Téma: Üvöltés

1/10
GoodMovies 2022 okt. 06. - 21:19:54 1/10
(20/20)
Nem tudom, hogy a szánalmas vagy a nevetséges írja le inkább a filmben megjelenő animációkat. Ezek nélkül sem lenne jó, még akkor is, ha James Franco az egyik legvonzóbb pasi a filmes berkekben. Erre a szerepre egyszerűen alkalmatlan, ez az önelégült mosolygós szemű fasza srác viselkedés a beszélgetések alatt teljesen hiteltelen a megjelenített Allen Ginsberggel kapcsolatban.
Végig sem tudtam nézni, annyira rossz. Keress más filmet, tele van a net jó filmekkel!!
5/10
némui 2013 ápr. 09. - 23:40:33 5/10
(19/20)
Van egy író aki szabad és asszociatív mûveket ír és nem érdeklik a korlátok...... erre jön valaki és szó szerint meganimálja a leírtakat valami giccses szörnyû fúmegynekema3Dis hozzáállással... nagyon rossz volt. nem bírtam végignézni.. pedig szerettem volna istenbizony
8/10
doktormacko 2012 ápr. 18. - 21:28:27 8/10
(18/20)
Akinek nem tetszik a film , váltson csatornát. Talán az a baj ezzel a filmmel , hogy meg lehet tojással dobálni a televiziót , de utána ezt a dobálónak kell feltakaritania . Érdekes a film , ez vitathatatlan számomra .
vénasszonyok_nyara 2012 ápr. 10. - 20:13:21
(17/20)
Jó, hogy említed a szelet. Ebben a költeményben említést tehetett volna a szelekrõl is. Funkcionálisan nagyon kötõdött volna az alaptémához. Ezt hiányolom a versbõl.
efes 2012 ápr. 10. - 20:02:06
(16/20)
Ne akard megmondani a szélnek, merre fújjon. Stb.
vénasszonyok_nyara 2012 ápr. 10. - 19:10:47
(15/20)
Hát vazelin nélkül biztosan "fájdalmasan" gyönyörû. Én azért hiányolom a munkásságából a szodómia és a nekrofilia hasonlóan plasztikus dicséretét.
efes 2012 ápr. 10. - 18:25:52 Előzmény vénasszonyok_nyara
(14/20)
Nézd, mivel vaginát nem adott neki az úristen, de fallosz befogadása iránti vágyat igen, így a vers brutálisan õszinte, és fájdalmasan gyönyörû. Azt hiszem, ha Ginsberg nõnek született volna, akkor ugyanezt a vaginájához írta volna... vagy ki tudja? :)))
vénasszonyok_nyara 2012 márc. 25. - 19:54:53
(13/20)
Ime Ginsberg egyik legszebb verse:


ZÁRÓIZOM
Sphincter
Eörsi István fordítása



Remélem jó öreg segglyukam kitart még
Többnyire rendben volt 60 éven át
Bár Bolíviában felrepedt s megmûtötték

a fennsíki kórházból élve került ki –
kevés vér, polip nincs, alkalomadtán

kis aranyér

aktív, sóvár, szívesen fogad be falloszt

kólásüveget, gyertyát, répát

banánt és ujjakat –

Most fél az AIDS-tõl, mindazonáltal

szolgálni vágyik –

ki a bús bélsárral, be a gumiba-bújt

orgazmusos baráttal –
Még mindig ruganyos-izmos,

gyönyörért szégyentelenül kitárul
De újabb húsz év múlva ki tudja,

az öregeknek sajog mindenük
ízület, nyak, prosztata, gyomor –

Remélem a vén lyuk fiatal marad

halálomig, nyugi



1986. március 15., 13h

Hát nem csodálatos? A homofóbok sárgulhatnak az irigységtõl. Már kezdem is szégyellni a szexuális orientációmat.

