olahmiki1959 2012 szept. 25. - 16:38:01
(1221/1281)
Erre a szintre is lemehetünk, bár nem tudom, minek.
Tévedsz.
Három nagyon okos ember beszélget egy órában, egyáltalán nem kell, hogy tiszteljék a Nagy Vezírt, (nagyon szellemes, sokat kellett gondolkodnia a baloldali értelmiségnek, amíg ezt a titulust kitalálta), és nem kell, hogy elfogadja azt a sok okosságot, ami felvirágoztatta, és tündérmesévé tette ezt az országot. (Kis képzavar, de ez most nem fontos.)
Az ország remek felvirágoztatásából azért ne hagyd ki az "elmútnyócévet" sem, remélem, nem gondolod komolyan, hogy két év alatt jutottunk ide?...
Ha a szocik olyan marha jól kormányoztak volna, akkor még mindig õk vezetnék az országot, nemde?
Visszatérve Bolgárékhoz, nem tudom, hallottál-e már arról a mondásról, hogy "Hallgattassék meg a másik fél is"?
Nem tudom ki mondta, azt hiszem, az ókorban valaki, de okos ember volt.
Majd akkor felnézek a három nagyon okos úrra, ha megméretik magukat, és "ellenszélben" is meg tudják védeni az álláspontjukat.
Visszatérve egy mondat erejéig Somos Andrásra.
Nagyon tanulságos volt, - csak egy-két esetben fordult elõ, - amikor Somos bátortalanul közbekérdezett valamit, és az éppen beszélõ nagy bölény hirtelen elveszítette a fonalat, kizökkent, elbizonytalanodott, és kiderült, hogy a szépen felépített mondóka egy pillanat alatt úgy össze tud dõlni, mint a kártyavár.
Te nem vagy hülye, sõt, nagyon nem.
Viszont elfogultnak elfogult vagy, és idõnként meglehetõsen rosszindulatú is.
Sajnos...
10/10
szirgabor 2012 szept. 25. - 15:23:33 10/10
(1220/1281)
Igazad van.
Három majom hülyeségeket beszél egy órában, és pofátlanul nem tiszteli a Nagy Vezért, és nem fogadja el azt a sok okosságot, amik felvirágoztatták és tündérmesévé tették ezt az országot. Remálem börtönben végzik.
Bocsánatot kérek.
Én vagyok a hülye.
AvatáR Gil Maerth 2012 szept. 25. - 15:04:02
(1219/1281)
jó mûsor, bár ezt az új arcot nem láttam.
olahmiki1959 2012 szept. 25. - 14:03:29 Előzmény szirgabor
(1218/1281)
Jól odamondogattál nekem, de meggyõzni nem tudtál.
Indulatodban jó sok tévedést felhalmoztál, amelyekre tulajdonképpen nem is kéne reagálnom, de most éppen olyan hangulatban vagyok.
Amikor megemlítetted a heti egyórányi ellenvéleményt - Újságíróklub, - majdnem elsírtam magam a meghatottságtól. Tényleg borzasztó, hogy szegény baloldal milyen sanyarú helyzetben van...
Aztán biztos-ami biztos alapon, elkezdtem magamban végiggondolni a baloldali, liberális szellemiségû rádió és tv mûsorokat.
És láss csodát, egybõl árnyaltabb lett a kép.
Bolgár György "Megbeszéljük c. betelefonálós mûsora. Hétfõtõl péntekig, napi 2 óra. Egyértelmûen baloldali szellemiségû, amelyben a jobboldali telefonálók is teret kapnak, 30 telefonból mondjuk ketten, és természetesen Bolgár a rutinjával azokat is "lebeszéli". Utána mindennap egy órában Rangos Katalin mûsora, a "Szabad sáv", amelyben a mûsor fennállása alatt gyakorlatilag egyetlenegy jobboldali meghívott vendég nem szerepelt.
Elfogulatlanság, tolerancia, a másik véleményének tisztelete, ódivatú kifejezések...
Tv.
