10/10
Atti24 2009 aug. 16. - 20:23:39 10/10
(175/275)
Kétzser ugrottam neki a filmnek, elõször azt hittem ez vmi love story.De amikor a fülledt melegben, az arisztokrata családban elhangzik, hogy "punci",rögtön leesett, hogy vmi egész más.Nekem minden idõk legmeghatározóbb filmes élménye volt, a könyv is alig tartott két napig.A könyvet és a filmet sose lehet összehasonlítani,de a könyv könyvek közt is dobogós, a film pedig egy mérföldkõ...kár, hogy ezt nem igazán díjazták!Vásárlókosárba vele!
4/10
Numa 2009 aug. 06. - 15:07:48 4/10
(174/275)
Én sokkal jobbra számítottam. Nem volt olyan jó... Sok rész elég vontatott is volt pl.: a katonák a tengerparton. És az a sok visszajátszás másik szemszögbõl. Jól elnyújtották.
regina0317 2009 aug. 05. - 09:23:20
(173/275)
én megmondom õszintén amikor elöször néztem a filmet nem tetszett!a könyvet nem olvastam de valami mégis megfogott benne, fél évre rá megnéztem mégegyszer és azt kell mondanom zseniális a történet a szereplõk is nagyot alakitanak csak azt sajnálom hogy nem happyend a vége!persze lehet ez attol olyan szép film!
nagi 2009 júl. 29. - 06:51:53 Előzmény Mykolnajt
(172/275)
Nézd meg a Macbethet is tõle! Ha az afrikai moziban nagyon jó (márpedig az, egyetértek), akkor abban egyenesen zseniális!
Beabetty 2009 júl. 23. - 11:29:04
(171/275)
Mindenkinek javasolt a könyv elolvasása! Nagyságrendekkel gazdagabb és mélyebb, mint a film, ami ugyanakkor a maga nemében egyáltalán nem rossz. Bár követi a regény szerkezetét, de a struktúra lényegét nem adja vissza. A filmbõl teljesen hiányzik az írásra reflektáló a metaszint, ami a regényben elég hangsúlyos; de a szereplõk kapcsolatairól, gondolatairól, érzéseirõl, motivációjáról is sokkal többet meg lehet tudni a könyvbõl.
Vannak a filmben - számomra érthetetlen és indokolatlan - módosítások. A párbeszédek nem elég hûek a könyvhöz.
SPOILER
De különösen az bosszantó, hogy a levél kulcsmondatát a filmben rosszul fordították, valahogy így: mostanában könnyednek és bolondosnak érzem magam a közeledben.
A regényben ez úgy szól: Az az igazság, hogy elég kótyagosnak, sõt ostobának érzem magam a jelenlétedben...
Hát ez nagyon nem mindegy! Amikor az ember még a saját érzelmeivel sincs igazán tisztában, nemhogy a másikéival, még véletlenül sem könnyed és bolondos.
SPOILER VÉGE
Az író nem véletlenül használja azokat a szavakat, amelyeket. Miért gondolják közepes szakemberek, hogy jobb, amit õk kreálnak? Ja, merthogy közepesek. De könyörgöm, miért nem tehetségesebbek, értelmesebbek egy kicsit?! Ian McEwan igazán megérdemelte volna.
Külön javaslom a könyvet elolvasni azoknak, akik képesek élvezni egy szöveg nyelvét, képeit is.
Beabetty 2009 júl. 23. - 11:26:03
(170/275)
Mindenkinek javasolt a könyv elolvasása! Nagyságrendekkel gazdagabb és mélyebb, mint a film, ami ugyanakkor a maga nemében egyáltalán nem rossz. Bár követi a regény szerkezetét, de a struktúra lényegét nem adja vissza. A filmbõl teljesen hiányzik az írásra reflektáló a metaszint, ami a regényben elég hangsúlyos; de a szereplõk kapcsolatairól, gondolatairól, érzéseirõl, motivációjáról is sokkal többet meg lehet tudni a könyvbõl.
Vannak a filmben - számomra érthetetlen és indokolatlan - módosítások. A párbeszédek nem elég hûek a könyvhöz.
SPOILER
De különösen az bosszantó, hogy a levél kulcsmondatát a filmben rosszul fordították, valahogy így: mostanában könnyednek és bolondosnak érzem magam a közeledben.
A regényben ez úgy szól: Az az igazság, hogy elég kótyagosnak, sõt ostobának érzem magam a jelenlétedben...
Hát ez nagyon nem mindegy! Amikor az ember még a saját érzelmeivel sincs igazán tisztában, nemhogy a másikéival, még véletlenül sem könnyed és bolondos. Az író nem véletlenül használja azokat a szavakat, amelyeket. Miért gondolják közepes szakemberek, hogy jobb, amit õk kreálnak? Ja, merthogy közepesek. De könyörgöm, miért nem tehetségesebbek, értelmesebbek egy kicsit?! Ian McEwan igazán megérdemelte volna.
Külön javaslom a könyvet elolvasni, akik képesek élvezni egy szöveg nyelvét, képeit is.
Mykolnajt 2009 júl. 19. - 16:50:12
(169/275)
Szeretem a filmet.
Lehet már túl kommersz Keira, és a csapból is õ folyik. Mert ha már dráma szmoing vagy háborús módra, akkor õ. De én mindíg izgatottan várom a filmjeit.
McAvoy, pedig bárki is mondja, vagy bárki nem, hatalmas szinész, és itt is nagy volt. Az Utolsó skót királyban padlót fogtam tõle.
TerrorkaxD 2009 júl. 18. - 21:16:58
(168/275)
Nekem nem tetszett. Az eleje jó, de aztán unalmas lesz.
