Téma: Twin Peaks

Ominózus jelenet 2014 jún. 24. - 16:00:01
(269/369)
Július 21-tõl ismét az m1-en!
Jesssz!
hanguktaekwondooo 2014 jún. 08. - 11:51:03
(268/369)
Sajnos, azt kell mondanom, a sorozat nélkülözi a zsenialitást.
Minden kekeckedés nélkül.
Azért hat úgy, mert a rendezõnek vagy valaki/k/nek, aki súgott/súgtak neki rálátása van
más dimenziókban játszódó folyamatokra, összefüggésekre
-melyeket persze nem óhajtanak feltárni, hanem a film segítségével
/ne feledjük, 1987 -ben kezdõdött a Föld erõs, kozmikus hatású emelkedése/
csak bekavarnak olyanoknál, akiknek nincs megfelelõ minõségû és mennyiségû információ a birtokukban
tehát a nézõk nagy részénél.

David Lynch és koppintói káros tevékenységet fejtenek ki munkásságukkal
/pl. a Mullholland Drive nevû aljasság/
mert nem tájékoztatnak,
hanem szórakoztatva ugyan, de szorongást keltenek.
Nehogy már nyisson a halandófej felett -ebben a tudati korszakban ez lenne az egyik feladata-
hanem szûköljön össze a segglyuka.
Ez az, ami sötéten zseniális.
Bár annyira nem, mert kivédhetõ.
Egy lépéssel mindig a sötét elõtt.

Egy szellemileg de akár lelkileg még kellõen éretlen kölyökpalántában maradandó nyomokat hagyhat az élmény,
mert még túl közel az az idõ, amikor nagyobb rálátása volt mindarra, amire nem véletlen, hogy az emberek többsége tudati szinten már nem emlékszik.
Az ilyesmihez kell egyfajta érettség.
Ez akkor van meg, ha leszarjuk a koppantót hajnali fél kettõkor és nem félünk a farkastól.


Végignéztem, mestermunka.
De,a fentiek miatt, köpedelem az egész.
9/10
redjohn 2014 jún. 08. - 01:12:24 9/10
(267/369)
Zseniális sorozat. Az egyetlen negatívum hogy vége lett! Dale Cooper ügynök egy kifejezetten kellemes személyiség szerintem. Nekem nagyon bejött a karaktere. Agyafúrt, de mégis néha hóbortos, és nagyon rokonszenves krapek. A kávé és pite melletti szenvedélyénél már csak az volt jobb, hogy folyton jókat dumált Diane-el a diktafonnal :)
A zenék is fergetegesek benne. Angelo Badalamenti is remek munkát végzett.
Komolyan már már szégyenlem hogy csak most néztem meg azt a sorozatot, ami egyidõs velem :D Viszont legalább bátran állíthatom hogy nem bántam meg.

Csak ajánlani tudom mindenkinek aki még nem látta!
Morta 2014 jan. 03. - 20:24:46
(266/369)
Eszméletlen jó sorozat. A lezárása nekem is kissé hiányos volt, de ezt leszámítva nagyon le tudott kötni. És ami rengeteget dob rajta az a zenéje. Angelo Badalamenti (itt is) kiváló munkát végzett. Twin Peaks fanoknak pl kifejezetten ajánlom a következõ mashupot :) http://mash-up.hu/zenek/filmzenek/tuz-jojj-velem
10/10
gimbiikeeh 2013 nov. 20. - 20:38:41 10/10
(265/369)
Most végeztem vele. Pár nap alatt megnéztem mind a 30 részt, és azt kell, hogy mondjam az egyik legjobb sorozat amit életemben láttam. Egyedül a befejezõ résszel van bajom, nagyon sok minden lezáratlanul maradt. Évadzárónak tökéletes lett volna, de utolsó résznek nem. Mindegy, ettõl a hibától eltekintve remek sorozat. Mindenkinek szívbõl ajánlom!

