agarik 2011 nov. 19. - 20:29:14
(413/453)
"cingár srác a nagydarab testõrnek:
- Mónika?
- Mónika. Mónika Sándor. De te szólíts csak Mónikának.
- Várnai András. De te szólíts csak Irénnek."
greghouse 2011 nov. 19. - 20:23:45
(412/453)
Te meg mondj egy "IGAZI" jó poént ebbõl. Nehéz lesz.
richi95slipknot4ewer 2011 nov. 19. - 20:23:02
(411/453)
Persze hogy nincs!!!Majd akkor lessz,ha O. Szonja fog tancolni benne......meghozza rudon.......tangaban!!!!!:-D
1/10
Ford Mustang 2011 nov. 19. - 20:10:06 1/10
(410/453)
Nem tudok, mert sajnos nincs ilyen.
10/10
Keló Scofield 2011 nov. 19. - 19:53:12 10/10
(409/453)
Mondj egy jobb, 21. századi magyar vígjátékot!

Speciel ebben tényleg IGAZI jó poénok vannak.
1/10
Ford Mustang 2011 nov. 19. - 19:40:46 1/10
(408/453)
Íjj de ritka fos egy film ez is.
10/10
Keló Scofield 2011 nov. 19. - 19:22:28 10/10
(407/453)
Való igaz, jó alakja van, fejre viszont...
Ez is mekkora a filmben: ,, Csak orosz lányokat vettek fel'':DDDD
richi95slipknot4ewer 2011 nov. 19. - 18:27:47
(406/453)
Nem az fogott meg,csak....:-D
richi95slipknot4ewer 2011 nov. 19. - 18:24:53
(405/453)
:-D
agarik 2011 nov. 19. - 18:24:13
(404/453)
Nem "csak" (feltételezem), de neki pont az a legnagyobb kuriózum
10/10
Keló Scofield 2011 nov. 19. - 17:57:22 10/10 Előzmény richi95slipknot4ewer
(403/453)
Csak O. Szonja rúdtánca fogott meg? Ajjaj...
10/10
Keló Scofield 2011 nov. 19. - 17:56:03 10/10
(402/453)
Mikor másodszora néztem meg, akkor jöttem rá hogy ez egy nagyon jó kis vígjáték. Az elsõ résznél sokkal de sokkal jobb. A poénok szerintem hatalmasak. Csuja Imre maffiozó szerepe és dumája élményszámba megy. A tesók közül Pindroch Csaba tetszett, mennyire ragaszkodik a filmjéhez stb...
Nem csodálkoznék, ha valaki megfilmesítené a ,,Bûnös várost'' igaziból.
Szóval azért is 10/10 mert jóval a várakozásaimat felülmúló produkció lett belõle, és ne felejtsük el a végén a musicalt sem, ami a színpadon tényleg jó volt, jó zenékkel, míg a nézõtéren megy a hülyeség:))
richi95slipknot4ewer 2011 nov. 17. - 19:07:47 Előzmény Vinogradov
(401/453)
valaki megmondana honnan lehet letolteni oroszlan szonja rudtancat!?
Vinogradov 2011 júl. 10. - 01:15:33
(400/453)
Vegyes érzelmekkel ültem neki a filmnek (pont azért, mert féltem tõle, csak több mint két évvel a bemutató után), mert az elsõ rész, mondhatni, nálam legendaszámba ment. Amikor 2001-ben kihozták, egyfajta generációs alapfilmnek számított - én meg még ráadásul 14 is voltam akkor, szóval rám igen nagy hatással volt. A poénok, a hangulat, az akkori Pest vibráló levegõje nagyon ott volt benne (szórakozóhelyek, zenék, látvány, karakterek, párbeszédek stb.)

A Valami Amerika sokkal több, mint pusztán egy vígjáték. Ez egy kivételes és nagyon-nagyon jó hangulatú, egyszerre poénos és egy mondatában is egész társadalmi rétegeket megítélõ remekmûve a kétezres évek eleji magyar filmgyártásnak. Akkoriban ez a film úgy kellett nekünk, mint a víz a sivatagban haldoklónak...