10/10
Direktor09 2009 júl. 18. - 12:34:56 10/10
(167/275)
Régen láttam ezt a filmet, de megmaradt bennem. Eredeti, gyönyörû, hatásos! 10/10
10/10
antika4 2009 júl. 07. - 18:57:09 10/10
(166/275)
Ez egy nagyon jó film. 10/10. Mindenkinek ajánlom! Gyönyörû film, szó szerint!
8/10
champeii 2009 jún. 12. - 11:03:09 8/10 Előzmény Cinderella23
(165/275)
A vége is meglepõ és szép, de nekem legjobban a dunkerque-i hosszúkamerás felvétel tetszett.
8/10
akos015 2009 ápr. 19. - 19:16:57 8/10 Előzmény balazsbalog
(164/275)
szerintem ez a film nem rossz!!egyszerû történet,és nagyon jó megformálás-(ezt arra értem h jól összevan vágva a film).a zene is nagyon jó!a vége az tényleg nagyon izgalmas,még a hideg is kirázott!!
8 pont
8/10
balazsbalog 2009 ápr. 13. - 22:57:01 8/10
(163/275)
Nagyon jó film, elgondolkodtató. Nem az a "na nézzünk vmi tucatfilmet ma este is, amit holnapra elelejthetünk" filmnézésre javasolt. Megtekintéséhez le kell nyugodni, és fel kell fogni, hogy mirõl akar szólni.

Keira nagyon jó, Brenda Blethyn pedig külön öröm ebben a filmben :)
9/10
Cinderella23 2009 ápr. 06. - 19:41:59 9/10
(162/275)
Nekem nagyon tetszett. A vége a legjobb.
Cullangka 2009 ápr. 04. - 21:02:24
(161/275)
naggyon-naggyon-naggyon feldhetõ! nem is tudom miért vállalt el Keira Knightley ilyen szerepet? pff... csak a róla kialakított képemet rombolja...
1/10
DannyMccoy 2009 ápr. 04. - 18:15:10 1/10
(160/275)
Ez a film annyira unalmas hogy az szinte már fáj egész egyszerûen nem történik benne semmi, lassú és vontatott. Nem ajánlom senkinek, még az amúgy remek szinésznõ Keira is beleszürkül a szerepbe.
nagi 2009 ápr. 04. - 14:15:46
(159/275)
Azért néztem meg a filmet, mert a Becoming Jane-ben felfigyeltem James McAvoy-ra.
Sajnos is itt nem tudta megmutatni, mire képes. A rendezõ hibájából? Nem tudom. Talán mégis: Joe Wright nem tud érzelmeket bemutatni (erre rá kellett jönnöm a Büszkeség és balítéletbõl is). Vagy hogy finomítsak: nekem nem jönnek át a filmjeibõl a szereplõk belsõ történései.
Amúgy persze ez a film azért messze a nézhetõ kategóriába tartozik, megkapó sztorival. Az idõskálán ide-oda ugrálás és az események több szemszögbõl való bemutatása számomra nagyon érdekessé tette a történetmesélést. SPOILER Mivel nem olvastam még a könyvet, értetlenül álltam a jelenet elõtt, amikor Bryoni megpillantja testvére lakásában Robbie-t. Amikor ugyanis a tengerparton éjszaka megígéri a bajtársának, hogy nagyon csöndben fog maradni reggelig, már biztos voltam benne, hogy meg fog halni. Nem véletlenül mutatták meg a sebet a mellén. A vége persze helyrerakta a sztorit, bár ettõl éppen nem lettem boldog. SPOILER VÉGE Szóval jók voltak a csavarok.
Egyet kell értenem azokkal, akik szerint a közepe unalmas és vontatott volt.
Visszakanyarodom a hsz-em elejére: nem tudtam igazán átérezni a két szerelmes tragédiáját. Keira Knightlyval eddig semmi bajom nem volt (pl. Doktor Zsivágó), bár nem tartom kiemelkedõ tehetségnek. De itt, szerintem csapnivaló volt. Nulla arcjáték, nulla metakommunikáció, nem tudtam elhinni neki, hogy majd' meghal ezért a fiúért. McAvoy sokkal jobb volt, de messze nem érte el, amit a Jane Austen életérõl szóló filmben nyújtott. Nézzétek meg, abban mit mûvel az arcával! Egyszerûen zseniális! (És nézzétek meg Anne Hathawayt Jane Austen szerepében!) Igaz, ott a rendezõ hagyott idõt az operatõrnek, hogy elidõzzön a szereplõk arcán.
Gyanítom azt is, hogy a szinkron sem tett jót a filmnek. A DVD-n meg lehet nézni eredeti hanggal?
mulao 2009 márc. 29. - 19:00:41
(158/275)
Láttam már jobb filmet is,de ez is tetszett.Úgyrémlik,hogy a színészek is jók.Egyszer mindenképpen meglehet nézni.Én felfedeztem egy bakit,biztos csak a vágás miatt van.Csak annyi,hogy az úszósapka pántjának bekapcsolása mindig változik,attól függõen,hogy melyik szögbõl van mutatva.
10/10
Adrus89 2009 márc. 29. - 16:45:39 10/10
(157/275)
Életem egyik legcsodálatosabb filmje. Egyszerûen elvarázsol, mikor nézed úgy érzed mintha nem is ezen a világon lennél. Minden tetszett ebben a filmben!!!
Tímea777 2009 márc. 15. - 13:39:48
(156/275)
Nagyon jó film. A történet is magával ragad... Véleményem szerint a szereposztás is tökéletes. Ajánlom h könyvben is olvassa el mindenki. Imádom ezt a filmet :)