6/10
berni75 2015 jan. 15. - 23:01:06 6/10
(45/145)
hááát...az eleje még ugy ahogy...biztosan lenne valami célja, mondanivalója a filmnek...nekem nem volt túl hatásos...most a srác akkor mit is fog csinálni? tovább teng leng a filmkritikusi diplomajaval Pesten?
10/10
Vargnatt 2015 jan. 08. - 22:46:24 10/10
(44/145)
Nálunk a kis moziban a pótszékek mellett még a földön is ültek, nagyon jó volt látni, hogy ennyi embert érdekelt egy kis költségvetésû magyar film, és nekem úgy tûnt, minden poén ütött, nagyon jó hangulatú volt az elõadás.

Mondjon akárki akármit, de én ennél emberibb és szerethetõbb kis filmet már nagyon rég láttam, pedig rohadt sok filmet nézek. Mondom ezt úgy, hogy a pesti bölcsészifjúság romkocsma-járó világa elég távol áll tõlem, de mégis bele tudtam élni magam a fõszereplõ élethelyzetébe.

Én csak jó szívvel ajánlani tudom, nem is értem, mit finnyáskodnak itt annyian, ettõl ezerszer rosszabb hazai filmek vannak tömegével, örüljünk, hogy végre van egy üdítõ kivétel, ami ráadásul nem került egy vagyonba. Remélem lesz még szerencsém a rendezõtõl további filmet is látni.

És végre egy végefõcím, ahol nem csak semmitmondó neveket látunk...
peter021 2014 dec. 29. - 18:13:56
(43/145)
Sziasztok
Elõszõr is nem szoktam irogatni maximum a negatív kritikákat elolvasni mert már egy ideje film nézõ vagyok de ki merem jelenteni hogy amit olvastam kritikát az csak negatív volt és megnéztem a filmet és bejött, egyszerûen már hozzászoktam hogy a kritikus azért kritikus hogy kritizáljon most nem akarom hétköznapi nyelven elmondani a véleményem de kb annyi lenne akkor csináljon jobbat ha tud. Szóval ezt a magyar filmet én még nem láttam de szívessen megnézném moziban is de sajna gyõrben nem játszák a mozik ( ha még egyáltalán van kettõ nem csak a cinema city mert kb ennyi a mozi) még az egészban az a legszomorubb hogy letõlteni se tudom amit nem is értek hogy hogy nincs még fent bizonyos oldalakon. Én kritikus vagyok a magyar filmekkel ami utoljára bejött az az Isteni müszak volt ami tényleg jó volt, nekem az ilyen filmek jönnek be most sorolhatnám hogy kb 2-3 évente van olyan film magyaroktol ami tetszik. Remélem ami késik az nem mulik és elõbb utobb meg tudom nézni a filmet :)
hegyitomi 2014 dec. 25. - 20:59:28
(42/145)
Utolsó szóig egyetértek az elõttem hozzászólóval. A filmet úgy mentem el megnézni én is a családdal, hogy elõtte elolvastam a kritikákat miszerint a filmért sorba állnak az emberek. Ehelyett pont ugyanazt tapasztaltam, amit a hozzászóló leírt. Eddig sem voltam nagy véleménnyel a magyar filmgyártásról de ha ez a fõiskoláról kijövõ generáció színvonala a mélyrepülés tovább folytatódik.

A kabaré leginkább az, hogy néha az angol szöveget kellett olvasnom annyira érthetetlenül beszéltek a színészek.
2/10
nipok 2014 dec. 25. - 19:24:19 2/10
(41/145)
Az utolsó tíz komment és a Pesti Est ajánlása (külföldi ismerõseidnek kötelezõ film Budapestrõl) alapján ültünk be a filmre, a harmincas generació képviselõi vagyunk. Csak azért regisztráltunk, hogy pár hozzánk hasonlót megkíméljünk egy baromi nagy csalódástól... A Moszkva tér-en, Kontroll-on, I love Bp-en szocializálódott, régebbi és újabb magyar filmeket is szeretõ, és elismerõ aktív mozibajáróként úgy gondoljuk, hogy ez a film egyáltalán nem váltja be a hozzá fûzött reményeket.
Nagyon bízunk benne, hogy ez csak egy morbid vicc, hogy valóban nem ez jellemzõ a magyar fiatalokra! Valóban ilyen szánalmas szerencsétlenek lennénk?!

Sok estelen jelent (a földrajztanáros volt az egyetlen ami tetszett), esetlen karakterek, elvarratlan szálak, sok-sok szenvedés.