És ha nincs a Valami Amerika, biztos, hogy nem biztos, hogy lesz olyan magas szintû etalonja a mûfaji filmnek Magyarországon, ami beindít egy folyamatot, aminek a hatása igazán csak most érzõdik - az oly sokunk által hõn áhított visszatérést a zsárnerfilmhez. Ugyanis az elmúlt tíz évben hál istennek végre beindult a téma reneszánsza - 1945 óta igazából elõször.

A Valami Amerika tehát minden szempontból tökéletes volt és egyedi, meg rettentõen beszippantós fílingû, hihetetlenül jó soundtrack-kel, és, amit különösen bírtam - tökéletesen klappoló történettel, 100%-ig mûködõképes fordulatokkal.

Szvsz nem csak a 14 éves rajongó énem beszél belõlem, mikor ezt mondom - nem régiben újra megnéztem a filmet, és ugyanaz volt a hatása. Csak bele akartam nézni, és aztán meg ugyanolyan tátott szájjal bámultam, mint annak idején.

Na, ehhez képest a Herendi Gabinak, aki azóta nagy pocakot eresztett, meg csinált még egy-két filmet - a Magyar Vándor bûnrossz szemét, a Lora viszont egy fantasztikusan vibráló, érzéki és érzékeny dráma (pont tõle nem számítottam volna ilyesmire) -, újradefiniálni a mítoszt egy második résszel.

És õ mindent meg is tett...

Újra összerakott egy ötletes sztorit, vette a régi és az új karaktereket és összegyúrt belõle vmi egészen mást, mint ami az elsõ rész volt.

A Valami Amerika legnagyobb hibája, hogy forradalmi akart lenni, akárcsak az elsõ rész, viszont a legnagyobb erénye, hogy ennek a forradalmiságnak a jegyében mindent beleadott, apait és anyait Istenesen, hogy elkészüljön egy az elsõhöz méltóképp csatolható második "Valami Amerika".

Így nem lett forradalmi, és sajnos nem lett az elsõ rész méltó folytatása 100, csak mondjuk 90 %-ban, viszont lett mindezek ellenére egy nagyon jó film, miliõvel, hangulattal, jó zenékkel, de néhány ordas baromsággal is megspékelve, ami mérsékelten hiteltelenné tette a cselekményt.

Ám ennek ellenére sok minden tetszett a filmben és voltak benne rettentõen jó ötletek is. Az új karakterek pedig nekem bejöttek, fõleg Csuja Imre és az azóta már sokkal nagyobb szerepeket is eljátszó (a Poligamy-ban is jó volt, a Köntörfalakban meg valami hihetetlen) Tompos Kátya. De a régiek is hozták a formájukat.

Tetszett az is, hogy a "Bûnös város" végül nem lett sikerfilm, hanem utolérte a magyar filmek többségének végzete, vagyis egy dögunalmas két és fél órás borzalom lett belõle ("Csömörön még talán vetítik a Bûnös várost..." XD - a film legnagyobb szakma-reflexív poénja :D ). Ez szvsz Herendi részérõl egy jelképes utalás volt arra, hogy a mûvészkedõ álfilmek kora lejárt Magyarországon, s ami igaz volt 2001-ben, az igaz most is: kellenek a mûfaji filmek, még mindig, sok, nagyon sok, hogy feledtessék azt, hogy gyakorlatilag 55 éven keresztül szó sem volt ilyesmirõl igazán érdemben idehaza.

Fel kell futnia a témának és örülök, hogy a folyamat szépen pörög magától.

A "Valami Amerika" még mérföldkõ volt ezen az úton.

A folytatás már nem az. De ez nem baj, hiszen azóta született jópár vele egyszintû és egy-két kiemelkedõbb mûfaji film is idehaza, a VA 2-vel pedig tökéletesen elégedettek lehetünk. Tényleg jó film. Az "East-West" meg megvett kilóra, azt hiszem, szívesen megnézném a rock-musicalt, ha valóban elkészült volna... :)

Persze csakis Tompos Kátyával a fõszerepben. :)

Plusz örültem egy-két régi karakter visszatérésének is - bár aki á-t mond, mondjon b-t is alapon, szívesen viszontláttam volna pl. a Selmeczi Gabi alakította plüsshátizsákos csajszit, Ákos vmelyik régi barátnõjét (aki nem Oroszlán Szonja), vagy a kaszkadõrt a mostoros hirdetésbõl. De ez persze csak mellékes....

