5/10
poratamas 2020 ápr. 08. - 20:36:46 5/10
(91/111)
A látványvilág nagyon jó volt. A történet rém gyenge, semmi vonalvezetése nem volt. Feszültség nulla.
1/10
comment.elfy 2020 márc. 20. - 20:40:40 1/10
(90/111)
Tisztelt Mrazi! Ahhoz képest, hogy a fajtám véleménye elhanyagolható és lényegtelen, igen sok energiát fektettél abba, hogy meggyőzz az ellenkezőjéről :D Köszönöm, bóknak veszem. Mondok valamit, amit majd később, ha kialudtad magad - remélhetőleg - meg fogsz érteni: jól megmutattad, hogy miért ajánlatos éjjel inkább aludni ahelyett, hogy dühödten kommentelgetnénk ;))) Tudod, még az is lehet, hogy komolyan érdekelne valakit a hisztis kirohanásba oltott, professzionális, megfontolt, meggyőző érvekkel alátámasztott szakmai véleményed a filmről, amennyiben emberhez méltó stílusban adod elő. Ha ígéreteddel ellentétben mégis válaszolnál, megtennéd, hogy előtte iszol egy kávét? Talán segítene ^_^ Köszönettel, Lütyikéd :*
4/10
Edoardo 2020 márc. 16. - 16:58:27 4/10
(89/111)
Akciódús, látványos - erősen meseszerű. Valerian szerepére ritka antipatikus színészt sikerült találni. 10-16 éves korosztálynak ajánlott.
Qwer9876 2020 márc. 15. - 08:19:37
(88/111)
Engedd szabadjára fantáziádat és magával repít egy képzeletbeli jövőbe a sci-fi mese.
9/10
Kbv76 2020 febr. 10. - 17:54:40 9/10
(87/111)
Remek film!!!
9/10
kecsup 2020 febr. 08. - 22:39:05 9/10
(86/111)
Ez egy teljesen korrekt iparosmunka Luc Bessontól.
Sz. Péter 2019 nov. 28. - 16:13:55
(85/111)
(Szerintem az lehet a trükk, hogy az emberek nem egyformák.) ;)
8/10
Koncsita 2019 nov. 28. - 14:29:09 8/10
(84/111)
Ez ez egész jó volt. Még tanulságos is, ha tanulni akarsz. Habár az emberi fajra az nem jellemző. :-P Vagy mégis?
1/10
comment.elfy 2019 nov. 05. - 11:10:59 1/10 Előzmény InteriorLulu
(83/111)
Az ördög tudja, de mások általában megértik, amit írok vagy mondok - persze az eddigi tapasztalataim alapján, a szövegértés képességét nagyban befolyásolja, hogy a vitapartner véleménye mennyire egyezik az enyémmel (mint ahogy ez most is bebizonyosodott :D ) ^_^
Tudom, hogy nehéz átlépni ezen a dolgon, de tartsuk már tiszteletben egymás benyomásait! Én egyetlen film alatt sem estem neki senkinek, csak mert nem értettem egyet azzal, amit az illető írt. Nem olyan nehéz ám ;)

Amúgy meg, köszönöm és értékelem, hogy az "értetlenségemet" az állítólagos makacsságomnak, és nem az értelmi képességeim alacsony voltának tudtad be. Legalább nem veszed teljesen hülyére a másikat, és ez egy kommentelős oldalon mindenképpen becsülendő tulajdonság. Respect!
8/10
InteriorLulu 2019 okt. 31. - 14:14:24 8/10 Előzmény comment.elfy
(82/111)
Te gyakorlatilag semmit nem értettél meg abból, amit írtam.
Azt hiszem egyébként, inkább nem akartad, mintsem nem tudtad megérteni. Hát... ez van. :)
1/10
comment.elfy 2019 okt. 30. - 12:28:46 1/10 Előzmény InteriorLulu
(81/111)
Ha már kíváncsiak vagyunk egy ilyen oldalon egymás véleményére, szerinted az korrektebb lenne, ha a mások értékelése alapján írnék oda egy pontszámot? Csak azért kellett volna felpontoznom, mert sokan úgy tettek? Ez lenne a logikus pontozás? :)

