utuhegal jan. 16. 20:06:36 Előzmény Attrax
(51/51)
Eszenyi tényleg jobb, mint a túlértékelt Meryl Streep.
7/10
luci87 2020 okt. 17. - 16:17:57 7/10
(50/51)
Szeretem Mészáros Márta filmjeit,van hangulatuk!Remek film!Csak kár,hogy az angol társalgást a fim közepe táján nem feliratozták!Eszenyi E. nem kulonosen a kedvencem ,de nagyszeruen játszott!Fekete Ernő sem tulzottan,de ő se volt rossz!
10/10
Nótárius 2012 febr. 26. - 16:33:20 10/10 Előzmény Talavera
(49/51)
Szerintem is nagyszerû film volt, kiváló színészekkel, hiteles történelmi háttérrel és emberi esendõségekkel, megkapó hangulatokkal, költõien komponált szép képsorokkal! Nehezen ocsúdtam, mikor vége lett.
Macika5 2012 febr. 25. - 23:18:06
(48/51)
Hogy nem szereted Eszenyit az egy dolog, attól még kiváló színésznõ és van olyan jó, mint Meryl Streep, szerintem!
Macika5 2012 febr. 25. - 23:07:04
(47/51)
Bocs, Kovács Adélrõl elfelejtkeztem. Tényleg jó volt, de õ is ugyanaz a kategória, mint Eszenyi, szinte mindenben kiváló. Bár, a részeg jelenet nagyon gyatrán sikerült, de sem az õ hibájuk. Czinkóczi Zsuzsa nagy meglepetés volt, nem ismertem volna meg, ha nem írják ki a nevét és nagyon megdöbbentem a korán, mert utoljára talán az Árvácskában láttam... Péter megtestesítõje nem volt olyan rossz, szerintem. Hámori Gabrielláról a véleményen ugyanaz, mint neked..., nem tudom megszeretni az Istennek sem.
2/10
greghouse 2012 febr. 25. - 23:01:25 2/10
(46/51)
Én szeretem Eszenyit is, (bár néha szükségtelenül rikácsol), de tényleg messze van egy Meryl Streeptõl, dehát Meryltõl jelenleg mindenki messze van. Bár a kis vízben kis hal is nagyot csobban....akkor is inkább Törõcsik Mari vagy szegény Tolnai Klári (volt) a "mi" Merylünk ebben a kis vízben. Cserhalmi hozta a formáját, de sajnos Mészáros Márta is. Amit én mindig hiányolok, a forgatókönyv. Itt is gyenge volt, ráadásul itt még a szinészi játék is (nem számítva Eszenyit és Cserhalmit). A Kilenc hónapért is azért kapott díjat, mert 1) feminista film volt, 2) élõben mutatta Monori Lili szülését, ami botránykõ lett. A feministák ne sértõdjenek meg, megvolt annak a helye a múlt század elsõ felében, de azóta eléggé megkopott. MM meg valahogy nem tudja elhagyni ezt a gumicsontot, és tényleg nem értem, miért húzta ezt a filmet, mint a rétestésztát. Nem volt ennek a forgatókönyvében ennyi. A fõszereplõ srác meg gyenge volt és kész. Mégis inkább Atkinsonhoz és K.S. Thomashoz vissza.
far vik 2012 febr. 25. - 22:42:52
(45/51)
nevetséges nyugatmajmolásból a kiváló magyar színésznõt a kiváló amerikai színésznõ mellett jelentéktelennek kikiáltani. bár ha fordítva értetted, az sem indokolt...
Attrax 2012 febr. 25. - 22:24:54
(44/51)
Bocs de nevetséges Eszenyit Merryl Streephez hasonlítani.Egy napon nem említeném õket.
Macika5 2012 febr. 25. - 22:23:10
(43/51)
Valóban, Eszenyi jó volt, mint mindig, de semmi kimagasló. Aki színházban látta játszani az tudja, hogy egy kiváló és rendkívül tehetséges színésznõ, egy ilyen alakítás neki smafu. A többi szereplõ pedig szinte mellékszereplõ volt... Cserhalmit szeretem, de ebben a filmben nem szántak neki különösebb szerepet, de nem is kellett.
