Téma: Vasember 2.

10/10
offtopic
johnny91 2010 aug. 19. - 15:24:28 10/10
(371/471)
Mickey Rourke-nál nincs sármosabb csávó ebben a filmen az egyszer biztos
10/10
M4RT!N! 2010 aug. 18. - 16:26:06 10/10 Előzmény JOHNNY-BOY
(370/471)
Nah,ebben 100%ig igazad van!:D

Scarlett johansson:(Y)(Y)(Y):D
MrsMaverick 2010 aug. 18. - 13:08:42 Előzmény JOHNNY-BOY
(369/471)
Teljes mértékben igaz ez Robert Downey Jr-ra is! :)))
9/10
JOHNNY-BOY 2010 aug. 18. - 03:29:47 9/10
(368/471)
Scarlett Johansson elképesztõen dögös benne annyi szent! :D
Persze tetszett nagyon a film is :D
10/10
M4RT!N! 2010 aug. 01. - 22:06:26 10/10 Előzmény KurtWagner
(367/471)
Köszi a trailert,kösz hogy leírtad.
KurtWagner 2010 júl. 29. - 18:13:28
(366/471)
Cinemaking: ha már annyira kerested az Avengers trailereket, a mûlt hét végi ComicCon-on bemutattak egy ötperces elõzetest a Thorból: http://vodpod.com/watch/4120691-thor-comic-con-trailer Remélem felfedezzel benne a Vasemberre és a jövendõ Bosszú angyalokra utalást. (A végén a robot az nem az.) Nekem tetszik, de a kötelezõ néger Heimdall-lal nem vagyok kibékülve, még is csak Germán Istenekrõl beszélünk. A többi: Three Warriors és Sif elsõ ránézésre tökéletes.
offtopic
ibacs 2010 júl. 21. - 23:41:36 Előzmény kamisama
(365/471)
Film pontozásban és véleményezésben nem vagy túl következetes.De az igaz , hogy az elsõ jobb volt.
2/10
kamisama 2010 júl. 21. - 22:12:20 2/10
(364/471)
Kicsi vagy még nem értheted ezt. Azért nincs drót mert már wireless van, 2010 van öcsém! Wifivel nyomatja a powát. Szív az már nem kell, biztos betett már helyébe már valami jobb cuccot.
Egyébként ne engem kérdezz mert eléggé negatív véleménnyel voltam a filmrõl. A képregényfanok biztosan jobb és kimerítõbb választ tudnak a kérdéseidre.
10/10
egyhozzászólás 2010 júl. 21. - 14:16:35 10/10
(363/471)
A filmnek alapvetõen semmi köze a valósághoz. Ne egy orvos vagy más szakmai szemmel nézd, mert nem is ilyen célokra szánták.
Egy nagyon jó, vicces mese, mégpedig a mesékben pont nem a valóság a lényeg.
2/10
kamisama 2010 júl. 21. - 10:53:43 2/10
(362/471)
Tegnap este megnéztem ezt a csodát. Eddig úgy voltam vele, hogy megvárom míg lenyomják a Film+-on , de végül úgy hozta a sors, hogy hamarabb megleshettem. Nem nagyon akarok belemenni a részletekbe, de azért voltak dolgok amik még a mesében sem mennek el. A sztorija igen gyengus, jóformán nincs is. Akció is igen kevéske, az viszont látványos lett.
Bár sejthettem volna már az elsõ olyan jelenetnél - mikor a limóval felkeni falra az oroszt a sofõr, majd folyamatosan még vagy 3x. Egy combnyaktörés a minimum, tekintve, hogy a lábain semmilyen védõcucc nem volt, de semmi... na mondom ez már csak jobb lesz...:)
Nálam ez a film 10/2. Ez elsõ jobb volt.
1/10
dollsierra 2010 júl. 19. - 14:50:28 1/10
(361/471)
One point :))
KurtWagner 2010 júl. 15. - 13:50:11
(360/471)
KurtWagner 2010 júl. 13. - 14:48:53
(359/471)
Szerintem semmelyiknek. én is sokat láttam, de az mind fake, öszzevágott jelenetek eddigi filmekbõl, rajzfilmekbõl, játékokból. Hivatalosan tényleg 2012 május 4-re van kiírva, meg lehet nézni az IMDB-n. Persze ez még változhat, mint ahogy a szereplõgárda is, amíg szereplõk neve mellett ott áll, hogy szóbeszéd vagyis rumored, addig biztos nincs kész film. Ráadásul a Thor és Captain America is egyelõre csak készül és õket jõvõre írták ki bemutatónak és míg az a két film nincs kint, addig az Avengers filmre is várni kell. Ha jól tudom, még a forgatást sem kezdték el.
