Karolka 2008 jan. 30. - 00:18:51
(55/275)
Már láttam pár hete a filmet, ma olvastam róla kritikát! ... érdekes, h mindenki máshogy látja! Engem végig az nyomasztott, hogy ilyen nincs!:S hogy a kislány ennyire zaklatott legyen...és a többire már nem is tudtam figyelni! Maximálisan ki volt töltve a 130 perc amúgy! könyvet el kéne olvasni...
hotyka 2008 jan. 30. - 00:05:23 Előzmény karan
(54/275)
Nem értek veled egyet. Pont hogy jó volt az írógép csattogtatás szerintem!
Az írógép csatttogtatás egy állandó motívumot jelent a filmben! Jó ötlet szerintem,nagyon ötletes megoldás!
hotyka 2008 jan. 29. - 23:49:11 Előzmény pisztráng
(53/275)
Egy páran azt mondják,hogy az elsõ háromnegyed óra az Ok volt. Szerintem meg pont az hogy elsõ háromnegyed óra volt borzasztó vontatott helyenkét,már azt hittem,hogy kimegyek és ott hagyom az egészet.
Ez után kapott értelmet az egész sztori! És ekkor vált számomra a film nagyon szerethetõvé.Az hogy csöpögõs,az relatív. Én nem éreztem annak. Nekem nagyon is reálisnak,elgondolkodtatónak tûnt,pont az,hogy bele tudtam magam élni ebbe a helyzetbe magam,hiteles volt! Akinek az csöpögés,az nem nagyon tudja érzelmileg átérezni egy ilyen sokkoló élményt,csak azt tudom mondaani... Mindne filmbe bele lehet magyaráázni a csöpögést,ha annyira akarjuk.... Jó hogy nem azt várjátok,hogy minden érzelmet vegyün ki és egy sivár szar filmet nézzünk meg. Meg hagyom annak,aki erre kíváncsi.
Dius 2008 jan. 29. - 21:42:42 Előzmény SUHANC
(52/275)
Na, most csütörtökön megnézem a Te Keira-dat, és majd értekezünk!
...már csak azért is, mert szerintem a karakter miatt lehet "beleesni" egy - egyébként valóban volnzó - színész/nõbe. Így jártam a P.S. I love you után Gerard Butler-rel. Azóta megértelek! :)
10/10
sarah_lus 2008 jan. 29. - 20:11:32 10/10
(51/275)
one of the most moving films ever:)i really liked it actually i've just fallen in love with the plot actually..i also read the novel and i don't know which one is better.keira knightley was OK,james mcavoy was better and the smallest version of briony was the best in my opinion.
10/10
Rorirori 2008 jan. 28. - 10:32:53 10/10 Előzmény meluss
(50/275)
szerintem nagyon jó film, megrázó, zseniális színészek, zseniális operatõr
5/10
meluss 2008 jan. 27. - 23:03:33 5/10
(49/275)
Szerintem nagyon gáz ez a film! Nagyon erõltetett volt. Különösen az operatõr akart valami nagyon különlegeset alkotni, de nagyon akart. Néha olyan csöpi volt, hogy úgy éreztem, a Titanicot nézem.
10/10
Zempy 2008 jan. 27. - 20:46:20 10/10
(48/275)
Azért még mindig sokkal jobb, mint a Nem vénnek való vidék! Most láttam azt is, és értetlenül állok a számos Oscar-jelölés felett! igaz ma már lassan bármilyen szutyok nyerhet, mint tavaly, de ami sok az sok. Szóval ha megnézitek azt mint az idei gála talán legnagyobb esélyesét (!), szerintem utána mindenki a Vágy és vezeklést elõbbre fogja helyezni, és megbocsátja a hibáit!!!
