guinever 2008 júl. 20. - 13:53:34
(231/471)
Kedves Pipacs 80 !

Engem érdekelne az összes rész!!!
Válaszolj kérlek, hogy kazettán vagy DVD-n van
meg, és hogy lehetne megkapni,(megvenni) Tõled

Üdvözlettel: Sajka Júlia, j.guinever@gmail.com
06-70-320-2751

PS. Én budapesti vagyok.
10/10
jeffero 2008 júl. 13. - 12:50:27 10/10
(230/471)
Felfedeztem egy mostanában a tévében sugárzott filmben a Váratlan utazás sorozatbeli Felicity fiútestvérét, aki a Dominic Zamprogna nevet viseli.
A kérdéses film a Baljós égbolt, eredeti címe Deadly Skies.
A film adatlapját nézegettem az IMDb oldalon, és ismerõs volt a Zamprogna családnév, rá is kattintottam egybõl.

Bõvebb infó:
http://us.imdb.com/name/nm0952778/
10/10
jeffero 2008 jún. 30. - 22:22:26 10/10
(229/471)
Videókból screenshotoltam a képeket. Priviben megírom az elérhetõséget.
10/10
king 2008 jún. 30. - 09:38:43 10/10
(228/471)
Bocs, jeffero (wlírtam véletlenül a neved).
10/10
king 2008 jún. 30. - 09:38:02 10/10
(227/471)
jeferro:
Jackie Burroughsról hol találtad ezt a képet? Van esetleg több is?

pipacs80, szépen kérlek áll le az effajta beírogatásról! A fórumomat is teleírtad, mindenhol csak a te neveddel találkozom. Nem félsz, hogy vki elõbb-utóbb felültet?
10/10
jeffero 2008 jún. 27. - 23:38:48 10/10 Előzmény jeffero
(226/471)
Nocsak, Hetty néni (Jackie Burroughs) is feltûnt egy újabb részben, az Alkonyzóna 3. évad 25. epizódjában, címe: Many, Many Monkeys.
Egy vak nõt alakít, Jean Reed-et, akin késõbb valami speciális szemmûtétet végeznek el.
Az epizód kulcsfigurája egy ápolónõ, Claire Hendricks, aki mélyebb okokat keres abban, hogy miért fordul elõ egyre több látásvesztett ember a környezetében, így a kórházban. Aztán valahogy õ is megkapja a kórt.
10/10
jeffero 2008 jún. 26. - 15:07:55 10/10
(225/471)
Találtam ismét egy Váratlan utazás szereplõt ugyanebben az elõbb említett scifi sorozatban.
Janet King (Lally Cadeau) a Something in the Walls címû epizódban egy pszichiáter asszisztensét alakítja.
Mondjuk jellemzõ erre a sorozatra, hogy sok híresség elõfordul benne, akik még akkoriban a 80-as években pályájuk kezdetén voltak, és csak késõbb futottak be más sorozatokban, filmekben.
Bõvebb infó:
http://www.imdb.com/title/tt0734734/
10/10
jeffero 2008 jún. 26. - 14:34:59 10/10
(224/471)
Felfedeztem a Váratlan utazás sorozat két meghatározó szereplõjét egy scifi sorozatban, az Alkonyzóna (The Twilight Zone 1985) 3. évadjának 13. részében, melynek címe: There Was an Old Woman.

Felix King és Marilla Cuthbert szerepelnek benne (azaz Zachary Bennett és Colleen Dewhurst).
Felix egy súlyos beteg kisfiút alakít, Marilla pedig egy híres mesekönyvírónõt, akivel a kisfiú anyja összefut egy könyvesboltban, és megkéri, hogy látogassa meg a gyermekét, akinek az írónõ egyik könyve a kedvence. Késõbb a kisfiú meghal, az írónõ házában pedig furcsa jelenségek kezdõdnek, ami nem jön épp jól, mert épp tervezi eladni. Az egyik este megjelenik a kisfiú szelleme és néhány másik gyereké is, azt kérik, olvasson fel nekik a kedvenc könyvükbõl.