KurtWagner 2010 júl. 10. - 23:18:45
(358/471)
Az a bizonyos Forbes lista:
Scrooge McDuck
Ming The Merciless
Richie Rich
Mom
Jed Clampett
C. Montgomery Burns
Carter Pewterschmidt
Bruce Wayne
Thurston Howell III
Tony Stark
Fake Steve Jobs
Gomez Addams
Willy Wonka
Lucius Malfoy
Princess Peach
KurtWagner 2010 júl. 10. - 15:11:14
(357/471)
A képregényben már elég régóta nem áll fenn ez a probléma (hacsak persze azóta vissza nem csinálták). Annak ellnére, hogy Vasember lényegét ez adta valamikor, néha szoktak ilyeneken változtatni. Olyan ez, mint Xavier tolókocsija: béna, jár, megint béna, megint jár. Egyébként itt: http://hu.wikipedia.org/wiki/Vasember elég sokat megtudhatsz Vasember történetérõl. Kirõl mintázták, milyen változásokon ment keresztül, sõt még a vagyonáról is vannak hasznos infók. ezek szerint, errõl az oldalról idézve: Tony Stark 2007-ben a Forbes leggazdagabb kitalált szereplõket tömörítõ listáján a 10. helyet foglalta el 6 milliárd amerikai dollárra becsült vagyonával.[1] A BusinessWeek 2006-ban a harmadik helyre sorolta Starkot a legzseniálisabb amerikai szuperhõsök között. Amúgy, ha érdekel Vasember érdeems végig olvasnod az oldalt.
MrsMaverick 2010 júl. 10. - 14:55:43
(356/471)
Ez így igaz, hogy biztos nem változtatnak rajta, hiszen a szívproblémája körül lehet bonyolítani a cselekményt.
KurtWagner 2010 júl. 09. - 16:22:19
(355/471)
Konkrétan nem emlékszek rá, hogy benne lenne, az összes dokumentációban a multi-milliárdos áll. És mindez annak ellenére, hogy tudtommal kétszer is tönkrement már. Az egyik, ahol most tartok a történetében, mikor az elsõ rész fõgonosza Obadiah Stane tette tönkre és kaparintotta meg a vagyonát és ingatlanait. Tony ekkor lett alkoholista (igaz ez már a második alkalom, de ez komolyabb) és ekkor bújt Rhodey elöször a Vaspáncélba és lett õ a második Vasember (amúgy nem a második mert elõtte már belebújt a pácélba Tony restõre Happy és egy Eddie March nevû boxoló is, meg egy két rossz fiú is, de õ volt huzamosabb ideig, aki Vasember néven futott). És még ebbõl is felállt és újra az élre törte magát. De hogy legyen egy kis képed a vagyonáról: az USA elsõ számú fegyver beszállítója (szép pénz), a Marvel szuperbörtöne szuperbünõzök számára a Barlang az õ technológiájára épül (zsiros állami megrendelés), van fiók vállalata és rezidenciája is az USA-n kivül: Franciaországban, Dél-Amerikában, a Közel Keleten. A Bosszú Angyalok számára a fõhadiszálláshoz az ingatlant és jármûveket õ adja (Mind a keleti, mind a nyugati Angyalok számára és nyugati feloszlása után Force Worksnek is). Több tucat páncélja van: van ûrútazáshoz, mélytengeri búvárkodáshoz stb. A világ egyik legnagyobb koponyája Reed Richards, a Hangya, Fátum Doktor és Hulk mellett. Ebbõl hárommal nagyon jó barátságban is van, ami technológiai fejlõdés tekintve iszonyú nagy elönyhõz jutatja a versenytársakkal szemben. Reed Richardsaal együtt tagjai az Illuminatinak is, ami egy titkos társaság és, aminek rajtuk kivül tagja még a szintén gazdag Xavier, az Inhumansok vezetõje Black Bolt (fejlettségben fölöttünk álló lények), Atlantisz ura Namor, és a Sorcerer Supreme Dr. Strange, ami ha nincs is konkrétan leírva de nagy elõny egy gazdasági vállalkozásnál. Nagyon jó barátságban van a szintén Bosszú angyal Fekete Párduccal, aki Wakanda ura a Marvel univerzum másik legértékeseeb/erõsebb fémének (Cap. Amerika pajzsa ebbõl készült és valószinûleg a filmben is ezt az elemet alkotta meg) a Vibraniumnak az egyik lelõhelyének (a másik lelõhely az az Antarktiszi Vad Földön van, és csak ezen a két helyen fordul elõ ez az anyag. Az Atlantiszi ráadásul más jellegû, mint a Wakandai). Igaz, nincs leírva, hogy Stark bányászna-e ott, a wakandaiak nagyon féltik ezeket a bányákat. de biztos, hogy nagyon jutanyos áron juthat hozzá, ehhez az anyaghoz, ami szintén a versenyhelyzetét erõsiti. Szóval konkrétan nem írják, hogy milyen gazdag, de lehet némi elképzelésed ezek után róla.
