10/10
DUNAWÖLD 2022 okt. 07. - 19:00:06 10/10
(125/145)
Vígjáték a nagy ló27@3t...
Realista ábrázolásmód. Maximálisan sikerült.
Tanulságos. Hasznos!
[spoilerMàr a csaj is, hogy a hajszàlait ott hagyja a lefolyóban ( hosszú hajam van, és mániákusan mindenhol vadàszom rá, minden a lefolyóban szűrő, [/spoiler]... Ez is bemutatja, hogy a kis balfêknek sem jut eszêbe, ha màr a csaj ilyen selejtes... Arra nem tértek ki, hogy ki takarítja a lakhelyet...
Nyomott hangulatú, testi- lelki- szellemi nyomort bemutató alkotàs. Engem lehangolt.
7/10
alien1976 2022 júl. 28. - 18:38:09 7/10
(124/145)
Érdekes film volt a fiatalok útkereséséről., ami egy kicsit súrolta a művészfilm határát. Néha kedves, humoros film. A főhős karaktere hihetetlen volt. Esetlen, béna, bukdácsoló, néha szavakat mondatba összerakni nem tudó fiatal. Céltalan, bizonytalan. Mégis drukkoltam neki, illetve a többieknek is. Simán vállalható kedves film, a maga egyszerűségével.
10/10
juci1919 2022 ápr. 11. - 22:39:44 10/10
(123/145)
Ez a film zseniális, már vagy ezerszer láttam. Meglepődtem rajta, hogy mennyi negatív visszajelzést kapott. (Persze ízlések és pofonok.) A VAN-ban minden magyar: ironikus, egyszerű, szép, esetlen, vicces, visszafogottan érzelmes és megható. Szerintem egy csoda ez a film. A zenéje szintén. Minden percét imádom.
6/10
trudy 2022 jan. 20. - 21:35:41 6/10
(122/145)
Voltak benne ötletes jelenetek, valamint a budapesti hangulatképek miatt hagyott némi nyomot bennem ez a film. Valamelyest a főhőssel is együtt lehet érezni, bár az életképtelensége és az igazán semmit nem akarása nem teszi őt egy túl szimpatikus karakterré. A végét összecsapottnak éreztem, a lisszabonos rész egyáltalán nem tesz hozzá semmit a történethez, sőt, mintha nem is lenne sok köze a film többi részéhez.
5/10
Norbert Szalai 2022 jan. 07. - 21:51:23 5/10
(121/145)
Nem rossz,de a valóban jó és maradandó az nagyon nem ez.
McMondó Ember 2021 dec. 30. - 10:30:45
(120/145)
"Viszont az tény, hogy ha a srác nincs magával rendben (agyilag) Pesten, akkor máshol sem lesz rendben."

Ha nem vagyok rendben magammal (agyilag) a pöcegödör legmélyén, akkor a virágos, napfényes réten se leszek rendben? Persze sarkítok.
9/10
BssyVal 2021 nov. 16. - 09:43:26 9/10 Előzmény IDS
(119/145)
ez egy teljesen masik film, egy masik valosagrol
1/10
pante 2021 okt. 04. - 19:44:40 1/10
(118/145)
Nehogy megnézd, másfél órányi időpocsékolás az életedből! A magyar filmművészet megcsúfolása és teljes lejáratása.
10/10
DUNAWÖLD 2021 jún. 06. - 10:00:01 10/10 Előzmény csavarlazito
(117/145)
Most már biztosan megnézem...
Amúgy, a mi nyugdíjunkat mi most termeljük ki, mert a közoktatás ellenzékben van, és oktatási hatékonyságuk alacsony, nevelési munkájuk hamis. Már a hatodikosok orbánoznak, tanulás, teljesìtmény helyett.
10/10
Lspt78udkdbshoskwb 2020 dec. 13. - 20:45:21 10/10
(116/145)
Klassz, vicces,laza. Nagyon jó az apát alakító színész.
1/10
laczkoattilalaszlo 2020 nov. 04. - 15:58:07 1/10
(115/145)
Legrossazbb filmek kategóriában nálam toronymagasan az első a megjelenése óta.
csicso82 2020 okt. 01. - 16:05:17
(114/145)
Nem volt rossz, ötletes megoldásokkal teletűzdelt film.

Ami nem tetszett: 1. a srácnak van diplomája sokaknak nincs nem jut el odáig vagy korábban a nyelvvizsga miatt nem tudta átvenni 2. van Budapesten egy SAJÁT lakása, na ez sokszor családok álma is és nem csak a fővárosban. 3. a főszereplőnek volt egy nagyon csinos - mondhatnám szép - barátnője
Na ezek azok a dolgok ami miatt a vergődése kicsit idegesítő volt.