Bõvebb infó:
http://www.imdb.com/title/tt0734765/
10/10
king 2008 jún. 25. - 22:24:35 10/10
(223/471)
Ha fel akarjátok rázni a fórumot, inkább sorozatról írjatok! ;) Akár a részekrõl, színészekrõl, stb. Akár itt is:
http://artanne.extra.hu/forum

Ha van nagyon jó minõségû felvétel, akkor az engem is érdekel, bár gondolom az ára is borsos. Sztem pont ezért nehéz ilyet találni (ha egyáltalán van), mert egy jó minõségû felvételt a legjobban dvd-rõl lehet készíteni. És ha már megveszi az ember 150 ezerért, megszerzi pluszban még hozzá a szinkront, egyenként alárakja (megvágja, stb.), annak már ára van. Megér ennyit az egész?? Költõi kérdés... Elvégre ez nem egy természetfilm. A történetért nézzük elsõsorban, nem pedig az éles minõségért és a nem létezõ akciójelenetekért.

A weboldalamhoz ( http://artanne.extra.hu )szerkesztõk/segítõk (adat-, képgyûjtés) keresése még aktuális. Jeelentkezni itt lehet: http://artanne.extra.hu/index.php?x=contact
offtopic
zee944 2008 jún. 24. - 21:56:39
(222/471)
Én is megerõsíteném, hogy azzal senkinek sem volt baja, hogy te DVD minõségben akarod nézni a sorozatot. Kb. minden mással igen.
kaledonian 2008 jún. 24. - 19:46:51
(221/471)
Jól van, Liliom, akkor tényleg, további kitûnõ kommentelést, és tisztességes, önzetlen segítõtársakat!
10/10
offtopic
Ezüstliliom 2008 jún. 24. - 19:44:47 10/10 Előzmény kaledonian
(220/471)
"Ja! Hogy ez azért volt!:) De nekünk jó volt - a fórum - felrázatlanul is."

2.Következõ sorodban ennek tökéletesen ellent mondasz, mert ezt írod, egyébként igen helyesen:
" ezt - mármint az egy ideje érthetetlenül alacsony színvonalat - szóvá is tettem itt" "

Te valamit nagyon félreértesz! Azt tettem szóvá, hogy valaki csak azért jár ide, hogy reklámozza, tõle meg lehet venni a sorozatot. Ez tényleg visszatetszõ. De nem tudom, milyen minõségût árul, mert engem nem érdekel. Minõség ügyében, ha eddig nem vetted volna észre, nagyon nem értünk egyet.:) Nekem tökéletesen megfelel az a minõség, amilyenben a Duna TV-rõl felveszem magamnak. Tudom: igénytelen vagyok.:D

Ja! Annyira köszönjük, hogy "felélesztetted ezt a döglött fórumnot"!:D


" "azt is olvashattad, hogy ezt szóvá is tettem itt, de ennél többet nem tehet egy mezei felhasználó."

- De igen, lehet tenni ellene, lásd az utóbbi két napot, mióta írok, és nekem írnak."

Aha. És gondolod, fog változni ettõl bármi is? Ne vedd át a szerepköröm! Ennyire naiv még én sem szoktam lenni.:)


"Ha valaki tudja, cáfolja meg. Roppant egyszerû a dolga: elküld nekem egy DVD lemezt, rajta EGY résszel, nem többel, de annak tükör-tiszta DVD minõségnek kell lennie."

Hû! Ez viszont nagyon ravasz.:) Így szeretnél csúcsminõségû kópiát találni? Ki fogod énekelni valaki szájából a sajtot, azt hiszed?:D



Figyi! Ez volt sértõen kioktató:

"Mármost, ha valaki úgy akarja rögzíteni az egyes részeket a TV-bõl, hogy az eleve nem túl jó mnõségû TV-felvételt vacak, agyonnyúzott, eleve noname videokazettára veszi, gagyi, erõsen szennyezett felvevõ fejjel rendelkezõ videóval, és azt pakolja rá digitális hordozóra, na mit gondolsz, mi lesz az erdménye?

