9/10
Bodza 2008 jan. 10. - 23:37:03 9/10 Előzmény Noncsa
(15/275)
Szép film a komolyabb fajtából. Gyönyörûen van fotózva, az operatõri munka zseniális.Zsebkendõt vigyetek:-)
Noncsa 2008 jan. 08. - 17:10:21
(14/275)
az elsõ része simán izgis volt, hogy mi kerekedik ki ebbõl a hazugságból, aztán mikor jött a háborús rész, már a vezeklés folyamata indult be pont olyan hatást gyakorolva a nézõre, amilyet kell.
szép történet és szép film, de vmiért sztem többet nem fogom megnézni..nem tudom miért. Lehet mert annyi mondanivalója van, hogy még nem tudtam feldolgozni:)
Hesztia 2008 jan. 06. - 23:36:19
(13/275)
Pont attól féltem, hogy a könyvbõl csak a vázat ragadják ki, a tartalom viszont elmarad...:I Pedig hihetetlenül gazdag mû.
7/10
Obránszky Ármin 2008 jan. 06. - 23:31:27 7/10
(12/275)
Erõsen Oscar-szaga van a dolognak. A recept adott: szenvedély, szépen fényképezve, remek színekkel operálva, háború tele sérültekkel -a csatajelenettõl ezúttal megkíméltek-, monumentalitás, szenvedés, a végén a megérdemelt boldogság. Azaz az idõ Hollywoodban sem állt meg, ennyi nem elég, kapunk egy csavart is a végére az itt is remek Vanessa Redgrave tolmácsolásában.
Nekem nagyon ritkán jönnek be az ilyen formában tálalt, grandiózus alkotások és ezzel most sem voltam másként. Profi munka, de nem ragadott magával. Maradok a kisebb volumenû filmeknél. :-)
Egyébként egyik motivációm az volt, h kiderítsem Knightley kisasszonyt miért tartják számon Oscar-esélyesként. Eddig a játékában nem éreztem, h ez benne lenne. A küldetés nem járt sikerrel, de elismerem, h van benne valami finom és vad egyszerre, ami akkor is érdekessé teszi a játékát, ha az nem is mindig a legjobb. Megjegyzem én Romola Garait jobbnak találtam. Izlések és pofonok.
Akik szeretik ezt a típusú filmet, azoknak garantáltan tetszeni fog! Profi munka. Nekem túl profi.
Hesztia 2008 jan. 04. - 12:37:05 Előzmény Mysticgirl
(11/275)
------------SPOILER-------------

Még csak az hiányzott volna! A történet lényegét (a vezeklést) gyilkolták volna meg azzal, ha mindenki vidáman futkosott volna a réten a végén.
Olvasd el a könyvet!
Mysticgirl 2008 jan. 03. - 20:19:40
(10/275)
Tegnap megnéztem a filmet. Szerintem remek, bár a végén az az illúzió-rombolás, amikor közli öregen Briony,(AKI NEM AKAR MEGTUDNI TÖBBET A FILMRÕL A MEGNÉZÉSÉIG, NE OLVASSA TOVÁBB!!! --->nem akarok szemét lenni xD) hogy valójában még az eltávon sem lehettek együtt, mert 1940-ben mind2-en meghaltak...és az a pedofil állat hogy vehette feleségül a kiscsajt??? wáwáwá xD Na mind1. Nekem nem hiányzott volna végérõl ez az õszinte beszélgetés, így legalább valamennyire jó vége lett volna. Nem azt mondom, hogy egy film csak happy end lehet, csak már végre azt hinném, hogy jó lesz minden, amikor kiderül, hogy mégsem xD a Becoming Jane is kb ilyen (abban is James McAvoy játszik).
lilcso 2007 dec. 27. - 23:20:40 Előzmény losangeles
(9/275)
ez számunkra is rejtély ;)

ma néztem meg, nem ismertem a történetet, csak azt tudtam, h könyvbõl adaptálták.
a zenéjérõl már a film 1. percében hallottam, h dario marianelli, ez h kinek mit mond el, nemtom, de nagyon szép.
a film maga pedig uhh... mivel nem ismertem a sztorit, kicsit lesújtott a vége :SS nem erre számítottam, de így legalább nem egy happyendes 1xnézõs film lett belõle, csak idõ kell a megemésztéséhez.
keira knightley nekem is no.1 :) olvastam, h eredetileg õ játszotta volna a 18 éves briony-t, de ceciliaként sokkal jobb volt, jól játszott.

