jankie 2014 máj. 22. - 20:01:10
(576/636)
Nem szeretnék megbántani senkit...de aki ezt a filmet leszolja,csak annyit üzenek : Nõjjetek fel hozzá, és mindjárt más szemmel fogjátok nézni. Rohadtul elfelejtitek hogy mi van a látvány MÖGÖTT!
6/10
m3246 2014 ápr. 15. - 18:09:41 6/10
(575/636)
Muszáj rövidnek lennem, mert nem akarok rosszat írni... Azt gondolom a legnagyobb bajom a filmmel a stílusa, s mivel ezzel nem tudtam azonosulni, így nyilván nem igazán tetszik. Magyar szinkronnal nem láttam, de angolul nagyon nehéz és egy idõ után érdektelenné válik. A végére azért összeáll az egész, de sem a történet, sem a karakterek (azok pláne nem) sem a színészek nem fognak meg. Azért egyszer érdemes megnézni...6/10
10/10
Marleyna 2014 ápr. 11. - 18:45:30 10/10
(574/636)
"Elbûvöl minden alkalommal".

Kicsi csalás már van az elsõ gondolatnál, hisz sok-sok évvel ezelõtt, mikor elõször láttam a filmet, annyira azért nem voltam lenyûgözve.
Talán még nem értem meg rá, talán az eleve negatív hozzáállásom miatt, mert "akaratom ellenére rámerõltették", hogy nézzem meg, pedig egyáltalán nem érdekelt.
Azt hittem egyszer nézõs lesz az életemben.

No de nemrég eszembe jutott, hogy lehet nem ártana még egyszer megnézni. Az elsõ "találkozás" óta igencsak sokat olvastam, sok mindent hallottam, a téma kicsit beszippantott (ezt most érti aki érti).
Teljesen lenyûgözött a második alkalommal (melyet igen hamar követett a következõ két megtekintés), a bûvkörébe kerültem.
Mind a történet, mind a megvalósítás, a színészek játéka, és legfõképp a mondanivaló, ami teljesen magával ragadott.
Illetve maga V alakja, mely hihetetlen fenséges, rafinált, intelligens, bámulatos.

Sok filmet szeretek, soknak a mondanivalójával tudok azonosulni, de ez a film... kiemelkedik mind közül, a kedvencek közt is kedvenc.
8/10
kazama90 2014 márc. 28. - 19:59:41 8/10 Előzmény cellasto
(573/636)
jó film,10/8.
10/10
cellasto 2014 márc. 21. - 21:07:29 10/10
(572/636)
hát ezek szerint ez a film nem neked készült :)
tothkaresz 2014 márc. 21. - 21:04:00 Előzmény cellasto
(571/636)
nem fogott meg, sok-sok béna jelenet, de igazábol nem is tudom mi az ami nem tetszik benne, rögtön letöröltem, miután álmosan nagyokat pislogva megnéztem, lerágott csont adaptációk, egy fostalicska film, és az a maszk egy röhej...kevés film birt ennyire nem érdekelni és zavarni is ráadásul...
10/10
angia 2014 jan. 17. - 20:52:28 10/10 Előzmény Jano44
(570/636)
Úristen! fáj olvasni, amit írsz...úgy hiszem, hogy a film mondanivalója nem jutott el hozzád.
Magányos hõsrõl írsz...nem, itt a fõszereplõ nem volt hõs. Õ egy megtört, meggyötört túlélõ volt, aki rájött arra, hogyan tudja a Britt polgárokat rávenni, hogy ne féljenek és álljanak ki önmagukért, családjukért. Az elnyomásban élõk nem mernek fellázadni, nem mernek semmit sem tenni, mert az elnyomók elhitetik velük, hogy gyöngék, ocsmányak, semmirekellõk! Ez az elnyomás lényege, és itt a fõszereplõ csak a szikra, mely egy egész futótüzet okoz. Mert minden egyes tett egymásra hatással lesz azután és mint a dominók egymás után dõlnek el, láncreakciót kiváltva.
Azt írod, hogy csak egy rendõrnyomozót választ arra a kancellár, hogy V-t megkeresse és nem egy profit. Egy rendõrnyomozó miért nem lehet profi? ezt az összefüggést nem értem...de õ olyan embereket bízott meg az irányítással, akikben megbízott. Az, hogy a végén elárulják... hát volt már ilyen a történelemben.
Azzal, hogy azokat az embereket, akikben a kancellár megbízott, de mégsem tudták elkapni a fõszereplõt, hogy õket miért nem nyiratta ki? Hát mert akkor kit tett volna a helyére? Egy diktátor csak úgy nem fog fõ pozícióba emelni senkit, fõleg azért nem, mert fél attól, hogy az új jövevény talán az életére tör. Nem feltételezhetõ, hogy megbízhat benne. A filmben pedig a nyomozóban megbízott.
Az, hogy erre a filmre azt mondod, hogy egy gagyi szar, pont azért van, mert te sem látsz túl az orrodnál. Pedig ez a film eléggé lényegretörõ. Manapság itthon ezen momentumok, melyeket a film felölel fõleg jellemzõek...
10/10
cellasto 2014 jan. 10. - 23:06:11 10/10
(569/636)
ez a film viszont még mindig zseniális :)
10/10
offtopic
cellasto 2014 jan. 10. - 23:05:42 10/10 Előzmény convar
(568/636)
"Jó. Mondj egy olyan jelenetet ami szted túlzás volt."

az egész egy szánalmas túlzás volt.
10/10
Deniss 2014 jan. 03. - 14:14:42 10/10
(567/636)
Zseniális film ,nagyon igaz a mai vezetõkrõl ez a megközelítés!!!10/10
Peppo 2013 nov. 06. - 20:23:13
(566/636)
Valamiért eddig nekem kimaradt ez a film, de most pótoltam, és nem bántam meg.

