10/10
brigittalino 2009 márc. 13. - 19:35:26 10/10
(253/453)
Nekem nagyon bejött!!! Szerintem ez nagyon jó magyar film:D 10-es skálán 20-at adok:D
zuschzero 2009 márc. 13. - 14:30:51
(252/453)
Valóban nem olyan jó mint az 1, de ez is frankóra sikeredett
7/10
3/10
Vikker182 2009 márc. 11. - 00:19:28 3/10
(251/453)
Az elsõ rész még valamennyire tetszett, szórakoztató volt (bár már nem is emléxek a jelenetekre), de ez számomra kifejezetten unalmas, erõltetett volt, egyszer ha nevettem közben (amikor megdobja a csávó kaviccsal a csaj ablakát, oszt visszalõnek). Ez a film inkább egy középkategóriás amcsi vígjátékkal vehetné fel a versenyt, minthogy egy jól összehozott magyar filmmel, amit mostanában ritkán látunk sajnos... Azért egyszer nézhetõ.. TV-ben :)
loncsik 2009 márc. 08. - 19:28:37
(250/453)
az elsõ is gáz volt!1 2 3 4 5 Lotto 5ös,,széép.Ennek már esélyt sem adok.
1/10
cupakolo 2009 márc. 08. - 18:43:25 1/10
(249/453)
Egyszer nézhetõ volt. De..gusztustalan magyar film, az elsõ percekben már megy a bazd meg-elés a temetõben, idióta monológjaikkal azt hitte a magyar rendezõ hogy Amerikához fog hasonlítani a filmje. Fél óránként néztem a hátramaradt idõt, mikor lesz már vége. Még szerencse, hogy nem adtam ki rá pénzt a moziba, hanem itthon szenvedtem végig az ágyamban. Tompos Kátya aranyos volt, szépen énekelt, viszont Oroszlán Szonja primitív ringyót alakított, a poénos beszólásai nekem fájtak, "faíze volt a poénoknak". Mónikát játszó kövér hosszúhajú (gálvölgyis-gyúrunkvazze)faszi, meg szabályosan gyenge volt a tankcsapdás éneklésével...nevetséges volt ahogy a nézõközönség is rázta a fejét rá. 10/1 pont csakis Kátyáért és a csodás hangjáért.
7/10
beo71 2009 márc. 07. - 15:00:17 7/10
(248/453)
Gyengén kezdõ film(azt hittem az egész olyan szar lesz,mint a maffiózós poén,azért Bala,mert övé a fél Balaton...na neee!)ami a helyes táncjelenetek,a gyönyörû színésznõk(köszönet Lucia Brawley szerepléséért)és a már-már szerethetõ poénok miatt a vége felé eléri célját és egy kellemesen szórakoztató filmmé válik,viszont azzal vitatkoznék,hogy felül múlja az elsõ részt.7/10.
Másodszorra már idegesítõ,hogy Szervét Tibor megint hülyére vesz mindenkit,a testvértrió már nem szerethetõen idióta(fõleg amikor találkoznak a 60 millát nyúló rossz emberrel)és attól,hogy ebben talán több nagy poén van,nem mondanám,hogy ugyanolyan jól mûködik,mint az elsõ rész,de ezen túllépve,valóban jó buli.
10/10
roland1988 2009 febr. 25. - 00:33:36 10/10
(247/453)
Szerintem nagyon jó, végre egy új magyar film, aminek nem a magyar paraszti/vasutas/szegény világ vicces vagy mûvészi bemutatása a célja. Valószínûleg DVD-n is meg fogom venni ha megjelenik. Szerintem az elsõ résznél is jobb lett.
10/10
Dóri^^ 2009 febr. 23. - 18:48:31 Előzmény Barango
(246/453)
legjobb magyar film...és egyértelmûen jobb, mint az elsõ.Tipikus magyar film, magyar poénokkal :D
Barango 2009 febr. 21. - 00:09:19
(245/453)
Király! :)))
Tipikus magyar.
Jelen állapot rajzolás.
Jobb mint az elsõ rész.
Hülyére röhögtem magam.
10/10
indienemesh 2009 febr. 20. - 16:24:06 10/10
(244/453)
ez nagyon-nagyon jó film! mindenki akinek alkalma van rá, nézze meg! 10/10 az utóbbi idõk legjobb magyar filmje. "Ez egy bûnös hely. Ez egy bûnös város." <---ez haláli xD
Radion 2009 febr. 19. - 13:53:26 Előzmény Naphinel
(243/453)
Hát azért nekem nem esne nehezemre olyan második részt mondani, ami überelte az elsõt. Itt van pl.: az ALiens - A bolygó neve: halál.

Egyébként a film szerintem abszolút beváltotta a hozzá fûzött reményeimet.
Az elsõ rész nagy rajongójaként tûkön ülve vártam, hogy végre megláthassam a folytatást. Azt el kell ismerni, nem volt benen annyi ütõs poén, mint ami az elsõ részt jelelmezte, de ettõl függetlenül ez sem volt híján a poénoknak. Viszont összességében szerintem a film sokkal érettebb lett, mint elõdje, és azt kell mondjam, mind Herendi, mind a színészek elõnyükre változtak az elmúlt években.

Kíváncsian váorm a 3. részt, bár remélem, nem kell oylan sokáig beérni a kettõvel, mint az elsõvel voltunk kénytlenek. :)
Naphinel 2009 febr. 19. - 11:04:58
(242/453)
Sajnos sokan túlzott elvárással ültek be, pedig tudhatták volna, hogy az elsõt nem fogja tudni felülmúlni (mint ahogy egyetelenegy második rész sem - a könyv alapján készültektõl eltekintettem).
Erre a filmre úgy kell beülni, mint aminek készült: egy esti kikapcsolódás, laza, humoros... nem pedig valami világmegváltó alkotás.

