Min-Rin 2015 aug. 19. - 07:00:12 Előzmény Maryu
(22931/23571)
Ez nagyon jó! Veszel? Akkor egész évben ehetsz, minden áldott nap! :)
Min-Rin 2015 aug. 19. - 06:48:17
(22930/23571)
Maryu 2015 aug. 18. - 17:32:36
(22929/23571)
Elég gyorsan. Hány hónapja katona?
Ráadásul a katonaság nem arról híres, hogy hizlalda lenne. Az izom felépítéshez megfelelõ kaja is kell.
Mindenesetre látványos.
Maryu 2015 aug. 18. - 17:28:50
(22928/23571)
Kim Jae Joong tényleg felépített vagy 10 kg izmot.
Maryu 2015 aug. 18. - 17:20:12
(22927/23571)
A FB-ról van ez a hír.
Kimcshi hûtõgép. Direkt arra gyártották. Semlegesíti az erjedés közben keletkezett kellemetlen szagokat. A különbözõ rekeszeiben, más-más idõ alatt érleli meg a kimcshit.
Én akarok egy ilyet!
Maryu 2015 aug. 18. - 15:41:42
(22926/23571)
Igen, hát lehet, hogy szerelmesek egy kicsit egymásba....
Ez a nagy ölelgetés a férfiak között (mád gyerek kortól) nem biztos, hogy jó ötlet. Hülye szokás.
Én csak azt akartam mondani az elõbb, hogy õk nyugodtan beszélhetnek ilyesmit, mert ott természetes ez (állítólag). Nálunk, ha valaki ilyet írna vagy Isten ments ölelgetne, rögtön ráfognák, hogy meleg.
Min-Rin 2015 aug. 18. - 15:31:40
(22925/23571)
Aki szeptember második felében Szöulban lesz, megpróbálhat bejutni a Nell valamelyik koncertjére. Szeptember 18-20. három koncertet tartanak, az elsõ este nyolckor, a második hétkor, a harmadik hatkor kezdõdik. :)
Min-Rin 2015 aug. 18. - 15:18:53
(22924/23571)
Önmagában azt, hogy a nálunk megszokottól különbözõ a férfiak "szépségápolása", nem találom zavarónak. A szövegben megfogalmazottak, és a két szereplõ személyisége azonban azt az érzést kelti bennem, hogy ez egész öncélú, kicsit nárcisztikus, azért nekem marhára visszatetszõ.
Maryu 2015 aug. 18. - 15:06:16
(22923/23571)
Sziasztok!
Igen, ez elég fura nekünk, de Koreában úgy néz ki természetes, ha egy férfinak is szép a bõre. Rengeteg férfi kozmetikumot reklámoznak. Rain-nek is van ilyen reklámja. Jelenleg egy nagy kínai cég arca. Gondolom rendesen megfizetik érte.
Nálunk alig van férfi arckrém reklám.
Ez nekünk olyasmi, mint amikor a koreai férfiak ölelgetik egymást. Eleinte nagyon zavart.
Min-Rin 2015 aug. 18. - 13:25:29
(22922/23571)
Úgy tûnik, áttörés kezdõdött a drámák forgatásának gyakorlatában. Bár a televíziós sorozatok a világ minden részén nagy vállalkozásnak számítanak, Dél-Korea hírhedt arról, hogy egészen embertelen körülmények között zajlik egy-egy dráma forgatása. Az ú.n. valós idejû forgatás a forgatócsoport és a színészek számára õrületesen megterhelõ, a felvételek erõltetett menetben folynak, mindenki folyamatosan a helyszínen van, pihenésre, alvásra szinte semmi idõ nincs. A színészek a forgatás elõtti napon kapják meg a scriptet, az idõ rövidsége miatt nagy erõfeszítéssel tanulják meg a szöveget, ilyen körülmények között a karakterek kibontása is nehéz.

Az utóbbi hónapokban azonban változás tapasztalható. A 2011-ben alakult JTBC tévécsatorna Last c. drámája, amely már teljes egészében "preshoot" rendszerben készül, azaz nem a részek csak akkor kerülnek adásba, amikor már az összes epizód elkészült.

Ilyen módon készül a Cheese in the Trap és a sokak által nagyon várt Saimdang, the Herstory is.

A sorozatokban résztvevõ színészek gyakorta beszélnek a velük készített interjúkban a régi rendszer okozta nehézségekrõl, úgy látszik, a változásban ennek is szerepe lehet. Ezen túlmenõen azonban más ok is közrejátszik. Ez pedig a minõség, az ebbõl következõ nézettség, végsõ soron természetesen a bevétel kérdése.