Szerinted is?

Na ugye.

Hát, errõl van szó, ez az, amiért nem volna szabad pénzt kérni."

Kösz, de helyettem ne válaszold meg a kérdéseidet! Bár lehet, hogy ezentúl csak ilyen módon lesz beszélgetõtársad itt.:)



"És sértõdött duzzogás helyett értelmes válaszokat várnék, legalább ezekre a kérdésekre, mert végül is, mondanivalómnak ezek a sarkallatos pontjai."

Ha ilyen hangnemben irogatsz, tõlem aztán többet semmilyen választ ne várj! Remélem, ha nem állunk Veled többet szóba, visszaáll az a jó kis "döglött" állapot.:) Vagy végre észreveszi a fõnököd, mivel töltöd a munkaidõdet.

Az ilyen kekecektõl mentsen meg az ég minket!

Szeretnék mindenkit megkérni, ha nem szeretné ezt a "nagy pezsgést" ala Kaledonian, ne válaszoljon neki többet, mert amíg szóbaállunk vele, nem fogja abbahagyni!
kaledonian 2008 jún. 24. - 19:44:27
(219/471)
"Mekkora bénák vagyunk, még fórumozni se tudunk rendesen,"

- Jó. Én nem tudom, te mit nevezel fórumozásnak, de az, hogy ötvendjére leírjék, hogy "hú de jó ez, uge?- Aha, de jó, húha, a mindenit.."...hát...na mindegy.

Gondoltam, próbálok valami életet vinni ebbe, de úgy látom, nem megy, mert ahelyett hogy nekilátnál te is valami értelmesebb beírást ide kerekíteni, a SZEMÉLYEMET támadod.

Jó, nem érdekel.

"A mûvészettörténeti és kritikai írásokkal tanulmányokat közlõ fórumokra valamint folyóiratokhoz kell menni."

- Frászt, a rajongói fórumok többbek között ezért is kellenek.

Én pl. több levelet kaptam, melyekben hasonló témakörökben írtak mint én, de most már értem, miért nem merték kipakolni ide írásaikat.

Nyilván valami hasonló lett volna a fogadtatás, fõleg, ha az egyébként tényleg durva minõségi problémát is meg merészelték volna említeni. A nyerészkedõ szemétládákról már ne is beszéljünk, akik rendre hulladékot sóznak rá másokra.

"Mi filmeket nézünk, aztán jól megmondjuk, hogy tetszett-e, vagy nem"

- Az utóbbi jó pár hónapban, ahogy ezt rajtam kívül más is megemlítette, a
"hú de jó ez, uge?- Aha, de jó", vagy a
"nekem megvan minden rész, neked is, igen, akkor másolom, hú de kirány" - színvonalon túl nem nagyon sikerült jobban megmondani semmit, õár nagyon ritka kivételtõl eltekintve.

Azelõtt nem tudom, mi volt, nem figyeltem.

Ezen segített volna az általam javasolt néhány téma és megközelítés, de ha nem, hát nem. Mit érdekel engem.

Maradj akkor az eddigi, hihetetlenül magas színvonalnál mind "megmondásban", mind kópia-minõségben.

"Neked úgyis csak a csúcsminõségû dvd-k kellenek"

- És mi ezzel a gond, továbbra sem értem.

Igen, szeretem a szép, tiszta felvételeket és hangzást. Hát, ezért biztos, hogy senki nem kérne elnézést, én meg aztán fõleg nem.


Jó, akkor errõl ennyit.

Kellemes tespedést, és további kitûnõ kommenteket, meg minõségi kópiákat!
kaledonian 2008 jún. 24. - 18:34:30
(218/471)
"túl sokat magyarázkodik, és litániát ír a semmirõl, az eleve gyanús"

- Nem magyarézkodtam, hanem reagáltam a nekem címzett írásokra.