2/10
fc.kenyér 2014 dec. 24. - 08:27:56
(40/145)
Teljesen egyetértek. A céltudatosság, határozottság, ezek azok az értékek, melyek meghatározzák mai létünk alapjait (meg persze a munkaalapú társadalom). Megingás kizárva!!! Aztán jön egy ilyen film és bizony megingok magam is. Hajaj, talán részben ezért készítették el? (:
2/10
szenbanyasz@gmail.com 2014 dec. 23. - 21:32:51 2/10
(39/145)
Szerintem borzalmas ez a film: nincsen rendes történet, nincsenek megírva a párbeszédek (csomó helyen teljesen nyilvánvalóan impovizálnak a színészek és annyira nem jól), és borzasztó idegesítõ a fõszereplõ: egy ilyen élhetetlen balfék, aki 30 éves korára bírta elvégezni az egyetemet, nincsen benne semmi érdekes, nem érdekli semmi, anyuék pénzén él, egy rakás szerencsétlenség.

Az egész filmben mondanivaló se túl sok van azt leszámítva, hogy a szerzõk vélhetõen nagyon szeretnek a bulinegyedben piálni...
9/10
András Kustor 2014 dec. 14. - 13:14:21 9/10
(38/145)
Engem ez a film megvett kilóra!
Az elsõtõl az utolsó pillanatig élveztem. Persze voltak benne apróbb szerencsétlenkedések, a portugál kitérõ kicsit érthetetlen és szerintem felesleges volt, a legvégén pegig az volt az érzésem, hogy a rendezõ a film végére érve nem tudja, hogy mit akar. Valahogy az egész nem állt össze nekem. Szakítva a magyar film rossz hagyományaival, viszont igaz volt, komolyan vette magát, nem önmagára, hanem a világra reflektált. Tele volt rengeteg finomsággal, apró gesztusokkal, bájjal, lebilincselt szinte a légvégéig. Nagyon jó arányérzékkel volt elkészítve. A szürreális jelenetek pont olyanok és olyan hosszúak voltak amennyire azoknak lennie kellett. Nem lógott ki semmi. A fõszereplõ, és a szülõk karaktere zseniális. A földrajztanár jelenetére pedig csak nyomokban emlékszem, mert annyira röhögtem! Meg kell néznem még egyszer a filmet!
Hálás köszönet az alkotóknak, nagyon szeretném ha lenne még hasonlóan kiváló film ettõl a gárdától!
9/10
gyereamozibabe 2014 dec. 12. - 00:05:47 9/10
(37/145)
Egyedi, friss, életvidám, pozitív. Ezt a filmet a szívembe zártam! Már a kezdõjelenet is zseniális. A végén a stáblista pedig olyan életvidámságot adott, amit már nagyon rég éreztem magyar mozifilm után! (a készítõk szerepelnek benne) Köszönet nekik a filmért! Egyedül a portugál történetszálat kellett volna rövidrezárni, vagy bele sem kezdeni. (de erre már felkészítettek a korábbi hozzászólók) Azt leszámítva ez egy zseniális alkotás.
kisbogáncs 2014 dec. 05. - 12:09:55
(36/145)
Tényleg jópofa ez a film. Néha-néha vannak túlzások benne, illetve egy-két szál felesleges/kidolgozatlan, de nem zavaróan, mert a végén csak azt gondoltam, megérte, mert összességében a keserédes tartalom mellett könnyedség jött át, és sokat nevettem. És úgy vettem észre, sokan mások is a moziban.. nekem tetszettek a poénok, olyan igazán "magyarosak" párbeszédek, jelenetek. Valaki írta, hogy a 16-os karika a párbeszédek miatt az, én õszintén szólva, nem értem, miért a 16-os.. szóval ajánlom mindenkinek!
10/10
zetorka 2014 dec. 04. - 17:52:01 10/10
(35/145)
Tegnap láttam moziban, szerencsére foglaltunk jegyet, mert ha csak úgy odamegyünk nem lett volna, tele volt a terem. Még sose jártam így az általam nézett magyar filmekkel. :)

Nagyon hozta azt amit vártam tõle, elkezdõdött és már hangosan nevettek az emberek a teremben.
Ez a jókedv aztán végigkísérte az egész filmet, pedig ez a fajta kallódás valahol annyira nem is vicces.
Több ember említette, hogy végig savanyú fejet vág a szereplõ, hát persze, éppen egy traumát próbál feldolgozni, hiszen nemrég hagyta el a barátnõje ami azért lássuk be nem egy egyszerû helyzet.

A földrajz tanáros jelent messze a legjobb volt, bár szerintem több olyan is lesz amire emlékezni fogok.
Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom!

