Téma: Utazók

8/10
Nico71 2017 jan. 15. - 03:41:16 8/10
(25/265)
Mi sem azok közé tartozunk, akik mások véleménye vagy kritikái alapján választ filmet. Jól döntöttünk, hogy megnézzük! Ez egy dráma, amely sci-fi környezetbe van helyezve. Ez a modern Robinson Crusoe történet emlékeztet a Kék lagúnára, Tom Hanks Számkivetett c. filmjére, Matt Damon Mentõexpedíció mozijára. De sok hasonló alkotás született már írott és filmes mûvekben.
Egyetértek avval a hozzászólóval, aki eltudott volna képzelni egy órányival hosszabb verziót. A film végét nagyon összecsapottnak éreztük. :-( Amerikai ill. Hollywood-i módi a nagy katarzis után egy gyors Happy End-el zárni a filmet. Evvel nagyon elrontották. :-( Szépen, átgondolva, értelmesen le kellett volna vezetniük a történetet.

spoiler!

Igen, mi is hiányoltuk a részletezését a fõszereplõk életútjának a hajó megmentése utáni idõkbõl. Lehettek volna gyerekeik, akik elmesélik a felkeltetteknek, mi történt szüleikkel. Átadhatták volna anyukájuk digitális könyvét.

A liftes jelenet jól volt elkészítve! A lift két emelt között állt meg. A fülke alsó része a lentebb lévõ emeletnél volt, ott bújt ki a srác a fülke padlóján hasalva. A lift hirtelen lement és megállt az alsóbb szintnél, így a fiú hasalva félig a liftben, félig az elõtte lévõ padlóra került.
magyarattila6295@gmail.co 2017 jan. 14. - 21:36:48
(24/265)
Teljesen egyetértek az elõttem hozzászólóval, borzalmasan unalmas film volt. Ez nem sci-fi film volt, csak egy ûrhajón játszódott :) :((((
Mondanivalója szinte semmi......
frottirzokni 2017 jan. 14. - 20:59:11
(23/265)
Sokkal jobb szórakozást nyújtott mint pl a Zsivány egyes.
Csoda hogy nem lett gyerekük.
spidermeeen001 2017 jan. 14. - 20:37:18
(22/265)
Szia. Köszi.
Megnézem még egyszer, mert nekem úgy tûnt, hogy félemeleten állt meg a lift, így ha kilóg a feje a fél testével akkor levágja a lift amikor elindul lefelé.
Tehát itt maradtam le valahogy. :DDD
Na most megkeresem a netem. :)
Egyébként kicsit pörgõsebbre sikerült a film mint amit egy dráma igényelt volna. de a dilemma és a következményei illetve a gondolati váltások hátterei nagyon jók és igazán megalapozottak voltak. Biztos meg fogom nézni az extended verzióját.
3/10
Morten 2017 jan. 14. - 20:17:35 3/10
(21/265)
Rég láttam ennyire rossz, ostoba, üres filmet mint ez az utazók.
A közepéig még valamennyire élvezhetõ volt. De utána már az volt az ember érzése hogy teletömik felesleges akciójelenetekkel...hogy valahogy kitöltsék az idõt. Konkrétan unatkoztam. Tökéletesen egyet értek a szaklapok negatív kritikájával. Kidobott pénz volt.
10/10
kassay 2017 jan. 14. - 18:37:29 10/10
(20/265)
Nekem nagyon tetszett, jó hogy nem hagytam magam lebeszélni róla. A kérdésedre, a liftes jelenetnél én úgy láttam, hogy mikor újraindult a rendszer, akkor a lift megérkezett arra a a szintre ami elõtt (felett) beragadt, automatikusan kinyílt az ajtó és a srác kiesett a lift elé a földre. A másik az nekem nem tûnt fel, hogy a csaj hallucinált volna, talán valamelyik mûszaki ábrát láthattad megtévesztõen.. vagy én is lemaradtam.
spidermeeen001 2017 jan. 14. - 17:27:45
(19/265)
A kritikusok jó része nem tudja értékelni amit lát. A kritikus is ember, ráadásul teljesen szubjektív módon keresi a réseket a filmekben.
Ez a film akkor lett volna jobb, ha kap + 1 órát, hogy sokkal részletesebben lejátsszák az érzéseket. Mindkét színész alkalmas lett volna hozzá.
De akkor meg az lett volna a kritikusok baja. Na mindegy.
Nem kell a kritikákkal nagyon foglalkozni. A film mindenkinek mást hoz...vagy legalábbis sokfélét.

