gladiolus aug. 13. 08:50:55 Előzmény breeder
(54/54)

A visszaemlékezésekből követhető, hogy miért ment tönkre a házasság. Ezt csak így lehetett megcsinálni, hogy a jelen szituáció közé beékelték a múlt sorsdöntő részeit. A feleség frigid volt, nem lehetett vele semmi bensőséges dologról beszélgetni, nem lehetett vele bizalmasan együtt lenni, mert az ajtót figyelte, mint egy verkli, és sosem a férje volt fontos, mindig az üzlet. És érdekes módon meglepte, hogy ez így nem működtethető tovább, és a férjnek van egy másik nő az életében, aki törődik is vele, és képes rá időt szánni, valamint érzelmei is vannak, és szórakoztatni is tud. Lehet, hogy elsőre nem érthető minden, de amikor másodjára nézi az ember,már összeáll az egész történet az apró szilánkokból. Érdekes, fordulatos ,de nem kiemelkedő film. A szereplőket lehet szeretni és lehet nem szeretni, teljesen ízlés kérdése, nekem teljesen átlagos színészi játékok voltak, de talán egy ilyen típusú történetből nehéz is lenne többet kihozni.

antibond márc. 11. 08:00:13
(53/54)
A film nekem mindig is tetszett, talán - kár is lenne tagadnom - elsősorban a bűbájos Lolita Davidovich miatt (is). Sharon hozta a karaktert, amit hoznia kellett, az alakításokkal semmi baj nem volt.
Amiért vonakodom újra és újra megnézni az a - SPOILER - balesetet kiváltó banda színre lépése , az az iszonyatosan idióta, felelőtlen, reménytelenül hülye, béna apuka, aki a családi buszt vezeti.
Megőrülök, amikor látom, hogyan idézik elő ostoba figyelmetlenségükkel a katasztrófát, ami után csak néznek ki a fejükből, s látszik, nem is értik az egészet...
Ami a legrosszabb, hogy ilyenek mindenfelé "szaladgálnak", időzített bombaként.
fülöpke1111 márc. 10. 23:48:01
(52/54)
Jó film.
5/10
Ildchen márc. 10. 08:50:36 5/10
(51/54)
Jó kis langyos film, de a témája akármilyen közhelyes is, fontos, hiszen olyan ritkán lehet róla beszélni. Gere ebben szerintem tök jól hozza az átlagos pasit, de azért nagy dolgot ne várjunk a filmtől. Sharon Stone számomra egy férfias nő, egyáltalán nem szép szerintem. Szexszimbólum? Nem tudom, lehet. De nem egy nőies szépség, az biztos.
tortura 2018 márc. 01. - 14:56:55 Előzmény zekatty
(50/54)
Mennyire egyetértünk.
manao 2017 nov. 10. - 13:55:06
(49/54)
nekem még nem sikerült olyan filmet látnom, amiben színésznek látszódott volna ki Gere, a film is gyengusz. Sharon jobban játszott sztem.
zekatty 2017 szept. 02. - 23:58:46 Előzmény kata3
(48/54)
Tudom, hogy több, mint 6 év elteltével nem jössz vissza ide és nem olvasod el a válaszomat, de nekem ezt muszáj leírni. Az utolsó mondatodban azt írtad, nem"életszerû" a két nõ viselkedése a végén az autónál, hisz vetélytársak.Nos, akkor pont a lényeget nem értetted meg, hisz mind a 2 nõ abban a tudatban folytathatja az életét, hogy ÕT és nem a másikat választotta a férfi! (hangposta üzenet és az el nem küldött levél alapján - van ez így és JÓL!)
9/10
yaka 2017 szept. 02. - 23:27:55 9/10 Előzmény admala
(47/54)
Gere egyáltalán nem gyenge ebben a filmben, sõt! Voltaképpen minden színész remekel. A sztori (arche)tipikus, ettõl függetlenül a jelenet, amikor a film végén a két nõ ott áll a kocsinál, nagyon erõs. Jó volt.
10/10
Joseph Barbera 2017 máj. 16. - 21:02:46 10/10
(46/54)
Én nem láttam a francia változatot, de kedveltem ezt az amerikait is. Elszórakoztatott - már ha lehet erre a esernyés-bús történetre ezt mondani. Gere-t minden filmjében szeretem, engem elbûvöl, és a nõi szereplõk is jól játszottak.
admala 2016 dec. 12. - 12:09:41
(45/54)
http://www.imdb.com/title/tt0064165/?ref_=tt_trv_cnn

Ennek a kiváló francia filmnek a rém lapos remak-je. Gere (bár kedvelem) nagyon gyenge, Piccoli színész volt.
breeder 2015 jún. 23. - 19:24:45
(44/54)
:))

Igen, a nõvérke is szokott cukor ügyben intézkedni.
De gondolom Gere ezt el is várja. :)

