Min-Rin 2015 aug. 11. - 18:30:52
(22891/23571)
Köszönöm a kedves szavakat, de az ijedtség nem volt komoly, csak bolondoztam. Nem is az a fontos egyébként, hogy mit hoztunk magunkkal, hanem hogy miként élünk vele, felismerve árnyainkat tudjuk-e alakítani magunkat. Sokszor hajlamosak vagyunk felmentést adni magunknak, mondván: ilyen vagyok, nem tehetek róla. Pedig dehogynem. Nem tudom pontosan a szöveget, ezért csak a gondolatot tudom elmondani, amit Steinbeck írt Édentõl keletre c. regényében: egy disznóból nem lehet versenylovat csinálni, de rendkívül gyors disznót igen.
Kacatka78 2015 aug. 11. - 15:09:23 Előzmény Min-Rin
(22890/23571)
Az pedig, hogy valaki mennyire képes egy hatalmas, és nagyon kapzsi világban önmaga maradni, illetve megtartani bizonyos határokat, ez természetesen a személyiségének a függvénye. Szerintem azonban az emberek egy jó részében fel sem merülnek ilyen morális kérdések, gondolatok. A mai világ teljesen anyagi központú, tehát a sikert is anyagiakban mérik. Akiben nincsen meg egy bizonyos érzelmi-értelmi intelligencia, annak meg sem fordul a fejében, hogy megkérdõjelezzen bizonyos dolgokat, elgondolkodjon rajtuk, netán határokat húzzon. Legfeljebb megy elõre az úton, melyre terelgetik, és azt érzi, hogy valami mégsem jó, de tudatosan nem formálódnak meg benne a gondolatok.
Ezért nem értem, amikor sorozatokban is azt nyomják a szülõk, hogy a fiú/lány egy jó partit csinálva, egy gazdag ember mellett élve az életét majd milyen jó lesz neki. Legalább a szülõknek érteniük kellene már, hogy pusztán a pénz senkit nem fog boldoggá, teljessé tenni.
Kacatka78 2015 aug. 11. - 15:01:09
(22889/23571)
Nem vagyok szakértõje a témának, de nagyon érdekesnek találom. Én nem igazán hittem benne, de néhány évvel ezelõtt ajándékba kaptam egy komplett asztrológiai elemzés egy barátnõmtõl. nekem csak el kellett mennem, és egy vadidegen ember 1,5 órán keresztül mondta... Azóta is nagyon sajnálom, hogy nem vettem fel, mert bizony be kell valljam, hogy a 1,5 óra alatt minden pontosan úgy volt, ahogyan az asztrológus mondta. Mondhatni a vesémbe látott. Azóta már nem hitetlenkedek annyit. Az azonban tény, hogy a Nap jegy valóban nem perdöntõ. Nekem ebbõl például szinte semmi nem klappol az aszcendensem sokkal erõsebb hatást gyakorol. Nem beszélve a többi bolygó állásáról és és a fényszögekrõl. Szóval van ebben valami, de az egész sokkal komplexebb, mint hinnénk. Kedves Min-Rin, ne aggódj, nekem is több bolygóm áll az Oroszlánban, ez egyébként az ember temperamentumára, és döntési képességeire pozitív hatással van.
Azt én is hallottam, hogy a vizes jegyûek sokkal kevésbé határozottak, és emiatt befolyásolhatóak, mint mások, de mivel a kép nagyon összetett, ez mindig az adott embernél dõl el, hogy mely bolygók, hogyan befolyásolják a teljes személyiséget.
Én például kedvelem a Halak és Rák jegyû (most általánosságban) embereket, mindkettõ általában kedves, és nagyon szerethetõ típus. A Rák emellett nagyon család centrikus, amit én nagyon pozitívnak találok. A Skorpiók általában már nem ilyen egyszerû emberek.
Azt viszont észrevettem magamon, hogy önkéntelenül is ugyanazon típushoz tartozó emberekkel barátkozom, és valahogy távol maradok más típusoktól. Ez persze teljesen tudattalan, de általában a levegõ jegyekkel nehezen találom a hangot.
Min-Rin 2015 aug. 11. - 07:52:05 Előzmény hanguktaekwondooo
(22888/23571)
Szóval önmagában a vízjegy nem teszi alakíthatóvá a delikvenst, a sikerhez kellenek a többi bolygóállások és persze az aszcendens, és ilyen módon jelentõs különbségek adódnak.