2/10
IDS 2019 febr. 02. - 20:46:40 2/10
(113/145)
https://port.hu/adatlap/film/tv/101-reykjavik-101-reykjavik/movie-43591

Így kellett volna ezt a filmet jól elkészíteni.
2/10
IDS 2019 jan. 09. - 23:14:11 2/10
(112/145)
Tisztában vagyok azzal, hogy szentségtörésnek számít a magyar filmszakma szent tehenéről rosszat mondani, de bátran kijelenthetjük, hogy ez nem tehén, hanem ló, mégpedig a magyar filmgyártás állatorvosi lova.

Ez a film egyáltalán nem tiszteli a közönséget. Nézése közben olyan érzésem volt, mintha egy zongoristát látnék, aki nagyon be akarja bizonyítani, hogy virtuóz módon tud lábbal zongorázni, de sehogy se megy szegénynek. Posztmodern értelmiségi pózőrködés.

Egy jó műben összhangot képez a forma és a tartalom. Itt a tartalom is és a forma is átlagon aluli. A forma esetlensége még megbocsátható, azt rá lehet fogni az alacsony költségvetésre, de a tartalommal kapcsolatban nem kötök kompromisszumot.

Kezdjük azzal, hogy kéne egy jó történet. A jó történet a cselekményre épül, aminek összetettnek és egységesnek kell lennie. Hogyan viszi például előre a cselekményt a földrajz tanár a kocsmában? Az volt az érzésem, hogy kitalálták ezt a poént ami sehogyan sem kapcsolódik a cselekményhez, de hát ki kell valahogy tölteni 90 percet. Az biztos, hogy ez a jelenet -bár vicces- meglétével nem befolyásolja a mű egészét. Fixa ideám, hogy a magyar filmek rákfenéje a rossz forgatókönyv. Nem tanítják meg a filmművészetin, hogy hogyan kell forgatókönyvet írni. Lehet, hogy azok se tudják akik tanítják. Kezdetnek talán el kéne olvasni Arisztotelész Poétika című művét.

Amikor a párbeszédeket hallgattam, konkrétan szekunder szégyent éreztem, annyira közönségesek voltak. Ilyen példákra gondolok.
- „Mi ez a kaktusz?
- Hát ezt a mama mondta, hogy vennem kell mer Annának névnapja van és akkor vettem valamit.”

Miért kínozzák a nézőt?

A már említett Arisztotelésztől hadd idézzek.

„A nyelv kiválósága abban nyilvánul meg, hogy világos, de nem közönséges. Akkor a legvilágosabb a kifejezés, ha közönséges szavakból áll, ekkor azonban alacsonyrendűvé válik. Emelkedett és választékos lesz a kifejezés, ha a közhasználatú szavakat szokatlanokkal vegyítik. „Szokatlan”-on az idegenszerű szót, metaforát, a megnyújtást és általában mindazt értem, ami eltér a közhasználatútól.”

Ha egy forgatókönyv rossz, azon még esetleg menthet valamit egy jó színészi játék, de a földrajz tanáron kívül itt nincs színészi játék, csak beszélő fejek. A főszereplő egyszerűen gyalázatos. Haragszom az alkotókra, hogy elraboltak 90 percet az életemből. Remélem eltűnik a történelem süllyesztőjében.

Ha valaki akar látni egy jó filmet ami egy céltalan, talajvesztett főszereplőröl szól, annak ajánlom a következő filmeket.
Nebraska
Schmidt története
Kerülőutak
Elveszett jelentés
Hervadó virágok


