Téma: Twin Peaks

jblack 2008 nov. 11. - 02:02:14
(129/369)
Nekem is megvan a könyv:-) Igen, sokminden benne van.

Végül is érteni a történetet, érteni a szimbólumokat (mit jelent az éjszakában átváltó jelzõlámpa, a fehér ló, stb...) Sok mindennek utánanéztem. Azt nem tudom egyedül, hogy miért tetszik Nekem ez az egész:-) Mondjuk a stílusvilág, a zene mind-mind nagyon egyéni...
jblack 2008 nov. 10. - 22:04:17
(128/369)
Ez talán a legnagyobb kedvencem. Az az egyetlen problémám vele, hogy nem tudom, valójában hogyan mûködik:-D Nem tudom pontosan megmondani, hogy mi az, ami igazán megragad benne. Annyira sok minden...
Megvan a zenéje (az elsõ+második évadé is+a mozifilmé is) ha ez valkit ez lázba hoz...
10/10
ingyom-bingyom 2008 szept. 28. - 11:52:29 10/10
(127/369)
Én még kisebb koromba láttam a tv-be és azóta ez az egyetlen film,amitõl szörnyet tudnék halni,pedig birom a kiképzést! :DD De már kiskoromba is olyan jó volt nézni! ;)
Kata original 2008 szept. 28. - 08:23:09
(126/369)
Örök kedvenc! Végig néztem ismét, és minden a helyére került. Ami érdekes: hogy fordítva adta ki Lynch a sorozatot és a nagy filmet. Elõbb volt a sororzat,mikor Laura már nem él és késõbb a film, ami Laura halála elõtti 7 napról szól."Nem minden az ,aminek látszik" És BOB a megakedvenc!!! Sajna ez a színész sem él már.
vajka 2008 szept. 06. - 18:02:33
(125/369)
Gyerekkorom ijesztõ sorozata. :) Emlékszem, egyedül néztem, anyukám jött haza a munkából, de nagyon csendesen jött be, én meg valamit meghallottam, kimentem óvatosan, hogy mi lehet az, anyu meg meg a lakás közepén állt. Úgy megijedtünk mindketten! :)))
Magára a történésre mondjuk nem emlékszem, csak arra, hogy mennyire ijesztõ hangulata volt és menyire lekötött minket. :)
mrgerison 2008 szept. 03. - 12:05:36
(124/369)
Szia Szolanita!

Neked milyen formátumban van meg? tv v. dvd-rip?
köszi
f.
10/10
Isti08 2008 aug. 23. - 22:54:24 10/10
(123/369)
Hát az a helyzet hogy nekem kéne
10/10
blackman 2008 júl. 08. - 14:51:59 10/10
(122/369)
Ez tényleg egy régi szuper sorozat!Emlékszem, még a szõr is felállt a hátamon, pedig nem vagyok 1 besz@ri alak!!Már rég láttam, de ha lenne idõm,akkor szivesen megnézném újra az összes részt!
10/10
Isti08 2008 júl. 04. - 23:22:15 10/10
(121/369)
A világ legjobb sorozata van benne akció érzelem humor krimi kár hogy a vége túl meseszerû de egyértelmûen 10 pontot ér. A félelmetes részek a legjobbak
10/10
Lacquo 2008 jún. 03. - 00:03:16 10/10
(120/369)
Spoiler


Windom az utolsó (v. elõtti) részben vitt egy "csomagot" Leonak. Leot kikötözte vhogy, és úgy akasztotta a csomagot, -ami pár madárpókot rejtett-, hogy a fogához volt erõsítve egy madzag, és ha megmozdul - gondolom -, akkor a fejére borulnak a pókok. Nem derült ki ez sem!

Bordély a Félszemû Jack volt.

Nekem az elején nem volt szimpi Ben, de a végére az lett. De sok szereplõ mást mutatott az elején, mint a végére.
marteeka 2008 máj. 26. - 13:54:03
(119/369)
Pókok? Erre nem is emlékszem...
Audrey halála sem rémlik...

Valóban nem jellemzõ a szerelmi és szexjelenet, a legbujább öltözékek talán a bordélyházban voltak csak :)
Az volt a "Félszemû Jack", igaz?

