10/10
evacili 2007 nov. 14. - 19:32:39 10/10 Előzmény hamoried
(101/461)
Helló!

A Váratlan utazás elsõ két kötetét júliusban vettem meg könyvesboltban. Lehet, hogy bõvült már,utána kell nézni.

Anne könyveket évekkel ezelõtt lehetett kapni, próbáld meg könyvesboltban,vagy antikváriumban.Üdv, Cili
Nika78 2007 nov. 14. - 12:17:04 Előzmény marija
(100/461)
Sziasztok! Marija én egyett értek veled. Én sem tartom jó dolognak, hogy a gyerekeket az iskolában arra kényszerítik hogy Herry Pottert olvassanak, én is ellenzem ezt a dolgot.
A film viszont nagyon jó és nagyon szeretem, igaz már vagy harmadszorra látom.
ruby2 2007 nov. 12. - 21:40:19
(99/461)
Én szerintem is nagyon tanulságos ez a sorozat igaz hogy a duna tv-n csak az elsõ négy évadot adják le és azon kívül még van három amibe megtudhatjuk pontosan kit választ Felicity és hogy a sorozat többi szereplõjével is mi történik.Ezek az évadok is nagyon izgalmasak.
**moderálva**
marija 2007 nov. 09. - 08:46:14
(98/461)
Hát bizony tanulságos. De sajnos még az iskolában is a gyermekeim a Harry pot.. kell megnézni vagy más helytelen filmet. Amikor pedig felszólalok még a tanárnak állfeljebb " hogy a maga gyermeke túl alázatos " no és most neveljem roszra? Hova fajult ez a világ? És ezért van olyan sok rossz hír, hogy gyerekek ittszúrtak le valakit, megerõszakoltak valak.. stb. De tudjátok hogy valaki változtatni tudjon magán fel kell ismernie hogy õ saját maga milyen. A gyerekek sokszor utánozák a szüleiket és azt néznek ami helytelen.
hamoried 2007 nov. 07. - 13:40:25
(97/461)
Szép jó napot Mindenkinek!

Most olvasgattam a hozzászólásokat és felmerült bennem, hogy talán könyvként megvásárolható. Találtam is egy érdekes oldalt:
http://anne.avonlea.hu/content/view/25/49/
Nagyon megköszönném, hogy ha valaki megmondaná, hogy pontosan milyen sorrendben érdemes a szerzõ könyveit megvenni.

Üdv
hamoried
9/10
oncogito 2007 nov. 06. - 17:45:25 9/10
(96/461)
Kevés sorozatot nézek, de ezt megnézem, ahányszor csak adják.
Tényleg jól sikerült, supaszív és melegség.
Felicia33 2007 nov. 06. - 13:12:57
(95/461)
Sziasztok!
Ez a legkedvesebb sorozatom...
Abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy hasonló helyen,és környezetben nõttem föl..
Amikor nézem csupa melegség árad szét bennem:))
Visszahoz egy darabot a gyerekkoromból:)))
(Jól lenne szert tenni a sorozatra DVD-n, ha valaki tud segíteni nagyon hálás lennék érte...)
10/10
evacili 2007 nov. 05. - 21:55:14 10/10
(94/461)
Sziasztok! Most fedeztem föl,hogy van VÁRATLAN UTAZÁS Fórum. Rettenetesen szeretem ezt a sorozatot. Elõször a kislányommal láttam, mikor kicsi volt (ma már harminc éves), de újra és újra megnézem,nem tudom megunni. Sajnos a mai srácok nagy része inkább elõnybe részesítimás "mûsorok" nézését, pedig észrevétlenül rettentõ sokat tanulnának belõle. Jó lenne megvenni a sorozatot, késõbb újra megnézni, eltenni az unokáknak...Nem tudom van-e rá lehetõség. Ha valaki tudja,írja meg. Üdv.
Farkas Zsuzsanna 2007 nov. 05. - 18:17:54 Előzmény Gondics
(93/461)
Jónapot, Sziasztok!

Elõször is szeretnék mindenkit üdvözölni. Nagyon örültem, hogy van Váratlan utazás fórum. Sajnos eddig én nem tudatam errõl. Az ismerõseim közül szinte mendenki bolondnak tart, hogy ezt a sorzatot nézem, az meg végkép felfoghatatlan számukra, hogy miért ennyiszer. ÉN NEM ÍGY GONDOLOM!!! Kislány koromban nagy sok idõt töltöttem nyaranta Horányban a telkünkön. Akkoriabn láttam elõszõrezt a remek sorozatot. Mindig is szerettem volna megszerezni VHS-n v. DVD-n. Estleg, ha valaki tudna nekem ebben segíteni roppant boldog lennék.

Ez a sorozat meghatározó része életemnek.