1/10
csavarlazito 2018 dec. 29. - 00:19:32 1/10
(111/145)
Ez lófaszt művészfilm, ez egy hülyegyerek siránkozása. Ez egy NULLA. Ha ilyen a mai fiatalság, akkor én is inkább kimegyek külföldre, mert ezek nem fogják kitermelni a nyugdíjamat. Ütném lapáttal, aki erre pénzt adott. Nem értem ,miért írtak jókat erről a filmről. Valószínűleg minden kritikus a haverja volt a rendezőnek.
fc_kenyér 2018 dec. 27. - 13:42:08
(110/145)
Szerintem ez a film azért nem tetszik sokaknak, mert borongósan zagyva világunkban valami kézzelfogható, megeszegethető tanítást várnak minden műalkotástól, hogy el lehessen fogyasztani, nyammmm-nyammm. Ez a film meg leírja, ami van, aztán kész. Ez önmagában nagy szó, mert Magyarországon széthazudjuk magunkat, aztán csodálkozunk, mér lesz mindenki öngyilok. A céltudatos jogász-közgazdász-mérnök mér hal meg 40 évesen szívinfarktusba, mikor olyan szép kocsija volt, jajajajaj. Hát kérem, a mai fiatalok ilyenek, bizonytalanok, amelyik meg nem, az hazudik kicsikét, kérdés, mennyire megy rá az élete. A régiek meg nem azért voltak olyan munkabecsületesek, mert erkölcsi tartásuk volt, hanem azért, mert az volt az egyedüli út, hogy vájár leszel, vagy első generációs értelmiségi, vagy elveszed a szomszéd lányát, hogy összenyissuk a káposztafődet. (: Nem mondom, hogy az jobb vagy rosszabb világ volt, csak más. Ez meg ilyen. Ez is más, és ezt nehéz megemészteni.
10/10
Poothy Bickmann 2018 jan. 13. - 16:46:04 10/10
(109/145)
Hm. Ez egy nagyon jó, jó témájú, ügyesen megoldott, modern, szórakoztató mûvészfilm!!! Semmi több. Én a félreértések elkerülése végett, csak egyszerûen magyar fimnek nevezném és nem vígjátéknak.
4/10
nick név 2017 okt. 15. - 00:55:11 4/10 Előzmény honorata
(108/145)
Nem tartom egyáltalán túlzásnak errõl a filmrõl, hogy egy film, de minek. Hogy semmivel nem lettünk többek általa és kevesebbek sem lennénk, ha nem lenne. És rendkívül szomorú lennék, ha ez lenne az, ami követendõ példa volna itthon, ahogy számomra az is lehangoló, hogy ez a film széles rétegek számára szórakoztató tud lenni, meg tanulságos. Ennyi szórakozás és tanulság a délutáni sorozatsávban is van talán, de persze minek. Ezt a filmet sem jelentõsnek, sem érdekesnek, sem hitelesnek nem tudom tekinteni. Ha akarnám sem tudnám, de miért is akarnám.
Talán nálam is megverné egyébként az amerikai tini-vígjátékokat, csak ez még nem jelent semmit, tekintve, hogy azok mennyire semmitmondóak és igénytelenek. Attól számomra ez még ugyanúgy rossz film maradna.
Joseph Barbera 2017 júl. 05. - 15:01:21
(107/145)
Kapott ez a film hideget, meleget és én magam is csak ismételni tudnám az elõttem szólókat. Véletlenül találtam rá ezen a szép nyári délutánon, és egybõl feltûnt fõhõsünk csetlõ-botló, teszetosza karaktere. Igaz, azt hittem, hogy autista szegény, és kb. 18 éves. Volt, aki említette a Moszkvatér c. filmet, de ott a hõseink 18 évesek voltak, ha jól emlékszem. Szóval, az a gondom, hogy ez a bénáskodás, talajtalanság már ciki 29 évesen, és õszintén nem tudom, hogyan lehet ez a fickó egy értelmiségi. Inkább egy kamasz kölök, aki nem érti meg, hogy egy munkahelyre fel kell öltözni, és össze kell szedni magunkat. Lehet mentegetni, hogy ez kortünet, meg ilyesmi, de akkor is nagyon gáz. Apámnak ilyenkor már két gyereke volt, rendes családja. Mondjuk nem is pátyolgatták õt a szülei (az én nagyszüleim). Értem én ezt a korosztáylt, meg õszintén sajnálom is. Céltalan, parttalan. Rendes munka, szakma, elképzelés még csak eszükbe sem jut. Egy kissé túl van dimenzionálva a fiatalok helyzete, a nyúl viszi a puskát, ezért várja a legtöbb huszon,harmoincon- éves a sültgalambot. Persze lehet valaki elszállós, de akkor legyen Einstein, vagy egy zseni, aki letesz valamit az asztalra. Mert így ez kevéske nagyon. Most csak a fõhõsrõl és haverjairól írtam, a film egyébként elég jól bemutatta ezt a mai bosszantó valóságot....
8/10
InteriorLulu 2017 febr. 22. - 20:57:43 8/10 Előzmény Meril
(106/145)
Idézek tõled:
"Igazakat írsz, de ettõl még a film akkor élvezhetetlen, súlytalan. Aki nem látja az túlságosan elmerült ebben a témában a "film" melett pedig elment. A film nagy része "reklám jelenetekbõl" áll."

Nem vagy semmi. Kodaxin nagyon alaposan, nagyon jó meglátásokkal ír a filmrõl, amit nyilvánvalóan se nem élvezhetetlennek, se nem súlytalannak nem tart, és te magad is elismered, "igazakat ír", ennek ellenére szerinted "elment a film mellett". Tehát úgy értesz vele mindenben egyet, hogy egyúttal szerinted nem érti a filmet. (!)
Sõt, nemcsak õ, senki aki értékeli és élvezi, senki nem érti a filmet ("elmegy mellette"). Senki, aki "túlságosan elmerül" benne.

Haj égnek áll egyesektõl...