bambina 2006 máj. 01. - 14:30:43 Előzmény x-tro
(16/636)
Ez igaz:) Egyébként én ma láttam a filmet. Nem mondom, hogy kár volt megnézni, mert elég jól meg van csinálva. De amit mondanak, az teljesen hülyeség. Ha valami valóságosat akartak csinálni, egy filmet a diktatúrk természetérõl, hát akkor valamit nagyon nem értettek meg. Ilyen diktatúra nincs. Nincs olyan, hogy egyetlen egy ember forradalmat csináljon, és egy egész város kivonuljon az utcára. Nekem a vége nagyon nem jött be; ha egy diktatúrûban sok ember kivonul az utcára tüntetni, akkor mindig belelõnek a tömegbe, aztán soksok ember meghal ártatlanul. Ja, és mikor ott lenn harcolnak a metróban, az teljesen Mátrix-koppintás magukról. Még az is, ahogy V nekidõl a falnak és ott marad a vérfolt - tisztára, mint Neo halálakor... Volt benne pár hitelesnek tûnõ rész, pl. mikor elviszik Gordont. De egyébként az alkotóknak szerintem fingjuk nincs arról, hogy hogyan mûködik egy ilyen dolog. Amúgy szerintem kár azon vitázni, hogy kell-e HW vagy sem...
x-tro 2006 máj. 01. - 10:53:37
(15/636)
:D és falrahányt borsó a rajongókkal vitázás....
blowup 2006 ápr. 30. - 18:14:08
(14/636)
Miért, te úgy gondolod, van fogalmad rólam?
Arcnélküli színjátszás....fából vaskarika.....ne kelljen már többször elismételnem:pantomim! Ehhez nem kell HW!
Pauline 2006 ápr. 30. - 16:36:15
(13/636)
Maradjunk annyiban, hogy fogalmad sincs rólam. :)
Na, egyébként nem vele csigáztak fel, hanem Nat Portmannel, egyébként pedig ha már a lényegnél tartunk: sokkal, de sokkal nehezebb úgy hitelesen játszani, hogy nem használhatod az arcodat, mint az érzelmeid legközvetlenebb kifejezõjét. Erre próbáltam utalni.
blowup 2006 ápr. 30. - 13:12:31
(12/636)
Katarzisról annyit, hogy ezek szerint még keveset láttál.... vagy még sokat kellene nézned.....ahogy tetszik.
blowup 2006 ápr. 30. - 13:07:11
(11/636)
Te nem értetted meg a lényeget....kár volt HW nevével felcsigázni az érdeklõdést, egy képzett pantomimes is megtette volna....ja és biztos vagy benne, hogy HW-t "láttad"?
Pauline 2006 ápr. 30. - 11:59:25
(10/636)
Azért érzõdik, hogy nem értesz a színjátszáshoz, blowup. ^^

Ami pedig azt illeti, szerintem nagyságrendekkel emeli a színvonalat, hogy nem vette le a maszkot. Ez annyira giccses, heroikus és idióta tud lenni, mint egy... Zorróban, vagy Batmanban, vagy tudomisén...
blowup 2006 ápr. 29. - 20:52:32
(9/636)
Hugo Weaving tényleg jó színész, kár, hogy egy másodpercre sem volt látható....ezzel az erõvel akárkit bebújtathattak volna a maszk alá, neki csak a hangját kellet volna adni.... te melyik verziót láttad? :D:D:D
blowup 2006 ápr. 29. - 20:47:49
(8/636)
Alapfilm?Ez?Inkább v, mint vicc!
1984, Mátrix1, Brazil, azok igen, alapfilmek.Ez csak azokból van összeollózva!
Jim Raynor 2006 ápr. 28. - 17:38:00
(7/636)
Egyetértek az eddigi hozzászólásokkal!
Tényleg nagyon jó film! Bár a Mátrix 2. és 3. része nagyon gyengére sikeredett, ezzel most ismét vmi olyasmit tettek le az asztalra a Wachowski testvérek, mint annak idején a Mátrix elsõ részével. Már az elsõ 15 percben sejteni lehetett, hogy klasszikus alkotással van dolgunk.
Alapfilm.

Raynor
Pauline 2006 ápr. 24. - 16:58:20
(6/636)
Amen, Addiso.
Hugo Weaving hangjától egyszerûen mind a két alkalommal a hideg futkosott a hátamon. Imádom ezt az embert! Azt pedig már csak úgy mellékesen teszem hozzá, hogy Natalie a legjobb fiatal színésznõ Hollywoodban.
Addiso 2006 ápr. 23. - 23:49:10
(5/636)
Szerintem az utóbbi 6 hónap legjobban sikerült amerikai filmje. Kiforrott stílus, remek szerkezet és hiteles alakítások.

Nekem arról szólt, hogy a személyes motivációk és a társadalmi erõk miképpen formálják a világot amiben élünk.

Hogyan válhat a személyes bosszú társadalmi üggyé, az áldozat hõssé, és az elkeseredés hitté egy szimbólikus tett által. A körülöttünk lévõ világ valóságát az határozza meg, hogy mi mit gondolunk róla, mit tartunk lehetségesnek, és mit veszítünk el, akkor ha a félelmeink irányítanak.

Remélem sok hasonló hangvételû és inkább az inteligencia felé kacsintó film születik majd akciófilmnek titulálva.
Black Angel 2006 ápr. 23. - 23:14:51
(4/636)
Hugo Weaving hosszú évek óta a kedvenc szinészem,és életemben nem láttam így alakítani,pedig eddig is libabõrös lettem olyan jól játszott mindíg!! De ezt az alakítását sosem felejtem el!! Leborulok az ausztrál nemzet nagysága elõtt!!

"Remember, remember, the fifth of November, The gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gunpowder treason should ever be forgot. "
Pauline 2006 ápr. 22. - 18:51:22
(3/636)
Egyetértek! Ma néztem meg másodszor - KETTEN VOLTUNK A MOZIBAN, én és a barátnõm! Pedig életem eddigi legkatartikusabb moziélményét adta. Natalie és Hugo Weaving elõtt pedig alázattal fejet hajtok, mert EZ több volt tõlük, mint amit reméltem!
Black Angel 2006 ápr. 22. - 16:35:43
(2/636)
Elképesztõ! el vagyok ájulva! le vagyok nyûgözve! nem találok szavakat! aki kihagyja az magára vessen!!
doser 2006 ápr. 19. - 22:54:22
(1/636)
Gratulálok a Wachowski fivéreknek... Elképesztõ jó film!!! érdemes megézni ;)