Ezért jó tudni, hogy a szokványos állatövi jegyekre vonatkozó jellemzések mennyire tévútra vihetik az olvasót.

Ez az Oroszlán viszont gondolkodóba ejtett. Nálam több bolygó is az Oroszlánban van. Most kezdjek el aggódni? Jó ez, vagy rossz?
Mindegy. Ha eddig elvoltam vele, talán ezután is sikerül. :))
Min-Rin 2015 aug. 11. - 07:40:03
(22887/23571)
Jó reggelt!

Ma egy kissé rendhagyó reggeli üdvözlettel szolgálok. Mivel nagy forróságra van kilátás, az alábbi videó talán erõt ad az elviselésére.
https://www.youtube.com/watch?v=OIl2VkJMIac
hanguktaekwondooo 2015 aug. 10. - 20:26:21
(22886/23571)
Yoochun most épp hadakozik,
de ott az oroszlán, ami vágyik a népszerûségre
és egyéb finomságok.
Nagyon rajta múlik, mi lesz.

Nincs tiszta típus;
egy jegynél sem találunk olyat, hogy valaki 100% -os ez vagy az.
A Skorpiónál is érvényes ez.
Tény, a vízjegyek befolyásolhatóbbak, ez már szinte közhellyé kopott.
A víz az érzelmek „árja”
és a „test” fontos alapanyaga.

A Skorpiónak tehát egyrészt az érzelmek kordába tartásával
és az anyag megzabolázásával van dolga:
mindkét téren nagyon erõs túlzásokba eshet.

A fizikai –szexuális energia túltengése gyengíti a szellemet
-az anyagi teremtõ erõt fel kell emelnie szellemi szintre,
illetve annak legalább egy részét.
Ez kutya nehéz, mert az alaptermészetben tanyázó ego nem kedveli az ilyen melót.
Tehát önmagát is visszahúzhatja az emberi lény.
Az anyag iránti vonzódása a luxusigényt is erõsíti.
Jisub pajtás példája remekül prezentálja,
mire játszottak azok, akik annak idején kiemelték a tömegbõl.

Viszont nincs két egyforma Skorpió.
vele pl. nem tudnák megcsinálni, amit a kis szoriájlávjúval.
Nálam az alap Skorpió mellett van egy Bak –Vízöntõ határon lecövekelt aszcendens,
meg egy Kos –Bika határán álló Mars.
Az Uránuszom, ha rendhagyóan is, de renden van,
a Neptunom csak annyira ködösít, hogy érezzem a mûvészetet,
nagyjából értsem is,
de mûvész már ne legyek, amit nem is bánok, mert egyébként is zseni vagyok
az már túl sok lenne ;-)
A Hold elvan
míg szegény páráknál a Hold meg a neptun erõsen odavág
ezeket aztán úgy bezablázzák, hogy észre se veszik. még örülnek is neki.

De itt is kell vigyázni.
nézzük jungit, aki Kos jegyében született:
azokat a legnehezebb bepalizni, lsd. Kim Jaewook
Ám, ha ottan figyel egy kedves Mérleg is, meg egyéb finomságok
máris könnyebb elkapni a kis pisze farkát.

de a sziárd Nap –jegy se garancia:
Az EXO üdvöskéje, D.O. erõs Bak /jan. 12/
ám olyan <pompásan> áll a Neptunja, Uránusza, Holdja,
no és olyan elsõrendû fényszögekkel malmozik
hogy a médiacsinálók azonnal lecsaptak rá.

tehát nagy hiba általánosítani, mindenki külön világ,
elõször azt vizsgálni, aztán viszonyát /s oda v-issza / a makrokozmoszhoz
hanguktaekwondooo 2015 aug. 10. - 20:21:26
(22885/23571)
hanguktaekwondooo 2015 aug. 10. - 20:19:22
(22884/23571)
A Nap-jegy csak egy csepp az információtengerben.
Sok esetben az aszcendens is félrevezethet.
Nézni kell a házhelyzeteket, a bolygóállásokat,
azok mozgását se árt
és a harm. diszharm. fényszögeket.
Ezek együttesen adják meg az egyedülálló képletet,
ami csak egyetlen emberre igaz.
természetesen még sok más infóra is szükség van
–születési hely, kisbolygók merre kóricálnak stb.-
de erõsen sarkítva nagyjából így néz ki.

