10/10
SUHANC 2008 jan. 24. - 00:14:25 10/10 Előzmény Dius
(35/275)
:)))
Tiszteletben tartom a véleményed, de én továbbra is csak azt tudom mondani, hogy mind a film mind az isteni Keira 100%-os!
Tényleg nem tartozom a romantikus filmek kedvelõi közé, de ilyen hihetetlenül magas színvonalú dráma mindenki szívét megérinti!
Az álomszép Keira meg a nadrágom tartalmára volt hatással! :) Szerintem xerelmes vagyok belé! :)
7/10
Obránszky Ármin 2008 jan. 22. - 22:54:54 7/10 Előzmény Hesztia
(34/275)
Na, a Dunát megúsztuk! :-)
DAHLIA 2008 jan. 22. - 18:53:43
(33/275)
Nem egy szokványos film az tuti!


**** SPOILER!!!!! *****



A történet érdekes, és nagyon megható + végre EREDETI, de tényleg nekem is valami hiányzott belõle. A végén az így lehetett volna c. dolog nagyon megfogó, annyira emberi.

Keira-t sajnos én most nem tudtam szeretni, azt hittem hogy csak játssza az arrogáns csajt de miután minden filmjében ugyanez a stílusa rájöttem hogy õ ilyen és kész szóval nem lesz a kedvencem. Pedig a Büszkeség és balítéletben még elment ez a stílus, ebben meg valahogy már túl sok volt, és ki volt az egész arra hegyezve, hogy tényleg gyönyörû. A többi színész játéka nekem jobban tetszett.
darcliz 2008 jan. 22. - 16:57:36
(32/275)
Még nem láttam a filmet, de tudva, h ugyanaz a rendezõ és zeneszerzõ (amely zeneszerzõ, mint hallom, megkapta idén a Golden Globe-ot, pont ezért a filmért!), mint a Büszkeség és balitéletben, ez számomra már elég arra, h biztos lehessek abban, h szuper!!! a film!

Ja, és ha jól emlékszem, akkor a film pedig a legjobb film kategóriában kapott Golden Globe-ot ... amirõl tudjuk, h az Oscar elõszobája ...
10/10
noemimoza 2008 jan. 22. - 14:24:01 10/10 Előzmény grichie
(31/275)
hát szerintem semmi köze a titanichoz, azon kívül,hogy egy nõrõl és egy férfiról szól. a titanic egy elég nyálas film, szerintem nem összehasonlítható az atonement-tel
stopover 2008 jan. 22. - 13:31:56
(30/275)
Sziasztok! Én nem olvastam a könyvet, de nekem ettõl függetlenül nagyon tetszett a film, nekem pont az tetszett benne, hogy

***SPOILER***

nem happy enddel végzõdik, illetve a fényképezés gyönyörû volt, illetve hogy azért nem volt benne olyan sok párbeszéd....és a jelenetekt több oldalról való megmutatása is nagyon jó ötletnek bizonyult...szóval szerintem ez egy nagyon jól sikerült film lett:)
10/10
Gabriella54 2008 jan. 21. - 18:47:35 10/10
(29/275)
Nagyon megérintett, tetszett, szerencsére nem voltam egyedül, aki elsírta magát a végén. Nem egy "egyszer megnézem és kész" film, teljesen a hatása alá kerültem. Keira nagyot alakított benne - aki csak a Karib tengeres filmekbõl ismeri, nem is tudhatja, milyen remek színésznõ! Nem tudom, láttátok-e a Büszkeség és balítéletben, az Igazából szerelem-ben, vagy a Fiókban, ezekben bebizonyította, hogy ott a helye a legjobbak között!
James McAvoy-ról csak ódákat lehetne zengeni, ahhoz meg nincs igazán tehetségem!
Tehát aki csak tudja, nézze meg!
grichie 2008 jan. 18. - 16:55:55 Előzmény losangeles
(28/275)
Miért késnek a jó filmek itthoni premierei?
Sajnos kicsi a magyarországi piac és a forgalmazók az ilyen filmekkel megvárják az oscart és az egyéb neves fesztiválokat. Igen, haszonszerzési céllal.
grichie 2008 jan. 18. - 16:47:06
(27/275)
Titanic koppintás, finom csavarokkal. A nem lineáris történetmesélés sokat erõsít a történeten.
Hesztia 2008 jan. 18. - 13:10:41
(26/275)
Az általad felsorolt pontok, így a Come back to me, az írógép, és a jelenetek több szemszögbõl való ismertetése a könyv legjelentõsebb momentumai közé tartoznak. Azt javaslom, hogy olvasd el a könyvet.:)
karan 2008 jan. 18. - 12:56:19
(25/275)
Nem szívesen írok ide negatív kritikát, de annyira promótálták a filmet, hogy megérdemel egy-két szót.
Érdeklõdve vágtam neki, köszönhetõen a hatásvadász marketingnek, lehet ez volt a baj.