A cikkben az MBC 2010-es Road No.1 c. drámát hozzák fel példaként. A sorozat 6%-os nézettséget produkált, miközben az ezzel egyidõben sugárzottak némelyike a 30%-os nézettséget is meghaladta.

Az írásban a Last szereplõi közül többen mondták el korábbi forgatásokkal kapcsolatos gondjaikat: Yoon Kye-sang, Park Ye-jin, de a nagy tapasztalattal rendelkezõ Jung Woong-int is idézik, aki a Yong-pal c. dráma felvételei után, júliusban adott interjút. Kim Sun-a májusban adott hangot elégedetlenségének, a Masked Prosecutor (The Man in the Mask) c. sorozat lehetetlen körülmények között zajló felvételei miatt. De például a 2008-as East of Eden fõszerepét azért kapta végül Lee Da-hae, mert az eredetileg kiválasztott színésznõ, Min Hye-rin visszalépett, fizikailag teljesíthetetlen feladatszabás, és érthetetlen karakterfejlõdésre hivatkozva.

A fejvesztett sietség, a hétrõl-hétre készülõ epizódok hátterében nemcsak a közönség igényei szerint alakított forgatókönyv áll, hanem egyeztetési nehézségek: színészek, forgatási helyszínek stb.

A JTBC aránylag könnyû helyzetben van, hiszen elég kevés drámát gyárt, így a szálak kézben tartása, a "preshoot" gyártás nyilván könnyebben megoldható, mint a sok sorozatot szimultán gyártó tévécsatornák. Mégis, valami megmozdult, ami a nézõk, azaz a mi számunkra is örömteli eredményt hozhat: átgondoltabb, precízebben megtervezett, és ezért érdekesebb, élményt adóbb sorozatokat.

Erre pedig - valljuk be - szükség van, hiszen az elmúlt nagyjából két évben egyre több olyan dráma látott napvilágot, amely a rövidke tartalommeghatározás és a benne szerepet vállaló színészek láttán izgatott várakozást eredményezett, ám az elkészült filmek csalódást okoztak.

http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20150818001025

Ezek után érdeklõdéssel várjuk, hogy a Last többet hoz-e, mint a korábbi sorozatok. Az angol feliratos elsõ rész indítása nem romantikus történetrõl árulkodik, ez azonban nem jelenti azt, hogy nem érdemes megnézni a neves színészeket felsorakoztató produkciót.
http://www.dramanice.tv/last-korean-drama-/watch-last-korean-drama--episode-1-online
Min-Rin 2015 aug. 18. - 07:52:03
(22921/23571)
Így van! A szép bõr a legfontosabb.

Beteg dolog ez, nem gondoljátok?

Now, No Minwoo you must enlist soon as well.

No Minwoo: “I’m ready for it, but I feel a bit nervous since I haven’t experieced yet. Kim Jaejoong told me the army life is fun. In particular I remember him saying that he gained muscles and weight yet he feels famished all the time”.

You and Kim Jaejoong are maintaining a very close friendship…

No Minwoo: “Kim Jaejoong is a very amicable person. Even if he were with ten strangers in a room, he could take control of the mood of that room right away. People tell me I have wonderful skin, but I think Kim Jaejoong has the best skin amongst all male celebrities. His skin looks immaculate even after he had too much to drink the night before”.

https://jyj3.wordpress.com/2015/08/18/trans-150818-no-minwoo-talks-about-kim-jaejoong-in-an-interview/
Min-Rin 2015 aug. 18. - 06:55:59
(22920/23571)
Min-Rin 2015 aug. 17. - 17:06:39
(22919/23571)
Szöul város kísérleti jelleggel indít állatok - elsõsorban kutyák - segítségével végzett terápiát mentális betegségben szenvedõk gyógyítására. Úgy látszik, a koreai emberek stresszes élete, amelynek gyakran következménye a szorongás, depresszió, pánikbetegségek, stb., alapjaiban kezdi megváltoztatni a kutyákkal kapcsolatos hagyományos koreai gondolkodást. Eddig is jelentõs elõrelépés volt tapasztalható, hiszen egyre többen tartanak kedvtelésbõl kutyát, mostantól azonban növekedni fog azoknak a száma, akik egy kutyának köszönhetik majd betegségük megszûnését, legalábbis tüneteik enyhülését, és nem azért, mert megették a szegény ebet.
http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20150816000277
Min-Rin 2015 aug. 17. - 14:55:41
(22918/23571)
Ugyanezt a hírt készültem én is hozni, de más forrásból értesültem, de a szöveg ugyanaz. Nem tudom, melyik volt elõbb, a tyúk vagy a tojás. :))
http://librarius.hu/2015/08/16/del-koreai-film-kapta-a-fodijat-a-locarnoi-filmfesztivalon/