Tehát, ha Raint vesszük alapul: az, hogy Rák õkelme, egy dolog.
De hat ott olyasmi is, aminek ehhez a vizes jószághoz semmi köze
ezért is állta meg a helyét a rivaldafényben.

Hogy a háttérbõl irányítók mit akarnak, egyszerû:
átgyúrható figurákra vadásznak,
akik könnyedén és szórakoztatva végzik a népnevelést.
A többi a tube –on, meg számtalan elõzõ hsz. –ban ;-)

Most már egyre ügyesebbek, mert egyre több embernek tûnik fel egyre több minden ;-)
Maryu 2015 aug. 10. - 20:11:05
(22883/23571)
A Secret-et láttad? Érdemes megnézni, mert jó sorozat. Koreában is a kezdeti 5-6%-os nézettség hamar felfutott 20%-ra, ami sikernek számít.
http://wiki.d-addicts.com/Secret_Love/Episode_Ratings
Hwang Jung Eum erre a sorozatra úgy látszik beérett, mert ebbe a sorozatban jól játszik.
Annyira jól, hogy még a túl plasztikázott ábrázatát is elfelejtettem neki. Pedig eleinte nagyon zavart.
A következõ filmjében Kill Me Hill Me-ben megint a sikítozó, futkározó énjét látjuk....lehet, hogy ez rendezõtõl is függ?
Min-Rin 2015 aug. 10. - 14:53:13
(22882/23571)
Park Seo-joon lesz az egyik fõszereplõje a szeptemberben induló She Was Pretty c. drámának. A bosszantóan fiatal színész nagyszerû partnere volt a Uhm Jung-hwanak a Witch's Romance c. vígjátékban. Most könnyebb - vagy talán éppen nehezebb - dolga lesz, mert a Can You Hear My Heartban ide-oda futkározó, szaporán pislogó, egyéb színészi kvalitásokkal nem rendelkezõ Hwang Jung-eum lesz a társa.
Persze lesz egy másik lány (Koh Joon-hee) és egy másik srác (Choi Si-Won) is a történetben. Utóbbi, gondolom sokak örömére.

Ji Sung-joon (Park Seo-joon) csúnya gyerekbõl csinos felnõtt, Kim Hye-jin (Hwang Jung-eum) szép kicsibõl csúnya felnõtt lesz. Ji Sung-joon próbálja megtalálni a szerelmet...

http://asianwiki.com/She_Was_Pretty
Min-Rin 2015 aug. 10. - 14:52:43
(22881/23571)
Érdekesnek ígérkezik a Saimdang, the Herstory c. dráma, amelyben a férfi fõszerepet most már biztosan Song Seung-hun fogja játszani. A dolog érdekessége abban rejlik, hogy partnernõje Lee Young-ae lesz, aki kettõs szerepet alakít, és akinek a mindannyiunk számára meghatározó Palota ékköve (Dae Jang.geum) után, hosszú szünetet követõen, ez lesz az elsõ drámai szerepe.
Bár április közepén még Kam Woo Sung fontolgatta, hogy elvállalja a férfi fõszerepet, végül Song Seung-hun lett a befutó.

Egy koreai mûvészettörténet tanár felfedezi egy történelmi alak, Shin Saimdang naplóját, majd tovább bogozgatva a szálakat, megfejti egy titokzatos portré titkát. A tanár és Shin Saimdang szerepét játssza majd Lee Young-ae.

A forgatásokat most augusztusban kezdik meg, a sorozat vetítése 2016 elsõ félévében várható.

http://asianwiki.com/Saimdang,_the_Herstory
Min-Rin 2015 aug. 10. - 14:51:58
(22880/23571)
Köszönet a híradásért! Nagyon vonzó programok.
kymara 2015 aug. 10. - 11:10:21
(22879/23571)
A Koreai film- és drámaközösség film- és drámanapot szervez [KA:KON]* néven, ahol koreai filmek mellett számos más program is vár! A belépés, valamint a filmvetítések is ingyenesek.