A magyar színészek állandóságánál már csak a magyar szinkron állandósága zavar jobban. Semmi új arc, hang, mindenütt csak ugyanazok. :-(
Pedig ne mondják, hogy nem lenne ember az újításra, mert nem hiszem.
mondjuk itt alapjánban kéne változtatni a dolgokon. Mivel már két éves tanfolyamok elvégzése után is lehet vki színész (holott ezt nem két év megtanulni - ugyanúgy, mint a Megasztárban való szereplés sem egyenlõ az énektudással), nem megbecsült a szakma.
Ja, és õket nem fogják alkalmazni, mert nem véletlenül találták ki a Film- és Színmûvészeti Egyetemet.
Mondjuk azért arról is lehetne mesélni... :-S
lng 2009 febr. 19. - 09:21:34
(241/453)
Na jó a 10 kicsit túlzás volt:)
lng 2009 febr. 19. - 09:17:42
(240/453)
Most komolyan mit vártál mikor megváltottad a jegyet erre a filmre? Azt gondoltad az elsõ rész fényében hogy majd kapni fogsz egy lebilincselõ drámát? Vagy mit? Nem értem. Én nem akarom védeni a filmet, csak abban a kategóriában amit elvártam tõle nekem hozta a maximumot. Nem egy Cohen lassú filmet vártam, vagy egy Scott akciót, esetleg egy Mann csodálatos képekkel készített filmet. Ez egy könnyed magyar szórakoztató film. És annak tizes.
Azt hogy szánalmasnak tartod hogy a támogatot bele teszik a film végére, az meg azt jelzi hogy fogalmad nincs arról hogy hogyan zajlik nem csak a magyar hanem a külföldi film gyártás sem.
lng 2009 febr. 19. - 09:11:27
(239/453)
Nem értem én hogy akinek nem tetszett az mire várt? Én mikor leültem tudtam hogy egy könnyed kis film lesz ami elszórakoztat és így lett, ráadásul sok poénnal. Akiknek nem tetszett mit vártak. Mondjanak ennél 10 jobb magyar filmet. Nehéz lesz.
babalujza 2009 febr. 18. - 20:58:20
(238/453)
Az itt leírtak alapján, sokkal rosszabbra számítottam. A történet elég bugyuta valóban, de remek a zene, a poénok.
És a szinészek is belejöttek a játékba. A film nézését csak egyszer szakítottam meg, és sajnáltam mikor "elfogyott", még néztem volna....
4/10
napola- 2009 febr. 13. - 12:55:51 4/10
(237/453)
Pár hete láttam a filmet, nagy várakozással kezdtem neki. De óriási csalódás volt nekem :((((.

A Valami Amerika 1 nagy kedvencem volt, többször megnéztem annak idején. Amióta a 2-t láttam, próbálok rájönni, hogy miért tartják sokan még jobbnak is, mint az 1-et, én meg miért nem. Tudom, ízlések és pofonok, de akkor sem értem.

Amik biztos nem tetszettek:

- nekem az 1-re való sok hivatkozás inkább az 1 sikerének ismételt meglovagolása volt, mint jópofa emlékeztetés, ld. pl. kék majom

- a történet teljesen leegyszerûsödött, mind a helyszíneket, mind pedig a karaktereket illetõen. Az 1-ben pl. a 3 testvér élete három síkon futott, mindenki úgy ahogy próbálta a saját kis életét, karrierjét élni, építeni. Ezzel sokkal több helyszínen, sokkal több és változatosabb esemény, helyzet adódott, több nagyszerû karakterrel, Básti Juli, titkárnõ, Schütz Ila, Fesztbaum, Liptai, stb. Most mind a hárman csak az elõadás körül dolgozgatnak, Gyõzõ szerepe ebben nekem pl. teljesen értelmetlen, hogy õ mit csinál ott, hol maradt az üzletember karrierje, stb. Hujber is, mint zenész erõltetett, fõleg, hogy nem is tud zenét szerezni. Ónodi E-nek is megvolt az 1-ben a saját munkája, élete, most már az is eltûnt, maradt az elõadás házatáján való kapirgálás. A maffiózó-féle parodisztikus szereplõ bevonása nem volt rossz, de ez az jópofa ötlet nálam nem elég az 1-ben látott helyszínek és karakterek eltûnéséhez.

- nekem sok volt (biztos, hogy az elõzõek miatt), hogy állandóan csak a próbák zajlottak, szinte csak ott történt valami

- az 1-nek a zenéje is sokkal jobban bejött, nekem.

Kár, hogy így alakult. Szerintem.
10/10
szemi19 2009 febr. 11. - 17:19:35 10/10
(236/453)
Csak nézd meg, mert a nagyobb tömegnek nagyon tetszett ill. tetszik ez a 2. rész. Ha egyedi humorérzéked van, nem biztos, hogy szakadni fogsz a nevetéstõl, mint szinte mindenki 7végén a moziban. Szerintem írtó jóra sikeredett és ezt súgja a 9/10-es pontszám is több, mint 300 szavazattal.
5/10
Cromwell 2009 febr. 11. - 16:10:57 5/10
(235/453)
Nehéz lett volna überelni az elsõ részt- nem is sikerült. Sajnos a poénok nagy részét az elõzetesben lelövik, a film vontatott és kiszámítható, egyedül a számok jók (de azok nagyon). 5/10, fõként a zene miatt
10/10
andrish.ska 2009 febr. 10. - 23:08:44 10/10
(234/453)
Ja kihagytam: 10/10