Téma: Utazók

6/10
stupek2 2017 febr. 19. - 09:27:42 6/10
(101/241)
Az eleje elég unalmas, láttam már ilyet, hogy valaki felébredt a hibernálásból! Aztán még egy! Aztán még egy! Kb a film felénél van egy kis izgalom, majd átmegy romantikába a vége. Nekem akkor jó egy film, ha a szereplõk bõrébe bujhatok. Itt nem bújnék a szereplõk bõrébe és át sem tudom érezni az érzést. Ennyibõl más egy sci-fi, mint egy romantikus film. Vannak benne epizódok, amik már szerepeltek egy-egy másik filmben (had ne soroljam...) éppen ezért ugy gondolom azok alapötletébõl lett összerakva a film. Sajnos ezért csak 6 pont.
9/10
Kaliff 2017 febr. 18. - 18:25:05 9/10
(100/241)
Érdekes meglátások. Tetszik ami neked lejött belõle. Megnézem a filmet mégegyszer.
Nekem jobban bejött mint az Interstellar.
9/10
Kaliff 2017 febr. 18. - 18:22:30 9/10 Előzmény Reiner Werner
(99/241)
Fogadjunk hogy egyszer láttad a Kék lagúnát, különben erre a hozzászólásomra nem válaszoltál volna. Magyarul egyszer nézhetõ és kész. Az utazók viszont jobb ennél, ahogy írtam én is hogy többször nézõs. Nem értem miért kell belekötni a hozzászólásomba.
8/10
elemes 2017 febr. 18. - 10:06:53 8/10
(98/241)
Ilyesmi érzések voltak bennem is.
És mindenképp többször meg fogom nézni, épp a finom részletek miatt.
domo.robi 2017 febr. 18. - 00:11:40
(97/241)
Tényleg nem akartam megnézni. Annyian lehúzták itt is, máshol is, hogy nem akartam megnézni. Kit érdekel egy sci-finek álcázott romantikus nyálfolyatás?
Aztán ma megnéztem, mert nem volt más a moziban, amikor odamentünk. Gondoltam, csak kibírom valahogy. Még mindig jobb egy sci-fi köntösbe bújtatott szerelmesfilmet megnézni kettesben, mint egy lalalandot...

*** SPOILER ***
Végül a film meggyõzött. Tudtam, hogy nem egy interstelláris tartalomra kell számítani, viszont mégis helyénvalónak éreztem a végére az ûrbéli környezetet, mert ott letisztultan, minden zavaró körülménytõl mentesen be lehetett mutatni 2 ember történetét. Nekem azt mesélte el a film, hogy a párkapcsolat a szeretetrõl és a lemondásról szól. Lemondásról, mert egy párkapcsolatba kerülve az ember nem élhet tovább a saját céljainak. És szeretetrõl, mert ez a lemondás néha olyan nagynak tûnik (vagy ténylegesen az is), hogy csak a szeretet tudja bent tartani az embert a kapcsolatban. Hát, ez eddig régen ismert örök igazságok pufogtatása, ettõl még nem lenne jó a film...

A film akkor válik jóvá, amikor a kapcsolatból, és az önmaga elvesztésének rémétõl menekülõ nõi fõszereplõ önként is úgy dönt, hogy a férfi által kitalált közös jövõt választja. Már lenne választása, visszamehetne a saját céljaihoz, és hagyhatná a kapcsolatot veszni, de inkább a szeretett embert választja, és lemond saját céljairól. A közös élet (együtt megöregedés) pedig igen izgalmas és gyümölcsözõ napokkal ajándékozta meg hõseinket - ahogyan ez a film végén látható is. Elég hosszú volt hozzá a felvezetés, de csak így érthetõ az egész. Számomra elég valóságos az üzenet, mert több olyan kapcsolatot láttam már, ahol a nõ csapdába esve érezte magát, fõleg a gyerek(ek) megszületése után, amikor tudatosította, hogy innen nincs visszaút a régi életébe, és ezért a férfit okolta... Nem, ez nem velem történt meg :))), csak féltucat ismerõsöm járt így, és olyat is ismerek a "visszaaludt", és otthagyta a férjét, gyerekestõl... Persze az is kérdés, hogy egy férfi elég tartalmas életet tud-e kínálni szíve hölgyének (a filmben igen), vagy pedig tényleg csak csapdába ejti, trófeaként elejti, és bezárja valami párkapcsolatnak nevezett kínzókamrába.