HELYSZÍN: Fõvárosi Mûvelõdési Ház, Budapest, Fehérvári út 47, 1119

IDÕPONT: 2015. augusztus 15.

FILMVETÍTÉS
10:30 – 12:50 Nemzeti válogatott (TAKE OFF)
13:10 – 15-10: Eljõ a sakál (The Jackal Is Coming)
15:25 – 17.30: Az üldözõ (The Chaser) 16 éven felül ajánljuk

A filmvetítés regisztrációhoz kötött, kérjük, hogy a filmcím megjelölésével küldj emailt a koreaifilmdrama@gmail.com címre augusztus 12 éjfélig, és jelezd elõre hány fõnek kérsz ülõhelyet a filmre. Nincs megkötés, hogy hány filmre jelentkezhetsz, ha mindhármat látni szeretnéd, mindhárom film címét megírhatod.

A filmeket eredeti nyelven, magyar felirattal vetítjük.

ELÕADÁSOK ÉS WORKSHOP

10:00 – 11:00 : 1945–2015 A Koreai-félsziget megosztottságának 70 éve a koreai mozifilmeken keresztül
Elõadó: Csoma Mózes

11:30 – 12:30 : Nyelvi ábrázolás a koreai filmekben
Elõadó: Harkai Daniella

13:00 – 14:00 : A koreai sorozatok forgatási titkai
Elõadó: Baksa Tímea

14:30 – 15:30 : Apróságok vonzásában... Kézmûves tradíciók a filmvásznon (workshop)

Elõadó: Jakab Krisztina
16:00 – 17:00 : A Mugunghwa tánccsoport élménybeszámolója koreai útjukról

EGÉSZ NAP VÁR:

Drámasarok: Egy hely, ahol igazi kikapcsolódás vár kedvenc sorozataiddal és betétdalaikkal.

K-FOOD: Kóstolj bele a koreai snackek világába!
Hanbokpróba: Bújj bele a történelmi sorozatok fõszereplõinek bõrébe!

ZÁRÓPROGRAM:
* Tedd próbára a filmes tudásod nyereményekért!
* Tombola
* A Mugunghwa tánccsoport rendhagyó elõadása

(A szervezõk a programváltoztatás jogát fenntartják.)

---------------------------------------------------------------
TÁMOGATÓINK:

Koreai Kulturális Központ (주헝가리 한국문화원)

TEMI Fõvárosi Mûvelõdési Háza

K-FOOD Ázsia Center

----------------------------------------------------------------
A [KA:KON] név a K mint Koreai, valamint az angol CON mint "convention", "összejövetel" szavak nemzetközi fonetikai ábécén (IPA) alapuló írásából jött létre, ejtése [ká-kon].

Weboldal: http://koreaifilmdrama.blog.hu/2015/07/08/_esemeny_koreai_film-_es_dramanap_augusztus_15-en
Min-Rin 2015 aug. 10. - 07:08:41
(22878/23571)
Min-Rin 2015 aug. 09. - 19:00:18
(22877/23571)
:)) Aranyos ugye?

Ha hiszed, ha nem, túl aranyosnak találom. Nagyon megcsinálták, és ez bizony aggodalommal tölt el. Tartok tõle, hogy túlzottan belekeveredett már ebbe a nyomorult sztárgyárba.
Min-Rin 2015 aug. 09. - 18:53:28
(22876/23571)
Most aztán itt állok tanácstalanul! Melyik csalogányodról van szó? Biztos, hogy ugyanarról a legényrõl beszéltek?

Nagyon komplikálttá teszi a dolgokat, ha valakinek két csalogánya is van. :))
Maryu 2015 aug. 09. - 18:53:23
(22875/23571)
Ó, de jó kép!
Min-Rin 2015 aug. 09. - 18:48:54
(22874/23571)
Nagyon érdekes gondolatmenet, erõsen el is tûnõdtem rajta. A példák igazolják a tételt, de amit leírtál, nekem nem volt mégsem elég. Hiányolom a magyarázatot. Nem sikerült megfejtenem, hogy például a Skorpió miért, melyik tulajdonsága, jellemzõje miatt esik áldozatul.