A zenére és a látványvilágra ment az 1 pont. Valóban. Mellette a vágás, a színészi játék, a dramaturgia és a fényképezés nem igazán tetszett.  Zene/látványvilág + színészi játék + dramaturgia + fényképezés + vágás --> 2 pontot adok kategóriánként maximum, így jött ki itt az 1-es, mivel a zenénél és a látványnál is hallottam/láttam már jobbat. Jah, amúgy, összességében még a látvány sem mentette meg nálam, de nem merem mégegyszer leírni, hogy "0", - mert ahogy elnézem - az téged rendkívül kibillent... de, soha nem pontozok sem itt, sem máshol pusztán érzelmi alapon. Bár úgy látom, hogy a szakképzett pontozóknál ez nem mentség, abban az esetben, ha nem egyezik a véleményünk...

"Az indulat egy teljesen természetes és érthető dolog; más kérdés, hogy indulatból nem szabadna semmi olyan felületen értékelni, amely felületet mind a tájékozódni vágyók (ezrei/milliói), mind az értékelők döntő többsége teljesen komolyan vesznek." 
Öhm...Jó volt ezt olyasvalakitől olvasni, aki láthatóan higgadtan és reálisan fogalmazta meg a véleményét :)
Komolyan mondom, hogy nem az vezérelt a pontozásnál, hogy konkrétan téged, vagy az előtted szólót vérig sértsem. Engem nem zavar, ha téged lenyűgözött ez az alkotás, elfogadom a véleményedet, még ha nem is értek vele egyet. Szerintem (és még sok más ember szerint is) ez a dolog így működik ;)


8/10
InteriorLulu 2019 okt. 30. - 10:50:16 8/10 Előzmény comment.elfy
(80/111)
Pedig teljesen igaza van. Te láthatólag tényleg nem tudod a tízes skálát értelmezni. (És egyébként még nagyon sokan mások sem). Idézve téged "A látványvilág jó [...] Nullára nem lehet szavazni, de egy csillag amúgy is jár a CGI munkáért és a zenékért": tehát a lehető legkevesebb pontot adod arra a filmre, amelyről elismered, jó a látványvilága és jók a zenéi. Mit adsz vajon arra a filmre, aminek még a látványvilága és a zenéi is rosszak?? Hisz ügyesen észrevetted, nullára nem lehet szavazni. Nem tudod vajon elképzelni, van olyan film, ami szubjektíve semmilyen szinten, semmilyen értelemben nem jó?...

Egy ilyen attitűd-skálán a legalacsonyabb érték (ami tehát itt az 1, azaz egyetlen „csillag”, bár jelezném neked, az 1, azaz egy pont az, ami minden ilyen skála legalacsonyabb értéke, nem pedig a nulla!), szóval ez az érték azt jelenti - mert azt kell, hogy jelentse -, hogy (filmek értékelése esetében) "ilyen rossz filmet én még nem láttam, legfeljebb csak ugyanilyen rosszakat; nem tudok ennél rosszabb filmet elképzelni, legfeljebb csak ugyanilyen rosszakat". (Ugyanez van persze a legmagasabb osztályzat, a 10 pont esetében is, a "rossz" helyett a "jó" szóval).
Aki a lehetséges tízből a lehetséges legkevesebb, azaz 1 pontot ad egy filmre, az az égvilágon semmi jó dolgot nem talált abban a filmben. Semmit. Minden szempontból vacaknak tartja. Ez ugyanis egy ilyen skála lényege, hogy a minden (!) szempontból rossztól a minden (!) szempontból jóig terjedő vonalon el tudjuk helyezni a filmet.
Te nem tudtad elhelyezni, és amikor erre valaki felhívja a figyelmed, megpróbálod elmagyarázni neki, miért nincs igaza. Hát nem: te vagy az, aki rosszul látod és rosszul - mert teljesen logikátlanul - pontozol.

