Téma: Út a vadonba

giotti 2010 nov. 11. - 22:47:22 Előzmény Clarice
(209/329)
Hú, Te nagyon nem értetted ezt az egészet...
1/10
Clarice 2010 nov. 11. - 13:12:14 1/10
(208/329)
A filmmel konkrétan semmi bajom nem volt, de Christopher McCandlesst, mint embert elítélem. A mai társadalomban nem lázadó hippinek, hanem életképtelennek mondják az ilyen felfogású embereket. Ahelyett, hogy megoldotta volna problémáit inkább elmenekült elõlük. A szülei szerették õt, de mint mindenkinek, nekik is voltak gondjaik. Emiatt nem kellett volna elítélni a családját. Meg kapott mindent: etették, itatták, foglalkoztak vele, iskoláztatták. Ha mondjuk alkoholisták lettek volna vagy bántalmazták volna, gyerekeiket még megérteném a fiú lázadását, de így csak hiszti volt az egész. Sajnos a mai társadalmat a pénz és a hatalom irányítja, de azzal nem fog változni a helyzet, ha kimenekülünk a világból. Halála miatt, pedig nem Õt, hanem a szeretetit kéne inkább sajnálni, akiket cserbenhagyott.
1/10
alver 2010 nov. 02. - 11:48:05 1/10
(207/329)
A filmtörténete 10/10-es, a színészijáték szerintem szintén, de a rendezés és az összes többi nálam 0, nem jött be a film, iszonyú nyomasztó volt, nem voltak jók a zenék stb...

Elismerem Sean Penn munkáságait,de valahogy nem birom megszeretni , nekem ez a film is valószínû miatta nem tetszett, szerintem ebbõl a történetbõl egy jóval megrázóbb,érdekesebb és talán szórakoztatóbb filmet lehetett volna kihozni, fõleg egy ilyen tehetséges színésszel,mint Emile Hirsch...
ribizliszörp 2010 szept. 08. - 02:56:04
(206/329)
Tudja valaki, hogy lehet hozzájutni Ron Lamothe dokumentumfilmjéhez (The Call of the Wild)?
ribizliszörp 2010 szept. 06. - 01:52:30
(205/329)
A hiányzó térképpel és iránytûvel kapcsolatban: aki sokat csavarog a természetben, annak belül kifejlõdik egy érzéke, amivel képes tájékozódni; a saját magában érzett irányt fogja követni az utazó. Tehát Chris egyáltalán nem volt "idióta" emiatt. A térkép és iránytû ott kell, ahol vannak kijelölt turistaösvények - de itt nem voltak; itt a saját érzékszerveire, a belsõ iránytûjére hagyatkozhatott, mert a vadonban úgyis csak "tökön-paszulyon" át lehet haladni.
Azt pedig, hogy a folyón hol vannak gázlók, amiken át lehet kelni, azt egyszerû turistatérkép talán úgyse jelzi.

Korábban olvastam a hsz-ok közt, hogy skizofrén volt - ez elképesztõ butaság. A viszont sokkal biztosabb, hogy skizoid volt. Ez utóbbi nem elmebaj, szimplán emberkerülést, magányosságot jelent, azt, amikor valaki képtelen az intim kapcsolatokra. A meghatározása: "Az ilyen betegségben szenvedõ nem érdeklõdik a társadalmi kapcsolatok iránt, így magányos, de nem is hiányzik neki az emberekkel való kontaktus. A kritikára és a dicséretre nézve közönyös, nem törõdik mások véleményével. A társadalmi normák sem érdeklik. Hobbija, érdeklõdési köre is a magányos idõtöltéssel kapcsolatos. Fantáziálásra, belsõ világban élésre hajlamos, de inkább intellektuális problémák érdeklik, mint az érzelmiek. Nem házasodik, de nem is szenved a hiányától. Nem vágyik szexuális kontaktusra. Õ a "magányos farkas" vagy a "remete". Hajlamosító tényezõ a gyerekkori mellõzöttség." Ez elég találó Chrisre.
ribizliszörp 2010 szept. 06. - 01:32:07
(204/329)
--SPOILER--
A sztoriban az a furcsa, hogy ha a busztól negyed mérföldnyire volt egy híd, amin átkelhetett volna, akkor érthetetlen, hogy az ott eltöltött hónapok alatt sosem fedezte fel ezt a hidat. Ha valaki a vadonban tölt idõt és megpróbál ott túlélni, annak minden nap élelmet kell keresnie, tehát eltávolodik a busztól; és negyed mérföld annyira kis távolság, hogy egyszerûen érthetetlen, miért nem vette észre a hidat. Ráadásul feltételezhetõ, hogy a vadonban nyáron rengeteg gomba, bogyó stb terem; a medvék is ekkor hízlalják fel magukat télire. Az öregtõl összecsukható horgászbotot is kapott; azzal is próbálkozhatott volna. A szarvasnak pedig legalább megsütötte volna a húsát. Ha kukacos is, de még hetekig ehette volna; úgy hûtés nélkül is sokkal tovább eláll, mint nyersen. Legfeljebb, ha már romlik, újra átsüti. Csapdákat is álíthatott volna. És végül: ha a Colorado folyón mert raftingolni (elõzetes gyakorlás nélkül), akkor miképp lehetséges, hogy semmiféle eszközzel nem próbált meg ezen a folyón átkelni? Nem próbált meg valamiféle tutajt eszkábálni, amibe legalább belekapaszkodik, és a folyóval lesodortatja magát egy lakott területig, vagy egy csendesebb folyószakaszig, gázlóig. Vagy nedves gallyakból óriási füstöt is csinálhatott volna, ez feltûnhetett volna valakinek, pl. a helyi vadõröknek. És talán a busz is egy csapáson, feltáró úton került ide, azt az utat is követhette volna. Úgy talán pár nap alatt kijut. Ha Jack London könyveket olvasott, akkor már csak azokból is rengeteg tanácsot meríthetett, miképpen kell a vadonban túlélni. És számos figyelmeztetést is kaphatott Londontól, hogy a legkisebb veszélyre is figyelni kell. Annak az írásaiban sok példa van arra, hogy a vadonban az emberek lelkileg és fizikailag miképp épülnek le, veszítik el a józan ítélõképességüket a csend és a magányosság miatt, annyira, hogy ez az életükbe kerül. (Különben meg Jack London is öngyilkos lett).
minerva9 2010 aug. 31. - 15:36:18
(203/329)
Nem tudom de én nem hagytam volna ott Tracy-t,szegény csaj..
wzoli 2010 aug. 20. - 21:06:01
(202/329)
:D
nagyon helyes
wzoli 2010 aug. 19. - 09:30:29
(201/329)
Nyilván sokan felkapják a fejüket, hogy ez most hogy jön ide, de nekem mégis egy westernbõl jut eszembe egy részlet errõl a filmrõl.