...SPOILER...kérdés

Volt két jelenet ami függõben maradt. Az egyik amikor A srác a lifben ragadt és az egyik pillanatban még az ajtóba van szorulva és a következõ pillanatban a földön fekszik ahol nincs lift.
A másik amikor a csaj hallucinál valami más helységet amikor félrenézett.
Ezek mik voltak?
Vagy én pislogtam túl hosszút amikor ránéztem a rágcsára, vagy mi történt? :DDD

...SPOILER...VÉGE
spidermeeen001 2017 jan. 14. - 17:16:29
(18/265)
Ez egy jó film volt.
Tökéletesen hozta amiért létrejött és a színészek is hozták amit kellett. Majdnem minden a helyén volt.
10/10
Smonika 2017 jan. 13. - 23:26:42 10/10
(17/265)
Most jöttünk a moziból, nekem nagyon tetszett, és a férjemnek is. Nem volt unalmas, végig lekötött, szépen fel volt építve a történet. Jó volt a színészválasztás is. Látványos volt, tetszett az utópisztikus környezet is. Több volt, mint amire számítottam, jól szórakoztam. Persze lehet benne hibákat keresni, de nem érdemes.

SPOILER!!!!

Külön tetszett, hogy nem egy gonosz idegen civilizáció vagy az életre kelt és elszabadult mesterséges intelligencia okozta a galibát. Bár kicsit furának tartom, hogy egy ilyen szuper jármû nincs felkészülve egy meteorrajra. Ettõl függetlenül tetszett.
9/10
lacee83 2017 jan. 13. - 22:52:46 9/10
(16/265)
Nagyon örülök hogy nem olvastam elõre kritikákat a filmrõl. Ezek többsége lebeszélt volna róla. Az elõzetes alapján nagyon vártam a filmet. Nekem tetszett mást vártam de talán így még jobb lett az élmény. Elég elgondolkodtató témákat feszeget. Legalábbis a romantikus szál mellett szerintem a sorsunk elfogadása az álmok megvalósítása, áldozatok stb is megjelenik benne. Mindez párosul az ûr szépségével és a félelemetes ürességével.
Mindenképp megérte a mozijegyet.
9/10
csiguszmano 2017 jan. 13. - 12:14:33 9/10
(15/265)
MIndenbõl pont annyi volt benne, mint ahogy a bemutató alapján gondoltam. A pontozás alapján kevesebbre számítottam. Jobban szórakoztam rajta, mint a betyárONE-on, azon elaludtam.
6/10
Attaca 2017 jan. 13. - 09:40:32 6/10
(14/265)
A tartalom ismertetõ nagyon megtévesztõ, és a besorolás is. Ez nem egy sci-fi kalandfilm, hanem inkább romantikus kalandfilm, ami számomra kevésbé élvezhetõ kategória. Abból az elmegy kategória szerintem, hollywoodi megvalósításban, meglepetések, feszültség nélkül. Lehetett volna jobb megvalósítás is az ötletre szerintem.
***SPOILER****
"Olyanok, mint két hajótörött, a lakatlan szigeten". És tényleg. A tartalom elolvasása közben én egy feszült, izgalmas filmre gondoltam, ahol a felébredés okai miatti kutatás, ezzel kapcsolatos gondolatok (pl. gonosz gép, emberi manipuláció stb.) vannak fókuszban, ehhez képest tényleg arról szól a film, hogy mit csinál egy ember ha egyedül van, de van lehetõsége egy másik embert - álmait ugyan megölve - maga mellé rendelni. Nem azt kaptam, mint amire számítottam. Az alapötlet érdekes, könyvben talán mûködne is.
***SPOILER VÉGE***
1/10
Szabybéby 2017 jan. 12. - 22:51:03 1/10
(13/265)
Az elsõ 1 óra nagyon unalmas . 1 óra után történik pár dolog .. de teljes mértékben felejthetõ film . Otthon ismét nem nézném meg .
7/10
JoeM 2017 jan. 12. - 20:03:03 7/10
(12/265)
Szerintem is élvezhetõ film. A mûszaki butaságok, meg az erõltetett akciójelenetek sajnos kikerülhetetlen részét képezik a mai filmgyártásnak, de ezek szerencsére nem annyira lényeges szempontok egy ilyen kaliberû filmnél. Egyvalami azért bacca a csõröm, a fedélzeti mesterséges intelligencia végtelen butasága, tehetetlensége. Na ez tényleg megoldhatták volna ügyesebben.
7/10
balmesz001 2017 jan. 12. - 13:30:22 7/10
(11/265)
Szerintem nem olyan rossz, mint amennyire a kritikák lehúzzák. Vannak hibái, de abszolút nézhetõ és élvezhetõ, igaz ez nem az a film, amire évek múlva nosztalgikusan visszagondol az ember, ettõl függetlenül teljesen rendben van.

