Téma: Üvegtigris 3

irredenta84 2014 febr. 08. - 10:01:11 Előzmény RoKKfish
(225/245)
Szabó Erikát nem tartom színésznõnek, hiába tanult a Színház-és Filmmûvészeti Egyetemen. Az eredeti foglalkozása nem színész. Aki így áll hozzá, az látja is a különbséget az eredeti hatos és õ közötte.
10/10
LeonCupraR 2014 jan. 02. - 17:32:28 10/10
(224/245)
Jó film annak idején a moziban is megnéztem ..
9/10
Semprini 2013 szept. 03. - 22:22:42 9/10
(223/245)
Hát sztem nagyon tévedsz, a második egyáltalán nem megismétlése az elsõnek, a harmadik meg már alapkoncepciójában is jelentõsen eltér a két elõzõ résztõl. Ráadásul van akinek a második rész a kedvence (mint pl. nekem is), van akinek meg a harmadik - pont azért, mert különbözik az elsõ kettõtõl.) De én szeretem mindegyik részt, rengetegszer megnéztem már mindhármat és nem tudom megunni.
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 03. - 22:15:20
(222/245)
Az elsõ rész kultusz, a másik kettõ szánalmas meglovagolása az elsõ sikerének, de maximum ront az imidzsen. Én úgy veszem az Üvegtigrisnek nincsenek folytatásai és akkor élvezhetõ nézni.
Rommi 2013 szept. 03. - 21:24:33
(221/245)
Egész meglepõdtem, de ez a film jó! A második részt nem láttam, csak az elsõt, de ez annál is jobb volt. Nagyon jó alakítások és jó sztori, mondanivaló is van. Érezhetõ a kemény munka és a tehetség a film mögött!
Keló Scofield 2013 szept. 01. - 22:44:54
(220/245)
OFF
Pont a folytatásokra írtam pozitívumokat, viszont ehhez kell az eleje is.
9/10
Semprini 2013 szept. 01. - 21:46:10 9/10
(219/245)
OFF: A Misson Imp. és a Mátrixnak nekem már az elsõ része annyira nem tetszett, hogy nem is kísérleteztem velük tovább, és nem láttam a folytatásokat.
Az Üvegtgris-trilógia viszont nálam a No1-es kedvencek közt van, nem is tudom, hányszor láttam egy-egy részt, a második a kedvencem, de bármelyiket szívesen újranézem akár félévente. Tényleg csak remélni tudom, hogy hamarosan tetralógiává bõvül majd.
Keló Scofield 2013 szept. 01. - 21:40:39
(218/245)
Én sem vagyok "hálivúd" rajongó, de azért voltak ott az 1. résznél jobb folytatások (Mission Impossible, Matrix, Batman) csak néhány példa.
Na, de ez teljesen más, Rudolf Péter itt is hozza a kötelezõt, viszont a forgatókönyv és (sajnos) a színészi teljesítmény is bõven átlagon aluli.
Ez az "ízirájderöcsém" meg egyszer jó volt, 'oszt ennyi'.:)
9/10
Semprini 2013 szept. 01. - 21:20:14 9/10
(217/245)
Elöljáróban csak annyit: hány mozis trilógia is készült eddig kicsiny hazánkban? Aztán az jutott eszembe, hogy még a nagy Hollywoodban is gyakran kegyetlenül elszúrják a harmadik részeket (ld. Pókember 3, Karib-tenger kalózai 3 és még hosszan lehetne sorolni...)