Az egész ATV annak idején azért jött létre, hogy minden pillanatban a jobboldalt szidja, bomlassza, dehonesztálja, kikezdje.
Minden nap "Fórum", betelefonálós mûsor, kizárólag a jobboldali kormánnyal, jobboldali politikusokkal foglalkozik, még véletlenül sem szerepel a témák között olyan, amelyik a baloldallal foglalkozna.
Kálmán Olga mûsora, az "Egyenes beszéd" - már a címe akkora hazugság, hogy a Guinness Rekordok szerkesztõi évek óta azért könyörögnek, hogy hadd tegyék bele az évkönyvükbe - ahol a mûsorvezetõ asszony gyakorlatilag csak baloldali vendéget hív meg, ha egyszer-egyszer véletlenül betéved egy jobboldali vendég is, akkor azokkal viszont látható utálattal az arcán, verbálisan feltörli a padlót.
Civil a pályán.
Régebben ritkán, de még voltak jobboldali vendégek is, mindig úgy, hogy négy baloldalival szemben egy jobboldalinak kellett állnia a sarat, mostanában kizárólag a baloldali értelmiség alkotja az asztaltársaságot, megfejelve egy kifejezetten irritáló mûsorvezetõvel, aki látványosan dörgölõdik a liberális értelmiséghez, holott évekkel ezelõtt még inkább a jobboldalhoz tartozóként aposztrofálta magát.
Ugyanez a Tét, szellemiségében, összetételében valamivel finomabb, mint a Civil,... de a lényegét tekintve ugyanaz.
Nem megyek végig az egész mûsorstruktúrán, ennyi is elég.
Nyomtatott sajtó.
Népszabadság, Népszava, Vasárnapi Hírek, 168 óra, Élet és irodalom, Magyar Narancs, mind mind elkötelezetten baloldali orgánumok. (Ennyit arról, hogy - szerinted - a média 90 százalékban a jobboldal kezében van.)
Közszolgálati tv.
Szerintem mostanában te nem nézed a hírmûsorokat, a politikai adásokat, csak látatlanban vagdalkozol.
Ugyanis egy ideje, - nem tudom, miért, - megváltozott a hangnem, az irányultság, és gyakorlatilag több baloldali vendéget látok például az M1-en az Este c. mûsorban, mint jobboldalit.
Mesterházy Attila, Szanyi Tibor, Vadai Ágnes, és mások, aztán baloldali elemzõk, politológusok, közgazdászok napi rendszerességgel fordulnak meg ott.
És még az elkötelezetten jobboldalinak tartott Echo tv-ben, és Hír Tv-ben is egyre gyakrabban látom Kovács Lászlót, Szanyi Tibort, Somogyi Zoltánt, nem is beszélve az LMP politikusairól, Schiffer Andrásról és másokról, akik szinte mindennap szerepelnek valahol ezeken a csatornákon.
Maradjunk az Újságíróklubnál.
Te azt mondod, nem gond, hogy nem jelenik meg ellenvélemény a mûsorban, mert úgyis azt hallod mindenhol, nem kell, hogy még itt is az legyen, csak zavarna.
Két gondom van ezzel a szemlélettel.
1. Egy magát demokratának tartó társaság, akármilyen kényelmetlen, meg macerás, igenis, engedjen teret az övétõl eltérõ véleménynek, és védje meg a saját álláspontját. Gyõzzék meg az illetõt, sõt, inkább gyõzzék le, ha kell, szócsatában, az õ retorikai felkészültségükkel, jól felsorakoztatott érvekkel.
Ezek az újságírók jelenleg Magyarország talán legelismertebb, legmagasabban kvalifikált médiaszemélyiségei, tehát, legyen annyi bátorságuk, hogy fel mernek vállalni egy igazi vitát, és semmisítsék meg a vitapartnert szóban, és a nézõk szeme láttára.
Arra azt mondom, hogy igen, az egy teljesítmény. Ha a könnyebbik oldalát fogják meg a dolgoknak, és szépen sorban, ahogy ott ülnek, "felmondják" a leckét, azzal mit kezdjek?