Amennyiben jellemzõen a víz jegyûek az alakítható személyiségek, akkor a többi nem? Mi vajon a helyzet a levegõ jegyûekkel? Hosszú ideje figyelem aggódva a Yoochun körüli eseményeket. Még mindig bizakodom, hogy képes lesz kiszabadítani magát a fényes karrier bûvöletébõl. Õ Ikrek, ami ugye a levegõ jegyek egyike.

Nem bánnám, ha egyszerûen csak a szomszéd srác lenne.
Maryu 2015 aug. 09. - 14:52:42
(22873/23571)
Ezt én is elkezdtem nézni. Kíváncsi voltam, min szörnyülködnek a többiek. Hát nem tudom....szerintem totál unalmas az egész. Volt benne pár ötlet persze, mint a fülbevaló keresõs rész, de az olyan poénokat, hogy a feleség megcsavarja a férj f.rkát, én valahogy nem találom humorosnak....De nem ezért hagytam abba, hanem már nem tudom hanyadik rész nem szól egyszerûen semmirõl, az egyik pár rájött, hogy túl sok szemét gyûlt össze a lakásban és a férjnek kiadta az ukázt a feleség, hogy késõ este hordja le a szemetet. Akkor már nem lesz senki a liftben. A férj többször fordult és persze mindig volt valaki a liftben, a fõ poén az akart lenni, hogy iskoláslányok jöttek fel a liftben, a férj kiborította a dobozokat és egy csomó kotonos doboz esett ki belõle, amire a lányok méltatlankodva megverték. Hát nem tudom...mi ebben a vicces? Ezen felül, addig a másik lakásban lakó pár vitatkozott, hogy a nõ túl sokat eszik. Erre a nõ éjszaka kiszökött a konyhába, hogy befaljon valami levest. A férj felébredt, kiment a konyhába, a nõ meg ráfeküdt a tányérra, mintha ott aludna, A leves kidõlt és csordogált hosszasan végig. Na ekkor döntöttem, hogy nem nézek meg több részt.

A No Regret az egyik legjobb koreai film, amit valaha láttam. Ezt a sorozatot még emlegetni sem lehet együtt vele.
Maryu 2015 aug. 09. - 14:26:55
(22872/23571)
Csak a szülinap számít vagy az aszcendens is?

Rain egyértelmûen gondolkodik, hogy abbahagyja a táncos, énekes karrierjét, a TV szerepléseket. Ennek lehet, hogy van olyan háttere is, amit mi nem tudhatunk, amirõl beszélsz, de több érthetõ oka is van. Egy, hogy gerincsérve van, néha nagyon szenved egy hosszabb fellépés után. Kettõ, hogy nincs már olyan sikere a számaival, mint régen, amikor numero 1 volt. Otthon már nem is ad koncertet, csak külföldön. Ennek persze lehet valami olyan oka, mint amit te mondtál. Hátulról akasztottak be neki, mert nem csinálja azt, amit elvárnak tõle. Persze azért elgondolkodtam azon, hogy régebben nem kívánták azt tõle, akkor pedig miért hagyták, hogy sikere legyen?! Vagy olyan sikere volt, annyian szerették, hogy nem találtak rajta fogást? Nekem ez itt egy kicsit logikátlan. Miért pont most? A harmadik ok, lehet a kora is. már 33 éves (koreai számítás szerint 34) és már évekkel azelõtt is beszélt róla, hogy 35 éves korában családot akar. Jó férj akar lenni, aki sokat foglalkozik a családjával. Azaz kevesebbet fog dolgozni, visszavesz a hajtásból. Egyben azért biztos vagyok, a színészetet nem akarja abbahagyni.
https://youtu.be/VQY8E38w_1o

Logika? Ezek ott hátulról, miért csinálják az egészet? Mit akarnak? Mi hajtja õket? Pénz imádat? Hatalom vágy? Vagy õrület?
Ha végig gondolom a világ történelmét, ez a három ok volt, ami alakította a történteket.
Nem értem, ha pénzt akarnak, miért jó nekik. ha ezek a fiúk tönkre mennek. Azt, hogy rossz passzban vannak a srácok a közönség is látja és így kevésbé fogják nézni a filmjeiket, azaz nem lehet velük annyi pénzt csinálni. Vagy tévedek?!