Nos, sietek leszögezni, hogy itt NEM ez történt, az Üvegtigris hármat nem hogy nem szúrták el, de ez lett a legpörgõsebb rész, és ezúttal még sztori is van.
Tény és való, a film szerkezete jelentõsen eltér a megszokottól, nem a "tigris" környékén játszódik a film nagy része, és az is kétségtelen, hogy a sztori kicsit nehezen indul be. De most van sztori, persze sokaknak meg épp ez nem tetszhet benne, hiszen az elsõ két rész azért nem a lineáris történetmesélés szabályai szerint épület fel. Oszi karaktere szinte teljesen felesleges, viszont Kecskés Karina viszont már be sem került a filmbe és Básti Juli is csak amolyan cameo-fellépést kapott, sebaj, nem is õk a fontosak, hanem kedvenc lúzerjeink: Csoki, Róka, Gaben, Cingi na és persze Lali meg az õ famulusa, Király Sanyi, Horváth Lajos Ottó Oscarra méltó alakításában (bár eléggé "fullba nyomja a kretént" de mi pont ezért szeretjük...) Rudolf Péter ezúttal is hozza a formáját, de az igazán vígjátéki helyzetek Sanyinak köszönhetõk, ahol õ megjelenik, a film gyakorlatilag átfordul burleszkbe és az ember leesik a székrõl a röhögéstõl. Persze a többiek is nagyon jók, de rájuk most (sajnos) kevesebb hangsúly esik, lévén a film ezúttal kap egy romantikus szálat, amennyiben Lali felszed egy stoppos modellt. A Barátok közt Tildájaként megismert Szabó Erika igazi eyecandy, bár színészi eszköztára ezúttal szinte csak a magakelletésre korlátozódik, de hát ez pont egy ilyen szerep, egy üresfejû modellt kellett eljátszania, és ami ide kell, azt maradéktalanul hozza is. Szerepet kapott még Kamarás Iván is, de végülis szinte bármelyik színész eljátszotta volna így, vagy jobban ezt a figurát, õ volt a film egyetlen gyenge láncszeme, kicsit szerintem a kelleténél is jobban tenyérbemászó volt a karaktere. Pikali Gerda és Ruttkay Laura is rutinosan hozzák amit kell, hiányoltam viszont Kálloy Molnár Pétert, aki az elsõ két részben a hülye vevõ szerepében nyújtott emlékezetes epizódalakítást, ezúttal sajnos csak egy villanásra jelent meg a stáblista közben.
Mindent összevetve többször megnézve a filmet is remekül szórakoztam, részemrõl jöhet a negyedik rész, ízirájder! :-)
Keló Scofield 2013 szept. 01. - 20:44:40
(216/245)
Nagyon gyenge, nem is Üvegtigris a címe, mert nem arról szól, hanem egy jó testû, ám bukott "színésznõrõl".
Sz Peter 2013 szept. 01. - 18:04:51
(215/245)
"Böfögõ odamondások, kádári-kisemberi puha indulatok, belsõ, kemény tartás nélkül."