Köszönöm:

Farkas Zsuzsi
Monalizi 2007 nov. 02. - 23:38:14 Előzmény torokeszter
(92/461)
Izzy az édesapjával élt mivel azt hiszem, hogy az édesanyja meghalt. Az apa elég szigorú volt és Izzyt fiúsan nevelte. Felix és Izzy szoros kapcsolatba kerültek. A másik pasas neve Stuart volt. Asszem akkor ismerkedtek össze amikor Gas eltünt.
Abelinda 2007 nov. 02. - 14:49:02
(91/461)
Imádom ezt a sorozatot, már ki tudja hányadszorra adja le hol az MTV, hol a Duna Tv, de egyszerûen nem lehet megunni. :) És azért tényleg ne hasonlítsuk már a barátok közthöz, azért ez annál "kicsit" értékesebb. Danielle Steelt sem szokás Szabó Magdához hasonlítani. :)
10/10
torokeszter 2007 nov. 02. - 13:55:14 10/10 Előzmény Monalizi
(90/461)
ki az izzy?és én csak azt a részt láttam,amelyikben a felicitynek aközt kell választani,hogy gus pike-hoz,vagy egy másik férfihez menjen,és végül azt választja,hogy vár két évig.
kozakzs 2007 okt. 31. - 12:13:04 Előzmény Vinogradov
(89/461)
Kedves Vinogradov!

A DunaTV megvette a folytatást is, de még nem szerkesztették be a mûsorba. Mind a három utolsó évadot megvették, úgyhogy hamarosan folytatódik a sorozat. ;)

szia,
Zsolt
Vinogradov 2007 okt. 28. - 09:18:00 Előzmény Monalizi
(88/461)
Hát...

Elég szomorú, hogy az ifjabbak egyáltalán nincs viszonyítási alapja, mikor ezt a sorozatot nézik...
Mi az, hogy Barátok közt?

Viszont...
Például én a szó szoros értelmében a Váratlan utazáson nõttem fel. Hihetetlen élmény volt, és éppen ezért sajnálom, hogy a legjobb évadokat (az utotolsó párat, melyek szerintem a legjobban sikerültek) meg se vette a Duna TV. Az elsõ részek aranyosak, de azoknak még van egy ilyen Disney-mesefilm hangulatuk (a kilencvenes évek elejének jellegzetes filmes életérzése). Viszont a késõbbiek egyre jobbak és jobbak lesznek, egyre érdekesebb és életszerûbb lesz a történet, és az utolsó három-négy évad maga a tökéletesség.

Hetty néni nekem is nagy kedvencem: nagyon hasonlít az anyukámra, mind külsõ, mind belsõ tulajdonságaiban.

A másik nagy kedvencem Felix volt, de egyébként mindenkiért rajongtam: egyik szerethetõbb karakter volt mint a másik. Sarah vagy Mr. Tremain, Gus Pike vagy Davey, Rachel Lind vagy Felicity, mindegyik egytõl-egyig nagy kedvencem.

És akkor még nem is emlegettem a csodálatos szinkront: ez volt az az idõszak, amikor nem csak a magyar szinkronszínészek voltak világszínvonalúak, hanem a magyar szinkronszövegek és -rendezés is.

Remélem elõbb-utóbb láthatjuk a következõ évadokat is. Nekem a magam részérõl csak most nyílt alkalmam rögzíteni a részeket, és nagyon fájlaltam, hogy nem tudom folytatni ezt a nagyszerû értékmegörzõ tevékenységet.

Minden idõk egyik legcsodálatosabb sorozata, mindenkinek csak ajánlani tudom...
shalimar2007 2007 okt. 22. - 11:40:29
(87/461)
hETTY kING
Monalizi 2007 okt. 21. - 22:37:10
(86/461)
Igaz is. Hetty néni visszafogott és természetes, ami a viktoriánus korban nevelkedett, mint a többség. Magdi anyus annak ellenére, hogy vallásos állandóan kavar és kalkulál. Bezzeg, ha valaki odamondja neki a frankót azonnal besértõdik. Nagyon régen láttam a sorozatot. Most kezdtem újra nézni. Azt tudom, hogy Gas és Feliciti összeházasodtak a végén, de Felix elvette Izzyt?
Sompok 2007 okt. 21. - 22:19:57
(85/461)
Sziasztok! Azért írok ide, mert a duna TV-vel kapcsolatos!
Látta valaki közületek az Afrika gyöngyszeme címû portugál kalandfilmsorozatot?
hefali 2007 okt. 20. - 17:30:12
(84/461)
Hadd ajánljak mindenki figyelmébe egy oldalt, amelyen a réges-régi VU rajongók -amilyen én is vagyok, kb. 10 éves korom óta- kedvükre csemegézhetnek! www.avonlea.hu, Kozák Zsolt weblapja, ahol videókon, képeken, epizódismertetõkön keresztül a zenéken át minden egy helyen van! Látogassátok meg, nekem ott van a böngészõben a Kedvencek közt! :-)
hefali 2007 okt. 20. - 16:53:06 Előzmény Gondics
(83/461)
Helló!
Azt szeretném kérdezni, hogy ha neked megvan lemezen, milyen úton-módon lehetne meg nekem is? :) Címem: hefali@citromail.hu. Kérlek, írj, már régóta meg szeretném szerezni mind a 91 részt! Köszi!
szabozsoka 2007 okt. 20. - 14:19:40
(82/461)
Én most látom elõször a sorozatot, mert amikor régebben vetítették akkor még nagyon kicsi voltam. Sztem ez nagyon jó film, minden szereplõt szeretek benne, de fõleg Saraht, Hetty nénit, Felicityt és Gust. Õk a kedvenceim!