Vannak hibái, ezeket le is írták az elõttem szólók, de a hangulata, V karaktere és Portman játéka nálam egyértelmûen pozitív irányba húzza az értékelést. A politikai üzenet egyértelmû, ez biztos megosztja a nézõket, én viszont igyekeztem ezt figyelmen kívül hagyni. Jó poén volt John Hurt szerepeltetése, ha már a filmben bemutatott világ igen sokban emlékeztetett az 1984-re.

Sajnálom, hogy csak most láttam a filmet, de valószínûleg még megnézem valamikor.

10/9, mert nem tökéletes, de nekem bejött. Ha nem ennyire szájbarágós, akár maximumot is kaphatott volna.
stenmore 2013 okt. 26. - 21:43:12
(565/636)
Korábban sem volt jellemzõ egyáltalán,hagyták élni ajobbos médiát is ,sõt a Horn kormány támogatta is anyagilag:Ma pedig a felsorolt 4 bõl kettõ max. apolitikus de inkább a kormány szócsöve (Tv2,Rtl) és igen a másik kettõ az utolsó mohikánok ,akik ellen megy is az ellehetelenítés ezerrel.
merkel 2013 okt. 26. - 20:16:50
(564/636)
Ha te mondod. :D

Egyébként szerintem jó film, V alakja nagyon jól sikerült. Kár, hogy ilyen nincs a valóságban, hogy egy ember így megdönt egy diktatúrát.
8/10
offtopic
efes 2013 okt. 26. - 19:13:08 8/10
(563/636)
A teljesség igénye nélkül, baloldali diktatúrák: Sztálin talált, de a SZU egészen Csernyenkóig. Azonkívül, például Mao Kínája, Pol Pot Kambodzsája, Ceausescu Romániája, Castro Kubája vagy Enver Hodzsa Albániája. Észak-Korea jelenleg is.

Joboldali alapeset nyilván a hitleri Németország. Franco Spanyolországa, Mussolini Olaszországa, Salazar Portugáliája, Pinochet Chiléje és egy valag ilyen-olyan katonai junta Dél-Amerikában. Afrikában, az arab világban is vannak ám furcsa képzõdmények, Szaddam Irakja, vagy Kaddafi Líbiája furcsa eset, mert egyszer jobbos, máskor balos - a szélek sokszor összeérnek a túloldalon.
oktondi pocok 2013 okt. 26. - 18:23:41 Előzmény stenmore
(562/636)
Igen, jelenleg úgy tûnik nálunk a média nem kizárólag csak a baloldalé (mint jellemzõ volt korábban), és ebbõl fakadóan sokan ezt a szokatlan állapotot világvégeként élik meg. Mindenesetre az rtl klub, tv2, atv, klub rádió, stb. földig rombolt, sóval beszórt egykori maradványait hiába keresed.
oktondi pocok 2013 okt. 26. - 18:09:09 Előzmény Yuliusz
(561/636)
Úgy tudom, nem csak a Sztálinista diktatúra volt a világtörténelemben az egyetlen "rövid(?)" baloldali diktatúra. A világ(?)történelmet keresztül-kasul behálózó jobboldali diktatúrák alatt a középkori Európa keresztény királyainak az uralkodását is érted?
offtopic
boom47 2013 okt. 26. - 15:57:24 Előzmény merkel
(560/636)
És persze a "legkevésbé rossz jobboldali diktatúra" Adolf Hitler Náci Németországa volt...
4/10
-greghouse- 2013 okt. 26. - 10:29:13 4/10
(559/636)
A hatos szerintem már a borravalót is tartalmazza, de legyen. Nekem az a gondom - most el is tekintek politikától - hogy szerintem látvány ide meg oda (én már a Mátrixot sem szeretem, noha ezért sokan megköveznek), a film egész egyszerûen unalmas. A másik gondom, hogy - na most próbálom a politikát kerülni - kliséket, közhelyeket használ, akár a képi világban, akár az igen gyér cselekményben. Párbeszédek nem különben. Ekkora közhelyeket leírni, sõt, kimondatni, hogy "az eszméken nem fog a golyó", aztán mindenki megjelenik Guy Fawkes álarcban.... képregénynek biztos jó, de mint film, a hatosnak nagyon örüljön.
stenmore 2013 okt. 26. - 00:14:45
(558/636)
Ezt tapasztalhatjuk most nálunk is hogy a média az kizárólag a baloldalé,a sok kormány tv és hírlapok,rádiók azok csupán optikai csalódások:)
merkel 2013 okt. 25. - 22:22:11
(557/636)
Szerintem baloldali diktatúrából sokkal több volt, számos kommunista diktatúra volt, jelenleg is van ilyan Koreában, Vietnámban, Kubában, Fehéroroszországban, Kínában, stb. A jobboldali "diktatúrák" nem ennyire rossz diktatúrák, mivel a néptömegekre építenek, a többség jelentõs mértékben egyetért velük. Szerintem a filmben sem ez a lényeg, az a normális, hogy egy ország - akár diktatorikus - politikai vezetése nacionalista.