5/10
xylon 2008 jan. 27. - 20:15:56 5/10
(47/275)
A film szerintem sem olyan nagy szam. Jol indult majd a kozepen elkezdtek teljesen feleslegesen nyujtani. A Franciaorszagban jatszodo reszt hihetetlenul elhuztak es nem is volt ertelme. Nem rossz a film, de ennel lenyegesen jobbat lehetett volna kihozni belole
fru95 2008 jan. 27. - 18:51:13
(46/275)
Jézusom ez állati film a kedvencem nagyon jól csinálták meg
Sloowly 2008 jan. 27. - 09:38:54
(45/275)
Ha azt kérdeznék tõlem, hogy jó volt-e a film, nos azt hiszem hosszasan gondolkodnék a válaszon...Nem mondom azt, hogy nem ért meg ezer forintot, és 130 percet, de néha úgy éreztem, hogy megállt. Hogy semmi sem történik, és mi lesz már, ás vajon mi lesz vacsorára? Szóval néha nem kötötte le a figyelmemet 100%-osan..., de ettõl eltekintve jó volt. Az operatõrnek Oscart adnék! Azok a zseniális kameraállások! A kedvencem amikor Cecilia az elárasztott metróban lebegeg a vízben. A hangulata nyomasztó volt, de ilyennek kellett lennie, és tetszett, szóval jó volt, de.. És ott az a de.
WOrsi22 2008 jan. 26. - 23:20:25
(44/275)
Szerintem jó volt a film. De lehetett volna valamivel jobb is, izgalmassabb is.
2/10
pisztráng 2008 jan. 26. - 19:37:44 2/10
(43/275)
Fura, mindenki áradozik errõl a filmrõl, pedig eléggé érdekes lett. Az elsõ háromnegyed órával nincs is gond, majd utána egyszerûen szétcsúszik az egész epizódokra. A zene jó, a fotózás tökéletes, mégis 3 felé szakad, és nem lesz belõle egység. A rendezõ három karakter jellemét akarta megértetni, ábrázolni, de egyik sem lett igazán bensõséges, mély, sõt. A háborús, -front jelenetek, igazán szánalmasak voltak. A kevesebb is több lett volna. Kevés nagy érzelmû monumentális alkotás készül mostanság, hogy már egy ilyennek is tudnak örülni. Hol van már az Angol beteg, Gyávaság tollai -jellegû filmek érzelmi vonulata. Tíz évvel ezelõtt ezt nem lehettt volna megetetni a közönséggel, most pedig újjonganak érte. Egy zseniális történetet meséltek el rosszul, nagyon rosszul. Sajnálom.
10/10
Zempy 2008 jan. 26. - 12:52:19 10/10
(42/275)
Ez a film engem abszolút nem a Titanicra, hanem a Hideghegyre emlékeztet, pl ott is többször elhangzik a "Come back... come back to me....", ott is szerelmesek szakadtak el akik között csak pár pillanat volt addig...
Amúgy jó ez a mozi, de ahhoz kevés, hogy klasszikusként ünnepeljük. Ami meglepett, hogy Keira nagyon kevés idõt kapott a filmben, talán a DVD majd hozzátesz valamit a kivágott jelenetekkel. Az pedig röhej, hogy ezért Oscart kellene nyernie! Saoirse Ronant pedig nem értem, miért kellett jelölni, eltekintve a kötelezõ kislány jelölttõl, lett volna méltóbb színésznõ is, mellesleg a tavalyi Abigail Breslinnek nyomába sem ér. A filmzene, operatõr és a díszlet nagyszerû, talán ezeknél több Oscarra nem is számíthat. Az utolsó 5 perc Vanessával pedig valóban megmenti a filmet, mert a háborús jelenetek igencsak lehúzták az ígéretes kezdést. Összegezve kellemes filmélmény,többször nézhetõ, és méltó egy Oscar-jelölésre, de a beharangozott hírveréssel és az ömlengõ kritikákkal ellentétben szerintem nem kell agyonajnározni.
