Téma: UFO

6/10
szabzero febr. 26. 13:44:13 6/10
(34/34)
Lehetett volna jó film, de csak közepes lett. A karakterek sokszor idegesítőek, életszerűtlenek
9/10
MoviEater 2023 aug. 31. - 23:22:14 9/10
(33/34)
Tetszett, elgondolkodtatott es erdekesen kozelitette a temat, de teny, hogy aki blockbuster filmeken tud csak szorakozni es az impulzusok sokasaga teszi boldogga annak nem fog tetszeni.

Az erkezesben fogyaszthatobba tettek, hogy hogyan lehet(ne) kommunikalni foldonkivuliekkel, de ez a hozzaallas a temahoz realisztikusabban hat szamomra.

A film okos es erdekes tortenetet mond el, erezhetoen nagyon alacsony koltsegvetesbol keszult. Ezt is ertelelve, szamomra egy eros 7es, de az indokolatlan 1es lehuzasok miatt felpontoztam 9re.
8/10
AlexWolf 2023 aug. 21. - 19:43:55 8/10
(32/34)
Érdekes volt. De egy vicc jutott az eszembe a filmről:
- Mi a bizonyíték arra, hogy létezik értelmes élet az univerzumban, rajtunk kívül?
- Az, hogy nem vették fel velünk a kapcsolatot.
7/10
meehrlin 2023 máj. 20. - 02:25:49 7/10
(31/34)
Egészen jól vannak göngyölítve a szálak. Tetszett!
5/10
Dörflinger 2023 ápr. 23. - 17:31:13 5/10
(30/34)
Nézed, nézed, és ha nem vagy matematikus professzor, az egészből nem értesz semmit.
A történet nyomon követhető, de száraz matematika, történés, említésre érdemes esemény, szinte semmi.
5/10
lucalibra 2023 ápr. 17. - 20:24:44
(29/34)
Vajon miért vannak még mindig bex.rva a fejesek, ha egy "átlagember" is tudomást szerez egy ufo-ról?
6/10
offtopic
sexykex 2022 nov. 26. - 16:30:33 6/10 Előzmény Dolphus Lundgrennus
(28/34)
Mivel nem tudjuk, ezért csak a hitünk adhat feleletet. Nálam egyedül a magasabb rendű élet a kérdéses a másik kettőben biztos vagyok.
Az univerzum mintegy 14 milliárd éves. Ha feltételezem, hogy valahol az élet korábban keletkezett és az embernél nagyságrenddel magasabb intelligenciaszintet ért el, akkor már képesek lehetnek a bolygók pontosabb vizsgálatára és a fénysebességnél gyorsabb utazásra. Az már más kérdés, hogy az univerzumban hány bolygón alakulhatott ki az élet. Mi emberek ezt milliós nagyságrendűre becsüljük a Tejútrendszerben, de a legközelebbire se lennénk képesek eljutni. Ezek a majdnem istenek is nyilván a közelieknél kezdik a látogatásokat, de egyszer eljuthatnak a Földre is. Nem szeretném, mert lehet, hogy húsevők és a baromfi vagy a tehén nem fog nekik ízleni. Szerencsére kicsi a valószínűsége egy találkozásnak, mert 100-800 milliárd galaxis található a gyorsuló ütemben táguló világegyetemben. (Aztán, hogy ez a világegyetem kinek vagy minek a kreálmánya, azt az Isten se tudja.)
10/10
lerta 2022 nov. 25. - 23:05:03 10/10
(27/34)
A legjobb film a témában, amit eddig láttam.
Dolphus Lundgrennus 2022 nov. 25. - 20:01:37 Előzmény sexykex
(26/34)
A három kérdésre a szerényebb, hitmentes, ugyanakkor őszinte és valódi válasz: nem tudjuk.
port_boy 2021 máj. 07. - 20:41:57 Előzmény Kaliff
(25/34)
Elég ha érted jönnek. :P
8/10
Kaliff 2021 máj. 07. - 14:31:17 8/10
(24/34)
"You are an idiot. " - Red Queen
8/10
Kaliff 2021 máj. 07. - 12:11:40 8/10 Előzmény Koncsita
(23/34)
Ennyit szűrtél le az egész filmből? Hát miattad biztos nem jönnének ide az UFO-k ha az lenne a lényeg, mennyire vagy intelligens.
8/10
Kaliff 2021 máj. 07. - 12:07:49 8/10 Előzmény Warthog82
(22/34)
Szerinted egy felirat egy táblán mit jelent annak aki nem tudja mi a jelentése annak a feliratnak? Kb. semmit.
Aki nem ennek a világnak a szülötte, nem elem ennek a rendszernek (amit földi életnek hívunk) mit ért meg abból, hogy VÍZ ha soha életében nem volt vele kapcsolata, nem volt az életének része, fogalma nincs erről a földi elemről? Kb. semmit.
Mellesleg a Földön hány nyelven tudjuk kifejezni azt, hogy VÍZ? Még itt, ezen a bolygón sincs közös nyelvünk, akkor egy kicsit nehezebb intergalaktikus lényekkel kommunikálni és megérteni alap fogalmakat.
Az a szó, hogy "kalapács" nagyon sok mindent jelenthet. - Lehet eszköz, tárgy, de lehet fegyver amivel ölni lehet. Mi dönti el, hogy ez az egyetlen szó melyik jelentést hordozza? A nyelv, a viselkedés és az egyéni szándék.

