10/10
Hócipellő ápr. 12. 11:26:44 10/10
(22/22)
Tom Hardy-t ebben a filmben láttam először játszani és wow... Bár szerintem nem csak ő. A könyvet olvastam, két verzióm vagyok túl, de személy szerint ezt tartom a legjobbnak. Miért? Talán a sztori nem követi hűen az eredeti történetet de a szereplők karakterrajzát, érzelmeit, belső lelki világuk tusáját magukkal és másokkal szemben ezek a színészek testesítik meg játékukkal legjobban. A sztori alapból sem tündérmese, a képi világba jól illeszkedik a történet. Több héten keresztül néztem újra és újra a sorozatot mert lenyűgözött, nem tudtam szabadulni tőle. Heathcliff szinkronhangja először elég fura volt a mélysége és tónusa miatt de szerintem ez legyen a legnagyobb hibája. . Nálam 10 pontos film :-)
9/10
eniko1233 2023 dec. 26. - 11:36:46 9/10
(21/22)
"Azt hittem, elfelejtettél.
Tudod, hogy magamról előbb feledkeznék meg, mint rólad, édesem."
10/10
szookedorina 2018 ápr. 04. - 20:05:15 10/10 Előzmény mapk
(20/22)
xdxdxdxd
mapk 2017 márc. 27. - 21:43:04
(19/22)
Minden szereplõnek nagyon kimosdott feje van, ami nem is zavaró, egyedül Heathcliff-nél... Habár a lányt és hardyt is tudták úgy fotózni, h szörny hatása volt.:)
Szinkronosan láttam, belenéztem, eredeti hanggal jobb. Hardy még 20 év kõkemény alkoholizálás után se jutna ide, mint a magyarhangja:), aki egyébként nem rossz hozzá.
>Én egy rögtönzött hétvégi Austen maraton után néztem (Büszkeség és Balítélet sorozat , de akkor már a film is,+ az Emma, és belebotlottam egy másikba is:)) és felüdülés volt egy Brontë :D<
Csak a 92es feldolgozást láttam,(most látom van többezer) azt is õsrégen,( abból képek maradtak meg, pl a sivár köves placc, mint valami giga nagy lejártszavatosságú extrudált tönkölybúzapehely, kacskaringós fával a közepén, az ablakos jelenet...) úgy rémlik mintha annak zordabb lett volna a hangulata, de ez is tetszett, érdemes megnézni sztm.
10/7
offtopic
Roah 2015 márc. 30. - 08:45:58
(18/22)
Tom Hardy az egyik favoritom a jelenlegi színészi felhozatalban, az új generációban. Igazi Kaméleonnak találom; szinte fel sem lehet ismerni a karakterek mögött: jó volt az Eredetben, a Batman-ben, a Warriorban, Bronsonban, és egy rég letûnt kort idézõ szeszcsempész weszternben is, de a legjobban ebben az alkotásban tetszett. Hogy azért sikerült ilyen parádés Heatcliffet alakítania, mert a feleségével játszott együtt? A Jó Isten tudja.
De van benne egy olyan üvöltése, egy sziklába üvöltése...hogy abban a pillanatban szentül elhittem, ahogy egy férfi elbújva, ordítva gyászol.
Csak eredeti nyelven láttam, eredeti szöveggel, és a jó ég tudja, miért, de ha van alkotás, amit nem akarok szinkronnal megnézni, akkor ez az. Hardynak gyárilag medve, vagyis mély, öblös hangja van. Szinte dörmög. És noha nem kedvelem az angol-angolt, mert néha hápogósnak hallottam, Heatcliffék történetét el sem tudom másként képzelni, sõt, kissé meg is szerettette velem a nyelv eme akcentusát.

Ajánlom ezt a produkciót, és regényt is úgy, hogy a mûfaj nem a világom, sõt, évekig nem is értettem, mirõl akar szólni ennek irodalma, gyakorlatilag kimaradt a kaszkadõr életembõl. :)))
Csendesen ajánlom - nem vagyunk egyformák, de van ennek a történetnek egy olyan rétege, ami még a leg-meg-bokrosodott lelket is megszelidítheti; ha mást nem, talán arra a játékidõre, amíg a film tart. :)))


https://www.youtube.com/watch?v=Zpz8PXEWPAE
lenccs 2013 jan. 26. - 20:06:20 Előzmény frenchbullie
(17/22)
Nekem pont a heathcliff-szinkron volt a legzavaróbb:-) Muszáj vagyok a Ralph-fal készült változatot, vagy a BBC-set is megnézni, mert nekem ez a kiadás egyáltalán nem tetszett.
frenchbullie 2012 okt. 12. - 09:05:20
(16/22)
Üdv! Eddig három feldolgozását láttam az Üvöltõ szelek-nek. A Binoche-Fiennes-félét személyes okokból nem szeretem. A BBC-változat misztikus hangulata tetszett, de néhol túl sötétnek találtam a film színeit. Ez a változat, a Tom Hardy által megformált Heathcliff-fel, viszi a pálmát. A szinkront is eltalálták, Heathcliff magyar hangja zseniális.
adamnagysweetmovie 2012 jan. 26. - 16:51:03
(15/22)
Nem tudom, ki hogy van vele, nekem ez a bõ egyórás flashback azért elég esetlen megoldásnak tûnt.
adamnagysweetmovie 2012 jan. 26. - 16:35:15 Előzmény Betti1991
(14/22)
A leírás feldobja, hogy a film máshogy kezdõdik, mint a regény. Majd leírja a regény tartalmát. És a filmrõl nem ir semmit? :D