Egyébként pedig - és ezt már nemcsak rád reagálva írom - abból a két tényből (!) kiindulva, hogy 1.) elégséges mennyiségű szavazó esetében bármely film bármilyen pontszáma reálisan mutatja az adott film helyét (kellő mennyiségű ember véleménye mellett a dolgok ugyanis törvényszerűen „beárazódnak”, a „helyükre kerülnek”), és 2.) ez a film mind a kritikusok, mind az imdb, mind például a port.hu véleményezői szerint a lehetséges tízből 6-7 pont körüli, azaz a közepesnél kicsit jobbra értékelt; szóval e két tényből kiindulva az 1 pont – de még talán a 2 pont is - csakis két dolgot jelenthet. Az illető vagy indulatból, ész nélkül pontozott, vagy egyszerűen képtelen átlátni, mit jelent egy tízpontos skála két végpontja; eleve, hogy mit jelent, mire jó egy ilyen skála.
Az indulat egy teljesen természetes és érthető dolog; más kérdés, hogy indulatból nem szabadna semmi olyan felületen értékelni, amely felületet mind a tájékozódni vágyók (ezrei/milliói), mind az értékelők döntő többsége teljesen komolyan vesznek. És ugyanez az ok áll fent a skálát nem értők esetében is; az indulatossal szemben viszont az illetőnek semmit nem szabadna pontoznia mindaddig, míg meg nem érti, mit jelent egy ilyen skála.
9/10
Révész István 2019 okt. 13. - 00:52:30 9/10
(79/111)
Egészen jó kis film. Van benne minden, látvány, szerelem, kaland, varázslat, technika. Logikus a történet és szép :)
1/10
comment.elfy 2019 júl. 29. - 22:00:50 1/10 Előzmény Vídia.
(78/111)
A filmművészet az egyik legszubjektívabb művészeti ág. Ide az ember a saját benyomását írhatja le adott alkotásról. Teljesen normális dolog, hogy nem mindenkinek tetszik ugyanaz, és el kell tudni fogadni, ha valakinek a véleménye különbözik a miénktől. Pont ezért nem szabad személyeskdni sem, mert az nem túl értelmes hozzállás a véleménycseréhez. Szerinted zseniális film, szerintem nem az. Ettől még nem gondolnám, hogy nem tudsz értékelni, ez csupán annyit jelent, hogy nem egyezik az ízlésünk ebben a témakörben. Ilyen egyszerű ;)
10/10
Vídia. 2019 júl. 29. - 20:08:52 10/10 Előzmény comment.elfy
(77/111)
azért az 1-es osztályzatod durva..számos filmművészeti iskola és stílus létezik, ebben a kategóriában 8-9-nek ez a film bőven elmegy. igen, ebből is látszik,h sokaknak nem megy az értékelés..
7/10
H.Vivien 2019 júl. 29. - 12:26:34 7/10
(76/111)
Először is 12 éven felülieknek ajánlnám inkább, nem pedig az az alattiaknak... Szeretem a sci-fit, de a film néhány jelenete erősen a fantázia szüleményei, néha úgy össze-vissza ugrál az események között, nem összeszedett. A látványvilág jól meg van csinálva, de az Avatar még mindig lekörözi.
8/10
sexykex 2019 ápr. 23. - 17:14:27 8/10
(75/111)
„Szeresd végtelenül! Koldus szerelem az, amelyik mérhető.” Szeressük hát a filmet végtelenül. Példának itt vagyok rögtön én. Lépten-nyomon nyüzsizek, hogy mese, mese hátán – mire jó ez? És akkor jött Valerian, egy sci-fi mese, amelyik elvarázsolt: Azok a bolygók, azok a tájak, városok és élőlények! Ráadásul egy épkézláb, okos történet hiteles figurákkal. Luc nagyon ott van a szeren, nagyon tud valamit.
3/10
andraszoltan 2019 febr. 05. - 01:04:36 3/10
(74/111)
12 éven felülieknek nem ajánlott...
3/10
andraszoltan 2019 febr. 05. - 01:03:23 3/10 Előzmény chagaal
(73/111)
akkor az 5. elem 11/10?
1/10
comment.elfy 2019 jan. 03. - 21:43:27 1/10
(72/111)
A látványvilág jó, de a szereplők katasztrofálisak - mintha az lett volna a feladat, hogy játszák túl a szerepüket, de legalábbis játszanak olyan rosszul, amennyire csak lehet. Biztos megtalálta a közénségét, mert az értékelés miatt kezdtük el nézni... ami bizony hiba volt. Nullára nem lehet szavazni, de egy csillag amúgy is jár a CGI munkáért és a zenékért, a film többi része, értékelhetetlen.