2. A mûsor is sokkal érdekesebb, izgalmasabb lenne, ha valódi érvek, ellenérvek ütköznének benne.
Csodálkozom, hogy te még nem gondoltál erre.
3.És a legfontosabb:
Csak nem attól tartasz-e véletlenül, - és nem ez van-e a felháborodásod valódi hátterében, - hogy esetleg Bolgár úr és a többiek nem tudnák megvédeni az álláspontjukat, ha egy jó beszédkészséggel rendelkezõ jobboldali értelmiségit beengednének a mûsorba???
Hogy esetleg elõfordulna, hogy a szépen felépített érveiket egy pillanat alatt foszlatná szét a vitapartner, és ezt a kockázatot nem merik felvállalni?
És akkor esetleg még az is kiderülne, hogy az õ felvetéseikben, és érveikben is tettenérhetõ idõnként a manipuláció a hazugság, vagy a csúsztatás?
Gondoltál már erre, amikor indulatosan kiosztasz bárkit, aki nem ért veled egyet?
Tudod, mióta Kálmán Olga meghamisította a mûsorában Tarlós István mondatát, úgy, hogy az teljesen ellenkezõ értelmet kapott, azóta én nem esek hasra egyetlen egy "magasan kvalifikált" liberális értelmiségitõl sem.
Ja, engem természetesen fizetnek. Naná!
Csak nem ezért.
10/10
szirgabor 2012 szept. 25. - 12:32:57 10/10 Előzmény olahmiki1959
(1217/1281)
Mitõl lettem ennyire dühös? Attól, ami ebben az országban van, hála a több millió korlátoltnak, akinek ez a gárda kellett, és a többszázezer számító aljasnak, akik meggazdagodnak azzal, hogy kifosztatják az általuk irányított gárdával nem csak a kisembereket, hanem a már lassan teljesen lemorzsolódott középosztályt is, akik egyszerûen zsebre teszik az egész ország jövõjét, és közben álszent butaságokkal próbálnak traktálni (a többség meg is eszi).
Mitõl lettem ennyire dühös? Attól, hogy a teljes közszolgálati médiában, és a nem közszolgálati média negy részében is a primitív átlátszó hazugság hangzik el, a 90%-ban jobboldali sajtóban szintén, az ellenzék véleményének semmi teret nem adnak, az egyetlen ellenzéki rádiót kinyírják, és akkor jön egy okostojás, és azt hiányolja, hogy az egyetlen ellenzéki tv adón miért nincs véleményütköztetés. És még csak nem is érted, amit mondasz. Ezt a véleményedet miért nem a négy közmédiás tv csatornának juttatod el?
""Nálad az a demokrácia, hogy csak azt a véleményt szereted hallani, ami hajszálpontosan megegyezik azzal, ami neked tetszik.""
""javaslom neked, hogy hallgass meg néha olyan véleményeket is, amelyek eltérnek a tiédtõl.""
Sajnos éjjel nappal hallgatnom kell azt a véleményt, ami egyáltalán nem tetszik, és eltér az enyémtõl, mert a csapból is ez folyik, sõt a szél is ezt fújja, de úgy látszik Neked ez kevés. Mindössze csepp a tengerben az az ellenvélemény, ami az újságíróklubbban elhangzik, vagyis ezek a mondataid elég nagy butaságok, de ezt nem kell, hogy megértsd.
""próbáld meg összerakni a buksidban a különbözõ szempontokból fakadó, eltérõ gondolatokat, és utána vonj le ezekbõl saját következtetést.""
Mint már elõzõ hozzászólásomban leírtam, nem kell egy mûsoron belül és azonos mûsorban elhangzani a különbözõ véleményeknek (ha mereven ragaszkodsz ehhez, akkor írj a köztévéknek, hogy minden a kormány köreibõl elhangzó marhaság után szólaljon meg egy ellenzéki vélemény is, azonos terjedelemben, és ezt ne minõsítsék azonnal negatívan).