8/10
gemini22 2007 dec. 24. - 09:26:56
(8/275)
A Michael Clayton és a No Country for Old Men ha minden igaz, hamarosan jön, a Charlie Wilson's War-ról is mintha hallottam volna, hogy bemutatják. De az amcsiban játszott filmeknek szinte csak a töredékét láthatjuk nálunk...a forgalmazókat kellene megkérdezni miért. :)
Egyébként Boldog karácsonyt mindenkinek!
Nem vagyok K. Knightley rajongó, de erre a filmre kíváncsi vagyok, valamikor megnézem. :))
losangeles 2007 dec. 24. - 08:38:26 Előzmény Andey
(7/275)
A konyvet sajnos nem olvastam, de a film nagyon jol sikerult, annyit hallottam, hogy nem teljesen hu a konyvhoz, de ez nagyon sok filmmel igy van.
Mas tema: los angelesben elek, es utazom haza az unnepekre, amit nem ertek, hogy a magyar mozik miert vannak idoben ennyire lemaradva az amerikaitol?? Akarom kerdezni, hogy miert van az, hogy a mostani filmek amik a magyar mozikban mennek tobb honapos, vagy akar eves filmek? Egy csomo jo film volt ez evben a mozikban (amcsiban) es ezekbol egyiket sem talalom a magyar mozikban... :( pl. Charlie Wilson's War, Gone Baby Gone, American Gangster, Fred Claus (karacsonyi, igazan apropo lenne) Into the Wild, Juno (fel sincs tuntetve!), Michael Clayton, No Country for Old Men, etc.etc...
Ez az elso megjegyzesem, ugyhogy nem akarok tulsagosan panaszkodni...
10/10
SUHANC 2007 dec. 15. - 22:25:31 10/10 Előzmény bitlisz
(6/275)
Hmm...! A barátaim szerint se olyan jó nõ mint ahogy azt hangoztatom, de szerintem nincs nála szebb!
Az arca, a mosolya, a szemei, a teste...nos számomra õ testesíti meg az abszolut tökéletességet! :)
Mit nem adnék érte, ha eltölthetnék vele egy éccakát! :)
bitlisz 2007 dec. 13. - 19:54:15
(5/275)
Mondjuk elég deszka: http://i.imdb.com/Photos/Events/6394/KeiraKnig_Georg_14693834_400.jpg

De kisugárzás izéje ettõl még lehet:)
Szerintem nem kicsit hasonlít Natalie Portman-re,
de õt azért elég messzirõl követi szépségben.
http://www.port.hu/picture/instance_1/136954_1.jpg
10/10
SUHANC 2007 dec. 12. - 23:56:36 10/10
(4/275)
Számomra Keira Knightley az elsõ számú nõ ezen a Világon! Olyan kisugárzása van, hogy az valami elképesztõ! Egy szó van rá: TÖKÉLETES!
Iszonyatosan várom ezt a filmet...remélem Oscar díjat is meg fogja kapni!
10/10
Andey 2007 nov. 21. - 17:08:34 10/10 Előzmény Hasys
(3/275)
Én most fe jeztem be a könyvet, két nap alatt elolvastam a 350 oldalt,azt hiszem ez mindent elmond róla! Nagyon jó könyv, nagyon tetszett! Már én is nagyon várom a filmet, az elõzetes alapján jónak ígérkezik, s mind Keira Knightley, mind James McAvoy tehetséges színészek, kíváncsi vagyok, milyenek lesznek együtt.
Viktor79 2007 szept. 09. - 22:28:29 Előzmény Hasys
(2/275)
Elég jól eladták ezt sztorit szerelmes filmként, pipacsjelenettel az élén. Olvastam egy értékelést, hogy "this is a love story, and more"... Nha az a more az, ami nekem nem hiányzott...
Hasys 2007 aug. 26. - 23:05:31
(1/275)
elõzetesen majdnem szétmentem...iszonyatosan várom ezt a filmet nagyon jó lesz remélem,bár a könyvet nem olvastam.ha vki olvasta mondja már el h télleg olyan jó mint amilyennek mondják?