Téma: Twin Peaks

manócska 2010 jan. 13. - 00:54:13
(169/369)
vuájj ez egy nagyon baljós-borzongató sorozat volt! Kiskoromban mindig csak hallottam róla, meg, hogy ilyen jó film, olyan jó film...most, tavaly láttam, de csak az elsõ évadot. Eléggé befejezetlen volt nekem úgy.
Hát, éérdekes egy történet, voltak benne szép, elvéve megható részek is. Én mondjuk a nyomozós szálra voltam fõleg kíváncsi, ergo, ki ölte meg Laurát - így kissé rosszul értintett, hogy ez kissé lezáratlan maradt. Az okkult részével nem nagyon tudtam mit kezdeni.
Zakkara 2010 jan. 12. - 23:36:01
(168/369)
Én nagyon kicsi voltam,mikor elõször ment a Tv-ben.A takaró alól néztük tesómmal.Már a zenéjétõl is a hideg rázott.Mégis mindig megnéztük.Úgy,mint az X-aktákat.
:D
10/10
felus77 2010 jan. 10. - 14:40:59 10/10
(167/369)
Kamaszkorom kedvenc sorozata :)
10/10
bioanita 2009 nov. 20. - 22:12:32 10/10
(166/369)
Imádom:)
RCZ 2009 nov. 08. - 11:49:37
(165/369)
Bocsánat ANNIE helyett HEATHERT írtam, ami az eredeti neve s nem a filmbéli:)
RCZ 2009 nov. 06. - 23:32:30
(164/369)
Kamaszként láttam elõször,bár nem teljes egészében,mert féltem tõle+nem is értettem.
Amikor újra láttam már minden világossá vált,de a félelem cseppet sem enyhült.Mai napig hideg futkos a hátamon tõle.
Sok véleményt halottam és olvastam a filmrõl,nekem a legközelebbinek a verses hasonlat klappolt.
Ezt a filmet mindenki úgy értelmezi ahogy akarja.
Talán nem a legelején,és nem az elsõ epizódtól de végül olyan mondandót körvonalaz ami nem egy konkrét sztori megértésén és logikáján alapszik.Persze van történet különben mi fogná össze,mi tenné filmé!? De sokkal inkább szólhat az emberi félelemrõl,fájdalomról,megmagyarázhatatlan szorongásról az elme labilitásáról,kísértet és szellemvilágról másképpen minden olyan dologról amivel nem akarunk szembe nézni,vagy csak egyszerûen félünk tõle.Ezért a hatásvadászsága miatt tartják talán minden idõk "legjobb" de biztosan legmeghökkentõbb sorozataként.
-----SPOILER----A végkifejlet csak felnõtt fejjel volt számomra érthetõ,legalábbis ahogy én értelmeztem.
BOB sötét démon aki emberek lelkével,fájdalmával és félelmeikkel táplálkozik,étvágya határtalan,újabb és újabb áldozatokat keres és ejt rabul(LELAND).COOPER harca BOB ellen igazi vesszõfutás,a démonvilágot végleg legyõzni nem lehet,mert míg ember él addig a gonoszság is itt van velünk.
WINDOM EARL magának akarja megszerezni azt amit õ sem ismer igazán és mint késõbb kiderül nem is irányíthatja azt.Lemerészkedik abba a mélységbe ahol emberi elme nem irányíthat ezt természetesen BOB is érzékeli és közbe is lép.
WINDOM választás elé állítja COOPER-t,vagy õ vagy HEATHER maradjon életbe,majd mikor COOPER dönt WINDOM leszúrja,ekkor lép be BOB és visszafordít mindent.WINDOM életét elveszi amiért betört a szellemvilágba.Bár még nekem sem teljesen világos,hogy COOPERT hogyan keríti hatalmába mivel több teória is lehetséges.Amikor COOPER választás elé kerül a szerelme,HEATHER-ért cserébe ajánlja fel magát,szeretetbõl teszi és így lehetõséget kap megkeresni a kiutat,de mikor már menekülni próbál úrrá lesz rajta a félelem és BOB ezzel ragadja õt el.
Valami viszont érdekes még számomra.Mikor közelednek a kapuhoz HEATHER imádkozik az Úrhoz és kéri,hogy ne hagyja õt félni így tehát BOB nem férhet hozzá,és erre a film is utal nem sokkal elõtte hangsúlyozzák a szeretet-félelem jelentõségét.
De ezt már LYNCH tudhatja csak igazán,vagy tán még õ maga sem:)
A lényeg mindenkinek máshogy jön le,de a film hatása elvitathatatlan,ebben rejlik a titok.
10/10
Karthauzi 2009 okt. 29. - 08:34:36 10/10
(163/369)
Nem is olyan régen néztem meg egészben a Twin Peakset, DVD-rõl, naponta 1 részt megtekintve :)
Mondhatom, hogy nagy élmény volt így másodszor is megnézni. Egészen máshova helyezõdött a hangsúly, mint régen, amikor láttam.

