Téma: Vakság

4/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 10. - 15:40:54 4/10
(44/84)
Egy látó ember vs. egy vak pisztollyal.
Mi sem természetes, hogy utóbbi tartja terror alatt az elõbbit.

Nem is akarok több véleményt fûzni ehhez a borzasztóan unalmas, és végig ezt a fenti briliáns logikát felmutató filmhez.
5/10
Rahar 2009 dec. 02. - 16:46:39 5/10
(43/84)
Nekem nem tetszik ez a film, a film képi világa nagyon jó és a színészek játéka kiváló, de a történetben számomra rendkívül idegesítõ hibák vannak, melyeket már az elõzõ hozzászólók részleteztek. Én elfogadom, hogy vannak olyan emberek, akiket nem érdekel a történet, csak a hangulat, de akkor is fontos maga a történet is, mert csak így lehet kerek és egész egy film, legalábbis én így gondolom. Nem olvastam a film alapjául szolgáló könyvet, így ilyen jellegû elõítélet nélkül 10 pontból 6 pontra értékeltem.
9/10
Atti24 2009 nov. 23. - 10:09:16 9/10
(42/84)
Köszi, megtaláltam :)
9/10
Atti24 2009 nov. 23. - 10:05:56 9/10
(41/84)
Nekem nagyon tetzsett a film, annyira, hogy nagyon elakarom olvasni a könyvet is, ebbe kérnék segítséget...a könyvnek is ugyanaz a címe, mint a filmnek?Mert olyan néven nem találom, bár a magyarok ismét remekeltek fordításban :S...elõre is köszi!
2/10
grubesa 2009 nov. 22. - 22:32:26 2/10
(40/84)
Úgy-úgy Bandeeras....