Én, össze tudom rakni a fejemben ami elhangzik a különbözõ hírforrásokban, a közmédiában és a minimális terû (heti egy óra) újságíróklubban. Téged úgy látszik nem zavar, ha a primitív hülyeségek mellett nem hallasz ellenvéleményt, de fontos számodra, hogy a minimális ellenzéki hang azonnal ütköztetve legyen. Szerintem ez téged minõsít, nem engem.
Sajnálom, hogy magadtól nem jöttél rá és nem értetted, hogy Somosnak nem volt ellenvéleménye, neki egy sajátos humora volt, eljátszotta az álnaívat, és naív butaságokat kérdezett közbe, mert azt hitte, ez a jópofaság ebbe a mûsorba való. Szerencsére nem csak szerintem tévedett.
Mondjuk aki rendszeresen benyeli a szólamokat és a lózungokat, attól nem lepõdöm meg, hogy ezt a Somos féle bornírtságot is komolyan tudta venni.
Hogy melyikünk tud, és melyikünk hajlandó gondolkodni, arról mindössze annyit, hogy még soha, egyetlen betûvel nem szóltál hozzá a mûsorban elhangzott tartalomhoz - talán nem is érdekel, vagy nem is érted.
Ellenben annál gyakrabban leszólod és minõsíted a mûsor tényleges szereplõit, a három újságírót. Nem is tudom miért nézed egyáltalán. Illetve nem tudom, hogy nézed-e, és tudod-e egyáltalán mihez szólsz hozzá.
Lassan elgondolkodom, hogy neked fizetnek is ezért?
olahmiki1959 2012 szept. 24. - 19:47:16 Előzmény szirgabor
(1216/1281)
Mitõl lettél ennyire dühös? Régebben egészen emberi hangon tudtál írni...
Gondolom, te aztán baromi demokratának gondolod magad. Nálad az a demokrácia, hogy csak azt a véleményt szereted hallani, ami hajszálpontosan megegyezik azzal, ami neked tetszik.
Tudod, ha már gondolkodásról van szó, akkor én javaslom neked, hogy hallgass meg néha olyan véleményeket is, amelyek eltérnek a tiédtõl. És próbáld meg összerakni a buksidban a különbözõ szempontokból fakadó, eltérõ gondolatokat, és utána vonj le ezekbõl saját következtetést.
Nem lesz könnyû, - neked különösen nem, - de egy próbálkozást megér.
Egyébként meg eszméletlen, hogy mennyire nem veszed észre, hogy milyen önleleplezõ bizonyítványt állítasz ki magadról.
Somos András nem egy nagykaliberû egyéniség, túl sok vizet nem zavart azzal, hogy néha-néha közbe mert szólni.
Ugyanakkor, még ezt a kis, bátortalan ellenvéleményt, vagy árnyaló észrevételt sem tudták elviselni a magukat a demokrácia felkent papjainak gondoló magasan kvalifikált liberális értelmiségi nagyágyúk.
Az elsõ, adandó alkalommal kipöccintették a mûsorból Somost.
Erre szokták azt mondani, hogy no comment...
10/10
szirgabor 2012 szept. 19. - 14:44:40 10/10 Előzmény olahmiki1959
(1215/1281)
Persze, mert nem a tartalom és az elmondottak a fontosak, hanem a vita, amivel egyébként tele van a padlás és minden egyéb.
Elképzelem az izlésednek megfelelõ mûsort, mondjuk matematikai elõadás, ahol bongyorka folyton közbekérdez, hogy nade biztos, hogy 2x2 nem 7? És mi van a századvég kutatásának eredményével, miszerint 2x2=9?
Röhej.
A vita itt abból áll, hogy a csapból folyó folyamatos ostoba hazugságokról, értelmes, gondolkodó emberek elmondják a véleményüket. Bõven elég ellenpólusnak a közmédiából áradó szenny, nem kell még egy buta mûsorvezetõ okoskodása és béna poénkodása.