Tehát akkor gyakorlatilag, az összeg megkezdett szál úgy is maradt, semmi nem tisztázódott. ... :S

Nézd meg a mozit, bár több negatív kritikája van, mint pozitív és állítólag ott sem oldódnak meg a rejtélyek, sõt még több lesz :)
10/10
Lacquo 2008 máj. 25. - 23:45:56 10/10
(118/369)
Bennem minden frissen él, de a történet attól még elég kusza. :) Kérdezhettek. Régen én is néztem, de elég kevésre emlékeztem, aztán megnéztem mostanában. Engem lekötött nagyon, volt, hogy egyszerre 2-3 részt is megnéztem.

***Spoiler***

Egyébként Leo nem kopasz, hanem hosszú hajú, és copfban volt a haja.
Nem derült ki, hogy ráestek-e a pókok. De ha rá is esnek...nem biztos, hogy megcsípik.
Valószínûleg meghalt Pete, és Andrew, és sajnos Audrey is, aki talán a legbájosabb volt a a sok szép lány közül, legalábbis nekem. Cooper új bnõje meg hiába volt zárdás, valszeg visszakapna egy Bobos Coopert. Sajnáltam, hogy Cooper nem Audreyval jött össze. Audrey új pasija, a gazdag John volt (Bill Zane). Lehet meghalt Ben is, mert a doki beverte a fejét a kandallóba. Diane lehet a titkárnõje volt, de egyszer se volt, hogy küldi a kazettát.
Egyébként, a vége az volt, hogy Cooper az ágyból felkelt, és a doki és sheriff volt mellette. Mondta, hogy ki kell mennie fogat mosni, amit kétszer is elismételt. Ekkor tudtam, hogy tükör elé kerül, és biztos, hogy Bob lesz belõle. Aztán igen.
Sajnos az se tiszta, hogy Windom Earl-lel mi lett.
Érdekes, hogy 16-os karikás film, de 1 szerelmi/szex jelenet se volt benne, pedig elég sok kapcsolat volt benne.
James a motoros, és John se jött vissza, pedig megigérték.
Azért sajnálom, hogy nem jobb lett a vége, mert nem láttam értelmét, hogy meghaljon Audrey, Ben, Pete, stb., és a film közben sok "happy" dolog volt, meg a piték, kávék, mosolygós emberek.
A mozifilmet még nem láttam, pótolom.
marteeka 2008 máj. 25. - 22:35:45
(117/369)
Azért maradt meg ennyire, mert utána kb. 5-6 évente, ahogy valamelyik csatorna elõvette, újranéztem, legalább is nagyjából. Leszámítva a mostanit a tv6-on, most határozottan eldöntöttem, hogy nem nézek bele, így is történt.

A golflabdás jelenet nagyon bevésõdött a többihez képest, még a dallamot is tudom :)

A polipot én is néztem, de nem szerettem, valahogy azóta egy maffiás filmet sem vesz be a gyomrom, nem tudom miért, annyira pedig nem volt szörnyû a sorozat (vagy igen?).

Jók voltak a kabarék, a Szeszélyes Évszakok, meg Vágónak voltak rettenet játékai akkor is, meg nem is tudom még mik. Magyar filmekre nem igen emlékszem, tele volt akkoriban minden német sorozatokkal, na meg elõtte az Isaurával :D
Sydneyke 2008 máj. 25. - 22:19:53
(116/369)
mik megmaradtak neked
:)
a Laura anyja sem volt százas
ha iylen anyám lenne valszeg én is hasonlóan kész lennék mint Laura volt

jaja anno alig volt a tvben valami
a gálvölgyi showt meg a szeszélyest is mindenki nézte mert nem volt más
én a Polipot is néztem 6 éves koromtól
marteeka 2008 máj. 25. - 22:16:50 Előzmény Sydneyke
(115/369)
80-as vagyok, és a múltamhoz mérve viszonylag normális :)

Legalább is mostanság, 2-3 éve azért nem a normálisság volt a fõ profilom :)

