1/10
stonerack 2010 nov. 19. - 13:32:46 1/10
(96/176)
nem multa felul az elsõt? az elsõnél is elaludtam. akkor milyen lehet ez?:D
1/10
stonerack 2010 nov. 19. - 13:30:59 1/10
(95/176)
unalmas altatómese
vivoo7 2010 nov. 04. - 13:59:37 Előzmény Alissy
(94/176)
Arra a részre én is nagyon vártam:| Furcsa, h a bemutató film és a moziplakát alapja nincs benne a filmbe.
vivoo7 2010 nov. 04. - 13:58:06
(93/176)
Hétfõn néztem meg az elsõ részt mivel, ismerõseimtõl azt hallottam, h a második magyarázza meg az elsõt!
Tetszett a film csak egy picit gyengének éreztem a 'félelmetes' részeket. Több hang effektust elbírt volna a film. De ennek ellenére néha így is összerezzentem:)
A vége elég hiányos lett:| Katie csak úgy elvitte Huntert, szerintem ezt bõven lehetett volna fokozni!
Alissy 2010 nov. 02. - 21:00:42
(92/176)
Nekem is nagyon tetszett a film, leszámítva azt,hogy azok a jelenetek nem voltak benne amik az elõzetesben, abban a verzióban amit én láttam. Más is volt ezzel így ?
Már 2 féle képpen is láttam a filmet, de pl az a rész amikor Katie Hunter szobájában van, a kicsi és a kutya pedig csak a tükörben látszódik egyik filmben sem volt benne =S
10/10
ewok36 2010 okt. 26. - 01:15:11 10/10
(91/176)
A film k.vajó volt! Aki ezen unatkozik, nem tud filmre figyelni.
pbalazs5 2010 okt. 25. - 15:15:36
(90/176)
"Ha ki akarták volna tölteni az idõt, akkor olyan dolgokkal tették volna, ami kevésbé unalmas."

Hát nem tudom ez a magyarázatod egy kicsit erõs nekem... Azért csinálnak unalmasra egy filmet, hogy mindenki aludjon el, játsszon a mobiljával aztán majd a sikításra felébrednek? Ez azért elég képtelenül hangzik. Ha így gondolod, akkor azt hiszem befejezem ezt a vitát, bár korábban sem meggyõzni akartalak, csupán azoknak üzenni akik még nem látták, ne adjanak ki feleslegesen pénzt erre.
9/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 okt. 25. - 14:26:55 9/10
(89/176)
Tökéletesen fel volt építve, másképp ennek nem lett volna hatása. Ezt máshogy nem tudom elmagyarázni. A hasonlat pedig az élményhez volt, nem a film szerkezetéhez.

Ha ki akarták volna tölteni az idõt, akkor olyan dolgokkal tették volna, ami kevésbé unalmas. Akár elhiszed, akár nem, szándékosan építették le az emberek elvárásait/figyelmét, a maximális hatás érdekében.

De az tényleg érdekelne, hogy a lent említett részeken egyáltalán nem paráztál-e be!

Amúgy régen én a zenével kapcsolatban gondolkoztam úgy, mint te, hogy ami csak böhöm hangrendszerrel élvezhetõ, az régen rossz. Aztán rájöttem, hogy egyszerûen van olyan mûfaj, ami erre van kihegyezve, és ugyanúgy tere van. Mint pl a Paranormal Activity is arra van kihegyezve, hogy eszméletlen hangeffektekkel operál, és majdnem minden képen (este) lehet vadászni, hogy mi mozdul el (pl. magától pörög a játék az ágy fölött, vagy megmozdulnak az edények). Ezek maximális átéléséhez bizony hatalmas vászonra, és maximumra hegyezett hangrendszerre van szükség. (Azt tudom, hogy nálunk IMAXnek megfelelõ felbontása van a vetítõnek (4k), a hangrendszerrõl viszont nem tudok semmit...)
pbalazs5 2010 okt. 25. - 14:05:07
(88/176)
A Westendben, az 5-ös teremben. Nagy vászon volt... (az már elég baj, hogy egy film csak bizonyos méretû vásznaknál élvezhetõ)
Miért nem történt az elsõ órában semmi? Legyen a színészek / helyzet bemutatása max. 15 perc és aztán jöjjön az ijesztgetés. Ha már a szellemvasúthoz hasonlítod, ott sem úgy van, hogy mész két unalmas kilométert aztán 5 méterrel a vége elõtt van egy ember aki rád kiált, hogy HU!... Az elsõ órában nem a cselekményt építették fel, egyszerûen ki akarták tölteni az idõt, ez teljesen egyértelmû volt.
offtopic
LunchMunch 2010 okt. 25. - 13:41:57
(87/176)
Jó rendben, én nem haragszom ..már.....csak pillanatnyi dühroham volt, mert egyetlen kommentet olvastam és abban le is lett lõve a poén...
Most már tudod, úgyhogy hajrá!:)
9/10
Charles Foster Kane 2010 okt. 25. - 12:47:22 9/10
(86/176)
SPOILER

Igen, közben rájöttem, hogy vannak, akik "rosszul nézik" a filmet. Mondjuk nem tudom te milyen moziban nézted, én egy kibaszott nagy vásznon, kibaszott jó hangtechnikával, és én majdnem leestem a székrõl, amikor a konyhában egyszerre kivágódott minden.

