8/10
Perillustris 2012 márc. 31. - 22:49:05 8/10
(51/91)
Jómagam amit vártam a filmtõl, azt megkaptam. Kisebb-nagyobb csihi-puhik, egy kiskanálnyi autósüldözés, egyetemes nagykedvencem de Niro, és kiskedvencem Statham.

Pattogatott kukorica és kóla mellé tökéletes.

SPOILER-féleség:

Nagyon zavartak a laikusként is nyilvánvaló amatõrséget bizonyító hibák, melyek egy vérprofikról szóló filmben abszurdak. Egy-kettõ ezekbõl: rögtön az elején, a fõhõs postai levelet kap. Egyszerûen kizárt, hogy egy "válogatott gyilkost" így el lehessen érni. Aki annyi embert ölt meg, aki annyi érdeket sértett ezzel meg, arra bizonyosan vadásznak a hatóságok, a titkosszolgálatok, és persze az áldozatok érdekkörei. Éppen ezért a valóságban Hunter és az ügynök se tudhatta volna a címét. A második példa: egy profi nem hagyta volna életben Spike-ot a kórházban. Két hulla maradt volna a teremben. Harmadik: a kamion hûtõrácsára felkenõdõ - elvileg szintén profi - emberünknél egy fecnin az ügynök telefonszáma. Na persze. Negyedik: sok millió dollár lepasszolása a végén az ellenségnek, hátat fordítva neki (mert hát miért is lenne nála másik fegyver a kocsiban).

Hirtelen ezek jutottak eszembe.
7/10
sanderb 2012 márc. 31. - 18:37:57 7/10
(50/91)
Az volt az érzésem, hogy ezzel a történettel kapcsolatban még mindig homályban kell hagyni bizonyos részleteket, mert ha nem, még valami bajság történhet. Ezért néhol nehezen érthetõ volt számomra az ok és okozat viszonya, azaz a film mozgatórugója gyenge maradt.
Egyszer nézhetõ, sokkal inkább akció, mint thriller. Sajnos az akció önmagában már kevés egy filmhez, az a bizonyos többlet pedig nagyon hiányzott belõle; színészileg meg egyáltalán nem tett próbára a film senkit. 10/7
KP01 2012 márc. 28. - 20:28:47 Előzmény c p
(49/91)
Jason Statham hozta a tõlle elvárt szereplést! 10/9
c p 2012 márc. 28. - 00:17:56
(48/91)
Nagyon jó színeszek, érdekes sztori... de valahogy az egész film _üres_...
... egy kötelezõ kûr az olimpiai bajnok korcsoláyzótól, akin viszont látszik, h. gondolatban már egész máshol jár és csak rutinból teszi a dolgát.

A csalódást az okozza, h. a három, egyébként remek színész sem tudott életet lehelni bele. Vannak benne érdekes megoldások, egy-két "ronin"szerû jelenet.

