10/10
Ahoj poplacsek 2023 okt. 07. - 21:42:22 10/10
(275/275)
Hát ez a film rohadtul ott volt a szeren.
1/10
Dozer 2022 szept. 25. - 15:58:10 1/10
(274/275)
Az első óra utan, abba akartam hagyni a filmet, de nem egyedül néztem, igy végig néztem, sajnos.
Már az első pillanatok, a nagyon irritáló írógép kattogás is figyelmeztető volt, és sajnos ez a film közben, mint "zene" visszatérő volt.
Mint film, jol kivitelezett ipari termék (színészek, diszlet), de egy ilyen lapos történetre kár volt filmet csinálnSze
A sokat sejtető cim egész más filmet takar. A film végén azt gondoltam, ez most egy hülye vicc?
Szeretem a romantikus és a művészfilmeket is. De ez egy pocsék történetre készült "szép film".
7/10
itsme1 2021 nov. 02. - 11:39:38 7/10
(273/275)
Úgy gondolom, hogy ez egy romantikus kategóriába sorolható történet. Ehhez képest a háborús jelenetek aránytalanul hosszúra sikerültek. Értem én, hogy sokba került a temérdek statisztával felvett, grandiózus tengerparti kép, de jócskán vágható lett volna, nem adott hozzá semmit a dramaturgiához, viszont két óra fölé húzta a filmet.
10/10
Ferenc Nith 2021 szept. 26. - 23:41:40 10/10
(272/275)
Nagypályás film, szerintem örökzöld. Nem tom mi kapott oscar-t 2008-ban, de ez kaphatott volna a legjobb filmért és a férfi főszereplő is. (ahogy nézem, majdnem nyert is...) Az a dunkirk-i jelent tényleg menőbb lett, mint az azonos című film, ami erről szólt. De az egész filmben nagyon jó a képi világ, a színek, és az alakítások is. A sztori pedig magával ragadó, nem átlagos, és megható. Egy olyan rendkívüli utazásra visz a film, amiben nem tűnik fel, hogy eltelt 2 óra az életünkből.
aaaaabbbbb 2021 márc. 08. - 01:03:39 Előzmény Fecni007
(271/275)
jajj végre valaki... abszolút egyetértek a magyar szinkronnal kapcsolatban, rettenetesen rühellem, nem csak a sokszor rossz választás miatt, de az az eltúlzott mesterkélt hanghordozás.... ááá agyrém.
8/10
sexykex 2021 jan. 25. - 15:02:32 8/10
(270/275)
A szerelmesfilm kategóriából messze kiemelkedik – talán azért, mert valóban inkább dráma – ez a Jane Austenre emlékeztető címmel megáldott mű. Én elsősorban a címe miatt kerültem, mert sem a XIX. századi írókat, sem a nyavalygós drámákat nem csípem. Erre most kiderült, hogy Ian McEwan ma is élő író és Joe Wright valódi mestere a filmnek.
Nem a történet hatott rám ennyire, hanem az a stílus, ahogyan az vászonra került. A film remek nem a mese. Ugyan mi tetszene azon, hogy egy kis pisis féltékenységből börtönbe juttat egy (nem tökéletesen) ártatlan embert. Ugyan mi tetszene a háborún a nővérkék helytállásán kívül? Miért szeretném nézni, ahogy a csinos csontkollekció – Keira Knightley – abban az imádnivaló zöld ruciban ontja a füstöt? Ej, teljesen elment a kedvem a dohányzástól, de a filmnézéstől szerencsére nem.
9/10
Shela 2021 jan. 16. - 11:41:27 9/10
(269/275)
Érdemes megnézni. Igazi filmélmény.
9/10
vargama 2021 jan. 15. - 09:55:50 9/10
(268/275)
Izgalmas fordulatokkal megtűzdelt romantikus történet (dráma), meglepetésekkel. Szép a fényképezés.
A műfaj kedvelőinek nem okoz csalódást .