Meg kell nézni ezt a mûsort, meg aki akarja nézze meg az m1-et és a hírtv-t, aztán ütköztesse a fejében a dolgokat, ha képes rá. Meg lehet próbálni önállóan gondolkodni, még ha nem is nagyon megy, de próbálkozni mindig lehet.
10/10
szirgabor 2012 szept. 19. - 14:41:20 10/10 Előzmény olahmiki1959
(1214/1281)
Persze, mert nem a tartalom és az elmondottak a fontosak, hanem a vita, amivel egyébként tele van a padlás és minden egyéb.
Elképzelem az izlésednek megfelelõ mûsort, mondjuk matematikai elõadás, ahol bongyorka folyton közbekérdez, hogy nade biztos, hogy 2x2 nem 7? És mi van a századvég kutatásának eredményével, miszerint 2x2=9?
Röhej.
A vita itt abból áll, hogy a csapból folyó folyamatos ostoba hazugságokról, értelmes, gondolkodó emberek elmondják a véleményüket. Bõven elég ellenpólusnak a közmédiából áradó szenny, nem kell még egy buta mûsorvezetõ okoskodása és béna poénkodása.
Meg kell nézni ezt a mûsort, meg aki akarja nézze meg az m1-et és a hírtv-t, aztán ütköztesse a fejében a dolgokat, ha képes rá. Meg lehet próbálni önállóan gondolkodni, még ha nem is nagyon megy, de próbálkozni mindig lehet.
olahmiki1959 2012 szept. 17. - 22:32:37
(1213/1281)
Nem voltam túl nagy véleménnyel Somos Andrásról.
De õ legalább néha visszakérdezett, bátortalanul ugyan, de néha ellentmondott a "nagy bölényeknek", idõnként egy másik szempontot is bedobott, tehát egy picit izgalmassá, érdekessé tette a beszélgetést.
Németh Péter abszolút belesimul a mûsorba, hajszálpontosan az a véleménye, mint a többieknek, tehát a mûsor visszatért a régi kerékvágásba, négy teljesen azonos szemléletû, világnézetû ember beszélget, semmiféle ellenvélemény nem hangzik el.
Akárcsak a régi, klasszikus, Dési-féle Újságíróklubban.
Kár...
olahmiki1959 2012 szept. 10. - 04:20:23
(1212/1281)
"Lecserélték Bongyorkát? Hála a jóégnek "

Viszont megkapta Havas mûsorát, a Tabut. Úgyhogy korán kezdtél örülni.
Arról nem is beszélve, hogy nem tudom, az alamuszi képû Németh Péterrel jobban jártunk-e...
AvatáR Gil Maerth 2012 aug. 11. - 17:22:59
(1211/1281)
igen.. már elindult. a hétfõi (aug 6-i) adás ismeretlen okból elmaradt. :(
most már ennek is vége?
10/10
danton-b 2012 jún. 04. - 22:13:33 10/10
(1210/1281)
Az olyanokért mint Te akik állandóan komcsiznak ,miközben a pártfogoltjuk a legnagyobb bolsi politizálást folytatja,nem jönnek ,hiszen ez acél hogy mindenki beszopja a populista buta propagandát.Ez élteti õket, a nép butasága,mellesleg ,amit a kollega leírt már nagyrészt be is következett,mert ami jelenleg nálunk van az minden csak nem demokrácia,és ezt nem sokan gondolták ,amikor ostoba módon bedõltek a fidesz propagandának és melléjük húzták be az X-et 2 éve.Most meg már szemmel láthatóan dolgoznak azon hogy ne lehessen tiszta és reális választás ,azaz ne lehessen korrigálni utólag azt, amit az okosabbak elõre is láttak.
offtopic
vénasszonyok_nyara 2012 jún. 04. - 22:00:51 Előzmény szirgabor
(1209/1281)
Olyan rossz egyedül rettegni! Retteghetünk együtt? Nekem van egy kis vulkánfíber bõröndöm is, ami állandóan be van pakolva az ágy alatt, ha jönnének értem a csendõrök. Te mibe pakoltál?