Hogy magyarázod el egy csótánynak, hogy te vagy a fejlettebb?
Szóval hagyjuk a kommunikáció ilyen szintű ledegradálását. Fogalmunk nincs az univerzumról valójában.

A közös nyelv megtalálása valójában logikus feltételezés. A bináris pedig a legegyszerűbb kódsorozat aminek megfejtése már adhat egy bizonyos irányt arra vonatkozólag mennyire fejlett az adott faj.
A fejlődés egy bizonyos szintje az elektronika és a rádiójelek felfedezése és alkalmazása. Ha ezt már megugrotta a faj, alkalmas lehet az intergalaktikus kommunikációra. Minden csak kis lépésekkel történhet és a téri-idő gát még megfejtésre vár.

A film nem rossz. Nekem tetszett. A srác meg a lányzó egy kicsit túljátszotta. G. Anderson ezzel a szörnyű parókával is lejátszik mindenkit ebben a filmben.
6/10
sexykex 2020 febr. 08. - 06:29:38 6/10
(21/34)
A Port hajlamos zöldségeket irkálni, vagy semmit az újabb filmekhez. Ebben a moziban nincsenek akciók és thrillernek se mondanám. Van helyette dráma és rejtelem. A sci-fit sikerült eltalálni, mert akad benne tudomány és fantáziálás is bőven.
Jó film? Nem igazán, de többé-kevésbé lekötött, hogy mire jutnak az emberek az ufókkal. Derek azt mondja, hogy ha 3 kérdésre tudnánk a választ, az gyökeresen megváltoztatná az életünket. Nem értem miért nem engem kérdez. Isten létezik? Nem. Mi van a halál után? Semmi. Van magasabb rendű élet a Földön kívül? Nincs. Valószínűleg hasonló fejlettségű, vagy alacsonyabb szintű létezhet, de ha jártak volna erre, arról tudnánk. Szerencsés esetben békén hagynának – nem valószínű – egyébként megszereznék ezt a jó kis bolygót.
Mire jó a finomszerkezeti állandó és miért nem hallottam róla eddig? Hát sok mindenre: kutatják, vajon stabil érték-e, és az élet és az értelmes lények létezhetnének-e, ha ez az érték lényegesen más lenne. Én viszont régen jártam iskolába és nem izgatnak az idegenek. Nyilvánvaló, hogy ha léteznének, akkor abból indulnának ki, amit látnak. Ha mégis félrevezetnék őket a látottak – amit nem hiszek – akkor nyilván próbára bocsátanának a kapcsolatfelvétel előtt, hiszen mi sem társalgunk a majmainkkal.
1/10
Bergo 2020 febr. 03. - 21:32:30 1/10
(20/34)
Elgondolkodtató film. Én is elgondolkodtam, hogy mi a fenének pazaroltam rá az időm. Végig egy "matekzseni" agymenéséről szól. Ha valaki izgalmas filmre számít akkor csalódni fog.
3/10
Warthog82 2019 szept. 09. - 10:40:35 3/10 Előzmény szamóca67
(19/34)
Mindentértek.
7/10
szamóca67 2019 szept. 05. - 01:26:19 7/10 Előzmény Warthog82
(18/34)
Mert ha elérjük azt a szintet, ahol a 3d-s,bináriskódos,70 ismeretlenes,hanghullámonfőt kommunikációjuk van, akkor érdemesek vagyunk a megismerésükre.
3/10
Warthog82 2019 júl. 29. - 06:59:12 3/10
(17/34)
Spoileres! Nézzük és várunk várunk a nagy semmire.Logikai bakija:egy nálunk 100 szor fejlettebb faj miért 3d-s,bináriskódos,70 ismeretlenes,hanghullámonfőt módon akar velünk kommunikálni amit a Föld nevű glóbuszon csak egy iskolás,matekmániás,már tiniként seggarc,karakteretlen fiú ért meg?Mikor elég lenne nekik csak simán lehallgatni a rádioforgalmazást,vagy leolvasni a sirfeliratokat,táblákat.stb.és máris megoldott a kommunikáció.Egyébként G.Andersonon kivül az összes szereplő szörnyen idegesítő.
10/10
vargitom@gmail.com 2019 jún. 16. - 14:38:37 10/10
(16/34)
Nagyon sokan lehúzzák ezt a filmet az ide kommentelők. Nulla képzelőerő, nulla gondolkodás. Ilyenekbe kötnek bele, hogy miért centiméter, meg, hogy hol bújkált egy hétig az UFO, stb... osztom gazsiga véleményét, akinek ez nem tetszik, annak tényleg a Micimackó való, esetleg a brazil szappanoperák... Viszont annak örülök, hogy még ezekkel az értékelésekkel is 7-es!
10/10
bacardi@comunique.hu 2019 ápr. 28. - 21:11:34 10/10
(15/34)
Megnéztem a filmet és most elolvastam az itteni commenteket. Úgy látom nagyon megosztotta a hozzászólókat, ami nem csoda, mert szerintem ez egy rétegfilm, nem egy szokványos popcorn mozi. A filmben a mai tudomány három fő kérdéséből ( van-e Isten, mi van a halál után, és egyedül vagyunk-e) közül az utolsóra próbál választ adni. Ezt a filmet azoknak ajánlom, akik szoktak hasonló témájú dokumentumfilmeket nézni a Spektrum tv-n és társain. Ők nem fognak csalódni. 10/10