10/10
Orpheus100 2020 dec. 27. - 12:45:22 10/10 Előzmény csincsilla72
(267/275)
Nem felmenteni kívánom Briony-t. Ám mindenképpen megjegyezném, hogy a másik bűnösről (aki legalább olyan bűnös, sőt!) egyetlen szót sem ejtetek.
6/10
csincsilla72 2020 dec. 01. - 10:18:31 6/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(266/275)
Köszi :-)
SPOILER
Igen, Briony egy görény. Ó, persze, sajnálja ő azt, ami történt, nyilván ő lenne a legboldogabb, ha meg-nem-történtté lehetne tenni, de nem azért, mert valóban átérezné tettének súlyát. Sokkal inkább azért, mert tanúvallomása és Robbie bebörtönzése olyan eseményeket indított el, ami számára nagyon kellemetlen. A család szétesett, a nővére elment és megszakította a kapcsolatot a családdal. Brionynak, aki mindig a család kis primadonnája volt, aki mindig követelte magának az osztatlan figyelmet és a rajongást, most megvetésben és elutasításban van része. Ja, biztos sz@r lehet. Annyira nem sz@r, mint ártatlanul ülni, de sz@r. Hát "vezekel". Az egyetem helyett elmegy ápolónőnek. Biztos rosszul is alszik. Mondjuk a kurvanagy áldozata semmit nem ér, az ablakból is kiugorhat, attól Robbie-nak és Ceciliának nem lesz jobb. De a lelkiismeret megnyugtatására tökéletes.
És a legbájosabb a befejezés. Élete végén megír egy regényt, amiben megadja a két tönkretett embernek a boldogságot. Azt, amit sosem kaphattak meg, köszönhetően annak, hogy ő soha nem volt hajlandó vallomását visszavonni, mert ugye mit gondolna róla a világ.... És ezzel a dolog letudva.
Ha van pokol, az ilyenek ott rohadnak.
Roberto DiCapribogyó 2020 dec. 01. - 09:43:51 Előzmény csincsilla72
(265/275)
Szinte minden szavaddal egyetértek, öröm volt olvasni!

Utoljára 3 évvel ezelőtt vette észre valaki a a valóságot, hogy Briony egy görény és laza ~60 évig nem sokat tett, hogy helyrehozza a hibáját... ja, az én voltam:-).
6/10
csincsilla72 2020 nov. 30. - 22:15:12 6/10
(264/275)
Fura egy film ez. Vezeklés... Na, az nincs. Van viszont 'nagyszínpad' bőven. Briony nem érdemel bocsánatot. Ha valóban, igazán bánta volna, amit tett, akkor bevallja a hazugságot és elkövet mindent, hogy kihozza Robbie-t a börtönből, vagy tesz azért, hogy rehabilitálják a fiút. De ő ilyet sosem tett. Briony gyereknek önző, rosszindulatú és irigy volt, felnőttnek álszent és gyáva. Illik hozzá Saoirse Ronan rókaképe (a hideg kiráz a csajtól minden életkorban), és Romola Garai végtelenül buta arca.
McAvoy viszont jó volt, vitte a hátán a filmet.
Egyszer nézhető, mert az atmoszféra elvarázsol.
10/10
Orpheus100 2020 nov. 23. - 14:14:59 10/10
(263/275)
Én a filmeket soha nem azzal a céllal nézem, hogy kivetnivalót találjak benne. Én ki akarok kapcsolódni rajtuk. El kell tudni vonatkoztatni a (vélt vagy valós) logikai bukfencektől is. Valaki írta, itt, hogy ha az ikreket is kihallgatták volna..... Nos, ha kihallgatták volna, akkor azon nyomban és ott, véget is ért volna a film. És akkor nem volna miről beszélgetnünk itt.
Ahogy azzal sem értek egyet, hogy a történet nem szép, hanem csúnya, mert nincs happyand. Egy film, amely emberi szenvedést jelenít meg, igenis lehet szép. Ó de csúnya világ is volna, ha nem így volna.
