1/10
lori80 2015 nov. 20. - 23:25:39 1/10
(65/145)
En csak azt mondom,hogy nee..
Igazabol sajnalok minden eggyes percet amit erre a silany ocska filmre pazaroltam,pedig vegig neztem..
Nem tudom szavakba,vagy mondatokba onteni,es biztosan ez igy is jo,amit e film irant erzek..
Semmitmondo,lehangolo,szanalmas,es legfokepp Unalmas film,ha ezt eggyaltalan filmnek lehet nevezni..
Ezt moziban,meg akkor sem neznem meg,ha a rendezo fizetne jegyet meg popcorn-t..
Nem tudom ,miert van ez,de valahogy a 80-as evek utan,nem igazan sikerul egy magyar film sem.
eIemes 2015 nov. 18. - 07:54:17
(64/145)
...na most már tényleg megnézem ezt a filmet.
vetítik még valahol, vagy kapható dévédén?
Mikkamakkamocska 2015 nov. 18. - 07:04:13
(63/145)
köszi neked jobban hiszek és...
" És afféle korkép egy olyan fiatalról, akinek nincs célja, motivációja és úgy általában kevés sikerélménye van. "
már ez elég ahhoz, hogy ne érdekeljen a film , kösz
10/10
yaka 2015 nov. 04. - 22:33:45 10/10
(62/145)
Rohadt jó film - eredeti, jók a filmzenék, össze van rakva, és a mienk :) 10 / 10
10/10
Teknocc 2015 okt. 28. - 09:25:21 10/10
(61/145)
NINCS semmi furcsa és megmagyarázhatatlan ebben a filmben, mert ez egy tökéletes alkotás!
8/10
farley77 2015 aug. 02. - 00:44:22 8/10
(60/145)
Pár hete, valamelyik szombaton néztem meg a Tabánban. Elõször voltam ott, nem is tudtam, hogy egy lakásban vár a terem, de ez a kisebb furcsaság volt: teljesen vízszintes volt a padló, nem lejtett egy kicsit, hogy kényelmesen nézhessük, és ne lógjanak be a fejek a vászonra. Ráadásul 27 férõhelyes volt. De nem zavart, mert a film nagyon jó volt! Ilyet tényleg csak egy olyan elsõ filmes tud, aki szereti a filmeket, nem pedig a "nagy" mûvészeink, akik elfogultságukban megfeledkeztek a közönség szórakoztatásáról, és helyette önnön maguk imádatát örökítik meg, lesajnálva a magyar embert, és aljasul idiótának nézve minket.
Kis színészi nehézségek akadtak a fiatalok felõl, és egy óra után mintha szét akart volna esni a film, de ez lehet, hogy projektor hiba volt, vagy mi, de nem értek az ilyen technikai dolgokhoz. Még. Ennyit a negatívumokról.

De most komolyan, ez a film megérte a pénzét! most fordult elõ elõször életemben, hogy magyar filmre költöttem moziban, de ez tényleg egy must see darab! Könnyed, VICCES, szellemes.
9/10
NADALFAN 2015 jún. 18. - 19:45:13 9/10 Előzmény Geedorah
(59/145)
Csak egyetérteni tudok. Jó a film öniróniája, kellemesen bugyuta , ha lehet ilyet írni. Na és a Másnaposok , + Szomszédok betét nagyon ütött . Végre egy jó magyar filmecske:)
9/10
majomanna 2015 jún. 13. - 12:05:27
(58/145)
Über giccccs.Gép elõtt bõrözõ városi nyomorékok.
Geedorah 2015 ápr. 25. - 20:52:34
(57/145)
Hát ez a film tényleg nagyon elkapott valamit. Egyszerre volt napfényes, nyomasztó és irtó vicces (nem emlékszem mikor röhögtem ennyit és ilyen õszintén magyar filmen). Messze van a hibátlantól (nem egy, eléggé felesleges és/vagy elnyújtott epizód tarkítja), de igazán lehet érte lelkesedni, én nagyon szerettem.
eIemes 2015 ápr. 19. - 23:23:35 Előzmény Porker
(56/145)
"az ellenõrök között még véletlenül sem"

