Téma: Válás Budán

offtopic
Texas Bill 2014 jan. 13. - 16:04:16
(3/3)
Azaz inkább Vendégjáték Bolzanoban...
Texas Bill 2014 jan. 13. - 12:51:12
(2/3)
Márai? Õ mindent értelmetlenûl bõbeszédûen ír le. Ami beleférne két mondatba, az nála hat oldal. Ez sem lenne baj, ha valami érdekes dologgal bõvíteni így ki a mondanivalóját, sajnos általában nem errõl van szó. Én a Vendégjáték Velencébent kínlódtam végig tavaly, ami szintén érdekes történet lehetett volna, szintén nem volt túl vastag könyv, mégis végtelenûl hosszúnak és unalmasnak éreztem.
user11 2014 jan. 12. - 22:24:45
(1/3)
Bár a regény nem túl vastag, mégis gyakran éreztem, hogy még így is feleslegesen bõbeszédû. És a szerkezete sem világos, miért kell a regény elsõ felében ennyire részletesen megismerni az ügyvédet, szinte pontosan leírni napirendjét, szokásait, viszonyait a munkájához, kollégákhoz, családtagjaihoz, megismerkedésüket a feleségével, stb., amikor ennek semmi köze nem lesz a fõ cselekményhez? Hiszen ennek az ügyvédnek mindössze az lesz a szerepe a regény második felében , hogy szinte közbeszólás nélkül végighallgat egy "gyilkost". És ez a gyilkos is olyan hiteltelenül bõbeszédû, ontja magából az adatokat, részletes leírásokat a gyilkosság éjszakáján, hogy nem lehet komolyan venni. Pedig annyira jó a történet, izgi és meghökkentõ, hogy talán kár volt így feldúsítani.