A hét mesterlövészben a gyerekek szaladnak Charles Bronsonhoz, hogy mostantól segítik õt, mert az apjuk gyáva, aki látta a filmet, tudja mi volt a válasz.

Ez a válaszom erre a filmre...

(Annak fényében különösen, hogy két ilyen ismerõsöm is volt - egyik jóbarátom -, mint az itteni fõszereplõ)
9/10
noko 2010 jún. 22. - 13:14:04 9/10
(200/329)
Ha nem olvastad a könyvet, akkor a film nem lesz akkora élmény. Nem látod át az összefüggéseket. Nem fogod megérteni teljesen a történetet. Nem érzed majd a kapcsolatok lényegét. Akkor ez csak egy film marad a sok közül. Semmi több.
egytokeletesember 2010 jún. 17. - 12:42:46
(199/329)
-spoiler-
számomra a legdurvább eszmélés az volt, mikor az öreg fintorogva kérdezi a srácot, hogy õ itt él, ebben a mocsokban?
az nem mocsok.. hanem a természet.
BeforeTheWar 2010 máj. 20. - 22:56:08
(198/329)
Nagyonnagy film szerintem !
kissé elgondolkodtat!
10/10
valkover 2010 máj. 04. - 17:56:40 10/10
(197/329)
Az utolsó 3 hozzászólás ide teljesen felesleges volt, ezt nyomjátok privibe vagy ahol akarjátok de ne a film alá, mert aki ráakar nézni a hozzászólásokra amik a filmhez/rõl jönnek keresheti, hogy tulajdonképp ki is ír tényleg a filmrõl...

Szóval a filmrõl én most nem írnék sokat mert kb pont moldtun szavait idézném. Én is azt éreztem a film után hogy te jó ég milyen jól csinálta! A film varázslatos volt 2 órányi pihenés az agynak és utána pörög a fejünk rendesen. Tényleg szép volt. :) Mindenkinek ajánlom akik kicsit filozofiálgatni szeretnének.
10/10
sakit felut 2010 ápr. 25. - 18:40:13 10/10
(196/329)
Nem mondja el, mi a remdesen közölt új információ, miért nem bírja innét kitörölni az Objektumorientált Felhasználóbarát Mod ?