A filmben nyüzsgõ metaforák kibontását mindenkinek a fantáziájára bízom, sokkal több van benne, mint az "utazók" (érted...mennek egy cél felé), de ezt fedezze fel mindenki magának. Mivel számomra nem a felszíni történetszál az érdekes, ezért többször nézõs lehet, mert érdekel, hátha észreveszek még néhány további párkapcsolati párhuzamot.
8/10
elemes 2017 febr. 16. - 18:37:28 8/10
(96/241)
"nekem az ilyen hatásvadász elemeknél megszûnik a varázs"

Ezzel teljesen egyetértek -- facepalm pillanatok bõséggel voltak a filmben, részben inkompetencia, részben hatásvadászat miatt.
Az utóbbit megértem: hatásvadászat nélkül a film pénzügyi bukás.
csillagvizsgáló 2017 febr. 16. - 17:18:10
(95/241)
Elemes: Másként fogalmaznék. Ez a film a maga jogán is jó lett volna, ezért engem bosszantottak ezek az "olcsó" megoldások. Nem hiányoztak volna ezek, nekem az ilyen hatásvadász elemeknél megszûnik a varázs. De összességében mégis is tetszett. Ez egy jó mozi.

A párbeszédek az android pincérrel egyenesen zseniálisak.
csillagvizsgáló 2017 febr. 16. - 16:59:13
(94/241)
Jaja, igyekeztem ezt is belevinni. De bocs, a mellényúlásokat nem tudtam kihagyni.
8/10
elemes 2017 febr. 16. - 14:23:22 8/10
(93/241)
Szépen leírtad a film egyik (felszíni) rétegét, ennél azért több minden volt benne, amit biztosan te is láttál (máskülönben a Feladat nem jutott volna eszedbe).
csillagvizsgáló 2017 febr. 16. - 14:17:22
(92/241)
Igényesen elkészített, látványos, sõt esztétikus film. Tökéletesen kimunkált világ, lélegzetelállító képek, hatásos zene. Szóval nagyon együtt van.

A történet egyszerû, mint a faék. Akár egy csehszlovák mesefilm, bár nyilván mindenféle bonyodalmat ki kellett találni, hogy izguljunk, vajon a két dekoratív emberpéldány végül egymásra talál-e. A kigyúrt, de szegény gépész, aki gyakran gépészkedik, ezért makettet épít, és két csipesszel átveri a 42. századi számítógépet, valamint két gépészkedés között edz. Ezektõl idõnként macsósan összepiszkolja magát, mely okból zuhanyoznia kell. A másik, a gazdag irónõ, aki azért szintén megmutat magából ezt-azt, hogy a pasik se unatkozzanak, de mindent csak úgy szolídan, nehogy a nézõ-partnereket zavarja. (A fürdõruci egyébként szerintem elég gáz! De a koktélruha, az jó.)

*** SPOILER ***!
Azért nem kell nagyon izgulni! A szerelmesek egyike nagy bûnt követ el a másik ellen. Viszont, hogy ne kelljen sokáig utálni a sármõr gépészt, kiderül, ez így volt jó. No mert azt a bizonyos reaktorajtót ketten kell fogni!