10/10
danton-b 2012 jún. 04. - 21:55:15 10/10 Előzmény szirgabor
(1208/1281)
nagyon is reális jövõkép,és ebben áll a jobboldal ismételt hazaárulása és végzetes lehetõség elszalajsztása.Ezért van az hogy immár az értelmes emberek arra a meggyõzõdésre jutnak egyre inkább, hogy innen menekülni kell,mert Európa szégyenteljes hátsóudvara leszünk.
10/10
szirgabor 2012 máj. 30. - 09:20:14 10/10
(1207/1281)
Hogy maradjon itt valami értelmes és lényeges is. Mészáros Tamás szavai (2012.05.21):
"Arról van szó, hogy a két világháború között a Horthy-rendszer egy félfeudális, tekintélyuralmi, jogkorlátozó rendszer volt. A jobboldal abszolut szupremáciájával. És ez az a minta, ami megtetszett. Ez a rendpárti, csendõrségre épített, csendben lévõ ország, ahol a kormányzó úr õfõméltóságából eredõ tekintély hatott át mindent. Ezt akarják mintaként, identitásként maguk alá gyömöszölni, hogy volt itt egy olyan korszak, egy olyan gyümölcsözõ, felvirágzó ország, amit ilyen körülmények között, mondjuk ki nyiltan, antidemokratikus körülmények között, hiszen ez egy erõsen korlátozott parlamenti rendszer volt - és akkor finoman fogalmaztunk -, és ez tetszett meg, és ez a borzasztó, mert ez az a minta, amit láthatóan minden módon, a törvénykezéssel, az egész kormányzati stílussal, megpróbálnak valamilyen módon visszaidézni."
1. Vagyis a XXI. században, soha nem tapasztalt technikai, mûszaki fejlõdés mellett, az internet, a facebook, az okostelefonok világában, a fogyasztói társadalom ellenére a XX. század 20-as éveinek csendõrvilágát akarják visszaállítani.
A Fidesz 2014-ben nem fog többséget szerezni a választásokon (ha akkor még lesznek olyanok), és koalícióra fog lépni a Jobbikkal, mert ez az egy módja lesz a hatalom minden áron való megõrzésének. Lesz egy szélsõjobboldali kormányunk, leszünk egy szélsõjobboldali ország, és legitimen, mert az itt élõ emberek többségének igenis ez kell, mert az itt élõ emberek jelentõs részében, lelkük mélyén (vagy nyíltan), igenis benne él a nyilas viceházmester. És olyan idolokat állítanak a mai fiatalok elé, mint Horthy, Nyírõ, majd késõbb Szálasi.
2. Orbán nem király és nem köztársasági elnök akar lenni, hanem Magyarország következõ kormányzója, meg is fogják választani, ki is fogják nevezni annak, és eszerint fogják átalakítani a hatalmi struktúrát.
Csak a két pont sorrendje a kérdéses.
Borítékoltam.
10/10
dantonb 2012 máj. 21. - 21:31:01 10/10
(1206/1281)
Ahhoz ti lányok jobban értetek:)
pozsizsuzsi 2012 máj. 21. - 21:23:06
(1205/1281)
meg kevésbé jóképû. :D
10/10
dantonb 2012 máj. 21. - 21:17:38 10/10
(1204/1281)
Jó a Somos sérója,emlékeztet a "Vissza a jövõbe" dokijáéra,csak õ nem olyan okos:)
olahmiki1959 2012 máj. 15. - 04:59:12
(1203/1281)
Somos Bandika azt hitte, hogyha kiegyenesítteti a göndör fürtjeit, komolyabban fogják õt venni?...Szólni kéne neki, hogy ez nem jött be...
szonya1 2012 máj. 14. - 22:29:31
(1202/1281)
Jesszus, egy pillanatra kõvé meredtem, amikor az elsõ mondatodat még teljesen komolyan véve elolvastam :)