10/10
shoc 2013 aug. 16. - 19:03:33
(264/369)
filmmûvészeti szempontból a legeredetibb tévésorozat a világon, amely több eszközzel operál, így széles nézõközönségre tesz szert annak ellenére hogy szakít a bevált filmsorozatkészítõ elemekkel.

legjobban Salvador Dali munkásságára emlékeztet, aki ugyan szürreális és elsõre érthetetlen, mégis nagy nézõközönséggel rendelkezik az átlagos szemlélõk között és azok között is elemzõen értik mögöttes tartalmat egy szürreális ábrázolásban.

Átlagos misztikus tévéfilmsorozatnak is besorolható ahol az amerikai hatóság nyomoz egy gyilkos után, (ebben a kontextusban annyira nem érdekes a film) de elfoglalja a filmköltészet kategóriáját is ahol egy átlagember (cooper - õ vagyunk mi, akivel azonosulunk) harcol az életben rejlõ rosszal, majd elbukik, mert minden jó tulajdonsága ellenére az anyagi világ rabja és így elkárhozik.

Azért egyedi ez a film, mert valójában roppant bonyolult elemekkel szimbolikusan kobinál mégis eléri az átlag nézõt.

valahol ezt olvastam:
"Cooper ügynök eladja a lelkét az Ördögnek a Milói Vénusszal díszített vörös labirintusban. A jelenet összegezni igyekszik az emberiség különféle kulturális hagyományait, a klasszikus görögséget, az ezoterikus okkultizmust, a hermetikus hagyományokat, az asztrológiát, az alkímiát, a mágiát, a katolicizmust, a protestáns etikát, az ateizmust, a materializmust, a logikát, a modern tudományt és technikát. A Twin Peaks a posztmodernt követõ világérzés egyik nagy elõadása"

nagyon ajánlom a filmet aki szereti a posztmodern vagy kissé szürreális dolgokat.
reay 2013 máj. 14. - 21:25:58
(263/369)
Egy TP-s rajongói oldalon olvastam valamikor, egy kõ fan írta, én meg feljegyeztem. :) IMDb-n fent van a magyarországi premier, de a többi infot (2. évad sugárzása, illetve hogy mely napokon) az említett helyen szereztem. Egyébként gyerek voltam, mikor a legelsõ részt láttam, és azon nyomban beleszerettem. :)
10/10
csolrob 2013 máj. 14. - 21:06:30 10/10
(262/369)
köszi! akkor kb. jól saccoltam/emlékeztem. Egyébként honnan tudod ilyen pontosan? Vagy csak egy kicsit jobban körül kellett volna néznem a neten? Jó lenne belelesni a 20-25 évvel ezelõtti tv újságokba.
reay 2013 máj. 14. - 20:57:23
(261/369)
1991. november 21-én kezdték el vetíteni nálunk. Az elsõ évad csütörtökönként volt, a második évad részeit (1992-ben) már keddi és csütörtöki napokon adták.
10/10
csolrob 2013 máj. 14. - 17:09:20 10/10
(260/369)
Én úgy emlékszem még általánosba jártam.'91-'92-ben voltam nyolcadikos. Valszeg '91 õsze lehetett mikor leadták.
A kedd-csütörtöki adásnapokra viszon nem is emlékszem, rég volt...
10/10
csolrob 2013 máj. 14. - 14:29:02 10/10
(259/369)
Tudja valaki mikor adták pontosan a sorozatot Magyarországon?
reay 2013 márc. 21. - 13:40:29
(258/369)
Nekem nagyon hiányzik. Amúgy hiába mondta el,akkor sem értem ezt a nagy bebábozódást a részérõl. :(
10/10
offtopic
convar 2013 márc. 21. - 11:56:48 10/10
(257/369)
"Az alkotó elmondta: azért nem forgatott hosszú ideje, mert egyelõre nem talált olyan témát, ami rabul ejtette volna annyira, hogy filmet készítsen belõle."
http://index.hu/kultur/cinematrix/2012/12/01/david_lynch_szerint_ocskak_lettek_a_filmek/