Összességében így is, úgy is igen jó film ez a Herendi-project az üresjáratok (Tankcsapda - WTF? Na ne már... Most már elég lesz belõlük. Tényleg!), a logikátlan cselekmény (lehetne sorolni a hibákat, de most nem fogom), meg a hiteltelen befejezés ellenére (Alex milyen jó srác lett hirtelen - egyébként az õ egész karaktere lógott a levegõben, nem voltak tiszták a motivációi, Szervét Tibornak pedig, bár általában jól áll ez a mindentudó mosoly (az "Apacsok"-ban egyenesen zseniálissá és súlyossá tette az alakítását), itt most éppen ezért nem nagyon mûködött a figurája).

De hát vannak ilyen apróságok, amiken lehet csámcsogni - nincs értelme. A film jó, a poénok ülnek és én is érdeklõdve ültem végig az 1 óra 49 perces, vígjátékhoz képest maratoni játékidõt. És nem bántam meg, nem is nagyon unatkoztam alatta.

Szóval végül csak érdemes volt...


8.25/10

Ez a végsõ értékelésem....
3/10
optique 2011 máj. 13. - 15:28:45 3/10
(399/453)
Botrányosan rossz film, ócska, kiszámítható poénokkal, elõre tudható befejezéssel, olcsó rendezõi megoldásokkal, gyatra színészi munkával, gyenge, fantáziátlan betétdalokkal. Azért adtam rá 3 pontot, mert aránylag kellemesen elhülyéskedtek Tamás hatalmas bukást hozó filmjével, illetve az ebbõl készült dvd-vel (ez összesen kb. 6 perc a filmbõl). Ha már kicsiny hazánkban nekibuzdulnak valami könnyed kukoricazabáltatós filmnek, akkor az legyen egy pl. Csak szex és más semmi szintû.
10/10
florii. 2011 ápr. 22. - 20:26:34 10/10
(398/453)
Õszintén szólva mindig fenntartásaim vannak a magyar filmekkel kapcsolatban, de ez valami iszonyat jó :D érdemes megnézni, jó poénok vannak benne, egy percét sem untam :)
10/10
szoftver6 2011 febr. 17. - 18:12:49 10/10 Előzmény Zombecz
(397/453)
Szerintem ez sokkal nagyobbat ütött mint az 1. rész.
Gratula, végre egy jó magyar film ,érdemes megnézni.
1/10
Zombecz 2011 febr. 13. - 20:18:47 1/10
(396/453)
Jól indul, a "bûnös hely, bûnös város" poénja üt. Utána nézhetetlen trágya, fárasztó, erõltetett poénokkal. Összességében véve olyan rossz, mint amilyenre számítottam. Kár érte, mert az elsõ nagyon helyén volt. Persze a sok vacak után kellett egy igazi sikeres film ismét, ezért próbálták meg folytatni, innen az erõltetettség.
9/10
convar 2011 jan. 03. - 19:42:26 9/10
(395/453)
Én is azt tudom mondani hogy sokkal jobb volt mint amire számítottam. Ez egy k.jól sikerült folytatás :) Sztem simán felér az 1. részhez, sõt ha jól emlékszem azon nem nevettem ennyit. Persze a végére itt is fogynak a poénok és támad a nyál, dehát a vígjátékok már csak ilyenek :)
twillight 2010 dec. 19. - 21:04:46 Előzmény amd33
(394/453)
Hja. Én is helyenként úgy éreztem jobb is mint az elsõ rész.
Az biztos, hogy míg az elsõ kis hazánk viszonyaiban lõdörgött, ez sokkal nagyobb szabású.

Nem értem miért nem reklámozták ezt anno jobban, miért nem slágerelték a fõdalt sem...