Engem igazából egyetlen dolog zavar, de lehet az is azért mivel az elsõ sorban ültünk.
Szóval némely pontokon teljesen értelmetlen módon homályos lett a kép. Ennyi.
Edmond Dantes 2014 nov. 23. - 18:13:23 Előzmény amon tobin
(34/145)
Már többen adtak tanácsot: én el merném vinni a tiniket, csak engedjék is be õket, ez talán nem lesz gond.
Nem is értem, mitõl 16-karikás a film. Külsõségeiben ennél sokkal "különb" dolgok is átmennek 12-es karikával. Inkább az egyébként sok humorral, szeretettel, szerethetõséggel fûszerezett lúzeres, jövõtlen, szétesett hangulat és fõhõs "árthat a gyerekeknek" (így idézõjelben!), de majd jókat fognak röhögni a poénokon, ha meg esetleg ez-az nem jön át nekik, azt meg lehet beszélni ofõ órán :) engem is érdekelne, kinek mi jött le a filmbõl a kamaszkörben.
innentõl picit ***SPOILERES*** de semmi extra (nincs semmi "halálhörgés, siralom" se poéngyilkosság)
Nekem, korban és port-fórumban is öreg motorosnak pl az is lejött h milyen jó is, ha valaki ilyen jól meg- és túléli a saját élhetetlenségét, még az elõl is menekül, ami-aki-akinek bejön (Lisszabon és az ottani lány), sõt onnan, az elõl menekül csak igazán. Meg ilyesmit hallunk mostanában és magyarázatképpen és gyakran az oktatás-átalakítás témában: kevesebb bölcsészt (nem kell ennyi és ilyen), több mérnököt! Csak hát, tudjuk, nem minden emberfia agya áll rá pl a mûszaki tudományokra...középiskolás fokon se, feljebb pláne nem.
bumbi91 2014 nov. 22. - 23:16:54
(33/145)
A port leírása összefoglalja az egész filmet, spoileres.
9/10
funfun 2014 nov. 15. - 14:19:15 9/10 Előzmény amon tobin
(32/145)
Egy pár nõi mell, szerintem ma nem kirívó, hogy az osztályod lássa. Ja, elõbb kihagytam, az a jelenet is zseniális volt, ahogy a srác megfutamodik.
9/10
funfun 2014 nov. 15. - 14:11:22 9/10
(31/145)
Nálam 9 pontot ért. Jól szórakoztam, jók a színészek, jó a sztori. Angolokkal együtt láttam az angol feliratos verziót. Számukra sok poén nem volt az, mert nem értették a hátterét. A BKV ellenõrös jelenet - mikor rákészülnek a derék ellenõrök a feladatra - zseniális. Barátból kicsit sok van, emiatt kissé elnagyoltak a figurák.
10/10
caomilla 2014 nov. 15. - 09:47:32 10/10
(30/145)
Ja és a trágár szavak tényleg nem erõltetettek, életszerûek és jó a filmzene.Na és Budapest, az is olyan szép. :)
10/10
caomilla 2014 nov. 15. - 09:45:57 10/10
(29/145)
Megnéztük is nagyon tetszett, még elnéztem volna. Vicces volt, mondanivalóval, voltak megható részek. A szülõk hatalmasak. :) Ajánlom. :)
10/10
caomilla 2014 nov. 14. - 12:19:08 10/10
(28/145)
Ma nézzük meg, már alig várom. :)
BudaJakab74 2014 nov. 13. - 23:21:25
(27/145)
Most mondhatnánk, hogy ez egy budapesti nemzedék- és közérzetfilm, hiszen csak az tudja igazán érezni az illatát, aki élt már legalább pár hónapot a fõvárosban. De valójában mindenkinek kötelezõen ajánlott. Az elmúlt évek egyik legjobb magyar filmje. Vicces, kiválóan megírt, szomorkás és szórakoztató, édes-bús komédia a magyar nyomorunkról, egy huszonéves fiú kallódásába exponálva, nagyszerû színészekkel, hihetetlenül szellemes, elképesztõen friss és kreatív ötletekkel. Nem hibátlan, ó dehogy, de most hadd ne elemezzem a hibáit, most a kalapemelésen a sor: pazar mai magyar mû született. Mindenki azonnal nézze meg.
f.tundi 2014 nov. 13. - 16:14:25
(26/145)
Van benne néhány trágár kifejezés (de nem erõltetetten vagy istenkáromlóan, csak az élõbeszéd részeként, amit amúgy is hallanak, sõt használnak), egy átmulatott éjszaka, egy bugyiban fekvõ nõ, de semmi erõszak, szex vagy drog. Viszont nem tudom, mennyire fogják érteni a poénokat, gegeket a filmben, õk már egy kicsit más generáció. Egyébként meg nagyon ajánlom, nekem nagyon tetszett!