A film a második generáció történeténél kezdõdik, nem sokkal az elõtt, hogy Heathclif találkozik a lányával.
Betti1991 2011 dec. 10. - 19:45:07 Előzmény ajna1
(13/22)
Köszönöm szépen!:-)
10/10
offtopic
ajna1 2011 dec. 09. - 17:29:32 10/10 Előzmény Betti1991
(12/22)
Angelis - Even Though You're Gone
Betti1991 2011 dec. 07. - 22:07:02
(11/22)
Valaki tudja, hogy mi a zene címe, ami a bemutatója alatt, mert nekem nagyon tetszik?!
10/10
mona67 2011 dec. 05. - 14:36:12 10/10
(10/22)
Nagyon jó a film. Már láttam több változatot, de ez tetszik a legjobban. Örülök az ilyen filmeknek. Remélem még lesz több ilyen jellegû.
10/10
ajna1 2011 dec. 04. - 21:48:58 10/10
(9/22)
féltem tõle, hogy a szinkron nagyon rossz lesz, de végülis tetszett. talán kicsit öregebb Heathcliffé, mint valójában, de legalább nem valami bársonyos ficsúr-hangot kapott :) hatalmas piros pont a story4nek, hogy adják!
ceia 2011 dec. 04. - 19:04:22
(8/22)
Ezek szerint, ha még nem is térne el a könyvtõl, meglenne a tökéletes filmes változat ..?
10/10
SallyCin 2011 szept. 12. - 00:08:50 10/10 Előzmény mushi
(7/22)
Ne a képekbõl indulj ki. Én nagy szeretettel ajánlom mindenkinek EZT a verziót. Amit már elõttem is leírtak csak megerõsíteni tudom. Lenyûgözõ a film. Nagyon nyomasztó a hangulata de mégis lebilincselõ. Egyes jeleneteket volt, hogy négyszer is visszanéztem. Például amikor Cathy terhesen bolyong az esõben és Heathcliff rátalál. Vagy amikor Cathy elmondja a monológját, hogy Heathcliffel õk egyek, miközben Heathcliff épp elmegy.
A színészek jók, fõleg Tom Hardy, de õ nagyon. Talán a fiatal Catherine egy kicsit idegesítõ.
Nekem az Üvöltõ szelek mindegyik filmváltozatától jobban tetszett. Ja, és feliratosan néztem, nem is tudom van-e, vagy lesz-e szinkronja, de szerintem az csak elrontaná.
10/10
ajna1 2011 júl. 31. - 23:46:27 10/10 Előzmény mushi
(6/22)
áá, akkor ezek a képek nagyon megtévesztettek. Tom Hardy és Charlotte Riley is nagggyon messze vannak a rondaságtól. mindketten gyönyörûek a filmben, miközben tökéletesen hozzák a szerepet is. nekem a könyvnél is jobban tetszett ez a feldolgozás, valahogy sokkal átérezhetõbbek a motivációik, emberiek, nem idealizáltak, de nem is totál ellenszenvesek, teljesen magával ragad a történet, ebbe a szerelembe még a nézõ is szinte beleõrül. Az ifjabb Catherinék kerettörténetét vághatták volna még kicsit rövidebbre, mert az talán a film egyetlen gyengesége.

(ja igen: a fõszereplõk az életben jegyesek, ha minden igaz:))
mushi 2011 júl. 28. - 17:19:50
(5/22)
Nem láttam a filmet, és így nem is szoktam véleményt nyilvánítani, de ilyen ronda Heathcliffet és Cathrine-t még nem láttam.. Ajánlom az 1992-es verziót.
10/10
Anais67 2011 ápr. 24. - 17:22:33 10/10
(4/22)
MINDENKINEK aki szereti az Üvöltõ Szeleket akár könyv, akár film formájában ezt a filmet LÁTNIA KELL. A valaha volt legjobb feldolgozás és Tom Hardy a tökéletes Heathcliff
10/10
Momoparis 2011 márc. 27. - 18:15:26 10/10 Előzmény zara18
(3/22)
Végre egy jó film készült a könyvböl. Megindítóan szép és elgondolkodtató. Valahogy mostmár jobban megkedveltem Cathrine-t és Heathcliffet is. A két föszereplö is jó választás volt, árnyaltan játszanak, Tom Hardy( Heathcliff) gesztusai, tekintete mindig kétértelmü, ott bujkál a kegyetlenség még a mosolyában is. Ilyen lehetett Heathcliff, amitöl úgy vonzotta Cathy-t, ezzel a vad szexuális kisugárzásával. Vétek lenne Tom Hardy reszelös hangját leszinkronizálni. A zene is gyönyörüen aláfesti a hangulatot, egyáltalán nem nyálas, harem szép. Párszor még biztosan megnézem.