A reaktor az nem olyan undi, mocskos romhalmaz mint Csernobil, ami sokezer évig ontja a gyilkos gammasugarakat! A reaktor itt gyönyörû kék fénnyel világít. Aranybarna, amikor túlmelegszik, azonban akkor is nagyon szép, és ha letöltjük a kézikönyvet, megtudjuk, hogy elég meghúzni a szellõztetõkart, és ajtót nyitni. De itt van a baj! Mert a kar bent van, és nagyon forró, ezért rá kell tekerni egy nõi blúzt. Hogy az ajtó nyitva maradjon, ahhoz viszont kivül fogni kell a kilincset, miközben a reaktor kellemetlenül a pofánkba robban! De egy jó gépész ilyenkor a spejzajtót Parsifal pajzsaként a lángoknak szegezve túlél, hogy szerelme bevontathassa. De hát ki mondta, hogy az ûr meghódítása veszélytelen! (A rövid kábel azért fájt!)

Mondjuk ezért adnék az ürhajó tervezõinek, mert ugyan miért nem lehet egy vaskampóval kiakasztani azt a nyûves ajtót ott, ahol még az ûrruha kábele is intelligens! De ûrhajót tervezni azért szerintem elég nehéz, szóval elõfordulhat ilyesmi.

Aztán még a jóképû halott feltámad, a rosszképû azonban nem. Neki csak annyi dolga van, hogy egy bûvös karkötõvel megnyissa a paradicsomi évtizedeket a szerelmesek elõtt.

De nem kéne engednem a csábításnak, hogy blõdliket soroljak. A Halálcsillagon is elég bedobni egy gránátot az esõcsatornába, mégis nagyon szeretjük. Menet közben elõször arra gondoltam, ez egy scifi azoknak, akik nem értették az Interstellar-t. De ez nem igazán scifi, itt a világûr csak díszlet, amit a könnyfacsaró végkifejlethez építettek. Vasárnap délutáni papírzsepis, összebújós film, de annak tényleg jó. És én is izgultam persze.

Még valami a felébresztõs konfliktusról: ilyen azért már volt, hogy csak Zsoldos Péter Feladat címû könyvét (1971) említsük. Mondjuk az viszont scifi.
10/10
csabalaj 2017 febr. 15. - 08:30:47 10/10
(91/241)
Tényleg jó film lett. Drámai, és elgondolkodtató jelenetek, kiváló színészi alakítás Jennifertõl. Jók voltak a helyzet komikumok, bár aprócskák voltak, mégis növelték a drámai helyzet súlyát. Nekem kimondottan tetszett, egyáltalán nem akartam keresni benne a klisét, sem a ésszerûtlenséget, mert így volt jó. A vége nekem tetszett, tudom sokak vártak egy jobban kifejtett befejezést, de ez is így volt jó. Kell hogy kicsit gondolkodjon, ábrándozzon az ember a filmrõl, az is emeli a hatást.
Összességében a pár éve megjelenõ filmek közül kiemelkedõnek tartom.
9/10
grebel 2017 febr. 13. - 21:33:57 9/10
(90/241)
Végre egy jó film. Ha legalább mutatták volna a csaj sziluettjét amikor úszik, merthát minek a fürdõruha; és ráhúztak volna a befejezésre 5 percet, akkor a maximumot kapja tõlem.
9/10
grebel 2017 febr. 13. - 21:33:02 9/10
(89/241)
Végre egy jó film. Ha legalább mutatták volna a csaj sziulettjét amikor úszik, merthát minek a fürdõruha; és ráhúztak volna a befejezésre 5 percet, akkor a maximumot kapja tõlem.
8/10
elemes 2017 febr. 10. - 23:28:49 8/10
(88/241)
...az a része nyitva maradt. Lehetett róla beszélgetni a moziból hazafelé menet, ha nem lett volna olyan kurva hideg.
7/10
blood.1 2017 febr. 10. - 22:06:36 7/10
(87/241)
A film alapötlete szerintem zseniális, ugyanakkor a film nem eköré épít, legalábbis csak részben. Szerintem hiba volt egy ilyen tipikus mesekoncepcióra építeni a film felét, ami szerintem senkit sem érdekel: jelentkezik egy mûszaki probléma, amit meg kell oldani, megoldjuk és élünk békésen, amíg tudunk. A végén kíváncsi lettem volna, hogy mi lett velük, mi történt, ha az egyikük meghalt, de hát ez nem férhetett bele a filmbe. 10/7 és 8 közötti
perry 2017 febr. 10. - 19:58:16
(86/241)
Igen, végtelen számú a gondolat és az ötlet is.... :)
8/10
elemes 2017 febr. 10. - 18:46:40 8/10
(85/241)
Az álmai nem vesztek el.
Csak a terveit változtatta meg.
9/10
zora 2017 febr. 10. - 18:16:39 9/10 Előzmény perry
(84/241)
SPOILER