Próbáltam kevésbé koncentrálni mereven arra, hogy mi is lesz a detektív-sztoriból, hiszen nagy vonalakban úgyis ismertem a történetet. Hamar rá lehet jönni arra is, hogy nagyon-nagyon nem arról, (vagy legalábbis nem csak) szól ez a filmsorozat, mint amirõl látszólag a története szól. Tényleg nem csak Laura Palmer gyilkosainak lassan haladó felderítésére érdemes koncentrálni. (Már csak azért is, mert ha valakit idegesít ez a film, akkor szerintem csak azért, mert láthatólag az alkotókat is igazából kevésbé érdekli ez a felszíni történet,és tényleg nagyon lazán kezelik, bõven elmegy a szürreális irányba)

Mivel végig szól az igazán fantasztikus zene (jazz), Angelo Badalamenti, ha jó hangszórókból hallgatjuk, szerintem segít abban, hogy más aspektusokra is odafigyeljünk. Hiszen sokkal inkább szól ez a film a tudatalattiról, a szenvedélyrõl, és a gyászról. Talán nem is annyira a kisváros titkaira kíváncsi a filmsorozat, (mint ahogyan ezt sokan mondják), talán sokkal inkább a bennünk rejlõ titkokra. Arra, hogy milyen titkos mozgatóink vannak. És egész filmet valahogy áthatja egy szörnyû titok.
Dana_Scully 2009 okt. 11. - 20:46:40
(162/369)
óó, komolyan?? és errõl én miért nem hallottam?:D mindjárt utána is nézek:)
Anteris 2009 szept. 25. - 20:42:17
(161/369)
hogy is volt annak idején a kedvenc beszólásunk? "Véged lesz öcsém, mint a tvinpiksznek!" : )
Dana_Scully 2009 szept. 25. - 20:23:24 Előzmény lelki07
(160/369)
nekem is megvannak:) a "Tûz, jöjj velem" - azt írod - most egy külön valami? a sorozattól függetlenül? mert akkor azt szeretném:P
lelki07 2009 szept. 13. - 15:01:27 Előzmény Dana_Scully
(159/369)
Nekem megvan az osszes resz+a Tuz jojj velem ha valakit erdekel msn cimem:lelki07@citromail.hu
Dana_Scully 2009 szept. 06. - 20:30:16
(158/369)
jajaja, pl. ott van még az X-akták, azt sem adták ki Magyaro-n... pedig az is egy hihetetlen jó sorozat:\
tametta 2009 szept. 05. - 19:53:45 Előzmény Dana_Scully
(157/369)
Megvenném én is azonnal! Igazságtalan, hogy minden xar megjelenik DVD-n, csak a jó sorik nem :( Pl. Szeretünk Raymond és hasonlók... Az embert meg illegális letöltésre kényszerítik...
Dana_Scully 2009 szept. 03. - 19:40:36
(156/369)
hát, igen... sok mindenki szereti, csak az a baj, hogy itt nincsen akkora kultusza, mint Amerikában... kár, pedig én személy szerint az elsõk között lennék, aki megvenné õket;)
10/10
Crazy Horse 2009 aug. 27. - 15:59:19 10/10
(155/369)
Megnéztem. Megérdemelne nálunk is egy ilyen szép kiadást, természetesen az eredeti magyar hanggal együtt. 100% hogy lenne rá kereslet.
tametta 2009 aug. 27. - 15:36:21
(154/369)
Sziasztok!
Mit találtam! A NAGY AUKCIÓS HONLAPON, tudjátok, hol, kapható az egész sorozat DVD-n, eredetiben! gunslinger felhasználónév alatt található! Hû de megvenném!
eucrow 2009 márc. 07. - 21:35:19
(153/369)
Azt veszem észre, hogy több remek sorozat sorsa a két évados élettartam, itt van például a Carnivále, amire nagyban hatott a TP, sõt, az egyik fõbb szerepet a törpe játssza. Vagy akár a Halottnak a csók, úgy tudom, azt sem tervezik folytatni.
makrai.lilla 2009 márc. 07. - 19:28:43
(152/369)
köszi...nem is értem miért nem lett több évad ??....
lenccs 2009 márc. 06. - 22:56:46 Előzmény makrai.lilla
(151/369)
én anno tiniként végig izgultam az egész sorozatot és már akkor is nagy csalódás volt az utsó rész...ott már nagyon érzõdött, hogy a sztorit leállították és el kellet sürgõsen varrni a szálakat, sajna...nem a legjobban...pedig a szálak összekuszálása istenien ment majd 20 részen keresztül, aztán meg majdhogynem az utós részben próbálnak megadniminden magyarázatot, ami miatt nagyon erõltetett és info tömkeleges lett a legvége...de még mindig, így majd 20 év múltán is az egyik legvakerabb sorozatnak tartom:-))))
eucrow 2009 márc. 06. - 21:39:22
(150/369)
Biztos vannak, akik még nem látták, például koruknál fogva. Én is csak nemrég tudtam megnézni, de úgy, hogy már tudtam, ki a gyilkos. Sokat hallottam róla, és elõre éreztem, hogy tetszeni fog, de míg a kilencvenes években felnövõk a tévé elõtt borzonghattak, a fiatalabb korosztály sokszor ütközik akadályokba, mikor a hiányosságait pótolná.
Egyébként érdekes, hogy a démon Bobnak és az amputált Mikenak van egy megfelelõ névrokon párja, Laura volt barátját Bobbynak, az õ haverját Mikenak hívják. Lynch szereti valamilyen formában megduplázni a szereplõit.