A proctorológusok ajánlásával!
10/10
sanderb 2012 márc. 25. - 19:49:10 10/10
(12/20)
Nem a történet emeli az átlag fölé ezt a filmet, hanem ahogyan megvalósították a filmes 3 az 1-bent. Ez az ötlet és a kivitelezés pedig szuper lett: van egy érdekes témát feszegetõ per, adott egy mû, melynek prezentálása animációval és nagyszerû elõadásmóddal látható, és van a mûvész, a költõ, kinek mûve a per kirobbantója, kinek mûve elhangzik a filmben, s akinek élete dokumentum film szerûen pereg e hármas fonatban. Számomra nóvum a javából! 10/10
adamnagysweetmovie 2012 márc. 07. - 21:46:49
(11/20)
Megvolt nekik is a maguk Kertész Ákosa...
adamnagysweetmovie 2012 márc. 07. - 21:36:16 Előzmény laciml
(10/20)
A kõkonzervatív Amerikában, hol máshol:)
laciml 2011 dec. 29. - 20:00:21 Előzmény Thousand Lakes
(9/20)
Hol húzódik a szabad véleménynyilvánítás határa ?
Ford Mustang 2011 aug. 08. - 17:45:25
(8/20)
Huhh, elég érdekes film de nem rossz.
Hossza 81'
9/10
Képkockaördög 2011 máj. 03. - 23:34:42 9/10 Előzmény Thousand Lakes
(7/20)
Igen, a többi rész nekem is jobban tetszett egyébként.
6/10
Thousand Lakes 2011 máj. 01. - 23:07:08 6/10 Előzmény Képkockaördög
(6/20)
Oké, igazad van, de ha nem ezt akarták volna megmutatni, akkor több hely jutott volna a költõnek és az sokkal érdekesebb lett volna.
A per az idiótákkal unalmas volt.
9/10
Képkockaördög 2011 máj. 01. - 16:38:15 9/10 Előzmény Thousand Lakes
(5/20)
De pont az az egyik lényeg, hogy õt kvázi meghurcolták ezért a kötetért/versért. Ezt akarták bemutatni. Tényleg röhejes, de az amerikaiak amúgy is híresek a prûdségükrõl/álszentségükrõl, ami itt különösen megmutatkozik.
6/10
Thousand Lakes 2011 ápr. 27. - 12:06:34 6/10
(4/20)
A röhejes és érdektelen per hanyagolásával jobb lett volna a film.
9/10
Képkockaördög 2011 márc. 27. - 23:05:20 9/10
(3/20)
Ugyan még korántsem láttam minden filmjét, de azt hiszem, nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy James Franco személyében egy igazán tehetséges fiatalemberrel van dolgunk. Itt pedig talán még hitelesebb is, mint bármelyik másik szerepében, szóval tényleg érdemes megnézni.

Meglepne, ha nálunk bemutatnák, talán néhány év múlva, de lehet, hogy örülnünk kellene annak is, ha DVD-n találkozunk vele.

A film Allen Ginsberg (1926-1997), amerikai költõ életének egy rövid szakaszát mutatja be, a Howl (Üvöltés, 1955-56) címû verset (mely a "beat-korszak" egyik meghatározó alkotása volt az akkori ifjúság számára), annak keletkezését, illetve az ezt is tartalmazó kötet megjelenése utáni 1957-es pert, "amelyben a kiadót állították pellengérre a vers obszcenitása miatt".

James Franco verset olvas, interjút ad, és nem elõször játszik meleg karaktert. Gyönyörûen beszél. A filmben elhangzó két vers a "Howl" és a "Footnote to Howl" (Lábjegyzet az Üvöltéshez, 1955). Nem szükséges tehát elõre elolvasni õket, én azért megtettem. A verseket látomásszerû animációkkal illusztrálják, ami nekem külön tetszett, mert ennyi különbözõ stílust egy filmben még nem nagyon láttam (színes és fekete-fehér képek, animáció, az amerikai filmekbõl jól ismert tárgyalótermi jelenet és egy dokumentumfilmbe illõ interjú).

Szerintem meg fogja osztani a magyar nézõket (is). Valakinek bejön majd, valakinek nem. Aki alapvetõen szereti az avantgárd, expresszionizmus, futurizmus, dadaizmus, szürrealizmus, konstruktivizmus jegyében született alkotásokat, az jó eséllyel nem fog csalódni. Aki nem vevõ ezekre, annak talán inkább nem is ajánlom a filmet. Aki jóindulattal áll James Francohoz, de nem tudja eldönteni, hova is tegye a srácot, annak mindenképpen ajánlom, hogy tegyen egy próbát a filmmel.

Sokáig szkeptikus voltam, sõt, úgy voltam vele, hogy na ezt nem... nagyon nem akaródzott megnéznem, de végül teljesen magával ragadott. Ha szigorú akarnék lenni, kb. 7-est kapna, de elfogulttá tettek bizonyos jelenetek és a fõszereplõ úriember alakítása, ezért azt mondanám, 9/10.
Elsie Beckman 2011 febr. 20. - 21:38:51
(2/20)
Te jó ég!! Ezt nálunk be se mutatják??
offtopic
Les 2010 máj. 31. - 12:21:26
(1/20)
Mirõl szól a film?