Én is kiakadnék, pedig 10 voltam, mikor elõször ment a tv-ben és néztem. Persze titokban. Bár akkoriban este más sem volt, Derrick, Két férfi egy eset, csupa-csupa bûnügyi sorozat hullákkal, vérrel, leszámítva kedden Klinika, pénteken Dallas :D

Talán akkor kb. 4 részig jutottam el, tovább már magam is éreztem, hogy nem kellene nézni...
Ott telt be a pohár, mikor

SPOILER****

Lylend beõszült, és golflabdák között énekelte a "a nyuszik és az õzikék úgy várják a majááááálist", majd becsomagolta a golfütõt Laura unokatesójának holtteste mellé, visszapillantó, Bob...

SPOILER OFF***

Na ez nekem akkor 10 évesen kicsit sok volt, gyanítottam, hogy ebben a filmben valami nagyon nincs rendben :)
És még Leotól paráztam, mikor szappanos zoknival verte szegény csajt.
Sydneyke 2008 máj. 25. - 22:02:30
(114/369)
ki mondta hogy normálisak lettünk? :)
hihi

mindenesetre most ha egy 12éves gyerek mondaná nekem hogy ilyen szintû dolgokat néz meg olavs biztos megbotránkoznék
aztán én is néztem meg olvastam midnent már akkoriban
:)
te hányban születtél?

az a mozifilm egy nagy rakás guano úgy ahogy van
marteeka 2008 máj. 25. - 22:00:05
(113/369)
Én is kb. az elsõ 40-50 percet néztem meg belõle, aztán annyira felidegesített, hogy visszatekertem a videót és gyorsan rá is vettem valami mást...

Rendkívül irritált, hogy majd' egy óra alatt sem indul rendesen a történet, teljesen össze-vissza minden, Laura úgy néz ki gimnazista létére, mint egy középkorú anyuka (a rettenetes szinkron is besegített), na aztán jött Bob, ott úgy éreztem, hogy én ebbõl nem akarok többet látni :D

Nekem is kb. 12-16 éves koromig voltak ilyen hajlamaim, akkoriban feszt horrort olvastam/néztem, akkor ment a Twin Peaks is a tv-ben, stb.
Kész csoda, hogy "normális" felnõttek lettünk, ilyen gyerekkor után :D
Sydneyke 2008 máj. 25. - 21:51:20
(112/369)
jó hát a mozifilm az nagy kalap kaki volt
:D
többször is nekifutottam és semmi pozitívumot nem tudok belõle felhozni

mondjuk ezeket a könyveket én is 12 évesen olavstam:)
marteeka 2008 máj. 25. - 21:35:51
(111/369)
Igen, az a csaj (talán Sheryl?) bájos volt, bár normálisnak azért nem mondanám, hozzámenni Leohoz, aztán meg még csalni is? Hát, nem sokon múlott az élete :) Ettõl eltekintve azért a többiek mellett valóban normális.

Nekem még Audrey pasija volt szimpatikus, õ is normális volt, a nevét már nem tudom, csak, hogy Audrey apjának volt valami üzlete vele és csak a sorozat vége felé bukkant fel Twin Peaks-ben.

Én nem olvastam ilyeneket, a mozifilmet sem bírtam végignézni, elvileg abban is az elõzmények vannak, de az elejébõl amennyit láttam, valóban már ott is fura volt Cooper.

Mindenesetre jól megcsinálták ezt az egészet. Nem tudom, de nekem már nem lenne elég idegzetem újra megnézni, már ha egy képet látok róla, feláll a nemlétezõ szõr a hátamon, de mégis annyira bosszant, hogy mi hogyan és miért van :)
Sydneyke 2008 máj. 25. - 21:20:10
(110/369)
jujj tényleg
így már nekem is beugrott

a kis felesége annyira cuki volt
na õ még normális volt

a Cooper már korábban is furcsa volt
én olvastam a dale Cooper naplója címû könyvet ami kisgyermekkorától leírta az életét
nagyon jó volt
:)
leírta a kapcsolatát a nõkkel, ami mindig elég kusza volt

és volt laura palmer naplója is
tök jól megcsinálták
voltak benne kitépett oldalak :D
meg lista arról kikkel feküdt le
stb
:D