- Nem asemmirõl írtam litániát, hanem nagyon is valóságos dolgokról.

"A minõségen és gerinctelen embereken nem vitatkoztam, de ezeket problémákat 3-4 mondatban össze lehet foglalni."

- Ehhez képest többen is visszautaltak erre álandóan...

"Ha itt mindenki ilyen igénytelen..."

- Szemétség, ilyet soha nem mondtam, nem is utaltam rá.

"vedd meg te 150ezerért!"

- Meg is teszem, amint felszabadul a rá való pénz, de ezt már mondtam, nem tudom, minek kell újra felhozni.

"Angliában fogsz dolgozni..."

- Nem biztos, de ez részedrõl megint csak szemétkedés, ahelyett, hogy a teljesen egyértelmû kérdéseimre válaszolnál, és nem valamiféle sávszélességeket meg filtereket emlegetnél, fõleg, hogy ezt sem mondtam.

Bizony isten nem értem, MI BAJOD VAN NEKED AZZAL, hogy én szeretem a jó minõségû DVD és Video-felvételeket.

Ja, és megkérnélek, hogy ha csak az elõbbi beírásodban látható szemétkedésre futja, ne üzenj nekem többet.
zee944 2008 jún. 24. - 17:35:07
(217/471)
A foglakozást csak a pontosabb kategorizálás miatt kérdeztem, nem lényeg.

Ha valaki túl sokat magyarázkodik, és litániát ír a semmirõl, az eleve gyanús. A minõségen és gerinctelen embereken nem vitatkoztam, de ezeket problémákat 3-4 mondatban össze lehet foglalni. Az igénylistádon jót röhögtem, most már a hangsáv szûrésével kapcsolatban is komoly megkötéseid vannak, vicces, igazán. Gondolom legközelebb a filterek pontos felsorolása következik, vagy hogy DTS-be is keverje át neked valaki, mert akkor 5 ezer forinttal többet fizetsz.

Ha itt mindenki ilyen igénytelen, légy te a hõs! Ne verd itt az asztalt nagy igényességedben, hanem vedd meg te 150ezerért! Ha csak 7-8 példányt eladsz 10e-ért, már csak félár volt. Mondta már valaki, hogy ez nem fájlcserélõ fórum?

A "Tudta-e, hogy...?" rovat folytatását (Angliában fogsz dolgozni, 20 éve amatõr videós vagy, satöbbi) pedig alig várjuk.
kaledonian 2008 jún. 24. - 17:30:12
(216/471)
moldtun:

"Felpezsdült a fórum, való igaz, csak semmire nem fogsz vele menni"

- Nem is akartam én ezzel semmi különöset, csak szóvá tettem.

Amúgy az egész abból indult ki, hogy részletesen leírtam, mit kérek.

Ezután érdekes válaszok jöttek ide, és onnantól viszont, ahogy az üzenetváltások alakultak, már volt célom is, de azokat már elértem:
1. Megemlítettem egy alpári disznóságot, melynek már többen áldozatául estek
2. Megmutattam, hogy lehet egy kicsit élénkebbé és hasznosabbá tenni egy fórumot, figyelembe véve az utóbbi hónapok itteni döglöttségét és céltalanságát.

Írtam pl. arról is, nem is keveset, hogy én miért kedvelem az Avonlea-sorozatot, és hogy miként akadtam rá. Hát, erre pl. nem reagált senki, pedig szerintem érdekes téma lehetne, hogy kit milyen motívumok ragadtak meg ebben az egészben, és lehtne értékelni filmes, szakmai, laikus, mûvészettörténeti, stb. szempontokból is.

Én pl. szívesen olvasnék hosszabb, kifejtõs beírásokat minderrõl, másoktól. Leveleket kaptam, melyekben páran megírták nekem gondolataikat, de javaslatom ellenére itt nem tették közzé egyiket sem.

Lehet, hogy azt gondolták, süket fülekre találnánk?