A rendezõnek - és egyben forgatókönyvírónak - már korábbi filmjét, a Night and Day c. 2008-as alkotást is díjazták több fesztiválon.
Itt van hozzá az elõzetes:
https://www.youtube.com/watch?v=mcjC3-g_SRA

Az Arany Leopárd díjjal kitüntetett film kedvcsinálója:
https://www.youtube.com/watch?v=wOE-Zznq_S4
elia 2015 aug. 17. - 13:31:39
(22917/23571)
LOCARNO | A Right Now, Wrong Then címû dél-koreai alkotás nyerte a hétvégén zárult 68. Locarnói Filmfesztivál legjobb játékfilmnek járó Arany Leopárd-díjat.
A svájci kisvárosban megrendezett nemzetközi filmmustra szombaton fejezõdött be a díjak kiosztásával. A fõdíjat Hong Szang-su dél-koreai rendezõ vehette át Right Now, Wrong Then (Most mégsem jó) címû munkájáért. A produkció fõszerepét alakító Dzsung Dzse-Jong a legjobb színész Ezüst Leopárd díjában részesült - számolt be róla a The Hollywood Reporter.

Hong romantikus komédiája kétszer meséli el ugyanazt a történetet: két szereplõ találkozását egy nap leforgása alatt.
A Jerry Schatzberg vezette nemzetközi zsûri - amelynek munkájában a német színész, Udo Kier; az izraeli rendezõ, Nadav Lapid; valamint Daniela Micheland mexikói filmfesztivál-igazgató és Mun Szo-ri dél-koreai színésznõ vett részt - nagy elismeréssel szólt a dél-koreai fõdíjas alkotásról. Dél-koreai film utoljára 1989-ben nyert fõdíjat Locarnóban.

A hírt az Új Szó szlovákiai magyar napilapból idéztem.
Min-Rin 2015 aug. 16. - 08:39:23
(22916/23571)
Mostanában nem láttam, de ez amúgy sem mondana sokat. A lényeg inkább az, hogy milyennek akarják láttatni, az pedig nem túl biztató.
Min-Rin 2015 aug. 16. - 08:32:22
(22915/23571)
Maryu 2015 aug. 15. - 22:12:25
(22914/23571)
Erre én az életben soha nem jöttem volna rá, hogy Chunnie van rajta....
Maryu 2015 aug. 15. - 22:11:25
(22913/23571)
Ha ez így van, akkor az tényleg nagy baj. Én azért remélem, hogy nem. Ez egy magazinnak készült kép. Az ilyeneken soha nem a valóság van. Agyon retusálják, számítógéppel igazítják õket.
Privát képet, pl. rajongó által készített reptéri felvételt, nem láttál véletlenül mostanában róla? Régebben azok nagyon a valóságot mutatták.
Min-Rin 2015 aug. 15. - 19:48:20
(22912/23571)
Amit leírtál, mind igaz lehet, de biztosan nem a teljes igazság. Szerintem ezt a mellékelt kép jól példázza, és sajnos, hanguktaekwondooo minapi, divatlapoknak készült fotókra vonatkozó állítását is igazolja.

A képen tudniillik Yoochun van, aki barátunk szerint épp birkózik az oroszlánnal, de legnagyobb bánatomra, a fotó alapján úgy tûnik, vesztésre áll. Chunnie-ra nem lehet ráismerni, pedig ez nem egy amatõr fotó, amelynél a megörökítés sikere esetleges, attól függõen, hogy a delikvens épp mikor nyomta meg a gépen a gombot. Ez profi fényképezés eredménye, ahol tapasztalt ember nyomja a gombot, sok felvétel készül, és végül a megrendelõ elképzelése szerintiek kerülnek a nyilvánosság elé. Hát ez nyilvánosság elé került.

Nézzétek meg a szemet, a tekintetet. Olyan, mintha G-Dragon szemét látnánk, aki már nagyon régen szolgálja a sötétet, méghozzá lelkesen.

Vajon Chunnie-nak tetszik? Bizakodom, hogy észre téríti a látvány.