20
(69/98)
Nem tudtok arról, hogy több változata lenne a filmnek? Pár hónapja leadták az M1-en, ott az álomjelenetekben azt hiszem spanyol felirat volt (van ennek külön jelentõsége?) és rémlik egy kép, amikor Mike és Bob együtt kacagnak, Bob-arccal, de nemrég ezek nélkül a jelenetek nélkül láttam a filmet. Csak képzelõdtem?
eNeRs 2008 aug. 05. - 15:49:16 Előzmény berry
(68/98)
***SPOILER PÓTOLVA***


A sorozat volt elõbb (1989-1991-ig forgatták), aztán jött a mozi 1992-ben, mintegy megmagyarázó szándékkal a sorozat sokak által ismeretlen gyilkosát illetõen (pedig már kb. a 15. epizódban egyértelmûvé válhatott mindenki számára, hogy Laura gyilkosságát csakis az apja követhette el Bob hatása alatt).
berry 2008 júl. 30. - 13:40:54 Előzmény eNeRs
(67/98)
Igen!Nekem valahogy úgy rémlik,hogy a mozifilm volt elõbb,és csak utánna folytatták sorozatban.Éppen errõl híres ez a film,hogy ez az egyetlen,amelyiket sorozatban sikeresen tudták folytatni szinte az összes szinész közremûködésével.Szóval a mozifilm Laura Palmer storyjáról szólt,meghalt...majd jött a sorozat,amelyben feltûnt Cooper ügynök és elkezdett nyomozni laura halála után..Vagy ez is nagyfilm volt és utánna jött a sorozat?Segítsen valaki,aki okosabb!
Mindenesetre ez az oldal hibás!
eNeRs 2008 júl. 25. - 15:25:08
(66/98)
Nem tudom, de hogy lehet az, hogy még senki nem jött rá arra, hogy a két ügynök nem Twin Peaks-be érkezik, hanem DEER MEADOW-ba, továbbá Cooper csak Laura Palmer esetében kezdi vizsgálni a köröm alatti betûket Twin Peaks-ben. Igy a DVD-borítón levõ ismertetõ és minden - az ittenit is beleértve - film-és DVD-ajánló e mozit bemutató összefoglaló szövege téves.
5/10
Isti08 2008 júl. 04. - 23:34:52 5/10
(65/98)
Nagyon sajnálom de csak 5 pontot ér az egyetlen dolog ami emlékeztetett a sorozatra az az volt hogy félelmetes volt a film
marteeka 2008 máj. 30. - 10:58:44
(64/98)
Mint többször említettem, az alábbiakat a Twin Peaks, mint sorozat alapján írtam. Maga a film engem sem fogott meg, fõleg, hogy nem is láttam végig.

A sorozatban viszont az utolsó kockáig ott remény, hogy mindenre fény derül.
A filmbõl amit láttam, ott viszont én is azt éreztem, hogy igazából nincs is minek kiderülni, mert egy tisztességes rejtély se bontakozott ki, csak nagy kuszaság :) - legalábbis az elsõ órában, amit láttam.

Szerintem ez a film csak azoknak tud valamiféle élményt nyújtani, akik a sorozatot is látták, mert összefonódnak a szálak. Bár, mint említettem én a sorozatot több soron is láttam, mégsem találtam a filmet végignézésre érdemesnek.
Manchester Utd. 2008 máj. 30. - 02:35:29
(63/98)
marteeka: remény ?! :)) Tényleg különbözünk. Nálam speciel a remény szokott lenni az elsõ, ami elveszik egy fél óra után, miszerint ezt úgysem lehet normálisan összerakni. Aztán utánna veszik el a kedvem is stb... Hát nem az én világom, ez van. Amugy ennek a filmnek is csak a záró jelenetei (utolsó 20 perc) figyelemre méltóak, annak tényleg dermesztõ hangulata van, de ez sem akadályozott meg abban, hogy a film végeztével ugyanazt érezzem, mint más filmjeinél szoktam: elment két óra az életembõl, nem igazán érte meg... Tényleg, alaki látta a Veszett a világ címû "remekmûvét"? Hát az tényleg nem semmi :). Arról is leírhatná valaki, mirõl szól(na). Bátyámmal végigröhögtük az elsõ fél órát, aztán már csak egyfajta bizarr kíváncsiság hajtott minket , hogy végignézzük. mikor vége lett, nem hittük el. Rémes!
marteeka 2008 máj. 26. - 14:06:59
(62/98)
Igazából szerintem teljesen mindegy, õt emeltem ki, mert õt gyakran lehet más produkciókban is látni.
De ugyanilyen benyomást gyakorol rám az utolsó szereplõ is, legyen az akár a tuskó Lady, vagy Andy, vagy a félszemû bolond nõ, vagy bárki a sorozatból.

A filmben talán az egyetlen nem ilyen karakter Donna, mert a sorozatban õt más színésznõ alakította.
marteeka 2008 máj. 26. - 14:04:32
(61/98)
sorry... a Coopert alakító színész neve helyesen: MacLachlan
Redfield 2008 máj. 26. - 13:49:32
(60/98)
Hát nem mindet viszik akkora sztárok, mint ez a McLachen...
marteeka 2008 máj. 26. - 13:44:27
(59/98)
Én nem tudom elmagyarázni, mert nem néztem végig, valójában az elsõ felénél úgy éreztem, hogy ebbõl ennyi épp elég volt és kikapcsoltam. Azt mondják, hogy a sorozat elõzményeit tárja fel, nyilván ott kell a titkot keresni.

Ettõl eltekintve önmagában a Lynch-rõl fogalmazott véleményeddel nem tudok teljes mértékben egyetérteni. Bár én mindössze a Twin Peaks sorozatot láttam tõle (legalább is arról tudok), mégis "harcba szállnék" mellette. Tény, hogy kusza és értelmetlennek tûnõ, talán maga Lynch sem tudja már a szálakat szétválogatni, de mindig hagy egy reménysugarat, hogy a rejtély megfejtõdik, pontosan ezért olyan izgalmas, mert hiszel abban, hogy egyszer csak megérted. Maga a hatás, amit közben okoz, az szerintem sem Coppolához, sem Kubrick-hoz messze nem fogható.

Nem gyõzöm hangsúlyozni itt is és a sorozat topikjában is, hogy Lynch karakterei, Badelamenti zenéje olyan felejthetetlen nyomot vájnak az emberbe, hogy én pl. a mai napig McLachen-t (Cooper)nem nézem szívesen egyetlen filmben/sorozatban sem.

Ez persze a Twin Peaks, mint sorozat miatt és igazából csak ez alapján tudok véleményt alkotni magáról Lynch-rõl is, a Tûz, jöjj velem! - nálam sem aratott sikert, lehet, hogy a többi mozija is hasonló kaliberû?!