Számomra az jött le, h. nem szórakoztatni akarnak, hanem filmet csinálni. Mert itt az ideje. Mint a kötelezõ családi ebédnek. Vagy az esedékes heti szexnek. Vagy a fogmosásnak.
7/10
sly10 2012 márc. 26. - 13:27:37 7/10
(47/91)
Összességében nézve egy jó akció film! Ennyi semmi több, semmi extra, megnézed jól szórakozol és kész. Ami nekem hiányzott, hogy nem igazán tudtam azonosulni egyik szereplõvel sem vagyis nem tudtam teljes szívbõl szorítani senkiért, néztem vitt magával a történet élveztem az akció jelenteket de valami plusz hiányzott. Én azt vártam, hogy a pelyhesek is jobban bele keverednek és õket is elkezdik gyilkolni, vagy valami hatalmas össze esküvést tárnak fel és megmentik a fél világot stb és a végén ünnepelt hõsöké vállnak :D Az elmúlt évek akció filmjei között toppon van jobb volt mint a mestergyilkos ( bár vannak közös vonások) de gyengébb mint a Tolvajok városa, vagy a Lopott idõ. Nálam csak 7,5 ér de mivel ilyen érték nincs ezért csak 7 adnék neki.
10/10
djhoffman 2012 márc. 25. - 20:23:58 10/10
(46/91)
Király film.MINDENKINEK AJÁNLOM!!!
izom 2012 márc. 24. - 22:31:30
(45/91)
1975 film remake je ajánlom megnézését
newmax 2012 márc. 24. - 20:12:21
(44/91)
Nagyon jó film! a http://addfel.com oldalon lehet kapni DVD-n is, meg egy csomó relikvíát is hozzá!
Staten rajongóknak kötelezõ darab!
6/10
beo71 2012 jan. 07. - 13:24:28 6/10
(43/91)
Nem akarom isteníteni a filmet,de Bigpapa állítása tökre igaz a Szállító 3.és társai után ez egy JÓ-nak számító film.De Niro mégis csak De Niro(lásd az utóbbi idõben Al Pacino önmaga karikatúrája)és Clive Owen(tekintsünk el bajusztól)is emlékezetes a szerepében.Az elsõ Statham-Owen találkozás már-már Bourne szintû akció és azért megérthetné a hölgytábor,hogy nekünk(középkorú férfiaknak)a vámpír-cica-fiúk és varázslókölykök elviselése miatt jár néha egy-egy ilyen filmes karakter,amit Jason Statham hoz.
Egyébként a film tényleg nem ad semmi újat,csak nem esik jól mikor lefikáznak egy jobb sorsra érdemes filmet.6/10,de inkább 6,5-es.
Ui.Várjuk a Feláldozhatók 2-õt,nem érdekel a sztorija,csak jöjjenek a férfiak,aki kicsit is emlékszik a 80-as,90-es évekre,ahol a férfiak férfiszakmát végeztek és nem nõi parfümtõl bûzlõ "managerek" vagy keményre tetovált TV-s celebek voltak,nos az érti mire gondolok.
Évibébi 2011 dec. 15. - 19:34:32 Előzmény lippije
(42/91)
Teljesen egyetértek.
lippije 2011 dec. 09. - 12:34:52 Előzmény Rahar
(41/91)
Jönnek, lõnek, van parádés szereposztás, mégsem az igazi ez a film. Spoilermentes kritika: http://www.filmkocka.hu/2011/11/killer-elite/ - ja, és végre valaki adjon már De Nironak egy normális szerepet!
Rahar 2011 dec. 03. - 00:33:09
(40/91)
Egy fórumozó társ jelezte, hogy szerinte A belsõ ember címû film a jó akciófilm és nem ez, úgy gondolom, hogy nekem a legjobb, mert mind a kettõ tetszik. Az utóbbi idõkben a fõszereplõt alakító színész nagyon hasonló, ha nem ugyanolyan karaktereket alakít hasonló filmekben szerepel. Mentségére legyen mondva, hogy egy bérgyilkos milyen legyen, mint Ace ventura? Vagy egy szófosó beszédkényszeres? Ez a típusú karakter tud a legjobban, feltûnés nélkül beleolvadni a tömegbe, szerintem ezzel nincs semmi probléma, valósághû. A történet valóban sok helyen kiszámítható, de hát ez nem egy krimi. Azt viszont meg kell hagyni, hogy azért semmi egyedit nem tartalmaz, azért A tégla címû film szintjét cselekményvezetésileg nem éri el. Nem gondolom, hogy ez minden idõk vagy az év akciófilmje, de nálam elérte azt a szintet, hogy bekerüljön a gyûjteményembe.