Ebben a filmben két nõvérke is van, akinek csapja a szelet.
breeder 2015 jún. 18. - 02:09:12
(43/54)
Már pontosan nem emlékszem a film minden egyes jelenetére, de voltak bejátszások, amikor Gere visszaemlékezett a múltban történt eseményekre, és azokat a részeket nem tudtam elsõre hova tenni. DE végül azok is a helyükre kerültek, és érthetõvé váltak, hogy miként kapcsolónak a történethez. Azért is írtam, hogy sok minden nem értünk elsõre. Persze lehet, hogy csak én nem értettem ezeket a dolgokat, és másoknak minden világos volt. Akkor viszont én kérek elnézést! :)))

Off
Gere filmejit egyébként én is kedvelem.
Sokan persze nem csípik, és ripacsnak gondolják, de ezen nem lepõdök annyira meg.
Régen (nem az elnök Régen :o)) nekem is voltak vele kapcsolatban "okos" meglátásaim.
Például kisgyerekként jópofa cukros bácsinak gondoltam, akinek a zsebében mindig ott lapul valami édesség, amivel le tudja venni a nõket a lábukról. :)
Yuliusz 2015 jún. 11. - 18:17:09 Előzmény breeder
(42/54)
Semmi sem kesze-kusza, mindössze visszaemlékezések vannak benne, ami minden gond nélkül követhetõ.
Jó film.
breeder 2015 jún. 07. - 19:51:16
(41/54)
Eléggé életszerû film!
A története viszont kesze-kusza, sok mindent nem értünk elsõre.
Ennek ellenére átlag feletti produkció.

Történet: 8, Rendezés: 6, Színészi játék: 7.

7/10
k11zoltan 2014 szept. 20. - 22:56:08
(40/54)
Meg lehetett nézni.
10/10
Mary-Claire 2014 szept. 20. - 17:30:55 10/10
(39/54)
Megnéztem a héten, és jó volt újra látni! Felnõttként újra látni, más volt kicsit.. olyan perspektívából nézni, ahogy gyerekfejjel még nem tudtam. Az operatõri munkáért (Zsigmond Vilmos!) tényleg jár a respect! Elõször 1995-ben néztem meg, és az egyik, amire most - 19 év múltán - is emlékeztem az a film egészének kékes, hideg tónusa és Olivia vörös haja közötti kontraszt. Ez csak egy részlet, amire tudatosan odafigyeltek, és tovább erõsítették vele a film lélektanát. Szeretem az effajta átgondoltságot! :)
10/10
Suziy 2014 szept. 08. - 17:34:17 10/10
(38/54)
R.G fantasztikus, egyéni ráérzéssel választja filmjeit, szerepeit , elgondolkodtat, hogy másodállásban lehetne pszichiáter, lélekbúvár (2 nõbõl akart össze gyúrni egyet, végül a lelke Oliviánál tért nyugalomra. Beleszeretni valakibe, vagy valamibe olyan mint a kábítószer sõt annál rosszabb nem tudsz szabadulni tõle. Az idõ és az adrenalin csatája.)
Ékes példája; ilyen filmek miatt nem járok drámai színházba.
Dráma ; profin, egy az egyben kivégzik a színházat.
Kiváló film , több mint mûvészet, rá kell hangolódni kicsit "betegnek" kell lenni , olyan ez mint a gyógyszer. A 3 fõszereplõ játéka maximális, teljesítményen felüliek tartalmilag, érzelmekben annyira gazdag, a szépségrõl, a látványról, a ruhák, házak, autók, utak, a természet a színek képek, zene, mellékszereplõk minden, egyszeri figyelemmel szinte már feldolgozhatatlan ; - ajánlatos megnézni utána vígjátékot, hapy romantikus vagy akció filmet, hogy kilábalj a látott és hallott élményeknek köszönhetõ sokkos hatásból
Én többször láttam már, szerintem akárhányszor vetíthetõ film.

"A szeretet kihívás, tûz, amely éget, anélkül, hogy látnánk." (Paulo Coelho).
10/10
lucikam 2013 márc. 29. - 20:14:11 10/10
(37/54)
Szerintem egy nagyon jó film volt!
Petya142 2011 szept. 03. - 09:40:23
(36/54)
Szerintem ez borzasztóan vontatott, elég lett volna belõle fele ennyi is. Persze lehet, hogy csak türelmetlen voltam. Sajnáltam a kis Pagoda-Mercit. Inkább tették volna újabb sportkocsival, nem egy akkor 30 éves veteránnal, amibõl csak kevesebb lesz. De a baleset kivitelezése tényleg 10 pontos.
kata3 2011 aug. 29. - 23:52:42
(35/54)
***SPOILER***
Ez a precíz karambolozós jelenet fantasztikus. A sebesség és a 4 autó jelenléte.
Gere autója labdaként ütõdik ide-oda. Az operatõr tökéletes, tényleg ritkán lehet ilyen szép munkát látni.
A férfi õrlõdése a két nõ között...és a végén mégsem lehet boldog egyikkel sem.
***SPOILER VÉGE***