10/10
Roy Mustang 2008 okt. 28. - 16:38:33 10/10
(8/28)
Imádom,megunhatatlan darab!
Nagyon jó stílusparódia,jól kifigurázza a vámpírfilmeket.
Jó hogy Polanski lett az egyik fõszerepõ,õ és Jack Macgowran nagyszerû páros.A rendezõ filmjei közül ez az elsõ számú kedvenc
t.atina 2008 jún. 07. - 14:42:10
(7/28)
Sziasztok!
Valaki meg tudná esetleg nekem is mondani, honnan lehet megszerezni a filmet?
Egyébként egyet értek az elõttem szólóval: Polanski a klasszikus Bram Stoker regényt parodizálta, nem teljesen, de a szereplõkön látszik. Minden utána készült film Stokertõl indul ki, csak a szövegértésük rossz egy kicsit a forgatókönyvíróknak és a rendezõknek, na mindegy. Emiatt tûnhet úgy, hogy Polanskit utánozzák. Ha egészen pontos akarok lenni, akkor inkább Coppola filmje lett most már az alap, ami szintén Stoker regényébõl készült, csak õ megspékelte egy kis szerelmi szállal, amitõl azért a film még mindig fantasztikus. :-)
nofrit 2008 márc. 10. - 07:36:43
(6/28)
Fogjátok a karótokat! De Polanski is ugyanazokat a klisséket dolgozta fel, mint többbi vámpírfilm. Nem nála találkozunk elõször és utoljára ezekkel az elemekkel. Ha már valakit isteníteni kell, számomra az Bram Stoker a regényével, ami (fokhagymákat ide) ennek a filmnek is az elõdje, s amit még a mai nap is alapul választanak. Tény, ami tény: e film bája, szatírikus bemutatása egyedülálló ebben a mûfajban. (Ettõl függetlenül fenntartom állításom, miszerint senki sem ezt majmolta. Ha tévedek, példákat szivesen hallok.)
Lois Lane 2008 febr. 22. - 21:31:47
(5/28)
Sziasztok! Ha valakinek megvan ez a film kazin vagy dvdn (bármin), le tudná nekem másolni csere kaziért/dvdért? Nagyon fontos lenne! Sajnos megrendelni már nem lehet a filmet, ráadásul nálunk TCM csatorna sincs...Elõre is köszönöm!:)
verdeleth 2008 jan. 21. - 17:42:49
(4/28)
végre sikerült megszereznem
moderator1 2007 máj. 07. - 12:00:22
(3/28)
Kedves Fórumozók!

A TCM csatornán május 21. 0:05-kor tekinthetõ meg.

A moderátor
7/10
Newcastle United 2007 márc. 16. - 20:07:16 7/10
(2/28)
Mekkora egy film! Tudom Polanski rendezett ennél sokkal mélyebb filmeket is, de nekem mégis ez az egyik kedvencem tõle.
Redfield 2007 márc. 16. - 14:47:49
(1/28)
szerintem is csak így nyúlnak a témához, mert máshogy nem igazán tudnak. De ennek sokkal sajátosabb a humora, mint a többi filmnek, és az egész egy nagy, grimaszos burleszk.