Téma: Vakság

tom-tom69 2010 nov. 08. - 23:54:09
(64/84)
érdekes,hogy mennyire mások a vélemények.
az a film amelyik egyik emberre nagy hatással van és a kedvenc filmje lesz a másiknak egy unalmas borzalom.
nekem ez a film egy nulla.
valami borzasztó!
ennyi pénzt rááldozni!
életemben nem láttam rosszabb filmet(talán a -dupla dinamit -zsán klud ván damtól-
8/10
floruSKA 2010 szept. 16. - 20:32:01 8/10
(63/84)
szerintem remek film, és könyv mégjobb. Érdekes és elgondolkodtató, meg persze közben elég megrázó is. Bár a végére valami izgalmasabbra számítottam, nem gondoltam volna hogy "heppienddel" zárul. Mindenesetre én élveztem. 10/8
1/10
toshiba321 2010 szept. 05. - 16:14:35 1/10
(62/84)
nem minõsíteném nálam 10/1
Drogba56 2010 júl. 16. - 05:51:31
(61/84)
Sok a mûértõ itt is, ahogy látom....

Legyen elég annyi, hogy ez egy remek film.
9/10
Catharin 2010 júl. 05. - 12:18:04 9/10
(60/84)
szerintem ez egy nagyon jó film,valóban vannak benne hibák ,de melyik filmben nincs? nem elég valóságos? atyaég kapaásból tudnék mondani 50 filmet ami ennél a filmnél 10szer valóságtalanabb!
nem értem mi a bajotok ezzel a filmmel?szerintem nagyon egyedi és izgalamas végig élveztem a filmet,mondjuk valóban voltak benne idegesítõ jelenetek,de összeségében igen jó film. szerintem 10bõl 9!
bounty123 2010 júl. 03. - 12:02:58 Előzmény szekfuandras
(59/84)
Idegesítõ, hogy teljesen elrugaszkodik a valóságtól. Mikor zárnának be 0 segítséggel beteg embereket egy barakkba, bármiféle felügyelet, orvosi ellátás nélkül? Attól, hogy fertõzõ, még tudnak védekezni ez ellen. A fertõzõ betegeket ma se zúdítják be egy barakkba, hogy egymás szarjában taposva nyomorogjanak. Baromság.
Wilde 2010 jún. 21. - 20:41:14
(58/84)
Meghalt az írója. Jose Saramago ezen mûvéért irodalmi Nobel-díjat kapott. Ezenkívûl még egy könyvét olvastam, hihetetlen stílusa volt az öregnek.
Részvétem a családjának .
10/10
FIRA 2010 jún. 02. - 00:17:03 10/10
(57/84)
nagyon jó film, és akár többször megnézõs. 10/9
6/10
szekfuandras 2010 ápr. 16. - 22:35:51 6/10 Előzmény motivator
(56/84)
Egyszer nézhetõ :D 6/10
motivator 2010 ápr. 16. - 09:00:44
(55/84)
nem értem mért húzzák le annyira.Nem a legjobb film,de azért nem rossz.Lehet olyan emberek nézték meg,akiknek nm való az ilyesmi.Jól ábárzolta szerintem az emberek viselkedését,amikor bekerülnek egy légtérbe,ahonnan nem mehetnek,az erõsebb legyõzi a gyengébbet,pont az volt szerintem a legjobb az egészben,hogy csak egy valaki látott.Érdekes film,nem szar.
Ramcsibaba 2010 ápr. 01. - 21:01:03
(53/84)
Azért keményen futkosott a hátamon a hideg, mikor a nõk feláldozták magukat némi kajáért.. megrázó jelenet volt.. még ha a film sz..r is. :)
hodiemihi 2010 febr. 24. - 20:33:33
(52/84)
Nem off: ez a film szégyen-gyalázat!
A regény megérdemelten hozta össze Saramagónak a Nobel-díjat. Zseniális, az elsõ oldaltól kezdve letehetetlen, noha az ember végigszorongja. Egyetlen hiba nincs benne, a történetvezetés és a megfogalmazás is tökéletes: kristálytiszta tükröt mutat az ember(iség) lelkének sötét oldala számára. Erõs filozófiai, etikai és pszichológiai alapokon áll ez a mû, sehol nem tudtam azt mondani: ez valójában nem így történne. Freud is tapsikolna, ha olvashatná.
A film ellenben katasztrófa: az embernek az az érzése, hogy a rendezõ csak a Kötelezõk rövidenbõl ismeri a sztorit, de abból se értette meg. A történetvezetés száz sebbõl vérzik, a színészi játék vagy semmitmondó, vagy ripacskodó. A lineáris idõ iskolás leckefelmondásra emlékeztet: elsõ fejezet letudva, második letudva, stb. A vizuális megvalósítás sajátosságai(kép szélén fél arc, alul negyed ember, fent egy áll, stb.), a sehova se fókuszáló kamera, a kifehéredések fantáziátlanul, szájba rágósan erõltetik a vakok "nézõpontját".
Tõlem csináljanak ilyen filmet, végül is kell valami, ami közben reklámokat adhatnak, csak ne Nobel-díjas regényekbõl.
hodiemihi 2010 febr. 24. - 20:18:06 Előzmény a cäsuna
(51/84)
OFF
Nem kell ehhez nagy fantázia: a középkori nagy éhinségek alatt itt, Európában is igen gyakori volt az emberevés. Finomabb formában a viszonylag frissen elhunytakat hantolták ki az erre specializálódott bûnelkövetõk, és adták el feldarabolva állathúsként; durvább formában kimondottan ebbõl a célból kaptak el magányos utazókat. Az éhezõk meg, akik rég nem ettek húst, mivel nem tudtak haszonállatot eltartani, nemigen feszegették, honnan van.
a cäsuna 2010 febr. 05. - 00:14:08 Előzmény nimand
(50/84)
Valaki azt írta errõl, hogy ki találhat ki ennyire beteg dolgot, hogy egy banda ételért cserébe ékszereket, majd késõbb nõket követel a vakok karanténjában. Hát, igen-igen, ez nem széplelkeknek való történet, bár a valóságba teljesen belefér, sõt: olvassátok el az Allah nem köteles... c. regényt, fekete Afrikáról szól, ami jelenleg a sötét középkor állapotát éli, ott mindez teljesen hétköznapi.