"ha a Duna TV valamelyik fejese is idejár a fórumra, észreveszi, mi a bánatod, majd kicsempészi Neked az eredeti, csúcsminõségû kópiákat.... Álmodj nagyot, hátha. :"

- Hát, ezzel csak az a gáz, amit korábban is írtam: valószínûleg nekik sincs meg DVD-minõségben. Keresd meg, korábban írtam errõl, miért gondolom ezt.

Egyébként nem véletlen, hogy korábban több ajánlat is érkezett az E-Mailra, persze mind "önzetlen rajongó" volt nyilván, de mikor közöltem, mit is várok, meg hogy csak óvatosan azzal a pénzkéregetéssel, egyik sem írt többé vissza.

Amióta meg itt tettem nyilvánosan egészen pontosan közzzé, mit várok, egyetlen ajánlat sem érkezett a megadott E-Mail címemre.

Hát miért?
kaledonian 2008 jún. 24. - 15:09:49
(215/471)
Amúgy kezdem már látni, mért nem állt ki senki a nyilvánosság elé ezekkel a problémákkal azok közül, akikkel eddig leveleztem errõl, és hasonló észrevételeik voltak...
kaledonian 2008 jún. 24. - 15:04:42 Előzmény zee944
(214/471)
zee944:

"Hányinger ez a sok okoskodás meg önfényezés"

- Gratulálok, hogy az egészbõl neked ennyi jött le, bár feltételezem, a többségét el sem olvastad, legfeljebb egy-két sort, ezért írsz ilyen marhaságot.

Amennyiben egy 20 éve videózó lelkes amatõr meglátásai neked "hányingert keltõ okoskodások", fõleg hogy érvelni is tudok kijelentésseim mellett, akkor szaladj gyorsan a vécébe, és dobd ki az ebéded, kedves egészségedre.


"Megkérdezhetem, mivel foglalkozol?"

- Megkérdezheted, de választ természetesen nem kapsz, mert:

1. mi közöd hozzá
2. mi köze az én tevékenységi körömnek ahhoz, amiket én itt felvetettem, és amirõl itt írunk páran egymásnak, harmadik napja?
3. Mit változtatna ez az általam leírt tényeken?

És végül, néked is felteszem azokat a kérdéseket, melyek az utóbbi napok sarkallatos pontjai:

- Szerinted az idehaza forgó kópiák nagyobb része eléri LEGALÁBB egy átlagos mûsoros videokazetta színvonalát, vagy az alatt van, méghozzá nagyon?

- Szerinted nincs jó néhány jellemtelen alak, akik átvernek gyanútlanokat, és gagyit sóznak rájuk, PÉNZÉRT?

- Szerinted van valahol idehaza kitûnõ minõségû kópia? Ha igen, értesits, kérlek...

- Szerinted léteznek egészen tipikus kép-és hanghibák, ami alapján egy gyakorlottabb amatõr videós elsõ ránézésre meg tudja állapítani, kb. mivel, mire, és hogyan rögzítették valakik a filmeket? ÉS azt hogyan, mivel, mirõl játszották le, miközben digitalizálták a felvételt?

Esetleg a digitalizálás közben is lehetnek hibák, melyeknek ordító jelei vannak?

OK.

Egyenes válaszokat várok, nem ilyen értelmetlen, odavetet félmondatokat, mint pl. ez, hogy "Hányinger ez a sok okoskodás meg önfényezés"

Ráadásul, ez a "hányinger" duma válaszul több, értelmesen kifejtett, hosszabb beírásra bizony elég árulkodó.

Vagy nem?

Na mindegy, várom a válaszokat.
10/10
andy_balog 2008 jún. 24. - 12:21:37 10/10
(213/471)
magyar szinkronnal? akor erdekel :)
offtopic
zee944 2008 jún. 24. - 11:01:35
(212/471)
Hányinger ez a sok okoskodás meg önfényezés. Megkérdezhetem, mivel foglalkozol?