Nekem eszembe jutott még egy befejezés. Csaj teherbe esik, így hibernálódik. És mikor 87 évvel késõbb felébred, van egy "darabka" a szerelmébõl, viszont a saját álmai sem vesztek el. (persze, hogy lehet-e terhesen hibernálódni, azt nem tudom, de úgy vagyok vele, ha egyáltalán LEHET hibernálódni, akkor ez a kérdés fel sem merül.)

Azért volt jó, mert bár a csajban gyilkos indulatok keringtek, és ha mondjuk kinyírja a pasit, utána 1 évvel meg felébreszt saját magának egy pasit, aki 1 év múlva megtudja, és most õ nyírja ki a csajt, de egy év után már unja a magányt... És így tovább. De ez már vígjáték...
:-D
perry 2017 febr. 09. - 13:02:03
(83/241)
SPOILER

Egy pillanatra beugrott Kubrick Ûrodisszeája a lassú építkezése hosszú snittek és az az egyedüllét, ami igaz ott az ember és a számítógép konfliktusa volt az "alaphang ütés".
Az Utazók viszont felvet egy másik izgalmas kérdést jelesül az ember társas lény és mint ilyen képes-e egyedül élni?
A film szerint: nem és hozzá kell tegyem ravasz és fogós kérdés, mert ugye miképpen rendelkezhetünk a másik ember életével? Arról nem is beszélve a másiknak határozott célja van felépítette rá az életét ami a 90 évvel le is fog "ketyegni" a bolygóra érés nélkül.
Persze el lehet egy kyborg társaságában is tölteni az idõt és az alkohol elõbb végez az illetõvel mint a 80 év. Viszont sokkal kellemesebb Jennifer Lawrence társaságban tennie azt. Igaza volt itt valakinek ez tényleg egy ûr Titanic azzal a különbséggel, hogy a pasai még egy fúziós vagy milyen reaktorból is képes kiszambázni és a változatosság kedvéért Jennifer menti meg a pasit. Lökhetek én itt nagyképû dumát azért a film ki van találva, jó kis adagban adja a magányt a számítógépes vizuális effekteket és természetesen a színészi játékot. Arra nem szívesen térnék ki, hogy milyen adagban váltogatja magát az Utazókban a komikum és a jól adagolt dráma. Ugyanis az tényleg el van találva ott és akkor történik meg mikor már a nézõ bágyadtan elkalandozna, nota bene a VIP és a kommersz reggeli különbségén.
Azon gondolkodom, hogy hány befejezést képzelnék el a filmnek?
Pasi felébred leél x évet és meghal de akkor meg minek a mozi?
Pasi csaj a filmben pasi feláldozza magát az ûrhajóért, Lawrence utazik és öregszik.
Végül arra gondoltam maradt a jól bevált filmes ötlet: a klasszikus szerelem-csalódás-jóvátétel, mert valljuk be és én is töredelmesen, innen lesz nekünk kcsi pici katarzisunk, kis hiányérzetünk biztos boldogok de nem lesz bolygó. Viszont ilyenbõl vagyunk: emberbõl esendõséggel, társas vagy egyedüli magánnyal és még az lehetséges, hogy céljaink is vannak.
szenbanyasz@gmail.com 2017 febr. 08. - 22:42:42
(82/241)
Ma láttam, nekem nagyon tetszett, nem értem, a "hivatalos" kritikusok miért húzták le annyira. A sztori rendben van, a férfi szereplõ nehéz és persze vitatható döntést hoz meg, de szerintem ennek az emberi oldala elég jól ki van dolgozva színészileg, rendezésileg egyaránt.