KurtWagner 2010 júl. 08. - 12:01:12
(354/471)
Azért van nálam jobban informált is, de mivel képregényrajongó vagyok, és ha szuperhõs képregény, akkor Marvel, abból is föleg az X-men, és több száz képregény áll a hátam mögött (az X-univerzumból szinte mindent olvastam, bár vannak ott is még fehér foltok, de kevés), nem olyan nagy szám ez a tudás. Ráadásul szoktam fordítgatni is képregényeket, a kepregeny.net forumán moderátor is vagyok, és a legtöbb OHOTMU (Official Handbook of Marvel Universe), ami ilyen dokumentáció gyüjtemény a Marvekl Univerzum hõseirõl, megvan (83-as, 85-ös, 89-es, Master Edition, és a 204-2005-ös is): http://www.uncannyxmen.net/covers/showgallery.asp?fldAuto=883&ID=guides&title=O.H.O.T.M.U. - Master Edition
És tudom még ajánlani a marvunapp oldalt is: http://www.marvunapp.com/
KurtWagner 2010 júl. 07. - 20:53:48
(353/471)
Nehéz is lenne követni a képregényt, tekintve, hogy közel 600 vagy annál is több Vasember képregény jelent meg eddig, és ez csak Vasember, nincs benne a közel a kb ugyanennyit számoló Avengers, West Coast Avengers, Force Works + vendégszereplések, team-up-ok, cameok. Szóval ezt a mennyiséget kell élvezhetõ formában (ez is fontos szempont, sokszor azért kell változtatni, mert sok karakter és történet ma már megmosolyogtató, vagy a képregényt nem ismerõk számára nehezen emészthetõ pl. egyszerûbb volt az X-menben Fõnixnek olyan eredetet kreálni, amít, mint az eredetit átplántálni, mivel azt már a rajongók sem tudják teljesen követni, hogy most mi is ez a Fõnix-erõ) feltálalni, úgy hogy a rajongók is ki legyenek elégítve és jó sztorit is kapjunk. De azért, aki figyel megtalálja azokat a jeleneteket, ami a képregénybõl lettek átvéve. Pl Fantasztikus négyes második részében, mikor Stan Lee-t (õ a Marvel Univerzum - bátran mondhatjuk, hogy az - atyja, a legtöbb klaszikus hõst õ találta ki, és a legtõbb filmben van is egy cameo szerepe) nem engedik be az esküvõre, az benne volt a képregényben is. Annyi volt a különbség, hogy ott még vele volt rajzoló Jack Kirby is és Nick Fury személyesen rúgta ki õket. De így is poén volt. Igazság szerint az egyetlen értékelhetõ jelenet abban a filmben.
KurtWagner 2010 júl. 07. - 15:25:58
(352/471)
Picci pontosítás: az Avangers (Bósszú Angyalok, filmben elhangzott név szerint Bosszúállók, de ennek a névnek nem örülnék), nem a Vasember 3. része lesz, hanem egy Vasember, Hulk (már létezõ film) Thor, Captain America (jövõre bemutatandó film) egyveleg lesz. A Vasember 3-at hagyják csak meg Tony kis világának, a képregények is nagyon jól müködtek egymás mellett külön-külön. Én személy szerint félek tõle, bár már várom, mint általában a Marvel filmek többségét (mint a szintén Avangers Namort, Ant-mant, az Iron Fist, Luke Cage mozit, amibõl az utóbbi tagja volt az New Avangersnek, az új Pókembert is várom és titkon reménykedek, hogy az épphogy tûrhetõ harmadik rész után csak jobb lesz, meg talán már ez is a Marvel Univerzum jegyében készül, mivel Pókember is tagja volt az Avangersnek), de túl sok egyéniséget kell egy filmbe rakni, lehetõleg hogy csapatként müködjön, és ezt nem lesz könnyû összehozni. Egy Avangers film, az legyen Avangers film és ne Vasember vagy Hulk stb. Az X-men baja is számomra csak az volt, bár a második rész még mindig az abszolút kedvenc, hogy inkább volt Rozsomák film, mint X-men, a többiek csak voltak (akkoriban az X képregények hibája is ez volt, nem volt olyan X-cím, de még Marvel sem, amiben ne szerepelt volna, mintha a szuperképessége nem is az öngyógytás, meg Adamantium csontváz ás karmok, hanem a sokszorózodás lett volna.)