ezzel nem értek egyet. egyszer régen, amikor még járt a 4-6, egy kifejezetten dögös szõke állt mellettem, elindultunk a borárosról, és mintha csak karmester jelzett volna, egyszerre vagy tizen felvették a lila karszalagot, többek között a dögös szõke is. mostanában ez már nem fordulhat elõ, a pótlóbuszoknak más a hangulata is, meg az ellenõröket sárgamellényes közteresek kísérik.
eIemes 2015 ápr. 19. - 23:20:28
(55/145)
ú, kesztyû
ildike87 2015 ápr. 19. - 21:42:21
(54/145)
Nagyon szeretném látni ezt a filmet(moziban nem tudtam megnézni).Nem tudja valaki,hogyan tudnék hozzájutni(dvd-n még nem jelent meg)?
G00se 2015 ápr. 19. - 18:20:32
(53/145)
Nem tudjátok, hogy dvd-hez hozzá lehet már jutni?
9/10
Utambo2000 2015 ápr. 06. - 19:46:34 9/10 Előzmény Porker
(52/145)
Nem láttam még ilyen filmet, amiben ennyire érezhetõ lett volna, mennyire érthetetlenek vagyunk mások számára. Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan... mindenkiben.
Porker 2015 márc. 21. - 18:44:32
(51/145)
Nagyon zavart, hogy egy ilyen élhetetlen 29 évessel ennyien azonosulnak. Hogy ez a korszak filmje. Bár ezt is a 444 írta, és ha így gondolják elég szomorú. Adatrögzítõnek nem megy el, a HR-estõl megfutamodik, de aztán a mosogatás jó lesz? Félmeztelen nõt ott hagyni az ágyban... nem találtam szavakat. Ja, nekem még a bkv-ellenõrnõ is túlzás, egyrészt a BKV-nál max. a villamosvezetõk között vannak jó nõk, az ellenõrök között még véletlenül sem. Pláne nem külföldre mennek nyaralni. Viszont e hibáktól függetlenül nagyokat nevettem a filmen. A már említett földrajztanáros mellett szégyen vagy nem, de azon nevettem a legjobban, amikor hazafelé menve ült a villamoson, és a csöves proli mellette felállva elkiáltotta magát káromkodva, hogy induljunk már.

A fürdõszoba-ragaszkodása is furcsa volt. Én nagyon sok bölcsészt ismerek, egyik sem ilyen. Bár drága volt a mozijegy, örülök, hogy megnéztem, lehet majd még egyszer meg fogom.
10/10
elszabó 2015 márc. 15. - 22:20:21 10/10
(50/145)
Nem kérdés, kultfilm! Elsõre, diploma munkaként, low budgettel - minden elismerés a kivételes tehetségû újgenerációs rendezõnek! A mai friss értelmiségi fiatalokról (jó, csak egy részükrõl) szól egyszerre humorral, kritikával és megértéssel. Akaratgyengék, nem tudják, mit akarnak, lógnak a szüleik zsebén. Bár ez elég negatív kép, de tényleg: mit kezdjen Áron egy filmtörténész bölcsész diplomával, hogy legyen sikeres? És hogy ez így alakult, arról nemcsak õ tehet. Történés nem sok van, feeling annál inkább. Áront elhagyja a csaja, õ erre bulizás közben úgy berúg, hogy arra sem emlékszik, vett egy drága repülõjegyet Lisszabonba a papa kártyájával. Míg õ Tinta Éva BKV ellenõr után hajt, Mama közben megpróbálja munkára sarkallni (még a CV-t is megírja helyette), de elõrelépés sem Budapesten, sem Lisszabonban nem történik, mert nem történhet. Mindez mégis szerethetõ! Ahogy Budapest is!
10/10
krisztamozi 2015 febr. 04. - 12:42:00 10/10
(49/145)
Végig röhögtem :) Imádtam. Az egész bejött, úgy ahogy van.
8/10
mafalda12 2015 jan. 31. - 19:50:03 8/10 Előzmény Emerenz
(48/145)
Nekem tetszett. Még több ilyet, és még kevesebb Megdönteni Hajnal Tímeát.
7/10
Emerenz 2015 jan. 27. - 18:55:53 7/10
(47/145)
A film egyik jelenete (ha jól értem) a Szomszédok TV-sorozat végén lévõ monológokat figurázza ki (ez még asszem nem spoiler). Nos, másképpen és más szempontból, de ez a film is ugyanolyan egyoldalú, és éppúgy csak egy nagyon kis dabarot mutat meg a magyar valóságból, vagy akár a fõhõs valóságából, mint a Szomszédok. A fõhõs, valószínûleg magának a forgatókönyvírónak az alteregója, az egyetlen félig-meddig hihetõ karakter, a többirõl alig tudunk meg valamit. Ehhez nem az idõ kevés, hanem az ábrázolás erõtlen és elnagyolt.
A filmnek vannak pozitívumai is, ezt gondolom már sokan leírták elõttem. Vannak benne sztem (sajnos) olcsó poénok, lásd pl. a "lóf*sz a seggedbe" poén (már ha jól értem, és SPOILER a portugál lánynak a srác nem magyarázza el a szó jelentését, illetve direkt félremagyarázza.)
10/10
Vilma Flinsztone 2015 jan. 18. - 21:03:27 10/10
(46/145)
Nagyszerû film. Ma néztem meg másodszorra moziban. Elõször a barátommal, majd a családomat is "elrángattam". Nem volt könnyû. Utoljára a családommal 10 éve voltam moziban körülbelül. Vagy több. Nem nagyon volt olyan film, ami ennyivel magával ragadott volna. Amire azt mondom, hogy érdemes kiadni érte "5000 forintot". Arról nem is beszélve, hogy ha a film elé egy "magyar" jelzõt teszek, egybõl arra gondolnak, hogy ne legyenek túl nagy elvárásaik. Szerencsére imádták a filmet, és jó volt hallani anyukám nevetését a szomszéd székbõl, egy olyan világban ahol már el is felejtünk nevetni.

Film: A magyar valóság. A görbe tükör. Egy ironikus társadalomkritika. Véleményem szerint: minden magyar magára ismerhet a filmben többé - kevésbé.

Nem magyarázom túl a megmagyarázhatatlant. Zseniális alkotás. Még több ilyet. :)

Rég nevettem ennyit.