10/10
offtopic
Bigpapa 2011 dec. 02. - 22:16:25 10/10 Előzmény Marcipáncica_
(39/91)
OFF
Akkor béke és ölelés :D
offtopic
Marcipáncica_ 2011 nov. 30. - 20:13:38
(38/91)
Off. Ok. Béke. Ne haragudj, csak a sok rossz tapasztalat miatt már eleve mérgelõdve állok hozzá az összes olyan kommenthez ami akár csak a legkisebb módon is, de személyeskedõnek tûnik. Alapból vicces hogy pont a Te fejedet harapom le, hisz ha jól rémlik az írásaid alapján legtöbbször hasonlóan vélekedünk... Abban igazad van hogy SAS-os filmet, vagyis konkrétan ilyen történetet nem tudok, ennek ellenére nem éreztem ezt most jónak. (Ja, és Statham nálam is a Crank 2-vel járt a legalján...)
10/10
Bigpapa 2011 nov. 30. - 19:10:41 10/10 Előzmény Marcipáncica_
(37/91)
Te, ha épp megvan, attól még nem kell leharapni a fejem :)) Azért írtam :) mosolyogva, hogy kíváncsi vagyok, neked mi a jó akció film,ha ez nem az. Én is alázom ám újabban Statham filmjeit (Crank 2,Halálfutam,Szállító 3),mert elindult erõsen "B" kategória felé,de szerencsére az utóbbi 3 filmjével megint "A"-s lett.
Na meg melyik volt köztük (akciófilmek)ilyen tipikusan sablonos SPOILER SAS ügynököket kell kinyírni egy arab konfliktus miatt zsoldosoknak?SPOILER vége :)
Én nem kilóra láttam sok filmet,de láttam. Én utálom a legjobban, ha leugatnak ezért,mert lefikázom egy filmet,mert nem tetszik.De! Ha megkérdik, az adott mûfajban mi az, amit annál sokkal jobbra tartok, biztos felsorolok párat.
Na mindegy. Béke :D
offtopic
Marcipáncica_ 2011 nov. 30. - 11:02:42
(36/91)
Miért is kéne felsorolnom vagy magyarázkodnom?
Korábban teljesen jól leírta pl. dogfood is amit ezzel a filmmel kapcsolatban érzek: nem jött be.
Lehet szerinted remekmû, és azt is elhiszem hogy kilóra több filmet nézel meg mint mások, de
ettõl még a véleményem a sajátom. Nem gondolom hogy kevesebb vagy értéktelenebb mint itt bárkié.
Ha meg SZÁMOMRA (nem véletlenül nagy betû) jobb film, akkor rengeteg van.
Mondjuk vegyük Clive Owen-t akkor például egy Belsõ ember. Tessék. Lehet "ítélkezni".
10/10
Bigpapa 2011 nov. 30. - 10:24:52 10/10 Előzmény Marcipáncica_
(35/91)
Azért kíváncsi vagyok,mi neked akkor a JÓ akciófilm? Ez minden volt, csak nem tucat sztori. Legalábbis én még nem láttam ilyen történettel filmet. :))))
Pedig megettem pár filmet, életem során. :)))
Ford Mustang 2011 nov. 30. - 00:52:56
(34/91)
Sir Ralph Fiennes The Feather Men címû könyve alapján az akcióthrillert Gary McKendry rendezte.
Magyarországon forgalmazza a Fórum Hungary Kft.
10/10
bercesnagy 2011 nov. 29. - 21:18:43 10/10
(33/91)
Nagyon jó, nekem tetszett ! Szerintem ebben az évben talán a legjobban sikerült akciófilm. Statham, Owen és De Niro is hozták a formájukat. Akinek nem jön be az nézzen inkább egy romantikus filmet, ez egy igazi kõkemény akciófilm! 10/10
Marcipáncica_ 2011 nov. 29. - 19:39:21
(32/91)
Jó szereplõk és akciók, de annyira tucat-sztori és elnyújtott játékidõ hogy nem lesz a kedvencem az biztos. Tipikusan az a film, amire már pár hét után alig emlékszik az ember... Sajnálom, mert az alapok pedig adottak voltak valami jobbhoz.