Az az érdekes, hogy két felõl támadod a filmet, ami önmagában megállná a helyét, de a kettõ együtt épphogy segíti egymást. Egyrészt igen, "gagyi homevideó". Ami önmagában unalmas. De éppen emiatt a szerkesztettlenség miatt teljesen lecsökkenti az elvárásaidat. Mondván, "úgysem történik semmi". És önmagában a "gagyi ajtócsapkodás" is baromi elcsépelt. De ÉPPEN az elõbbi miatt (amiatt, hogy megszüntetik az elvárásaidat), baromi váratlanul ér minden, és emiatt (a közönség jelentõs részének) kurva ijesztõ, ha történik valami.

Ez a film inkább egy szellemvasút élményéhez hasonlítható, ahol a közönség ugyanakkora része a produkciónak, mint maga a film. Ugye nem véletlenül, elég szokatlan módon a trailerekben mutatják a közönséget is.
KergeMokus 2010 okt. 25. - 12:42:02
(85/176)
Hát megnéztük a 2-t is...
Vérnyomás leesés nem volt, de az egész filmben a víztisztitó tetszett a legjobban!!! Hát az fenomenális!!! XD
pbalazs5 2010 okt. 25. - 12:32:16
(84/176)
Nem torrenteztem, én is moziban láttam...
pbalazs5 2010 okt. 25. - 12:22:55 Előzmény LunchMunch
(83/176)
Szia, légyszi ne haragudj, most regisztráltam, nem tudtam, hogy kell/illik. azért írtam le, hogy olvassátok el, ne nézzétek meg, ne adjatok rá ki felesleges pénzt, mert nagyon rossz film.
offtopic
LunchMunch 2010 okt. 25. - 08:56:02 Előzmény pbalazs5
(82/176)
Köszönöm.
9/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 okt. 25. - 01:01:33 9/10 Előzmény sofi 72
(81/176)
André Bazin - Mi a film?

Olvasd el, jó könyv.
9/10
Charles Foster Kane 2010 okt. 25. - 00:59:00 9/10 Előzmény pbalazs5
(80/176)
Ezért nem kell ilyen filmeket torrentezni. ;)

SPOILER van

Engem hidegen hagynak a horrorfilmek, de ezen leizzadtam. Észrevettem magamon, hogy szorosabban fogom az italos dobozomat, nem mozdulok, felhúzom a vállamat... Egyszóval kiváltotta azt, amit egy horrortól várok. Nagyon precízen építik fel a látszólag rendszertelen képsorokat (a legjobb példa a víztisztító, amit mutatnak 10X, hogy bedobja a csávó, de csak amikor mondják, akkor esik le, hogy nem szedte ki senki.)
Néhány párbeszédet éreztem csak hiteltelennek, ami pillanatokra kizökkentett, ettõl eltekintve egy meghatározó mozis élményt szereztem. Akárhogy ágál akárki, ha beülsz egy moziterem sötétjébe, 300 emberrel, egyszerûen MÛKÖDIK, és nem tudsz kikerülni a hatása alól. Én szkeptikusan mentem be, de nekem sem sikerült.

10/9 (a párbeszédek miatt)
offtopic
LunchMunch 2010 okt. 24. - 13:58:05
(79/176)
Jaj, de jó...csak egy kommentet olvastam el, de sikerült lelõni ( gondolom a végkifejletett). Áruld már el , miért nem megy a SPOILER szó használata??
pbalazs5 2010 okt. 24. - 13:46:01
(78/176)
***SPOILERES PÓTOLVA***

Sziasztok!

Ne nézzétek meg a filmet, semmi nem történik benne. Csak egy unalmas home video gagyi ajtócsapkodással meg a végén megöli a csaj õket. Direkt néztem az órámat: az elsõ órában SEMMI de komolyan semmi nem történik!:-((((
GyilkosPogácsa 2010 okt. 23. - 18:41:39
(77/176)
Most értünk haza párommal a moziból.
Nos, ez a film egy tragédia volt. Legalábbis a megvalósítás alapján. :S Maga a történet szerintem jó attól függetlenül, hogy már ezerszer lerágtuk ezt a csontot... Valószínûleg holnap már nem fogok emlékezni erre az alkotásra. Maximum derengeni fog valami arról, hogy 2500 forinttól szabadítottam meg szegény pénztárcámat. :S
Csak azoknak ajánlom, akik fanatikusainak tartják magukat ennek a kategóriának.