3/10
FEmma 2008 jan. 25. - 23:17:58 3/10
(41/275)
Le kell szögeznem az elején:
1. semmi bajom Keira Knightley-val
2. szeretem a romantikus filmeket
Ennek ellenére ez nem tetszett, és nem értem, hogy tetszhetett ennyire mindenkinek. Mindenhol csak áradoznak róla. Bennem van a hiba?
Jól indult, az elsõ óra teljesen rendben volt. Aztán jött a franciaországi rész, véleményem szerint szükségtelenül hosszú és kissé unalmas jelenetekkel, és leült az egész. A kihagyott 4 évrõl nem tudtunk meg túl sok mindent, inkább csak sejthettük, mi történt, és valahogy a végén is hiányérzetem volt, hiába volt kétféle befejezés is. Hogy a könyvhöz mennyire hû, nem tudom és nem is érdekel, mert én egy filmre ültem be a moziba, az kellett volna önmagában, hogy jó legyen.
7/10
mihi0501 2008 jan. 25. - 19:29:13 7/10
(40/275)
most jövök a moziból...
hát ilyenre számítottam meg nem is, de valami azért hiányzott belõle.
saoirse ronan és romola garai játéka lenyûgözõ volt.
keira knightley-é viszont...vhogy én is ugy érzem h nem adott annyit amennyit vártam.egyedül az õ karakterével nem tudtam teljesen azonosulni.kevés szerepe is volt az is inkább a film elején utána a film is sajnos erejét vesztette.a folytonos visszatekintgetések és az igazság-hamisság összekavarása miatt, a végén már azt sem lehetett tudni h mi volt igaz és mi volt hamis.
ki is szedtem volna a filmbõl meg adtam is volna még hozzá...
de azért elgondolkodtató...1x érdemes megnézni!
7/10
efes 2008 jan. 25. - 17:35:47
(39/275)
ez valószínûleg egy igen gyenge film lehet, mert az index egyértelmûen dícséri:
http://index.hu/kultur/cinematrix/kritika/atonement/
dícsérni pedig szökõévben egyszer szoktak. annál azért több jó film van.
Hesztia 2008 jan. 25. - 15:24:28 Előzmény Obránszky Ármin
(38/275)
Huhh.:D
morzsa 2008 jan. 25. - 10:27:37
(37/275)
a véleményem, hogy szép a film, nem kíván túllépni egy határt. mint ahogy -érzésem szerint- néhány helyen ez az alkotás megtette. ennek ellenére tetszett, majdnem maradéktalanul lekötött. egy valamibe senki nem köthet bele, ez pedig a könyvhöz való hûség. ezentúl pedig valóban ízlések és pofonok, de semmiféleképpen nem rossz a film, sõt.
az éteren keresztül pedig üzenném azoknak-hely és név nélkül-, akikkel tegnap együtt néztem a filmet és képesek/hajlandóak voltak a levélírásnál majd a levélolvasásnál nevetni,röhögni(!), hogy ne szálljanak magukba, de legalább gondolkodjanak el.
egy kicsit.
10/10
susan88 2008 jan. 24. - 16:01:24 10/10
(36/275)
Ez a film valami eszméletlenül jó.Jó színészek(sõt!Nagyon tehetségesek),jó forgatókönyv,minden szívet megmelengetõ,nem nyálfilm,hanem megható,teljesen a hatása alá kerül az ember,aki megnézi,szép zene,...egyszóval tökéletes film.
Tipikus dráma.
Ezt csak dicsõíteni tudom.
Én részemrõl sírtam rajta.Szerintem sokan tették.
Nem hiába kapott kap annyi jelölést és díjat a film.
Keira nagyon tehetséges,szeretem,mert jól játszik,Jamesnek pedig nagyon örülök,mert végre kezd egyre sikeresebb lenni,amit megérdemel,mert õ is nagyon tehetséges stínész.
Szerencsére ebben a filmben nem sztárocskák játszanak,hanem színészek:)))