Attrax 2012 febr. 25. - 22:20:51
(42/51)
Ez tipikus példa ,hogy mennyire nem tudunk filmet csinálni az amúgy jó sztoriból.Jó szinészek, események kifejezetten élvezetes korabeli bejátszások és pocsék rendezés,dramaturgia.Vontatott, unalmas film rossz zenei aláfestés.
Csavokarod 2012 febr. 25. - 22:19:32
(41/51)
A film hangulata kicsit hasonlít a Kísértetház c. filmre, melyben Meryl Streep és Jeremi Irons is játszanak, aki szereti a történelmi filmeket és személyes sorsokat, kötelezõen ajánlom. A film (természetesen) igaz sztorin és könyvön alapul. Meryl Streep lenyûgözõ abban (is), mint itt Eszenyi.
Csavokarod 2012 febr. 25. - 22:12:37
(40/51)
Eszenyi fantasztikusat alakított benne, másutt ezért Oscart kapott volna, ahogy a rendezõ is. Ha valakinek kínlódás volt a film, képzelje el magát a fõszereplõ életében, akinek ez az élete volt. Az ügynököt alakító Faragó pedig pont olyan jellemtelen volt, amilyennek kellett lenni. Mivel ez magyar sajátosság, a mi kis forradalmunk, így a világ elõtt a sztori sajnos teljesen ismeretlen. Felfoghatatlan.
2/10
greghouse 2012 febr. 25. - 22:09:49 2/10
(39/51)
Helyes. Ne is hagyd, hogy befolyásoljon. Engem sem befolyásoltak a dicsérõ hsz.-ok, megpróbáltam megnézni. Nem ment, untam. Átmentem Aladdinra, és most megyek Rowan Atkinsonra. Mészáros Márta továbbra sem lesz a kedvencem, viszont Cserhalmi továbbra is az lesz. Ennyit a filmrõl. MM meg rágódjon tovább a feminizmusán.
fzsolnai@gmail.com 2012 febr. 25. - 22:08:23
(38/51)
Végignéztem?Végigkinlódtam.A MM ilyen ez az õ stilusa,nyilván sokan szeretik.Ha jól láttam egy epizódszerepben a Monori Lili is játszott a filmben.
far vik 2012 febr. 25. - 22:07:36
(37/51)
Jó volt. Eszenyi is.
Macika5 2012 febr. 25. - 22:07:25
(36/51)
Igen, tetszett a film, mert egy olyan embert ismerhettünk meg általa, aki egyedülálló volt a maga idejében. Fel is ébresztette a kíváncsiságomat... De, azért nem tetszett, mert sokkal nagyobb hangsúlyt kellett volna fektetni a bemutatására, mert alig tudtunk meg róla valamit. És a film vége..., hát az a leginkább hagyott maga után kívánnivalót. Mikor halt meg, hol és magyar földben temették-e el...? Egy csomó kérdésre nem adott a film választ. Egyetértek azzal a kritikával, hogy hosszú, semmitmondó valami...
has drukker 2012 febr. 25. - 22:03:10
(35/51)
Nem akció / vígjáték / kalandfilm az biztos.
Attól hogy volt akinek nem tetszett, azért engem nem befolyásolt hogy megnézzem.
Talavera 2012 febr. 25. - 21:58:05
(34/51)
Nekem tetszett..nagyon!
2/10
greghouse 2012 febr. 25. - 20:03:52 2/10
(33/51)
...ha még a M.M. köreihez közelálló Népszabadság kritikájának is az a címe, hogy "Szép, hosszú semmi..." akkor kezdek félni.
2/10
greghouse 2012 febr. 25. - 11:52:05 2/10
(32/51)
Kíváncsian várom, mert érdekel a téma, és még nem láttam. Az a baj, hogy ki nem állhatom Mészáros Márta filmjeit, de elõre nem mondhatok itéletet, lehet, hogy ez lesz a kivétel. Úgy legyen. Majd meglátom.