A fõ meg az hogy ez csak leszóló "fikázás" volt, amit én mondtam meg az nem "utasítás" :)
10/10
offtopic
sakit felut 2010 ápr. 25. - 17:20:57 10/10
(195/329)
.. valamire ráérzett azért, és elég jól le is írta, amit nem kellett volna fikázni, hanem írj te is valamit a filmrõl ...
10/10
sakit felut 2010 ápr. 25. - 17:18:41 10/10
(194/329)
örülök hogy megnézted és jó volt a film, azért nem egy szokásos mindennapi darab ... ha nem is azt gondolom és úgy, de jók voltak a gondolataid, megértettem és elfogadom ..... ez a hapi akkor és ott ment Alaszkába, de nem a végcél volt a lényeg, hanem az út, a tettei, tapasztalatai és a gondolatai, amik miatt nem is egybõl odament, hanem csinált pár dolgot, volt párfele elõtte.... többek közt lement délre Mexikóba bejárni egy hatalmas folyók vizétõl szabdalt deltatorkolatot, megismerni a nagy óceántengert és látni a sivatagot is ... sõt még dolgozott is ..

igazából azért ment el mert nem akart olyan bölcs lenni mint ahogy írtad, mert egy mai :) gyárpénzmédiarangipar világtól függõ anyagias értelmes ember fejében ott vannak az ilyen gondolatok hogy társas lény és kölcsönhatásban van a mások kapcsolatára, szeretetére, létezésére, gondolataira ... de hogy ezek értelmet is nyerjenek, ahhoz neki kellet a kaland, mert annyira nem érezte valósnak a szép értelmes megbecsült családja értelmét ......

én nagyon nem szerettem volna azt a részt egyébként, de a végén ilyen dolgok után kegyetlen durva jó volt látni ahogy még elképzeli találkozik még a családjával és megérti de független lesz azok bûneitõl ... de ez a film nem arról szól hogy megmondja hogy mi a bölcs, igaz és jó, hanem hogy mi történhet egy emberrel ebben a szép igaz jó világban, ha fel akarja maga fedezni az értékes dolgokat amik körülveszik :-`
10/10
sakit felut 2010 ápr. 25. - 16:39:01 10/10
(193/329)
nahhh enzoo, most sajnálom, de neked kell azt mondanom, mégha lehet hogy veled hasonlóbban is fogom fel ezt a filmet... de ezt inkább ne írtad volna be, semmit nem ér ..

Hóber nem is szidta a filmet, elfogadta, tetszett neki és bár én se úgy gondolom vagy csak azt amit leírt, de értem az õ oldalát. Leírt egy teljes véleményt, ami egy picit felnõttes, szülõi, "szociálisan érett" tanári hozzáállás, de voltak témák, amit jó volt elolvasni, amig nem olvasok naponta tíz ilyet :) ..

itt most õ volt aki kedvesen beszélt valamirõl, amirõl azért szólt is a film, te meg nem írtál semmit,... írjad is le hogy mit gondolsz akkor a filmrõl, ha már ennyit ideírtál, necsak fikázz :-`
10/10
offtopic
sakit felut 2010 ápr. 23. - 19:38:50 10/10
(192/329)
OFF

Na, még mindig nagy baja van a gépnek vagy már sikerült a filmet megnézni :)

Az itt beszélt filmekrõl majd szólok a fórumukban, igérem csak most alig jutok a port.hu- ra a web- en.
10/10
sakit felut 2010 ápr. 10. - 00:06:48 10/10
(191/329)
az elõzõt nem nyomtam erre válasznak, mert azt akartam, hhha de fáradt vagyok > ;-` ...
10/10
offtopic
sakit felut 2010 ápr. 10. - 00:03:49 10/10
(190/329)
Elõször is nagyon köszönöm a Stand by Me videót, nagyon szép durva egyszerû mégis komoly érdekes utcazene és vágómunka ;)

"A másik filmet köszi szépen, majd normális minõségben, és felirattal valamikor megnézem"

Ezt nem teljesen értem, itt melyik filmre gondoltál, mert a H O M E- nál én életembe nem láttam szebb minõségû és operatõrmunkájú filmet :) ...

Amit utány írtál úgy sejtem arról szól hogy rakjuk be Hetesi videót ezeknek a filmeknek a fórumába... rendben majd meglátogatom õket :-` ..

Egyébként Foltatnám az OFF- ot, hogy Everybody Hurts- szel ne zárj le egy R.E.M- et mert ha csak tovább keresgélsz a youtube- on hogy milyen számok vannak ezen az unplugged- on, akkor találsz pár olyan jót. Az Everybody Hurts nagyon õszinte profin megérzett és összerakott hiteles dal, de szerintem a stílusában már túl egyszerû meg bús énekre épülõ amellet hogy nagyon híres, vannak tõlük sokkal változatosabbak. Ez ilyen otthoni gép elõtt ülõs, de szerintem jól megcsinálták a srácok, ehhez mit szólsz ? http://www.youtube.com/v/tlfKDAT88rE&hl=en_US&fs=1

... és ez, behaltam, a srác még nagyon megtalálta, megtanulta és megérezte ezt a dalukat : http://www.youtube.com/watch?v=MfaJuB-zvig&feature=related

.. amugy az unplugged témából visszatérnék a filmre a zeneszerzõjével, akit kicsit lejebb az itteni felhasználó is visel, nem tudom te mennyire vagy képben vele, és az ilyen stílusú dalaival, amire egy elég becsületes spoilermentes izelítõ klippet is készítettek a filmrõl :)) )

http://www.youtube.com/v/O3SxCph5I1Q