Tehát ez a film igenis szép és megindító. Senkinek nem fog ártani, ha megnézi. :-)
10/10
Lirgyria 2020 febr. 09. - 23:22:52 10/10
(262/275)
10/10
Gyönyörű. Főleg a helyszínek, a látvány... de az egész film remek.
Fecni007 2019 jún. 24. - 22:59:54
(261/275)
Ismét meggyőződtem arról pár perc után, hogy a magyar szinkron egy mekkora fos, bármennyire is szeretik ajnározni. Alig akadt olyan mondat, amiről azt mondanám, hogy természetes a hangsúlyozása. Senki sem beszél a valóságban olyan hanghordozással, mint a film magyar hangjai. Ilyen beszélt magyar nyelv nincs. Ez műmagyar kiejtés.
Gilike 2018 aug. 22. - 22:45:18
(260/275)
Csodás színészek, fantasztikus képi világ, hibátlan rendezés, közben meg a történet úgy rossz, ahogy van.
Nagyon ígéretesen kezdődik a sztori, aztán ami a csavart lenne hivatott szolgálni, totál hiteltelen.
A film második fele ráadásul indokolatlanul lassú. Nekem csalódást okozott. Ráadásul jellemzőek az olyan, szerintem teljesen öncélú jelenetek, amelyek a mondanivalót semmilyen szinten nem szolgálják.
Pl SPOILER az a rész, amikor a főhős sírva fakad a halott lányok látványától. Annak ott mi értelme van? Már tudjuk - az elejétől fogva tudjuk - hogy ő a jó fiú. Mivel járul hozzá ez a rész a történet ívéhez? Értem én, hogy a háború kegyetlensége és borzalmai, de az meg szintén nem tartozik szervesen a történet lényegéhez.
Külön-külön egyébként teljesen rendben lenne a film minden része, de együtt az egész számomra nem működött.
10/10
bsand 2018 máj. 08. - 17:10:36 10/10
(259/275)
tuti film!!!
7/10
InteriorLulu 2018 ápr. 19. - 10:07:28 7/10
(258/275)
Ritka, amikor egy filmet kevésbé értékelek, mint akár a kritikák sora, akár az imdb-s/portos pontszámok szerint a néző. Márpedig most ez van. Egyszerűen nem jött át eléggé.
Talán csak mert túl egyszerű a téma: egy nagy fantáziával bíró tizenpáréves lánynak a hatóság előtt tett, a valóságot tudatosan elferdítő vallomása egy szerelmespár mindkét tagjának életére tragikus hatása lesz, és a hamarosan kialakuló bűntudata egész életére egyfajta vezeklésre készteti.
Emellett egyszerűen untatott a történetmesélés lassúsága, az, hogy túlságosan gyakran hosszú percekig nem történik semmi, főképp a film első felében.
Továbbá szerintem kardinálisan fontos részleteket zavaróan elnagyol, sőt inkább negligál, vagy éppen érthetetlennek hagy a film: itt már mások is megemlítették, hogy az ártatlanul megvádolt Robbienak - a filmben látottak alapján - gond nélkül meglehetett volna a felmentő alibije; vagy az, hogy a saját kislánykori tette okán már tizennyolcéves kora óta kvázi vezeklő írónő csupán élete végefelé, a 21. regényében dolgozza fel az eseményeket.
Valamint a háborús jelenetek némelyikét is egyszerűen öncélúnak érzem, melyek szerintem semmit nem tesznek hozzá a mondanivalóhoz. Mégha ide is kapcsolódik a film szerintem messze legjobb része, az a bizonyos dunkerque-i, igen hosszú, alaposan körbepásztázó, zseniális snitt is.
eberti 2018 ápr. 18. - 09:59:28
(257/275)
az ilyen szemét dögnek is tönkre kell vágni az életét örökre!
10/10
Jimana 2018 márc. 01. - 02:19:40 10/10
(256/275)
Gyönyörû film. Sajnálom a végkimenetelét.