(De ha tényleg beteg dolgot akartok látni, nézzétek meg Az út (The Road) c. alkotást, ahol összeomlott a civilizáció, és egyetlen élelemforrás van: az ember. AZ beteg.
http://the-road--trailer.blogspot.com/ )
nimand 2010 jan. 28. - 22:03:56
(49/84)
pfhuuu...
kozepesen szar otlet, vegtelelenul unalmas es sok helyen teljesen logikatlan cselekmenyek, tartok tole, hogy vegignezni nagyobb kihivas, mint a filmet legyartani

10/2
Rahel 2010 jan. 25. - 17:11:26
(48/84)
-Kimondottan gyenge, és néhol gyerekes is!!:((
-A rossz színészi teljesítmények pedig csak rontanak rajta!!:((
6/10
beo71 2010 jan. 25. - 16:56:16 6/10
(47/84)
Egy érdekes téma jól induló,majd hirtelen silány produkcióvá zuhanó kiadása.6/10.
Az általam igen kedvelt rendezõ(Isten városa 10-es)tiporja sárba a filmet,a nézõ szájába akar rágni nagy dolgokat,ezzel egy jó kis lehetõséget tesz tönkre a mûvészi alkotó vaksága miatt.Julainne Moore jó volt.
8/10
de Niro 2010 jan. 03. - 22:55:46 8/10
(46/84)
Olvastam a könyvet, ami nagyon jó volt és végig "élveztem" a hangulatát. Szerintem a film hasonló hangulatot adott át, de ezek szerint nem voltak rendesen megmagyarázva a jelenetek, legalábbis a hozzászólások alapján... Szerintem jó film volt, de ha nem olvastam volna a könyvet, biztos értetlenül álltam volna fel a székbõl a film végén.

Azoknak ajánlom, akik olvasták a könyvet!
5/10
chyga 2009 dec. 18. - 19:32:05 5/10 Előzmény Charles Foster Kane
(45/84)
- Nem tesz jót egy filmnek, ha a forgatókönyv izzadtságszaga átüt a jeleneteken.
- A Legyek ura hihetõ módon kezdõdik, az események egyfajta logika szerint követik egymást.
- Abban az izolált vak társaságban egy látó! Egy Látó! Egy géppuskás raj -logisztikával- Hannibál seregét tönkre verte volna, elefántostól. A Látónak senki nem parancsolhat, nem szabhat szabályokat, nem veheti el az élelmet... A Látó a Király, nem a Jankó.