Ezzel most azt akarod mondani, hogy ilyen emberek akkor nem is léteznek?
ceia 2013 szept. 01. - 14:23:23
(214/245)
Ez a film egy rakás 5Z4R ..
10/10
Zoli9898 2013 aug. 26. - 08:48:19 10/10
(213/245)
!!!SPOILER!!!

"Jó kis nap volt.." Dés László elõbb említett dalával-ami az elsõ részben fel is csendül-lehetne jellemezni az Üvegtigris 3. részét, mellyel immár trilógiává bõvült kedvenc büfésünknek és barátainak története. Na de kezdjük az elején.

Kb. 10 évvel járunk az elsõ részben történtek elõtt. Ami elsõre szembeötlõ lehet, hogy szinte semmi sem változott, vagy ha valami igen, az is csak muszájból. A Tigris és a környéke még mindég olyan lepusztult, mint volt, sõt talán az idõ vas foga csak rontott a helyzeten. A rozoga reklámtábla, a méreten aluli hûtõ és a nevetséges helyekre kitûzött árfeliratok (cetlik) még mindig ugyanúgy és ugyanott fityegnek. Éppen csak a kenyérvágó gép nem kerül elõ. Igaz már lehet kártyával fizetni, így aztán pénztárgép is van, de csak azért, mert muszáj. Valószínûleg ha nem lenne még kevesebben fizetnének.
Az emberek sem sokat változtak. Lali még mindig ugyanazt a "lehúzást" csinálja mint 10 éve. Sõt úgy érezni, hogy a fehér sapka és kabát, sõt még a fokpiszkáló is mintha ugyan az lenne, mintha 10 éve megállt volna az idõ. Róka továbbra is odahordja a sok szemetét, amit Lali folyton kritizál. "Cingi" még mindig esküvõkön "szakszizik". Csoki továbbra is a vacak mordályával henceg és litereket vedel. "Gaben" sem változott, sõt Sanyika is a régi. Oszi bácsi továbbra is nagyokat henceg és továbbra is kiderül, hogy tényleg csak henceg. A felesége és a lánya pedig szintúgy nem változott.
Ez lenne a film elsõ mondanivalója, egy újabb szomorú igazságról, ami csak így 10 év és 3 film távlatából lehet igazán súlyos. Sok ember nem így képzelte el az életet. Lali mikor megnyitotta a büfét, nyilván arra számított, hogy dõl majd a "lové" és õ hamar feljebb lép a büfések szamárlétráján, idõvel étterme és nagy háza lesz. De hiú ábránd volt. Az évek elteltek és még csak egy új kocsira sem futotta. Ez jellemzi a többieket is. Senki nem változott és senki sem vágyik rá, Lalit kivéve. Õ mindig is nagyravágyóbb és reménytelibb volt. De egy idõ után õs is belefásult a dologba és egyre inkább nem érdekli a kitörés. Ez tipikusan jellemzõ a magyar társadalomra.

Szerencsére, néhány ballépés következtében egy mentõs közli vele, hogy változtatni kell. Itt a második fontos tanulság: Néha ki kell lépni az árnyékból és szórakozni. Csak egy jobb nap kell.

Útközben aztán sok minden történik Lalival és barátaival, míg Budapest utcáin kalandoznak. Itt derül fény a vidéki (elszeparált lakók) és a fõvárosi ( nagymenõk) közti mentalitásbeli különbségre. Dr. Csopkai ügyvédúr például 2 gyönyörû nõt tudhat a magáénak, hatalmas villája és annál is nagyobb hírneve van. De neki nem elég. Több pénz, jobb nõ, nagyobb kocsi kell. Az amerikai álom, amit õ (Lalival ellentétben ) már elért, de mégsem elég.
Lali viszont kezd belejönni. Már hosszú ideje nem volt nõvel, most pedig egyszerre kettõ is bejön, sõt a pénz is a kezébe kerül. De neki mégsem az kell, hanem az az egy akit elsõnek meglátott és talán meg is szeretett: Niki (Szabó Erika). Míg õ foggal körömmel küzd a lányért, a végén mégis Csopkai viszi el a csajt. Ez a harmadik nagy tanulság: Itt Magyarországon akinek pénze van az mindent megkaphat, akinek nincs, az meg megdögölhet.
A mentalitás-különbségrõl pedig csak ennyit: Csopkai már-már azt hiszi, Lali valami ügynök. Mocskos üzleteitõl való félelmében. Pedig Lali csak egy jobb napot akart.

Nem is boncolgatnám tovább a film szomorú tanulságait, mert sok van még, de szerencsére nem kidomborítottan és nem szomorúan tálalva. A vidám stílus és a sok poén igencsak feledteti a mi, hétköznapi emberek szomorúságát. Ettõl lett az Üvegtigris 3 egyedi. Annyira lett mûvészfilm mint az elsõ és annyira közönségfilm mint az elsõ.
Ezeken kívül pedig remek szórakozás is. az elmúlt évek legjobb magyar filmje. Én nagyon szeretem, persze ez csak az én véleményem. 10/10

Utólag még annyit: Rudolf Péter azt nyilatkozta: talán lesz negyedik rész. Én kíváncsian várom, hogy mi sülhet ki belõle, bár Laliék történetét így 3 rész után kereknek ész lezártnak látom.