Ami tetszett:
- Tényleg csodás fényképezés, szép színek, jó beállítások.
- Színészek. Kihozták a karakterekbõl a maximumot. ...Asszem ennyi. :)

Ami nem tetszett:
- Írta már valaki elõttem... Én nem olvastam a könyvet, ennek ellenére az volt az érzésem a film nézése közben, hogy ez csak a tartalomjegyzék lehet. Egyszerûen hiányoznak az átütõ dialógusok, értelmes párbeszédek. A színészeket minõsíti, hogy szépen hozták a formájukat, még akkor is ha a szöveg fele, ebbõl az egy sorból áll: "Come back!, Come back to me!"
- A zene. Lehet egy zseni ez a zeneszerzõ, de számomra hazavágta a zenét az írógépcsattogással, meg további, a filmben elhangzó effektek ismétlésével. (pl.: esernyõcsapkodás a motorháztetõn) Mintha ezzel akarták volna feszültebbé tenni a mozit, de engem csak idegesített, nagyon.
- Jelenetek ismétlése. Okés, hogy filmenként egy fontos jelenetet megismételnek (szerencsés esetben legalább) más szemszögbõl, de itt ezekbõl is sok volt, és tök felesleges.

Összegezve szerintem az alaptörténet biztos jó, látszik a filmen, hogy többet is ki lehetett volna belõle hozni. De ha többek között cél volt a könyv promótálása is, azt bebukták, mert én nem fogom elolvasni.
Oscart semmiképp nem adnék neki egyik kategóriában sem. Na jó, a képekért egy nominálást megérdemel. :) A csajt még nem láttam más filmben, így viszonyítási alap nélkül mondom, hogy ez gyengus volt; a srác számomra egy közepest hozott, "Az utolsó skót király"-ban ezerszer nagyobbat alakított, bár ott a karakternek is nagyobb mozgástere volt.

Röviden, vagy nem röviden ennyit. :) Személyes vélemény volt.
Dius 2008 jan. 15. - 17:14:53 Előzmény SUHANC
(24/275)
Fura, egy másik "öreg suhanc" ugyanígy méltatta az általad imádott (szerintem anorexiásnak tûnõ) Keirát.
De, ugye nem minden "öreg suhanc"-nak az ilyen típusú nõ jön be?? :)
slacio 2008 jan. 14. - 21:53:57 Előzmény Noncsa
(23/275)
az eleje sokat ígérõ volt, a közepe unalmas, a befejezés tetszett, oscart nem adnék érte senkinek :)
10/10
SUHANC 2008 jan. 14. - 19:35:09 10/10 Előzmény Obránszky Ármin
(22/275)
:)) Az a baj, hogy ti nem tudjátok átérezni a fájdalmamat...sajnos a közvetlen barátaim se tartják túl jó nõnek Keira-t, de szerintem olyan mintha egy földre szállt angyal lenne! Ha esetleg valaki megkérdezné tõletek, hogy a jó öreg $uhanc számára ki testesíti meg az abszolut tökéletességet, nyugodtan megmondhatjátok hogy Keira Knightley az! :)
El se tudom képzelni mit csinálnék vele, ha egy éjszakára az "enyimééé" lenne...! :)
7/10
Obránszky Ármin 2008 jan. 14. - 18:32:53 7/10
(21/275)
Kinek mi a sok... :-)
Hesztia 2008 jan. 14. - 13:15:12
(20/275)
:)))
Csak a film és a zene kapott díjat.
7/10
Obránszky Ármin 2008 jan. 14. - 10:39:19 7/10 Előzmény Hesztia
(19/275)
Úgy fest még korai kiválasztani a megfelelõ partszakaszt. :-)
A GGot Julie Christie nyerte, igaz, ha jól láttam a Vágy és vezeklés vitte a pálmát egész sok kategóriában.
Hesztia 2008 jan. 12. - 14:33:24
(18/275)
Megyek veled.:)))
7/10
Obránszky Ármin 2008 jan. 12. - 12:02:43 7/10
(17/275)
Ha Julie Christie, Marion Cotillard vagy Cate Blanchett helyett õ kapja az Oscart, akkor nekimegyek a Dunának! :-)
10/10
SUHANC 2008 jan. 12. - 02:40:49 10/10
(16/275)
Jajj, már alig várom az Oscar-gálát...biztos vagyok benne, hogy álmaim nõje (Keira Knightley) begyûjti az aranyszobrocskát! :)