*** relatív SPOILER ***

Szerintem a "karanténban" teljes rend lett volna ha nem ilyen esetlen, tehetetlen, töketlen.....akármi.
Már csapkodtam...állatira felhúzott már az elején, de aztán jött az erõszak.
Azt hittem lerúgom a tévét.
Na meg az áruházi jelenet...
Ahhh....
7/10
skillet 2009 nov. 20. - 14:57:41 7/10
(39/84)
nem volt rossz, de biztos lehetett volna jobb is. érdekes gondolatokat, szituációkat vonultat fel, amelyeknek biztos van létjogosultsága egy ilyen erõs helyzetben. óhatatlanul is eszembe jutott a filmrõl viszont az, hogy ha mindenki világtalan lenne, teljesen más lenne a párválasztás. a külsõ szinte teljesen értelmét -értékét- veszítené.
amit még észrevettem, julianne moore már nem a régi... meg nem is az új ;)
õ se lesz fiatalabb. a film egyszer nézhetõ.
3/10
Wanted 2009 okt. 30. - 21:57:51 3/10 Előzmény Anett88
(38/84)
A könyvben sincsenek nevek csak pl, félszemû öregember,az orvos felesége.stb. így vannak elnevezve.
A könyv utána erre csak 3 pontot tudok adni :S nagy csalódás volt...
3/10
8/10
Anett88 2009 okt. 22. - 20:50:38 8/10
(37/84)
Hát érdekes film volt...
Az elején borzasztóan untam, aztán mikor elkezdtek durvulni a dolgok kezdett el érdekes lenni számonra.
Érdekes volt még az, hogy a filmben nem voltak nevek, vajon a könyvben is nevek nélkül írja le az író?
Na mindegy, én azért egy 8-ast adok.
7/10
ReDa 2009 szept. 23. - 23:25:00 7/10 Előzmény sissoko24
(36/84)
Egyetértek. Bennem is felmerültek ezek a kérdések.
QT.buff.Lilcsy 2009 júl. 12. - 12:07:04
(35/84)
Szerintem inkább a hangulata volt jó, én nem is foglalkozok sokat a részletkérdésekkel. Egy olyan filmet, ami érzelmeket vált ki az emberekbõl, sokkal nehezebb megcsinálnni. És a rendezõnek tudnia kell, szinte irányítani az emberek gondolatait, hoggy minden a maga idejében derüljön ki, essen le...
És szerintem pont az a hullám, ami végig sodor, a film alatt, teszi érdekessé az egészet. Innentõl már csak az a kérdés, hogy ki mennyire nyitott erre. Itt nem érzelgõsségrõl, finomkodásról, vagy mittom én mirõl van szó...
ablak11 2009 júl. 07. - 12:10:56 Előzmény Gerane
(34/84)
a könyv alapján készült a film és szerencsére nem sokat változtattak.
el kell olvasni a könyvet is, úgy sokkal érthetõbb lesz minden.
én nem érzem gyengének a végét, sõt...
3/10
Gerane 2009 júl. 06. - 09:28:20 3/10 Előzmény reila
(33/84)
Szerintem ez a film nagyon gyengére sikerült, legszívesebben kimentem volna a moziból... Én is azért néztem meg, mert jó kritikákat olvastam róla. Kár volt....Az alaptörténet nem rossz és vannak benne elgondolkodtató részek, de jobban is meg lehetett volna csinálni. A vége is gagyi lett szerintem.
reila 2009 jún. 30. - 19:44:35
(32/84)
Sziasztok! Még nem sokat hallottam a filmrõl, de most megszeretném nézni a moziba. Úgy olvastam elég sok embernek tetszett, de érdemes moziban is megnézni?
6/10
sissoko24 2009 jún. 29. - 10:07:43 6/10
(31/84)
Az elõzõ kommenthez hozzátartozik még, hogy a könyvet nem olvastam.
6/10
sissoko24 2009 jún. 29. - 10:06:43 6/10
(30/84)
SPOILER!
Azért bennem felmerült néhány kérdés a film megnézése után. Ahogy az egyik mozimagazin kritkáját olvastam nem csak bennem.
Szóval:
1. Miért nem volt egyetlen orvos sem, aki a karanténba zárt embereket figyelte volna?
2. Egy elvileg civilizált társadalomban miért tekintették az elsõ perctõl kezdve szinte állatoknak a megvakult embereket?
3. Miért nem használta ki a karanténban zárt emberek közül az egyetlen látó hatalmas elõnyét a többiekkel szemben, és miért vállalt helyette borzalmas megaláztatásokat?
4. Illetve, hogy a karanténban lévõ férfiak között miért csak két típus létezett: az egyik része velejéig gonosz, a másik meg gyáva, beszari volt.
QT.buff.Lilcsy 2009 jún. 26. - 18:33:49
(29/84)
OMG! ez a film egyszerûen csodálatos. Sokszor a karfát karmolásztam, a moziteremben és arra gondoltam, ez nekem már túl sok. Láttam, a motel 1-2-t ezeket durva volt nézni, de a Vakság, az sokkoló. Borzongató, de mégis jó érzés volt nézni, köszönhetõen, annak az összetartásnak, szeretetnek,és gondoskodásnak stb, ami szerethetõvé tette a karaktereket és a filmet is. Az alap gondolat pedig egyszerû, de briliáns. Nem giccses, nem túl olyan, nem túl ilyen. Nagyot üt! Megéri megnézni :)
10/10
lili-e 2009 jún. 17. - 12:23:54 10/10 Előzmény Wanted
(28/84)
Én ugy vagyok vele, hogy csak a filmet láttam (és az nagyon jo volt), de a könyvet is elszeretném olvasni. És szntén azon gondolkozom, hogy vannak a a filmben jelenetek amiket nem tudok elképzelni leírva. :D És kiváncsi vagyok. Megnézni szerintem mindenképpen megéri!
3/10
Wanted 2009 jún. 15. - 22:19:07 3/10
(27/84)
Pár hete olvastam ki a Vakságot,a Megvilágosodást csak alig kezdtem el.Kíváncsi vagyok hogyan tudták ezt a könyvet feldolgozni.. lehet velem van a baj, de már eleve elõítéletekkel indul a film,hisz vannak részek amiket nem hiszem hogy beleraknak a filmbe,és úgy már nem is érdemes feldolgozni,mert nem lesz anniyra sokkoló. Na meg az orvost..na õt én sokkal öregebbenk képzeltem el(csak megjegyzem,nem mint kifogás hozom fel),így bemutató alapján túl "amerikai" hatása van.
Aki olvasta a könyvet és látta a filmet attól kérdezem, érdemes moziban megnézni?
9/10
Ónodi_L 2009 jún. 11. - 23:04:46 9/10
(26/84)
A film remek. Persze csak azoknak akik érdeklõdést mutatnak a "miként válik az ember állattá" témájú mûvek (A legyek ura, A hullám)iránt. Helyenként durva, de kicsit sem túlzó vagy öncélú. Reális ábrázolása egy világ méretû fejetlenségnek. Majdnem minden a helyén van benne: emberi érzések - kiszolgáltatottság, tehetetlenség, büszkeség, megbocsátás... A film alapgondolata jó, de az üzenet kissé közhelyesre, annak közvetítése pedig kissé szájbarágósra sikerült.
9/10
grozsa11 2009 jún. 11. - 11:13:35 9/10
(25/84)
Nagyon jó film. Nem akarom befolyásolni az elõttem szólókat, de nem mondanám, hogy "beteg elme szüleménye", hiszen az élet rendszeresen hasonló jelenségeket hoz elõ, csak legfeljebb nem ekkora mértékben. A film csak egy példát, hoz arra, hogy "megtörténhet Veled is..." (folyamatosan megtörténik...?)
Bár a 2005-ös hurrikán során New Orleansban állítólag nem is voltak kegyetlenkedések (bár fosztogatások és gyilkosságok igen :-( , de nem kell ilyen messzire menni, csak állj be egy buszmegállóba és nézd meg, hogy mennyire csak a saját feljutását és ülõhelyhez-jutását nézi a többség. A film nekem arról (is) szólt, hogy a magunk hasznának hajhászásával mi magunk teremtjük meg a valódi Poklot, míg egymásra-figyeléssel egyfajta Mennyországot tudunk varázsolni a nélkülözés közepén is akár.
Hogy ehhez kell egy látó is a filmben? Hát legyünk mi a Látók ehhez a folyamathoz!
Jó film.