Pár dolog zavart, például a mûszaki hibák és megoldásaik mintha egy óvodás elméjébõl pattantak volna ki, teljesen értelmetlenek.
8/10
elemes 2017 jan. 08. - 09:26:52 8/10
(10/265)
rontóc nélkül:

"ebben a világban a bánat csak idõ kérdése, korántsem egy mérgezõen keserû állapot, a tömegvonzást nem az izombírás vagy a gravitáció befolyásolja, hanem a vágás meg a montázs, a víg elemek logika nélkül pusztán csak önmaguk iróniái, s a halál eltörpül a dramaturgiai szükségszerûség mellett. Morten Tyldum sci-fije abban az irgalmas tévhitben született, hogy az emberi lét fizikai és érzelmi korlátainak feloldásával lehet drámát építeni. Viszont a célirányosság, mint egyetlen dramaturgiai hajtómû nem nyújthat többet egy Prérifarkas-Kengyelfutó-hajsza minõségénél, így az Utazók is megreked a cukormázas, galamblelkûen ádáz és csillagászati költségvetéssel tetõ alá hozott rajzfilm szintjén."

na ez már árnyaltabb kép, mint az eddigiek, kiváncsi leszek rá, bár így már sajnálom a két full mozijegy árát.
8/10
elemes 2017 jan. 08. - 09:24:49 8/10
(9/265)
utazók RONTÓC kritika, nem kicsit rontóc

http://www.filmtett.ro/cikk/4404/morten-tyldum-passengers-utazok

idézet

"...Viszont a csapnivalóan irracionális, logikai bukfencektõl terhes és a lányregények kényelmes egyirányúságát minden ízében kiszolgáló forgatókönyvre Jon Spaithsnek (Prometheus, Doctor Strange) jóformán semmi mentsége."
8/10
elemes 2017 jan. 03. - 23:08:39 8/10 Előzmény Kovács kolléga
(8/265)
elolvastam -- a rontóc részt is -- de nekem ettõl kifejezetten jobban tetszik a film :)

persze a 30. perc utáni részekkel még el lehetett rontani.

can't wait to see.
8/10
elemes 2017 jan. 03. - 23:01:28 8/10
(7/265)
ez az aranybugyis malac kicsit mellbevágó volt.
10/10
Yanosh779O 2017 jan. 03. - 22:37:33 10/10
(6/265)
Ukrajnában már December végén volt a bemutató.
http://domion.info/