Am nekem nem is biztos hogy hiányzana még1 Lynch film, mert ha abba gondolok bele hogy milyenek voltak az utolsó filmjei...
reay 2013 márc. 21. - 09:35:26 Előzmény convar
(256/369)
És van a Twin Peaks,igen,én is így látom. :) Nem teljesen off,ezért meg merem kérdezni: Lynch mester mi a fenét csinál?! Már nem fog több filmet készíteni? Vagy sorozatot? :) Angol tudásom elég hiányos,legutóbb azt olvastam róla,hogy el van merülve a meditációs dolgaiban. Olyan jó lenne új DL film!!
10/10
Adrienn111 2013 márc. 20. - 18:18:46 10/10
(255/369)
Igazán mûsorra tûzhetnék megint!
10/10
convar 2013 febr. 09. - 19:21:24 10/10 Előzmény convar
(254/369)
Annak idején elsõre sajnos csak ennyi sikerült véleményformálás címén. Ezért itt az ideje egy átgondoltabb kritikának. Viszont a nagy szavakat inkább most is mellõzném, ehelyett inkább álljon itt egy rangsor, egy amolyan hierarchia amelyben sorozatokat osztályozok a magam szemszögébõl. Ennél jobban úgysem tudja visszaadni semmi hogy mit is jelent nekem a Twin Peaks :)


Tehát:

- elõször is, ott van a legalja, mint a latin-amerikai szappanoperák vagy a Barátok közt.

- aztán ott vannak pl. azok a tipikus szalagon gyártott krimisorozatok, lásd xy helyszínelõk (tényleg ebbõl hány lett összesen?), Dr. Csont, satöbbi.

- aztán ott vannak azok, amelyekrõl bár elismerem hogy igényes produkciók, de nem az én mûfajom, vagy csak éppen egyáltalán nem kötnek le. Ilyen pl. a Jóbarátok, a Lost vagy a Dr. House.

- vannak olyan sorozatok is amelyek érdekeltek, el is kezdtem õket nézni de ilyen vagy olyan okokból csalódást okoztak azért félbehagytam õket. Pl. 24, Végtelen határok, Doctor Who.

- más sorozatokat meg bár végignéztem, de nem mondhatnám hogy minden szempontból elégedett lettem volna velük. Pl. Firefly, Az igazságosztó, stb. És egyelõre ide tartozik a még nem befejezett X-akták is.

- aztán következnek azok, amelyeket jó, vagy nagyon jó sorozatoknak tartok, pl. Polip, Dollhouse, de egyelõre ide sorolnám a szintén "folyamatban lévõ" Sons Of Anarchyt és a Battlestar Galakticát is.

- és vannak a kedvencek, az abszolút kedvencek, amelyeket abszolút kiemelkedõnek, esetleg úttörõnek tartom a saját mûfajukban. Ez a Maffiózók, a Dark Angel és a TSCC volna.

- és van a Twin Peaks :)
Lord Keri 2013 jan. 21. - 18:15:49 Előzmény convar
(253/369)
Én azért szívesen megnéznék egy új évadot, bár lehet, hogy nagy csalódás lenne! :\
Lord Keri 2013 jan. 21. - 18:14:39 Előzmény webulon
(252/369)
Maga a sorozat mai napig korszakalkotónak számít, de ettõl függetlenül amikor amerikában ment a második évad csúfosan megbukott, pont azokból az okokból kifolyólag amit a hosszabb írásomban leírtam.
Ezt nem én találtam ki, maga a készítõk nyilatkozták!

Maga David Lynch és Mark Frost is akart harmadik évadot, de pont a nézettség drasztikus visszaesése miatt nem volt már igény egy következõ évadra!
reay 2013 jan. 06. - 22:18:31 Előzmény convar
(251/369)
Jézus.... El is kezdett kalapálni a szívem... BOB és Jack Nance halott,most azon gondolkodom ki még a TP szereplõi közül. Cooper szeretné visszahozni,ezek szerint a Született feleségeket már unhatja? :))
10/10
convar 2013 jan. 06. - 03:41:18 10/10
(250/369)
Mark Frost azóta már meg is cáfolta a hírt.

Persze még õt is megcáfolhatják... :D Pl. ha Lynch is felszólal az ügyben.