Jó kis nap volt: http://www.youtube.com/watch?v=jIckb6qnZh8
molnibalage 2013 máj. 19. - 00:17:28
(212/245)
Furcsa, de nekem a 3. rész tetszett a legjobban a három film közül, mert volt valamiféle története, még ha kicsit kusza és furcsa is. A film alap cselekménye erõsen hajaz Taking Care of Business és a Ferris Bueller's Day Off filmekre, ahol szintén arról volt szó, hogy "legyen egy jó napod".
mbazs 2013 febr. 23. - 21:16:32
(211/245)
Nemtom, akik fikázzák ezt a filmet, azok valószínûleg nem fogják fel, hogy voltaképpen mirõl is szól.

Rohadt lúzerekrõl szól, mint az elõzõ két rész is) ezt olyan nehéz megérteni? Ezért ilyen elcseszett maga a film is. Miért, mit vártatok? Majd ez lesz a leghatalmasabb alkotás, egy Tarr Béla illúzió vagy ilyesmi? Ezt vártátok? Bemutat egy szaros kis lúzert, aki ki akarna törni. Szimbolikus, értem? Aztán van a gazdag ügyvéd fenegyerek meg a nõi, s a végén az seggfej korrupt ügyvéd felszedi a csajt a Halász utcánál a Bentley-jével. Mi nem érthetõ ezen? Lúzerek gyülekezete, de végül mégis visszaadta a pénzt, mert mégis becsületes.

Benne van az egész szaros magyar valóság. Elejétõl a végéig. Az, hogy a kicsik szopnak, a nagyok meg aratnak. Nem tûnt fel? És ha el van cseszve a rendezés? És akkor mi van? Akkor is k*rva jól lefesti a mai magyar valóságot. Azt, hogy akinek van pénze, az bármit megtehet, akinek meg nincs, az meg mehet a f@szba. Az ügyvédet például lehetett volna helyettesíteni egy olajszõkítõssel is.

Röhögjetek csak rajta, hogy mekkora szar. De pontosan rólunk szól. Arról a szutyok magyar valóságról, amiben a rendszerváltás óta élünk.
8/10
Filmx 2013 febr. 04. - 07:40:15 8/10
(210/245)
Az elsõ két rész nem tetszett, de ez viszont nagyon is! Kiemelném még Kamarás Iván-t is, remek színész volt ebben a filmben is.
10/10
anonymus017 2012 nov. 25. - 19:49:41 10/10
(209/245)
Szerintem fantasztikus film, bár való igaz, hogy az elsõ két rész valamennyivel még ennél is jobb volt. Nekem mind a kettõ tetszett, szerintem zseniális színészek játszanak benne fõleg Rudolf Péter alakít nagyot. Én személy szerint a magyar filmeket is nagyon szeretem, de persze azok között is van silány és unalmas is. A külföldi filmek között is van jó és borzalmas is. Oké, hogy ez egy ez oylan hely, ahol az ember a véleményét irja le, és ez pozitív vagy negatív tartalmú lehet. De szerintem ha már hangot adsz a véleményednek, azt lehetne kevésbé vulgáris. Mert ezeknek a kommenteknek a nagy része eléggé felszínes és nem sok értelmet sugárzó.. :D
3/10
kofak 2012 nov. 23. - 22:22:06 3/10
(208/245)
Tegnap volt hajnalban, talán a TV2-õn. Pár percig bírtam, csak kíváncsiságból lestem bele.
1/10
Sonic8 2012 nov. 23. - 19:16:44 1/10 Előzmény RolandPax
(207/245)
Nem bírom ezeket a szánalmas magyar vígjátékokat.
Azt hiszik , hogyha káromkodnak, tízpercenként szexelnek és szõrnyû színészi játékot borzalmas operatõri munkával vegyítenek akkor összedobnak egy ku/va jó filmet!
béni54 2012 nov. 23. - 18:45:49
(206/245)
Most,hogy mindhárom részt láttam már,csatlakoznék azokhoz,akik szerint a harmadik meg sem közelíti az elsõ két rész színvonalát!Valóban úgy tûnik,mint ha csak Szabó Erika-valóban gyönyörû-testére alapozódna a film!Viszont,aki ezt a testet ócsárolja,annak javaslom,sürgõsen forduljon orvoshoz!